[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Gyorsabban esnek el, mint posztolni lehetne őket =D

 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Nézve ezeket a civil ruhás szakallasokat ak-val a kézben ezek úgy néznek ki mint 20 évvel ezelőtt mikor még csak a tvben láttam őket. Lényegében civilek ellen dúl ez a háború.Ezeket nem lehet így legyőzni ha a lakosság utálná őket már rég nem léteznek.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Gyorsabban esnek el, mint posztolni lehetne őket =D

Igazából 24/34 megvan a kétharmados többség :p
 
  • Vicces
Reactions: Filter

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 282
113
Gyorsabban esnek el, mint posztolni lehetne őket =D

Basszus én rájöttem hát ezeket a regulárisokat tuti a románok képezték ki. Ezér megy olyan jól nekik az átállás. el kell ismerni mégiscsak jó munkát végeztek kint a romulánok kiképzés terén átadtak minden tudást amivel csak rendelkeztek!!!
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Nézve ezeket a civil ruhás szakallasokat ak-val a kézben ezek úgy néznek ki mint 20 évvel ezelőtt mikor még csak a tvben láttam őket. Lényegében civilek ellen dúl ez a háború.Ezeket nem lehet így legyőzni ha a lakosság utálná őket már rég nem léteznek.

A városokban szerintem sokan nem kedvelik őket. De nem is véletlenül a városok maradtak a végére. És elég ha vidéken szeretik őket, ott is el lehet bújni. Sőt.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Basszus én rájöttem hát ezeket a regulárisokat tuti a románok képezték ki. Ezér megy olyan jól nekik az átállás. el kell ismerni mégiscsak jó munkát végeztek kint a romulánok kiképzés terén átadtak minden tudást amivel csak rendelkeztek!!!
Ahogy olvasom sokszor nem is a katonák maguk állnak át, hanem a parancsokok adják meg magukat/állnak át. Szerintem sokszor csak felkínálnak egy jó posztot a jövendőbeli mákértékseítési hálózatban. A vezetés nélkül maradt katonák meg szétszélednek/ megadják magukat/ átállnak/ átmenekülnek a határon. Igazából minden volt már.

Amióta elesett észak (pl Kunduz), lényegében sehol nincs komoly ellenállás.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and Szittya

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
Sztem a taliboknak sem leaz egyszerű megtartani a hatalmukat. Persze 1-2 évig lehet happening, de aztán a helyi kiskirályok ellenük fordulnak. Kivéve ha visszahozzák a régi terrormódszereket. Akkor a félelem erősebb lesz. De lehet, hogy a tálibokhoz képest unortodox módszerekkel próbálkoznak és nem akasztással, kézlevágással akarnak rendet tartani, hanem kínai pénzen. Meglátjuk.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Sztem a taliboknak sem leaz egyszerű megtartani a hatalmukat. Persze 1-2 évig lehet happening, de aztán a helyi kiskirályok ellenük fordulnak. Kivéve ha visszahozzák a régi terrormódszereket. Akkor a félelem erősebb lesz. De lehet, hogy a tálibokhoz képest unortodox módszerekkel próbálkoznak és nem akasztással, kézlevágással akarnak rendet tartani, hanem kínai pénzen. Meglátjuk.

Persze. Meg gondolj bele. 60-80 000 harcos. Csak a kapitulált fegyveresek száma több százezer. Az afgán hadsereg nagyrésze és helyi milíciák mindenütt. Ez rengeteg fegyverforgató ember. Az egész egy puskaporos hordó.

Igen, egy újabb polgárháború a valószínű. 80000 emberrel nem tudsz ellenőrizni egy ekkora országot, főleg nem iylen földrajzi adottságokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nézve ezeket a civil ruhás szakallasokat ak-val a kézben ezek úgy néznek ki mint 20 évvel ezelőtt mikor még csak a tvben láttam őket. Lényegében civilek ellen dúl ez a háború.Ezeket nem lehet így legyőzni ha a lakosság utálná őket már rég nem léteznek.
Szerintem az csak a külsőség, a ruha. De ha megnézed a fegyvertartást, akkor már látszik, hogy tömegesen kaptak kvázi egységes és modern kiképzést.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Azt lehet tudni, hogy az elfoglalt nagyvárosokban, mennyire nyugodt a helyzet?

Változó. Néhol mindne kihalt, néhol örömködő tálibok, néhol az élet folyik tovább, néhol pedig még a nők is utcán lehetnek.
Nagyon függ attól, hogy épp melyik tálib foglalta el, mennyi ideje, illetve a legfontosabb, ha volt háttéralku, akkor miket garantáltak benne és abból mit tartottak be.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 650
79 873
113
Hát ha hónapokig nem fizetik őket, mert ellopják, akkor nem tudom mit várhat az ember...
Nem egyszer előfordult, hogy komplett zászlóalj állt át a kikepzést lezáró zarógyakorlat előtt (fegyverrel meg mindennel amit jarművek nélkül magukkal tudtak vinni). Ezt csak úgy lehet, ha eleve ilyen céllal szerelt fel az összes. És ez pár éve volt!
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Azt lehet tudni, hogy az elfoglalt nagyvárosokban, mennyire nyugodt a helyzet?
De az sanszos, hogy az ápolónők hazazavarása a kórházakból nem a robosztus egészségügy felé vezető út :)
Radikális ötletem, hogy mentsük ki és tanítsuk meg őket magyarul. Nekik nem kell, nálunk meg úgyis hiány van. :p

Slusszpoén, természetesen bizonyos városokban már be is tiltottál a vakcinák használatát.