[BIZTPOL] Afrika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
A francúzokra lehet tippelni?

A képességeket, lehetőségeket --és a tévedésem lehetőségét is-- figyelembe véve én egy francia (helyszíni kapcsolatos infó alapján)-amcsi (drón-csapásmérős) csapat-munkára/-kombinációra tippelek, mert: gyengítve ezzel az Ukrajnában később/bármikor bevethető Wagner-erők mennyiségét.

Tévedés(em) jogát fenntartva...

.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 578
17 675
113
A képességeket, lehetőségeket --és a tévedésem lehetőségét is-- figyelembe véve én egy francia (helyszíni kapcsolatos infó alapján)-amcsi (drón-csapásmérős) csapat-munkára/-kombinációra tippelek, mert: gyengítve ezzel az Ukrajnában később/bármikor bevethető Wagner-erők mennyiségét.

Tévedés(em) jogát fenntartva...

.
Úgy tudom humán veszteség nem volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Úgy tudom humán veszteség nem volt.

Így "lebukva" bevallom, hogy a cikket nem olvastam, "csak" abból LMeztem(najó: tartom igen valószínűnek) az "amcsi csapásmérés+francúz infók alapján" kombinációt, mert:
  1. Afrikában, ezen a környéken igazán "otthon vannak" a franciák, az amcsikhoz(és szinte mindenki máshoz képest is),
  2. a drón-csapásmérésben meg az USA, --talán Oroszországot/Kínát kivéve- mindenhol is, korlátlanul.

Tévedhetek, ezzel együtt:
Egyszerűen mindkettőtől azt vettem figyelembe, ami ilyenkor az Ő józan döntéshozóik által is szerintem/valószínűleg "ököl-szabály", amiben az adott területen jobbak a másiknál/mindenkinél, azt teszik a "közösbe".

.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 644
3 234
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 476
31 832
113
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 455
10 360
113
Domonyai András érdekes felvetése:

Nem az afrikaiak fognak Európába menekülni a klímaválság miatt, hanem az európaiak Afrikába

Meglepően tapasztaltam hogy nem én vagyok az egyetlen magyar csodabogár aki Kenyában tervez, szakmai csoportokban már többe is belefutottam. Gyakorlatilag az országban minden megtermelhető, mindezt úgy hogy lokálisan tudsz valóban megújuló energiákra építeni a termelésnél. Az ország belső részein rengeteg lehetőség van kis vízerőművek létrehozására, ami 7/24 ben off grid eltud látni egy élelmiszerfeldolgozó üzemet, amire nagyon nagy szüksége van az országnak mert az élelmiszer feldolgozással nagyot lehet szakítani. Az ember nyitott szemmel kimegy, és azt látja hogy úhhh mennyi lehetőség, és a helyik nem ismerik fel legtöbb esetben.
Nairobi és a tengerpart nagyon más, de nairobin belül is több világot talál meg az ember, van nyüzsgő kulturális és gazdasági élet, és mezítlábas gyerekek ahol a család havi 30 ezer forintból él. A biztonság is más fogalom, ami miatt nehezebb kihasználni az adottságait az országnak, de nem lehetetlen, és egyáltalán nem veszélyes csak nagyobb odafigyelést igényel mint mondjuk egy európai utazás. Menyasszonyom egyik ismerőse mesélte hogy úgy vett 5 hektár földet hogy egy öregebb tengerparton élő faszi eladta neki 90 kg kukoricáért, mert neki volt családi örökségből 250 és egyszerűen nem fogta fel az értékét, nem kereste a lehetőséget, durva. Viszont Nairobiból kirajzás van üzleti lehetőségeket keresve, és a tengerparton is vannak kreatív emberek. Sok az átverés is, földet nagyon óvatosan kell venni, van ahol nagyon olcsó van ahol horror áron akarják adni, ez ugye leginkább a feldolgozás hiánya miatt is van, frissen termelt élelmiszer megy a városokba, de vidéken nagyon olcsó a föld, viszont például találkozni kell előtte a helyi közösségi vezetőkkel akik úgymond áldásukat adják rád, szóval érdekes. Így hogy menyasszonyom kenyai nem olyan ijesztő, de kapcsolatok nélkül szerintem elnyelné az embert, vagy hát nagyon talpraesettnek kell lenni.

Azt mondták pár éve Ázsiáé a jövő, szerintem ez már a jelen, de ezzel párhuzamosan ott van Afrika mint a jövő kontinense, egy olyan kis országnak mint Magyarország jó stratégiával, pár országra koncentrálva nagyon komoly lehetőségei vannak, de ehhez az kell hogy tényleg pár országra koncentrálni hogy ha kimegy a magyar vállalkozó legyen kinek megfogni a kezét, mint például a kínaiak akiknek " valahogy" mindig könnyen megy az engedélyeztetés stb....

Miközben az ország GDP jel kicsit van 2 milliárd felett, ezt nem értik meg sokan :) , olyan gazdag a kontinens hogy nem tudjuk felfogni, nem a hozzáadott érték meg kutyafüle tette a nyugatot gazdaggá hanem ezek az egykori gyarmatok. Ezt megszerezték az oroszok 400-500 zsoldossal, pár régi vassal, és kis titkosszolgálati segítséggel. Ezek után az aranyon kívül minden más koncessziót oroszok kaphatnak meg, orosz üzletemberek biztonságosan tudnak nyomulni majd, és hiába papíron koldusszeglény az ország, erőforrásai óriásiak.
A franciák nem tudták több ezer katonával sem megoldani a helyzetet mert nem is akarták, és ők teljes kontrollt akartak a belső ügyekben is, az oroszok meg engedik érvényesülni a helyi elitet cserébe a profitért, és meg is védik őket. A rendfenntartás is más a zsoldost nem köti az hogy mit írnak az újságok, vagy mi lesz a politikai vetülete, mint egy hivatásos nyugati haderőt.
És akkro még arról nem is beszéltünk hogy amikor hadsereget akartak felállítani a helyi kormány, kb 50 eurós havi fizetéssel amit meg sem kaptak, de enni kaptak ezért maradtak, és hasonló esetek. Több ezer volt lázadó jelentkezett, ott a lázadó az egy foglalkozás nem ideológia leginkább. Nagyon sokan elmondják hogy mennyire szar az afrikai munkaerő, és igen ez részben igaz, mint ahogy az afgán hadsereg is szar volt, mert megette a helyi korrupció, de a speciálisaik azok toppon voltak.... azt akarom ezzel mondani hogy meghirdetnek az oroszok egy ajánlatot, zsoldosokat keresnek, lesz több tízezer jelentkező ha mondjuk kiképzés után ígérnek nekik havi 300-400 dollárt, kiképzés alatt meg 100 at, ha csak minden 10 jelentkező éri szellemileg és fizikálisan az átlagos európai szintet, és ennyi eléri, akkor is több ezer zsoldost tudnak kiképezni és bevetni ahol akarják, pl Ukrajnában ahol olyan fizetést kapnának amiből otthon császárként élhetnének.
Jól tolják az oroszok arrafelé,lassan lefő a francúzok kávéja mindenhol a fekete kontinensen.
Nagyon elcseszték, az évi több száz milliárd euró nélkül úgy fognak összeomlani mint a kártyavár, majd ha Niger is elesik az uránbányáival együtt..... na akkor lesz duplán hosszúcici nekik.