[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Akkor olvasd el mit irtam meg egyszer. Szó sem volt arról, hogy Afganisztan miatt atomhaboru LESZ. Arról volt szó, hogy Pakisztan lerendezese nélkül nincs megoldás Afganusztanra, viszont Pakisztant nehéz a nélkül elrendezni, hogy ne kelljen foglalkoznod az atommal. Ergo, Afganisztannak nincs megoldása.
Pedig kézenfekvő!
És talán mindenki (nagyhatalmak, környező országok, mi több talán a tálibok) hallgatólagos egyetértésével.
Szét fog esni az ország, hasonlóan Jugoszláviához.
Bár kicsit megkésve, de alakul az afgán ellenállás. Ha nekik sikerülne északon összerakni egy országot, akkor délen a tálibok szépen létrehozhatják a kalifatust/emírséget, és hallgatólagosan elszórakozhatnak a sáriával. Aki ilyet szeretne, akkor az oda fog gyűlik.
A kérdés a Kínai álláspont. De szerintem neki elegendő egy jól működő gázvezeték is. Még talán tranzitdíjjat is fizetne érte.... :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 431
113
Kabulban rekedt ukrán zsoldosok elkeseredett felhívása. Mint mondja senki sem segít nekik, senki sem válaszol nekik(mindeni leszarja őket). Hogy életben maradhassanak azt mondták a Taliboknak, hogy oroszok-"ez müködött" mondja a srác. Hogy orosznak vallották magukat megmenekültek abiztos haláltól. Oroszokhoz fordultak segítségért.

Hova lett a slava ukraine... :D
Szovel ezek az egykori ukran magasabb egysegeket materialis javakra cserelo ukran hosok azoknak tettetik magukat es azoktol kernek segitseget akikkel megvivnak a harmadik vilaghaborut es akikkel mar harcoltak. Pazar, en ki nem hagynam ezt a ziccert az oroszok helyeben. Plane annak fenyeben hogy a merleg masik serpenyojeben a Nato besult.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Bár kicsit megkésve, de alakul az afgán ellenállás. Ha nekik sikerülne északon összerakni egy országot, akkor délen a tálibok szépen létrehozhatják a kalifatust/emírséget, és hallgatólagosan elszórakozhatnak a sáriával.
Az afgán ellenálláshoz egy alap dolog kellene, hogy legyen a világon olyan népcsoport, hogy afgán. De nincs. Erős törzsi tudat van. Tehát afgán ellenállásról sem beszélhetünk.
Afghanistan_ethnic_groups_2005.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 431
113
ez az előrre tolt műveleti bázis kabultól nem messze ez jól hangzik ;) :p
Igen, nem csak Kabul letezik, most mindenki ott tulekszik a repter fele, egy ellentetes mozgas vagy a Kabulon kivul levok egy helyi lefizetett torzsfonok teruleten lehet hogy elorelatobb gondolat. Tetszik a megfogalmazas, nem haladunk talan a birkanyajjal begetve, tetszik.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Igen, nem csak Kabul letezik, most mindenki ott tulekszik a repter fele, egy ellentetes mozgas vagy a Kabulon kivul levok egy helyi lefizetett torzsfonok teruleten lehet hogy elorelatobb gondolat. Tetszik a megfogalmazas, nem haladunk talan a birkanyajjal begetve, tetszik.
Nem akarok tippeket adni, de tegnap a hülye németek sima flightradaron követhetően, a reptéren kívülről gyüjtőgették a jónépet, a titkos előretolt bázisuk(unk)-ról. Még fel is tűnt, hogy nyomják fél napig. Ide is linkeltem mint érdekességet.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 289
113
na aakor ameddig várunk a hivatalos nyilatkozatokra. hogy tereljük a témát addig is.
feldobok egy labdát vagy 2őt.
hova tünt az ISIS területeik vóltak afganisztánba.
Hova tünt az alkaida szintén területeik vóltak afgánba.
a "kormány" csapatok terjeszkednek a hegyekbe. Rólluk alig hallani pedig már közel meg3X ozták a területüket az eredeti völgy menedék óta.
mi a helyzet a türkménekkel és az üzbégekkel? várhaó e részükről beavatkozás (területi revízió.)

hogy húzhatunk hasznot az afgán eseményekből és várhatóóan hova kellene támogatnunk a jövőbe?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Azért ebben csapatban (a miénkben itt) nem lenne gond előfötörni mindent, pláne ha erre együtt ráindulnánk. De nem tartok tőle hogy lesz ilyen. Itt mindenki tisztában van a veszéllyel milyen galibákat okozhat ez.

