[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Hát, kérdés, a vidék nagy része már régóta a civilek között megbújó tálibok ellenőrzése alatt volt gyakorlatilag szerintem. Legfeljebb nem vallották be.
Az utóbbi hónapokban sanszos. De a komcsi kormány soha nem ellenőrzött hosszú ideig szinte semmit sem a városokon kívül. Azért a COIN elején egész tűrhető méretű volt ilyen szempontból a jenki afgán kormány.
 
W

Wilson

Guest
Igen, erre mondom, hogy ha csak párezer hardcore harcost elveszítenek, az már meglátszik hosszútávon. Az igaz hívőket nehezebb pótolni, a köpönyegforgatól pedig látjuk mennyit érnek.
Részben igen de én inkább arra gondoltam,hogy megbuktatni egy velejéig korrupt rendszert az egy dolog,de egy országot működtetni na az egy nagyon más műfaj,és azt szerintem nem árt elégszer hangoztatni,hogy jelenleg Afganisztánt a nyugati segélyek tartják fent a felszínen,ha a tálibok hatalomra kerülnek és elborult aggyal 15. századba képzelik magokat,akkor ezeknek a pénzeknek bizony kampó.Akkor pedig nagyon gyorsan ki kell találni a táliboknak, hogy mivel pótolják a kiesett pénzeket.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Részben igen de én inkább arra gondoltam,hogy megbuktatni egy velejéig korrupt rendszert az egy dolog,de egy országot működtetni na az egy nagyon más műfaj,és azt szerintem nem árt elégszer hangoztatni,hogy jelenleg Afganisztánt a nyugati segélyek tartják fent a felszínen,ha a tálibok hatalomra kerülnek és elborult aggyal 15. századba képzelik magokat,akkor ezeknek a pénzeknek bizony kampó.Akkor pedig nagyon gyorsan ki kell találni a táliboknak, hogy mivel pótolják a kiesett pénzeket.
Mák? :p
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 273
37 187
113
Részben igen de én inkább arra gondoltam,hogy megbuktatni egy velejéig korrupt rendszert az egy dolog,de egy országot működtetni na az egy nagyon más műfaj,és azt szerintem nem árt elégszer hangoztatni,hogy jelenleg Afganisztánt a nyugati segélyek tartják fent a felszínen,ha a tálibok hatalomra kerülnek és elborult aggyal 15. századba képzelik magokat,akkor ezeknek a pénzeknek bizony kampó.Akkor pedig nagyon gyorsan ki kell találni a táliboknak, hogy mivel pótolják a kiesett pénzeket.
Kínával folytattak a tálibok magas szintű tárgyalásokat, a pénz onnan jön majd várhatóan. A bányajáradékokból majd egész jól ellesznek tálibék, valszeg a kínaiak utakat meg vasutakat is fognak építeni majd, meg úgy álltalában fejlesztik majd az infrastruktúrájukat.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Kínával folytattak a tálibok magas szintű tárgyalásokat, a pénz onnan jön majd várhatóan. A bányajáradékokból majd egész jól ellesznek tálibék, valszeg a kínaiak utakat meg vasutakat is fognak építeni majd, meg úgy álltalában fejlesztik majd az infrastruktúrájukat.
Mielőtt, miközben vagy miután felrobbantják a kínai munkásokat a gombamódra szaporodó iszlamisták?
 
W

Wilson

Guest
Kínával folytattak a tálibok magas szintű tárgyalásokat, a pénz onnan jön majd várhatóan. A bányajáradékokból majd egész jól ellesznek tálibék, valszeg a kínaiak utakat meg vasutakat is fognak építeni majd, meg úgy álltalában fejlesztik majd az infrastruktúrájukat.
Én is nagyjábol erre tippelek, például már hosszú ideje a Kínaiaké egy óriási rézlelőhely ahol a világ egyik legnagyobb de az is lehet,hogy a legnagyobb rézbányáját akarták megnyitni,de kudarcot vallottak mer a tálibok rendszeresen megtámadták a biztonsági személyzetet és ellehetetlenítették a bánya létrehozását ha hatalomra kerülnek akkor szabadkezet adhatnak a Kínaiaknak.
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Az már most is megy ezerrel ebből már hosszú évek óta leszedik a sápot a tálibok is.nekem az a tippem ha sikerül megszilárdítani a hatalmukat akkor az ásványkincseiket szépen eladják a világnak de főként Kínának.
Ez szépés jó hogy eladják, csak ki megy be kitermelni. Ki az a hülye aki befektet pl infrastruktúrába ott? Alapból nehéz terep földrajzilag is, de azt meg extrém necces bevállalni, hogy az épülő vasútvonalon épp robbantgatott az egyik törzs, mert épp összerúgta a port a másikkal.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Én is nagyjábol erre tippelek, például már hosszú ideje a Kínaiaké egy óriási rézlelőhely ahol a világ egyik legnagyobb de az is lehet,hogy a legnagyobb rézbányáját akarták megnyitni,de kudarcot vallottak mer a tálibok rendszeresen megtámadták a biztonsági személyzetet és ellehetetlenítették a bánya létrehozását ha hatalomra kerülnek akkor szabadkezet adhatnak a Kínaiaknak.
És képesek lesznek biztosíatni is a kitermelést? mert gyanítom, hogy nem lesz ám az olyan egyszerű.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
A tálibok megregulázzák majd őket, különben a kínaiak aszondják hogy ejnye bejnye!
Ez jól hangzik elméletben, de gyakorlatban én abban sem vagyok biztos, hogy a tálibok nem ugranak egymásnak ha vége, vagy ha épp "megüresedik" egy pozíció. Másrészt nem biztos, hogy nyersanyagkitermelésből fenn lehet ám tartani az országot. Kéne valami hozzáadott érték is. Szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
W

