[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Olvasni sem tudnak közülük sokan, mit vársz tőlük ?

Menni kéne nekik végleg, az lenne a legegyszerűbb. Mindegyik leelnőrizhetné pld. személyesen, hogy beengedik-e őket a paradicsomba. Az megoldana egy rakás problémát azonnal.
Azért a tálibok között is sok olyan van, aki ebben a tekintetben nagyon készségesen előre engedi a másikat, mondván, hogy ő egyáltalán nem siet:):)
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113

Nőnek az aggodalmak Kabulban, hogy a tálibok nem tartják be a toleranciára tett ígéretüket​

- mondta az AFP francia hírügynökségnek Christian Nellemann, az ENSZ számára a jelentést készítő kockázatfelmérő szakértői csoport, a norvég Globális Elemző Központ igazgatója.

Döbbenet, teljesen meglep ez az újdonság...o_O
 

jimkirk

Well-Known Member
2011. december 16.
289
1 106
93

Hogy legyen egy másik vélemény az afgán hadsereg harcértékéről.

Az afgánok készek voltak harcolni. De elhagytuk őket a csatatéren.

Az USA a mi képünkre építette hadseregét, nem az övékre,

és mi mégis 20 évig egymás mellett harcoltunk


Kép felirat nélkül


Írta: Elliot Ackerman

Elliot Ackerman, a tengerészgyalogság egykori tisztje öt szolgálati küldetést teljesített Irakban és Afganisztánban. Legutóbb a "Helyek és nevek: háborúról, forradalomról és visszatérésről" című könyv szerzője.

Tegnap 9:45 EDT

Két háborúban, Irakban és Afganisztánban harcoltam tengerészgyalogosként, és újságíróként egy harmadik háborúról, Szíriáról is beszámoltam. Láttam barátokat, akiket megöltek és megsebesítettek - magam is megsebesültem -, és mindhárom helyen szemtanúi lehettünk az amerikai téves számításnak és a hülyeségnek. Ennyi idő alatt, generációm csataterein, Fallujah -tól a Korengal -völgyön át Kobane -ig, soha nem voltam szemtanúja az Egyesült Államok szégyenletesebb kudarcának, mint ezen a héten.


Biden elnök szerdán a nemzethez intézett beszédében két olyan kijelentés szerepelt, amelyek a legjobb esetben is öncélú értelmezések voltak az eseményekről, de én ezeket hazugságnak minősíteném. Először is, az elnök elmondta, hogy ő és nemzetbiztonsági csapata „szorosan figyelemmel kíséri az afganisztáni helyzetet, és gyorsan halad annak érdekében, hogy végrehajtsuk azokat a terveket, amelyeket mindenre- és esetleges helyzetre - beleértve a gyors összeomlást is - reagáltunk”. most látod. " A közigazgatásnak nemcsak,hogy tervei nem voltak minden eshetőségre , hanem tervei sem voltak arra nézve, hogy a kivonulás alkalmával az országban rekedt és a tálibok súlyos fenyegetése alatt álló afgán partnereinket, hogy fogják egy vészhelyzet esetén evakuálni. Áprilistól kezdve a Kongresszus több mint 30 tagú kétpárti csoportja, Reps. Seth Moulton (D-Mass.) És Jason Crow (D-Colo.), Mindketten veteránok vezetésével, petíciót kért az elnöktől a Fehér Házban tartott megbeszélésekre. terv az afgán kulcsfontosságú személyzet evakuálására. Kéréseikre nem reagàltak.

És akkor az elnök ezt mondta: „Az amerikai csapatok nem tudnak és nem is szabad harcolniuk egy háborúban, és meghalniuk abban a háborúban, amelyet az afgán erők nem hajlandóak megvívni magukért.” Az afgán hadsereg minden évben következetesen több áldozatot szenvedett a tálibok elleni harcban, mint amennyit mi az ottani háborúnk mind a 20 éve alatt elszenvedtünk. Az afgánok mellett harcoltam. Néztem, ahogy megmentik az amerikai életeket. Egy esetben, amikor egy konvojt, ahol voltam, lesben álló tálibok tàmadták meg, afgán partnereink elsők között hajtottak vissza a gyilkos övezetbe, hogy felvegyenek sebesült amerikaiakat. Azt mondani, hogy nem hajlandók harcolni, mert erőik összeomlottak, miután hátat fordítottunk nekik, arcul csapásra nemcsak afgán szövetségeseinknek, hanem az amerikaiaknak is - például nekem -, akinek a vére összekeveredett a kiömlött vérükkel.

