[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 008

Guest
Kuba miatt mekkora hisztit rendeztek az amcsik? Majdnem világháború lett belőle. Ha hasonló miatt nemtetszésüket fejezik ki más országok akkor meg bunkók mi?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 383
113
Kuba miatt mekkora hisztit rendeztek az amcsik? Majdnem világháború lett belőle. Ha hasonló miatt nemtetszésüket fejezik ki más országok akkor meg bunkók mi?
Nyilván. A demokrácia már csak ilyen, amit szabad jupiternek, nem szabad a kisökörnek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 383
113
Ez ugyan az a misi-mosi duma.Na hasonlítsad már nekem Spanyolországot de még a Románokat se olyan országhoz ahol jogosan megköveznek nőket és még osszák is hozzá a "szotyit".
Ráadásul ez most a 21.sz történik nem 50éve. ezt támogatja az USA. és közben terrorizál mást aki negyed ennyit sem tesz.Ordító és elfogadhatatlan kettős mérce.Nekem nem az a fő bajom,hogy az USA. újkori Rómaként viselkedik.Az egy dolog majd meg bukik minden minden ilyen.Hanem,hogy arcpirítóan álszent és hazug módon tesz azt.

magadra gondoltál:D
Igen, ebben melletted vagyok. Roppant mód csúsztatásnak érzem azt hogy egy spanyol helyzetet hasonlít valaki direktben a szaudi állapotokhoz. Ahogy az is relativizálás egész egyszerűen, ha az elmúlt 30 év USA bűneit valaki azzal elrendezi, hogy de hát az oroszok is gecik, meg ők is megtanulták használni az álhírgyárat, propagandát!
Azok ha az érdekük azt kívánja ők is persze, csak azok a kurva arányok, az a nem mindegy!
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ez ugyan az a misi-mosi duma.Na hasonlítsad már nekem Spanyolországot de még a Románokat se olyan országhoz ahol jogosan megköveznek nőket és még osszák is hozzá a "szotyit".
Ráadásul ez most a 21.sz történik nem 50éve. ezt támogatja az USA. és közben terrorizál mást aki negyed ennyit sem tesz.Ordító és elfogadhatatlan kettős mérce.Nekem nem az a fő bajom,hogy az USA. újkori Rómaként viselkedik.Az egy dolog majd meg bukik minden minden ilyen.Hanem,hogy arcpirítóan álszent és hazug módon tesz azt.

Ha van türelmed (mert én nem fogok ám helyetted melózni), akkor visszakeresheted, hogy mi volt a véleményem már pár évvel ezelőtt is pl. az USA-Szaúd-Arábia spanolásról. Szíriában jelenleg két nagyobb és általam is elfogadható formáció van szerintem. Asszadék és a kurdok. De Asszadék kurvára nem voltak demokratikusak 2011-12-13-14-15-16-17...-ig. Ez tény. Az is, hogy a multikulti Szíria egybentartásához kell egy diktatorikus rendszer. De ez már eléggé borulni látszik. Az USA meg... Mint mondtam, már leszarom, mit művelnek ott, egyvalami érdekel, kiállnak-e a kurdok (YPG-YPJ) mellett a törökök ellenében, vagy sem.

magadra gondoltál:D

Nem kedves gioo, nem magamra. Hanem a kb. kéttucatnyi itteni oroszszopóra/"USA-haterre" és a kb. egytucatnyi amcsiszopóra/"oroszhaterre". :)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Kuba miatt mekkora hisztit rendeztek az amcsik? Majdnem világháború lett belőle. Ha hasonló miatt nemtetszésüket fejezik ki más országok akkor meg bunkók mi?


Ööö, akkoriban melyik ország mennyi és milyen CEP-et tudó ICBM-ekkel rendelkezett?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nem csak a radarról van szó. Ha a nuki kapacitásod negálásaként körbeépítenek bázisokkal, ahol olyan fegyverek vannak amelyek arra szolgálnak hogy egy esetleges VÁLASZcsapás élét elvegyék, agresszióként éled meg. Az USA pont ugyan úgy fel lenne háborodva azért amit csinál, ne mosdassuk már a szitut megint! Nem a regnáló koreai kormány akarta akit megválasztott a nép, ez ilyen egyszerű.

Na várj, Dél-Korea fenyegetőzött azzal, hogy elpusztítja Észak-Koreát? Én nem tudom, ezért is kérdezem. :)

Az USA lehet, hogy hisztizne (menne a médiabalhé) de ez műbalhé lenne. Tengók, MaRV-ok, soroljam?
Azt meg, hogy a dél-koreai nép pontosan mit akar, én nem tudom. De erős a gyanúm, hogy te sem :)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ha van türelmed (mert én nem fogok ám helyetted melózni), akkor visszakeresheted, hogy mi volt a véleményem már pár évvel ezelőtt is pl. az USA-Szaúd-Arábia spanolásról.
az,hogy mi volt a véleményed az hidegen hagy,én az adott hsz.-re reagáltam ami kurva nagy csúsztatás.