Wilson

Guest
Ez jól hangzik elméletben, de gyakorlatban én abban sem vagyok biztos, hogy a tálibok nem ugranak egymásnak ha vége, vagy ha épp "megüresedik" egy pozíció. Másrészt nem biztos, hogy nyersanyagkitermelésből fenn lehet ám tartani az országot. Kéne valami hozzáadott érték is. Szerintem.
Technológiát nem hiszem,hogy nagyon akar bárki is odavinni,saját maguktól pedig erre nem képesek.Így szerintem marad az az opció számukra,hogy a nyersanyagaik kitermelését kiadják pl koncesszióba.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Technológiát nem hiszem,hogy nagyon akar bárki is odavinni,saját maguktól pedig erre nem képesek.Így szerintem marad az az opció számukra,hogy a nyersanyagaik kitermelését kiadják pl koncesszióba.
Igen, de ehhez fizikailag be kell vinni eszközöket és ahhoz, meg a kitermelt cucchoz infrastruktúra kell, hogy szállíthassák. Szerintem aki azt írta korábban, hogy hamarabb fogunk aszteroidákból bányászni, az nem járhatott messze a valóságtól. Kína sem hülye ahhoz, hogy ne számolja bele a biztonsági kockázatokat. Mármint épp szorgosan nyomod el a saját muszlimjaidat, és közben besétálsz a szomszéd iszlamista fundamentalistákkal teli országba?
 
W

Wilson

Guest
Igen, de ehhez fizikailag be kell vinni eszközöket és ahhoz, meg a kitermelt cucchoz infrastruktúra kell, hogy szállíthassák. Szerintem aki azt írta korábban, hogy hamarabb fogunk aszteroidákból bányászni, az nem járhatott messze a valóságtól. Kína sem hülye ahhoz, hogy ne számolja bele a biztonsági kockázatokat. Mármint épp szorgosan nyomod el a saját muszlimjaidat, és közben besétálsz a szomszéd iszlamista fundamentalistákkal teli országba?
Szerintem ez csak azon múlik mennyire elszántak ezen a téren a tálibok, ha komolyan veszik akkor a jelenlegi állapotukban szerintem simán megtudják teremteni a biztonságos feltételeket.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Szerintem ez csak azon múlik mennyire elszántak ezen a téren a tálibok, ha komolyan veszik akkor a jelenlegi állapotukban szerintem simán megtudják teremteni a biztonságos feltételeket.
Elég elszántak mire? Mert ugye ez azért jelentős kompromisszum az elveikből...
Másrészt egy rakás egyéb terrorszervezet is operál arrafelé. Ők is tudnak bújócska-robbantócskát játszani, nem csak a tálibok.
 
W

Wilson

Guest
Elég elszántak mire? Mert ugye ez azért jelentős kompromisszum az elveikből...
Másrészt egy rakás egyéb terrorszervezet is operál arrafelé. Ők is tudnak bújócska-robbantócskát játszani, nem csak a tálibok.
Azért ezek már nem azok a tálibok mint 20 évvel ezelőtt, és jelenleg az a helyzet,hogy ők az egyeduralkodók Afganisztánban hiszen 99%,hogy vinni fognak mindent mint a piros hetes,a hatalmukra bármilyen veszélyt jelentő terrorszervezeteket nem okoz nekik gondot eltenni az útból.Sokkal nagyobb veszélynek látom azt,hogy mennyire tudják majd működtetni az országot a lakosságnak mennyire tudják biztosítani a megélhetésüket,Mert ez az alapja mindennek.