[BIZTPOL] Afrika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 494
10 870
113
Egy cikk a témában, a cím hatásvadász, de a francia exgyarmatok helyzetét elég jól ismerteti.
http://lumens.blog.hu/2016/11/22/europaiak_uraljak_afrikat
jó cikk és 100%ban alátámasztja amiket
Ilyenkor hiányolom a sok okoskodó kommentjét, hogy

"Boccs, hülye voltam nem tudtam csak jártattam a számat."

Valahogy ilyenkor nem sorjáznak itt olyan mennyiségben a kommentek mint amikor az eredeti állítással ellenkeznek.
Senki sem tagadta ezt, sőt alá is támasztja azt amiket írtam, bár így elolvasva tényleg durva, durvàbb mint gondoltam.
Szerintem kína lesz a következő nagy gyarmattartó.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 467
10 482
113
Én akkor is ezt a fejlődést amit produkált az emberiség nagyszerűnek tartom, lehet ágálni ellene, de akkor marad a tehetetlen harag, semmi nem fekete vagy fehér, inkább szürke. Afrika kapcsán a kizsákmányolást egy percig sem vitattam, csak én úgy vagyok vele inkább én legyek kizsákmányoló mint kizsákmányoló, bár a franciákkal egyáltalán nem tudok szimpatizálni de a módszerük nagyon jól működik..., ha francia lennék én is azt mondnám hogy hát inkább ők szenvedjenek mint én, magyarként meg hogy miért ők csinálják és nem mi. Az meg hogy ez miért lehetséges eljárás még ennyi idő után is, azt mondom mindenki azt kapja mait megérdemel, és csak a gyengék hibáztatják a körülményeket, az erős cselekszik.
 
  • Tetszik
Reactions: Lator

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Én akkor is ezt a fejlődést amit produkált az emberiség nagyszerűnek tartom, lehet ágálni ellene, de akkor marad a tehetetlen harag, semmi nem fekete vagy fehér, inkább szürke. Afrika kapcsán a kizsákmányolást egy percig sem vitattam, csak én úgy vagyok vele inkább én legyek kizsákmányoló mint kizsákmányoló, bár a franciákkal egyáltalán nem tudok szimpatizálni de a módszerük nagyon jól működik..., ha francia lennék én is azt mondnám hogy hát inkább ők szenvedjenek mint én, magyarként meg hogy miért ők csinálják és nem mi. Az meg hogy ez miért lehetséges eljárás még ennyi idő után is, azt mondom mindenki azt kapja mait megérdemel, és csak a gyengék hibáztatják a körülményeket, az erős cselekszik.
Európában is megy ez.Volt idő,mikor mi,magyarok is felül voltunk,most alul.De,hogy alul legyünk,az elsősorban a saját tevékenységünk eredménye.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 872
47 476
113
Érthetetlen például, hogy hogyan bírja 450 francia katonai irányítani Elefántcsontpart 20 millió fős népességét.

Arrafelé még lehet hogy sokan isten haragjának gondolják a mai napig a villámló botot :p.

A franciák módszereit ahogy végigolvastam, HA ez így igaz, hozzájuk képest az USA nagyon kegyes, és ezt most komolyan mondom!
 
  • Tetszik
Reactions: Pal and tindalos

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 494
10 870
113
Arrafelé még lehet hogy sokan isten haragjának gondolják a mai napig a villámló botot :p.

A franciák módszereit ahogy végigolvastam, HA ez így igaz, hozzájuk képest az USA nagyon kegyes, és ezt most komolyan mondom!
Szerintem csak arról van szó hogy másoknak nem volt ilyen lehetősége. Más is megcsinálta volna.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 872
47 476
113
Szerintem csak arról van szó hogy másoknak nem volt ilyen lehetősége. Más is megcsinálta volna.
Meg is csinálták sokan persze, csak nem 1970 magasságában. Ettől még az USA is jobban bánik jelenleg is a lekötelezettjeivel, és amíg volt, a SZU is jobban bánt mondjuk a saját befolyási övezetével, akár velünk is. Ez így ami most zanzába le volt írva a franciákról, meglepett. Brutál.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Lator

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 872
47 476
113
Érdekes és szórakoztató, pl. piros foci sípcsontvédő sapkának használva:D
A széplányok 5m re az áteresztő pont előtt vadásszák egymás fején a tetveket, hallod a roppanásukat:)
Sok európai szemmel elképesztő dolgot művelnek.
Nekem Afrika kimaradt, ha rajtam múlik ki is fog :p.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 494
10 870
113
Nekem Afrika kimaradt, ha rajtam múlik ki is fog :p.
Elképesztő és meghökkentő.
Elég sok képet lőttem mindenfelé de nemszeretnék blogot nyitni vagy megsérteni valakit így biztosan nem rakom ki őket.
Viszont hiba azt gondolni hogy ők azok a kedves de szegény emberek, akik csak áldozatok és a fehérek szemétkedése miatt vannak nehéz helyzetben. Annyira mások, annyira más az értékrendjük, babonásak, vadak, kegyetlenek. Mondjuk ezt valamilyen szinten megértem, ha én odavaló lennék valószínűleg én is olyan lennék.
Jobb az európaiaknak ha minél kevesebb jön ez biztos.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 589
18 526
113
Édesapám, szerintem mi magyarok kurvára nem vagyunk ezért felelősek, és én személy szerint egy darab afrikait se engednék be az országba, de a nagy "fehér ember" öntudatod mögül vedd már észre, kikkel próbálunk egy hajóban evezni! Egy kiba...tt rablóbandával, akik szellemi teljesítménynek hazudják a rablást.
Trianon pontosan ugyanaz a húzás volt, mint amit akkorra 100szor eljátszottak Afrikában, Ázsiában, majd később a Közel-keleten.
Kelete-európa ugyanúgy járt a rendszerváltás után, mint a 3. világ, egy kicsit korábban.
És légyszi ne próbáld a véleményemet összemosni mindenféle feminista, ratyi, libsi ésatöbbi baromságokkal, mert nekem ahhoz semmi közöm.
Köszönöm!
No igen. A pofátlanság ebben a sztoriban meg az, hogy pl Franciaország rablásáért mi is fizessünk, úgy, hogy eközben elvették az országunk háromnegyedét és plusz még egy árva gyarmatunk sem volt, hovatovább minket is megszálltak más nemzetek. Na és ilyenkor lenne kedvem elmagyarázni a nyugati politikusoknak, hogy miért mondjuk azt nekik ilyen esetekben, hogy jó édes anyukátokat a szolidaritásotokba.