Igen, kihívásokkal szembesültünk az afgán hadsereggel. De ez egy hadsereg, amelyet úgy döntöttünk, hogy a mi képünkre építjük, és nem az övékére. Országosan toborzott haderővé tettük, szemben a regionálisan vagy törzsileg toborzott haderővel. Az eredmény az volt, hogy az afgánok általában nem harcoltak a saját tartományukban. Az elszámoltathatóság gerincét Afganisztánban - a fegyelmi struktúrákat, amelyek ádáz harcosok hírnevét adták nekik - nem sikerült megfelelően átformálni az általunk rájuk rótt struktúrába. Ez egy stratégiai hiba volt, amelyet elkövettünk, és olykor aláásta a velük való együttműködésünket egy lázadás ellen. E kihívások ellenére két évtizede küzdenek mellettünk egy makacs tálib lázadással szemben, amelyet olyan nemzetek támogatnak, mint Pakisztán és Irán.

Az elmúlt napokban meglepett, hogy hány embert lep meg az összeomlásuk . Ha a pakisztániak a 20 éves háború során bármikor visszavonták volna a tálibok iránti tartós támogatásukat, és megtagadták volna tőlük a menedéket, akkor a tálibok, nem pedig a mi afgán szövetségeseink estek volna gyorsan össze. De úgy döntöttünk, itt az ideje, hogy véget érjen az afganisztáni háborúnk. Elfogadható. De most, hogy azzal vádoljuk afgán szövetségeseinket, hogy nem harcolnak elég keményen, majd azt, hogy állítólagos hozzá nem értésüket mentségére, használják fel sajátjaink számára, ez az arrogancia és a becstelenség csúcsa. Elhagyni egy szövetségeset elég rossz dolog Ha egy szövetségeset megsértenek a Fehér Ház keleti terméből, ahogy Biden tette beszédében, ez tartós erkölcsi sérelemhez vezet.

És nem csak az afgánoknak.

Gyerekként lenyűgözött a katonaság. 6 és 7 éves koromban elmerültem a vietnami háború jól illusztrált történetében. Órákon keresztül tanulmányoztam az oldalain található fényképeket, és szüleim generációjának nagy amerikai konfliktusa fenyegető volt ifjú elmémben. Tengerészként és később veteránként sok férfival találkoztam, akik harcoltak Vietnamban. Csodáltam őket. És mégis, néha úgy éreztem, hogy kétkedve tekintenek az én önkéntes veterán generációmra, mintha valami baj lenne velünk, amiért szabadon úgy döntöttünk, hogy újra és újra visszatérünk a háborúba.

Bevallom, ezen a héten én is azt hittem, hogy a vietnami srácok általában keserűbbek, hogy talán naivabbak voltak, amikor „háborújukba” mentek, és több illúziót hordoztak benne, és így aránylag kiábrándultabbak voltak végére
Tévedtem.

A vietnami veteránok és az én generációm közötti különbség sokkal egyszerűbb volt: látták a háború utolsó felvonását. A szkepticizmus, amellyel gyakran találkoztam a szemükben, vagy az az él, amelyet észleltem, amikor tapasztalatainkról beszéltünk, nem kiábrándultság volt. Tudták, hogy a háborúmnak nincs vége. Tudták, hogy mi következik: az árulás. Szövetségeseinkről, értékeinkről és minden amerikairól, akit ez az ország arra kért, hogy tegyen ígéretet az afgánoknak, csak hogy politikai vezetőink megszegjék őket.

Afganisztán nem az én háborúm. Ez a mi háborúnk. Bármennyit is hallottunk arról, hogy az afgánok feladják a harcot, nem szabad elfelejtenünk, hogy ki hagyta el elsőként a csatateret: mi voltunk. Mondja ezt el azoknak afgán katonáknak, akik addig harcoltak, amíg el nem fogytak a lőszereik, majd a tálibok lemészárolták őket Faryab tartományban, hogy nem harcoltak elég keményen, vagy mondják el ugyanezt az afgán kommandósoknak, akik egész nyáron kétségbeesett csatákban harcoltak.Lashkar Gah -ban.

És nem csak a tálibokkal harcoltunk Afganisztánban. Mi is harcoltunk a pakisztáni és iráni meghatalmazottaikkal, akik felfegyverezték és kiképezték őket, valamint a kínaiak és az oroszok érdekeivel, akik az elkövetkező napokban biztosan az első nemzetek között lesznek, akik elismerik Afganisztán Iszlám Emirátusát.

The Washington Post
Ez egy kiváló írás!
 

