jahhhjjjezmostfájt...most komolyan.
ki nem szarja le?
kozepkori viszonyokat akart a lakosag (mivel a talibokat tamogatjak), akor most meg is kapja.
kb senki nem szarja le, aki ösze tud adni kettőt meg kettőt...
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
jahhhjjjezmostfájt...most komolyan.
ki nem szarja le?
kozepkori viszonyokat akart a lakosag (mivel a talibokat tamogatjak), akor most meg is kapja.
Szép lassan kiderül, hogy nem az afgán hadsereg katonáival volt a gond, hanem az ország vezetésével és az általuk működtetett végtelenül korrupt rendszerrel,valamint az amerikaiak Afganisztánhoz való hozzáállásával, hogy ebbe a korrupt rendszerbe öntötték a dollár tíz és száz milliárdokat.Afghan officer who fought with US forces rescued from Kabul
The U.S. military and its allies have rescued a high-profile Afghan national police officer who was being hunted by the Taliban because of his years working with the American military.apnews.com
Inkább helyesebb a "nem" helyett a "nem csak az afgán hadsereg...". De ez volt, akinek 20 év alatt nem volt világos? Pláne azoknak a, akik a terepen voltak.Szép lassan kiderül, hogy nem az afgán hadsereg katonáival volt a gond, hanem az ország vezetésével és az általuk működtetett végtelenül korrupt rendszerrel,valamint az amerikaiak Afganisztánhoz való hozzáállásával, hogy ebbe a korrupt rendszerbe öntötték a dollár tíz és száz milliárdokat.
Nekem ez alibinek tünik. A paki határnál kidrónozak egy embert, hát......Odacsaptak egy iszlám állam vezetőnek.
https://index.hu/kulfold/2021/08/28/centcom-iszlam-allam-droncsapas-afganisztan-egyesult-allamok/
persze, amennyire clooney tisztában van a mi történelmünkkel ugyebár szerinte anno mi szovjet tagállam voltunk- gondolom Jolie penge a pastuk, türkmének, üzbégek, tadzsikok viszonyából és biztos vagyok benne, hogy az afgán mindennapokban is otthonosan mozog...vicces
az elso naptol kellet volna oda tenni.A kabuli beszámolók szerint az amerikaiak IED érzékelő és zavaró eszközöket telepítettek a repülőtér kapujaihoz....
Figyelem egy ideje a pastu ,Urdu,angol,stb tweeteket közösségi oldalakat, de egymással nagyon ellentétes információk vannak erről egyesek szerint a robbanásnál nem voltak ilyen eszközök mások szerint voltak csak akkor éppen nem működtek,az sem világos, hogy ha voltak akkor pontosan hol voltak elhelyezve....az elso naptol kellet volna oda tenni.
Már most mondom, hogy ez történet esélyes egy amerikai mozifilmre...
A kabuli Ananász Expressz küldetés
Amerikai különleges műveleti veteránok merész küldetést hajtottak végre az afgán szövetségeseik megmentésére JAMES GORDON MEEK 2021. augusztus 27., péntek, 11:00
Miközben a tálibok egyre erőszakosabbá válnak, és ellenőrzőpontokat építenek ki a kabuli repülőtér közelében, az afganisztáni háború amerikai veteránjainak egy teljesen önkéntes csoportja szerda este egy utolsó merész küldetést indított "Ananász Expressz" néven, hogy biztonságba helyezzen több száz veszélyeztetett afgán elit katonát és családjaikat - mondták a csoport tagjai az ABC Newsnak.
A sötétedés után, szinte koromsötétben és rendkívül veszélyes körülmények között mozgó csoport elmondta, hogy nem hivatalosan, az Egyesült Államok hadseregével és az amerikai nagykövetséggel együttműködve dolgoztak azon, hogy az embereket - néha egyesével, vagy párban, de ritkán egy kisebb csoportnál többet - az amerikai hadsereg által ellenőrzött Hamid Karzai nemzetközi repülőtér amerikai katonák által ellenőrzött oldalának drótkerítésén belülre juttassák.
Az Ananász Expressz küldetése éppen csütörtökön volt folyamatban, amikor a támadás történt Kabulban. Két öngyilkos merénylő, akikről úgy vélik, hogy az ISIS harcosai voltak, legalább 13 amerikai katonát- 10 ölt meg, és 15 másik katonát megsebesített az amerikai tisztviselők szerint.
A teljes történet ebben a cikkben van...
[/URL]
Ezt küldöm nenik tanulmányozásrapersze, amennyire clooney tisztában van a mi történelmünkkel ugyebár szerinte anno mi szovjet tagállam voltunk
Erősen túltolja. tényleg szar dolog a német kissebrndűsági érzés blos narratívával keverve.Ez a kegyetlen vége 20 évnyi hazugságnak.
Illusztráció: delfi.lt
Joe Biden amerikai elnöknek, aki élete legnagyobb válsága előtt áll, meg kell majd magyaráznia a háború következményeit, amire senki sem gondolt túl sokáig: egy 20 éves hazugságnak brutális vége lett - írja Rike Havertz, a Die Zeit című német lap washingtoni tudósítója. A Fehér Házban Joe Biden először találta meg a megfelelő és érzelmes szavakat az afganisztáni drámáról (legutóbbi sajtótájékoztatóján Biden ismét a demencia jeleit mutatta, amikor azt mondta: "Kaptam egy listát, és az első személy, akit fel kellett hívnom...").
