A fő cél az, hogy a magyarokat kihozzuk Afganisztánból, ezt követően kell értékelni mindazt, ami történt.
EZ EGY KUDARCOS MISSZIÓ,
mondta a miniszter, nyilvánvaló, hogy jelentős forrásokat költöttünk el, költött el a NATO és a szövetségesek arra, hogy kiképezzenek egy olyan hadsereget, amely egyetlen egy napig sem tudta szavatolni az ország működését.
...
Újságírói kérdésre Gulyás Gergely elmondta, egy olyan hadseregnek, több tízezer embernek biztosított fizetést az Egyesült Államok és a NATO-szövetségesek, akik ezek után semmilyen védelmet nem biztosítottak. Ennek több oka lehet, részben az, hogy a helyben biztosított katonai fizetések nem a címzettekhez kerültek, a másik pedig, hogy alapvetően rosszul mérte fel az Egyesült Államok a tálibokhoz való viszonyát az újonnan felállított hadseregnek.
Az az összeomlás, ami a kivonulást követően bekövetkezett, teljesen ellentétes azzal, amit az amerikai nemzetbiztonsági főtanácsadó, a külügyminiszter, és az amerikai elnök is mondott korábban, tette hozzá a miniszter.
Nem tárgyalunk a tálibokkal, a missziót az amerikaiak vezetik.
Arra a kérdésre, hogy gondoskodik-e Magyarország azokról, akik afganisztánban segítették a missziót, például tolmácsok, szakácsok stb. a miniszter válasza az volt, hogy Magyarország a szövetségeseiről gondoskodik.