Nem kedves gioo, nem magamra. Hanem a kb. kéttucatnyi itteni oroszszopóra/"USA-haterre" és a kb. egytucatnyi amcsiszopóra/"oroszhaterre". :)
csak vigyázz ,hogy el ne veszítsd a független objektivitásodat ;)
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
az,hogy mi volt a véleményed az hidegen hagy,én az adott hsz.-re reagáltam ami kurva nagy csúsztatás.

Oké, akkor csúsztatás. Ha így akarod látni, akkor kár erőlködnöm, nem? :D


csak vigyázz ,hogy el ne veszítsd a független objektivitásodat ;)

Próbálok az lenni. Ennyi. Nyilván nem mindig sikerül. Ember vagyok, nem isten. :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Próbálok az lenni. Ennyi. Nyilván nem mindig sikerül. Ember vagyok, nem isten. :)
Ez oke, de miert eppen a szir tokikban relativizalod a haborus felek tetteit?
Ott azert ellege elkulonul egymastol a jo es a rossz. Vannak akik a dzsihadista kukacokat tamogatjak (Tilos fergezni! :hadonaszos:) es vannak akik irtjak oket. Ez kivetelesen azon ritka helyzetek egyike, ahol eleg konnyu oldalt valasztani. Sot, ha ott akarsz kozeputas lenni az ugy tunik mintha... Hat, nem nez ki jol, na. :rolleyes:
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 242
113
Ez egyszerűen nevetséges...

Megfenyegette Amerika az európai cégeket az új gázvezeték építése miatt
"Az Egyesült Államok az Ukrajna szuverenitásába való orosz beavatkozás komoly jelének veszi a Balt-tenger alatt megépítendő Északi Áramlat második vezeték tervét (amelyet a németek szorgalmaznak), mert ezzel akár teljesen ki lehetne iktatni az Ukrajnán keresztüli orosz gázszállításokat az EU-ba. "


https://m.portfolio.hu/gazdasag/ene...m=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ez egyszerűen nevetséges...

Megfenyegette Amerika az európai cégeket az új gázvezeték építése miatt
"Az Egyesült Államok az Ukrajna szuverenitásába való orosz beavatkozás komoly jelének veszi a Balt-tenger alatt megépítendő Északi Áramlat második vezeték tervét (amelyet a németek szorgalmaznak), mert ezzel akár teljesen ki lehetne iktatni az Ukrajnán keresztüli orosz gázszállításokat az EU-ba. "


https://m.portfolio.hu/gazdasag/ene...m=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator
A butaságnak és a gátlástalanságnak van az a szintje ami már szórakoztató.
Állítólag minden birodalom összeomlása akkor következik be amikor a politikai és a közélet kabaréelőadássá válik.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Sajnálom szegény lengyeleket. Úgy tűnik, megint kiharcolják maguknak, hogy őket döngöljék elsőnek a földbe, ha kitör a balhé...

Poland offers USD 2Bn to USA for establishing permanent military base
Oké ők direktben fizetik innentől a védelmi pénzt. Az is rendben van félnek az oroszoktól ! De ha oda bemegy egy egy jenki páncélos hadosztály az ott is marad örök időkre, japán, dél-korea, németek is ez van. Törökök azok aki ki tudták őket eb rudalni. Ezért lett az új Déli-szárny Románia ahol a politikusak az antik korrupciós ügynökséggel tartják sakkban!
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Oké ők direktben fizetik innentől a védelmi pénzt. Az is rendben van félnek az oroszoktól ! De ha oda bemegy egy egy jenki páncélos hadosztály az ott is marad örök időkre, japán, dél-korea, németek is ez van. Törökök azok aki ki tudták őket eb rudalni. Ezért lett az új Déli-szárny Románia ahol a politikusak az antik korrupciós ügynökséggel tartják sakkban!
Az oroszokkal van már történelmi tapasztalatuk és lásuk be jogos az aggodalmuk (na nem az Ulipók vetített szinten),a németekkel is voltak problémáik,most nincs más mint az elefánt.Majd velük lesz negatív tapasztalatuk és végül majd rájönnek ,hogy nehéz nehéz de nincs más mint az önállóság és egy kelet közép eurólai szövetség.Velünk egyébként dettó ez a helyzet.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Az oroszokkal van már történelmi tapasztalatuk és lásuk be jogos az aggodalmuk (na nem az Ulipók vetített szinten),a németekkel is voltak problémáik,most nincs más mint az elefánt.Majd velük lesz negatív tapasztalatuk és végül majd rájönnek ,hogy nehéz nehéz de nincs más mint az önállóság és egy kelet közép eurólai szövetség.Velünk egyébként dettó ez a helyzet.

Igen és orosznak pont további területekre van szüksége mi? Mikor a saját népességük csökken és hatalmas lakatlan szűz földjeik vannak. Melegedő éghajlat miatt tundra övezet is egyre élhetőbbé válik. Putyin is beszédében a gazdasági és társadalmi gyarapodást nevezte fő célnak !
 
Status
Not open for further replies.