A kabuli terrortámadások után, amelyekben amerikai katonák is meghaltak, "nehéz napról" beszélt. "Mi is, mint sokan Önök közül, sejtjük, hogy mit éreznek ma e bátor hősök családjai" - mondta az elnök. - Olyan érzés, mintha beszippantana egy fekete lyuk, amely a mellkasod közepén alakult ki. Nincs kiút. Veletek együtt gyászolunk."
Biden beszéde egyfajta egyensúlyozás volt: az elnök hősöknek nevezte a katonai halottakat, együttérzését fejezte ki a civil áldozatokkal, ugyanakkor bejelentette az evakuálási misszió folytatását, és megtorlást ígért. Ez az elnöksége eddigi legsúlyosabb válsága - hangsúlyozza a lap. Az afganisztáni kivonulás sikertelensége óta Biden csak reagál, és már nem ura a gyorsan eszkalálódó helyzetnek.
Most pedig miután Kabulban megtörténtek ezek a pusztító terrortámadások, amelyekben legalább 60 civil és 13 amerikai katona vesztette életét. Az elnöknek újra meg kellene szólítania polgártársait - írja Rieke Havertz. Ez volt az amerikai hadsereg leghalálosabb napja Afganisztánban 2011 óta, az IS afgán sejtje vállalta a felelősséget a szomorú eseményekért .
A cikk szerint Biden a tipikus amerikai elnöki stílusban reagált. "Le fogunk vadászni titeket" - mondta, majd klasszikusan az ószövetségi Bibliából idézett. - És hallottam a Mindenható hangját, amint ezt mondta: "Kit küldjek ... ki fog értük menni?" Biden szerint az amerikai hadsereg az, aki mindig azt fogja válaszolni: "Itt vagyok, Uram. Küldj el."
Azonban még egy sikeres beszéd sem tudja elfedni Biden hibáit a csapatkivonásban - írja Rike Havertz. Egy nyilvános beszéd nem fog senkit sem félrevezetni arról a szörnyű afganisztáni napról, amely ismét feltárta a valódi drámát: "ennek a háborúnak az utolsó napjai 20 évnyi hazugság brutális végét jelentették". A legtöbb amerikai, republikánus és demokrata egyaránt, először elhitte ezt a hazugságot, majd egy bizonyos ponton megbékélt vele, és egészen a legvégéig nagyrészt csak vonakodva gondolt rá, mintha csak a csapatok hazahozataláról lenne szó.
Hét nappal a 2001. szeptember 11-i támadások után George W. Bush elnök aláírta a kongresszus határozatát, amely felhatalmazza a támadásokért felelős személyekkel szembeni erőszak alkalmazását. Ezzel a kormány nemcsak Afganisztán lerohanását, hanem később a guantánamói foglyok fogva tartását vagy saját állampolgárainak széles körű lehallgatását is legalizálta bírósági határozat nélkül. Mindezt az amerikai nemzet, valamint a szabadság és a demokrácia amerikai eszméinek védelmében - jegyzi meg a lap.
A New York-i égő és összeomló tornyokról készült szörnyű felvételek után az ország össze tudott állni e döntés mögött, az egész nyugati világ az USA-t támogatta akkoriban. Az évek során a saját területén elkövetett esetleges terrortámadásoktól való félelem ismét csökkent, és a távoli háború háttérbe szorult. Az elnökök és tábornokaik időnként szelektív siker jelentéseket vagy buzdító beszédeket tartottak. Bush a Fehér Házban fogadta Hamid Karzai afgán elnököt, és stratégiai partnerséget hirdetett az immár demokratikusan megválasztott kormánnyal.
Barack Obama Oszama bin Laden halálát ünnepelte, Donald Trump még mindig hitt a megnyerhető harcban, amíg nem kötött "békeszerződést" a tálibokkal.
"Joe Biden pedig csak egy elvesztett háborút akart befejezni anélkül, hogy beismerné Amerika vereségét" - igyekszik Rike Havertz keményen támogatni az amerikai vezetőt. Eközben az amerikai polgárok meghallgatták mindazt, amit a politikusok mondtak nekik, és megalkották a saját történetüket: a veteránokat a színpadra vitték, vagy a sportstadionok reflektorfényébe állították, hogy a himnusz hangjaira nyilvánosan megköszönjék hazafias küldetésüket. Azt mondani valakinek, hogy "köszönöm a szolgálatát", gyorsan elbúcsúzni, majd újra elfelejteni az egészet, sokkal könnyebb, mint azon tűnődni, hogy ez a háború miért tartott ilyen sokáig, és hogyan engedhették meg, hogy megtörténjen.
A lényeg az, hogy ez a háború jól illeszkedett egy olyan nemzet identitásába, amely szereti magát katonai szempontból legyőzhetetlennek gondolni - magyarázza Havertz. Azért is, hogy elkerüljön egy második Vietnámot, amely egyszer már összetörte ezt a legyőzhetetlen képet. Emellett az USA soha nem adja fel, és ez is magától értetődő. Az is része volt az amerikai küldetésnek, amit Joe Biden most tagad: az amerikai értékek és a demokrácia terjesztése a világban, akár működik, akár nem, ahogy az évekkel később világossá vált.
Végül minden elnöknek van egy története, amely alátámasztja a háború értelméről és egy olyan győzelemről szóló hazugságot, amely már régen illúzióvá vált. De mindezek az érvek legkésőbb ezekben a napokban, amikor a Kabulból származó szörnyű képek felszínre kerültek, összeomlottak. Biden beszédében keménységre szólította fel honfitársait is. Az amerikaiaknak előbb szilárdságot kell tanúsítaniuk ahhoz, hogy végre feladják az afganisztáni háborúval kapcsolatos hazugságokat - állapítja meg a Die Zeit.