Itt az Afganisztáni helyzettel is sokkal jobban tisztában vagyunk mint mások és ugye a sajtónál is jobban. Tudjuk mire lehet számítani, milyen forgatókönyvek lehetnek és ezeknek mik az esélyei. Egyébként amíg a Kína - Orosz - Pakisztán trojka nem száll ki a tálibok mögül nem várható háborús eszkaláció. Persze ehhez kell még hogy missziós katonai akció se legyen. Biztos vagyok benne hogy a trojka erősen dolgozik most a taliban kötőfékre rakásán, mert ez amit most csinálnak (a taliban) az nekik nem jó. Másrészt a misszió résztvevői is ezen a kötőfékre rakáson dolgoznak, úgy hogy egyenlőre nem várható a helyzet romlása. Ha a taliban végleg megvadul, akkor a trojka kilép mellőlük, és amellett hagy talán kapnak égi áldást is áttérnek egy B-tervre, amiben a taliban már nem szerepel, csak úgy mint a tábláról teljesen kiszorítandó sakkfigura. Szóval sokat bukhatnak, és ezt a vezetőik is pontosan tudják.

Az északi szövetséggel meg már hiába is tárgyalnak hogy tegyék le a fegyvert, az a hajó a mostani szószegéseik miatt már rég elment. Ha a taliban kiesik a pixisből ők lehetnek a trojkának a B-terv.

Én így látom a jelenlegi helyzetet.
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
826
2 400
93

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ugye vannak akiknek hiába beszélnek. De azok nem itt vannak nálunk.

Egyébként én se álltam neki korábban kommentálni a flightradaros infokat, meg néztem is a gépeket, de ez volt az egyik oka amiért nem tettem. Csak az US hordozót hoztam mint hivatalos infot, amit bárki elolvashat, nyilvános adat. Had ne mondjam nem is "véletlenül" tették azt ki 16.-án, hogy a tálibok is lássák, van mivel támadni őket ha szükségessé válna (na meg a Katari és Szaudi támaszpontok gépei és egy rakás tartalék haderő bennük).
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 289
113

"jaaj milyen cuki kis szívecskés tusa van a bácsinak"
taliban-kabul-afghanistan-nyt-jt-210820_1629504379080_hpMain_16x9_992.jpg


"Rend, tisztaság, fegyelem és helyes kéztatás a fegyveren nagyon fontos, még hogy az amerikaiak nem segítettek semmiben . . . "
taliban-zabul-afghanistan-zuma-jt-210820_1629504548183_hpEmbed_3x2_992.jpg
azért van aki ak n szocializálódótt olyannyira hohy a tár elöttre fogás/tárra fogás kinevelhetetlen belőőle :D
 
  • Tetszik
Reactions: yangwenli
W

Wilson

Guest
De a magyar SF bevetésre értette....random híreket bedobálni tényleg nem nagy kaland. Témára szűrve szerezni az infókat a mostani zajból már annál nagyobb LENNE de nem csinálunk ilyet.
Én is arra értettem, csak egy böngésző kell hozzá meg egy normális internet kapcsolat....de szerintem itt a fórumon mindenki tisztában van vele,(vagyis remélem), hogy az ott szolgálatot teljesítő magyar honfitársaink érdekében nem csinálunk ilyet

.Ha már ilyen hülyeséget csináltak, hogy egy rendkívüli kormányinfón jelentik be, hogy bizony a magyar honvédség az amerikaiak kötelékében, előretolt bázist hozott létre Kabul közelében.Csak annyit elég lett volna elmondani,hogy dolgoznak az ott ragadt magyarok és afgánok kimentésén,és pont.

És ha már lement az akció és mindenképpen el akarnak "dicsekedni" vele,akkor kicsit bővebben beavathatják a közvéleményt az akció részleteibe...
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 692
5 544
113
Ez a magyar SF előretolt bázison kicsit nagyotmondás szagúnak tűnik, mint a TEK külföldi akciói...

Jaj, nehogy már bekajáljátok, hogy a tálib területen van egy "sziget", ahova a magyar Rambók gyűjtik az embereket... Előretolt bázis: magyarra fordítva: valamelyik szomszédos ország. Így csinálja mindenki mâs is