Tomsan1974

Well-Known Member
2020. október 23.
49
300
53
Tipp
Ha van egy vallásos Izraeli, zsidó a közeledben az segít majd
vagy
pakold ki a pultra az alap élelmiszereket, majd fogd meg a kezét két nőszemélynek és vezesd oda őket, majd ők összedobnak valami kaját maguknak amit meg is esznek.
Ennyire nem veszem komolyan.
Ez nem steril konyha, minden edényben, tányéron volt sertés.
Dolgoztam egy másik hotelben amit izraelitak kibéreltek , ők lefoliaztak mindent hoztak magukkal mindent,
semmit nem használták amit mi.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Ez kész, nem tudom sirjak, vagy röhögjek! :D

"Joe Biden Afganisztránról: A szövetségesek továbbra is bíznak bennünk.​

A repülőtéri káosz ellenére az Egyesült Államok szövetségesei nem kérdőjelezik meg Washington hitelességét – mondta pénteki sajtótájékoztatóján az amerikai elnök. Hozzátette: erről NATO-beli szövetségeseivel való tárgyalásán győződött meg."
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 132
7 169
113
Én az afgán maradék kormány erők helyében tálibnak öltözött megbízható egyénekkel kinyírtam volna néhány amerikait (civilt, katonát, diplomatát, mindegy, akit tudok), hogy az USA maradjon még 20 évig és minden kezdődjön elölről.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 433
113
Ennyire nem veszem komolyan.
Ez nem steril konyha, minden edényben, tányéron volt sertés.
Dolgoztam egy másik hotelben amit izraelitak kibéreltek , ők lefoliaztak mindent hoztak magukkal mindent,
semmit nem használták amit mi.
Haat... en etettem meg veluk parizert, azt mondtam hogy borjubol van. Mondjuk nem muszaj enniuk, tobb marad nektek.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 449
23 620
113
Úúú... az kemény... Ha rájöttek volna akkor arra nagyon ráfaragsz.
A Korán szerint ha nem tudja az étel eredetét vagy úgy tudja hogy az halal akkor nyugodtan megeheti, nem vét az iszlám ellen.
(Pincér! Ebből a halból kérnék! De uram ez sertés oldalas! Kérdeztem én hogy mi a neve a halnak?)
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
826
2 400
93
A Bombardier E-11A

Délután 4 óta a levegőben van, Kabul észak-keleti része felett írja a köröket szorgalmasan.

Valószínűleg valami spéci gép lehet, nem utasszállító.
pl ilyen
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
826
2 400
93
Flightradar
Boeing E-3C Sentry
1
Boeing KC-135T Stratotanker
1
Boeing C-17A Globemaster III
1 ; 2 ; 3 ; 4 ; 5 ; 6 ; 7
Airbus A400M-180
1
Lockheed Martin AC-130
1 ; 2 ; 3 ; 4 ; 5 ; 6
CASA C-295M
1 ; 2
 
K

kamm

Guest
Oh boy...

washingtonexaminer.com: US general tells British special forces: Stop rescuing people in Kabul, you're making us look bad.
 
W

Wilson

Guest
Eleg, ha Uzbegisztan meg Tadzsikisztan teszi, azok konkretan szomszedosak, Kosztum az elobbibe lecel le mindig, amikor eppen bukora fordul.
Üzbegisztánban és Tádzsikisztánban elég komoly az orosz befolyás és akkor a Kínaiakról még nem is beszéltem.Csak kell nézni, hogy mi történt akkor amikor a tálib előretörés megkezdődött egyből megjelent Sojgu a tádzsik határon és a legmagasabb szinten elkezdték az egyeztetést,az orosz csapatok a tádzsik katonákkal együtt erősítették meg az afgán-tadzsik határt.Üzbegisztán gazdasága pedig nagyban függ az oroszoktól(konkrétabban az oroszoknál dolgozó, üzbégek haza utalásaitól), tehát én úgy gondolom, ha az oroszok azt mondják arra, hogy az üzbégek és tadzsikok az északi szövetséget támogatni akarják,hogy NET akkor sem az üzbégek sem a tadzsikok nem fognak "ugrálni" ez ügyben..
 
W

Wilson

Guest
Múlt vasárnap óta mintegy 7000 civilt (minden kategóriából) evakuáltak a kabuli repülőtérről, és további mintegy 6000 vár az evakuálásra.

Megerősítettnek tekinthető az az információ, hogy a tálibok megszerezték
a korlátozott létszámú kontingens biometrikus adatbázisát.

Aktív hajtóvadászat folyik a kollaboránsok letartóztatására és/vagy megölésére, beleértve az idős gondozónőket is. Ha elrejtőznek, a közeli hozzátartozókat őrizetbe veszik.

A tengerészgyalogosok (vagy inkább a tengerészgyalogosok) embersége hiábavalónak bizonyult. A repülőtérről tilos a szülők nélküli gyermekeket evakuálni, ezért a képen látható kisfiút egy norvég katonai kórházban vizsgálták meg, állítólag ott kapott némi orvosi ellátást, majd visszavitték az apjához.



Külön meg kell jegyezni, hogy az új, igazán "népes" kormány első rendelete a lőfegyverek birtoklásának tilalma volt az országban, ami még a kommunizmus felé vezető úton sem jött össze.