[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 433
113
.
Ez általános jelenség náluk, biológia! Az ázsiai emberek eltérő változatú enzimmel bontják az alkoholt, amitől többnyire hozzánk képest könnyen és gyorsan be tudnak rúgni. (Ezt Vietnamban saját szememmel is láttam, egy céges fogadáson sokan már a welcome drinktől nevetgéltek, az első pohárköszöntő után pedig már percig se kellett aggódni, hogy ki hogy fogja érezni magát, vagy mivel szórakoztatjuk őket, mert már az egymást ölelgető, világ legjobb barátai vagyunk fázisnál jártak... :) )
Egy ideig en is azt hittem hogy a szake az egy hu de utos ital lehet.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Kepernyofoto-2021-08-20-10.23.02.png
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Teljesen felvillanyozva keltem ma, úgy nyirtam a füvet a kertben, hogy közben már Josef Borrell és Szabó Timi Kabul-i utazása lebegett a szemem elött. Ugye a tálib barátaink már felhúzták az LGBT+SHXZ zászlókát és átérzik a külügyi biztos felemelt mutatóujjának roppant erejét?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Talán erre szokás azt mondani, hogy a szemetet összehordja a szél.


Ha a képen egy tálib van, akkor csak annyit kérdeznék, hogy mióta tekintjük a tálibokat embereknek, főleg férfiaknak?
Mióta tudnak harcolni, bátran. Ellenségnek tartom őket, veszély a szeretett civilizációmra, de ezek férfiak, nem okos dolog lebecsülni őket. Egy olyan nyugati liberális mondjuk Berlinben született elektromos rollerrel közlekedő Axel Schulz nevű fehér 24 éves fiúcskát aki nem képes levágni egy nyulat, még akkor sem ha éhes és elfogyott a zabkásája, kevésbé tartok férfinak mint egy ilyen talibán harcost...
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
618
1 590
93
szinten.
ki kellene egyszer probalni (persze nem csak egy kispoharral :D :D :D ) es osszehasonlitani a jo haza paleszal :hadonaszos:
Volt alkalmam inni eredeti japán szakét. Én, aki nem bírja a piát, az utolsó pár kortynál éreztem, hogy alkoholt iszok. Tegyük hozzá, hogy olyan negyed litert ittam. A jó öreg HP-nál már az első korty üt nálam. :rolleyes:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Egy ideig en is azt hittem hogy a szake az egy hu de utos ital lehet.
Lóhúgy! Amit én ittam az legalább is inkább valamiféle rizs bor szerű szar volt, nem sok íze, szaga-bűze. Erre rájön még az is súlyosbító körülményként, hogy nem hidegen isszák, hanem majdnem langyosan.

Tömören: moslék...
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
826
2 400
93
Szinte semmit mert a tálibok miatt nem lehetett biztonságosan kitermelni ezeket a nyersanyagokat,a biztonsági helyzet és az elképesztő korrupció illetve a jogi szabályozás teljes hiánya miatt. Még a kínaiak ilyen próbálkozásait is megakadályozták, konkrétabban, Kína legnagyobb és a világ egyik legnagyobb nyersanyag kitermelő cége az afgán kormánynak kifizetett egy nagy rakás amerikai dollárt még 2007-ben ,egy afganisztáni réz lelőhely kitermelésének koncessziós jogáért, ahol a világ legnagyobb rézbányáját akarták megnyitni, de nem sikerült nekik, legfőképpen a biztonsági helyzet miatt, mivel a tálibok rendszeresen megtámadták a bánya biztonsági erőit.A kínai Nemzeti Olajipari Vállalat is így járt amikor 2011- ben egy 700 millió dolláros haszon reményében beruházásokba kezdett Afganisztánban de, 2012-ben kínai mérnököket egy helyi hadúr csapatai támadták meg az Ami Darja medencéjében, rá egy évre pedig végképp leállították a dolgot mert az afgán hatóságok mellett, az üzbégek is keresztbe tették az olaj Kínába szállításához szükséges fejlesztésének..
Szerintem fog az menni, annyi volt a probléma, hogy nem mindenkinek fizettek aki "érintett" az ügyben.
Kínaiak az egyfő irányit mindenből, nehezen akárják megérteni, hogy itt a kormányt, a helyi hadurat, és a kósza tálib csapatokat és a takaritónőt is lekel fizetni a nyugalomért.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 435
33 748
113

AZ ENSZ JELENTÉSEI SZERINT A TÁLIBOK HÁZRÓL HÁZRA VADÁSZNAK A NATO -NAK DOLGOZÓ EMBEREKRE..​

BreaknLinks
ossza meg ezt a megosztási gombot

Fotó: EPA

Egy ENSZ -dokumentum arra figyelmeztet, hogy a tálibok házról ajtóra vadásznak azokra az emberekre, akik a NATO -erőkkel dolgoztak a volt afgán kormánynál.

A jelentés ellentmond a tálibok nemrégiben ígért ígéretének, hogy "nincs bosszú". A tálibok többször is kijelentették, hogy nem bosszúból cselekszik, és nem akarnak sem hazai, sem külföldi ellenséget.

Az ENSZ azonban arról számolt be, hogy a tálibok "együttműködőket" céloznak meg . Erről bizalmas dokumentumban számolt be az RHIPTO Norvég Globális Elemzési Központ, amely hírszerzést biztosít az ENSZ számára.

A jelentés mögött álló csoport vezetője, Christian Nellemann azt mondta a BBC -nek, hogy a fenyegetés "kristálytiszta", mivel "nagy számban vannak olyan személyek, akiket jelenleg a tálibok vesznek célba".

"Ha csak nem adják fel magukat, a tálibok letartóztatják és büntetőeljárást folytatnak, kihallgatják és megbüntetik őket és a családtagokat is ezen személyek nevében"
- figyelmeztetett.

Christian Nellemann figyelmeztetett a csoport feketelistáján szereplő emberek esetleges tömeges kivégzésére is.

Miben különbözik ez attól, amit a francia vagy az olasz kommunisták csináltak 1945-ben?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 449
23 622
113

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 449
23 622
113

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
A kirgiz légitársaság gépét visszafordítottak egy amcsi, egy török és egy jordán repülő miatt.
Elég érdekes alakzatot hagyott maga után.... :D
TZwGqRf.png
 
  • Vicces
Reactions: zsolti