1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Afrika

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Phoenix által indítva @ 2013. május 30..

1. rudi

rudi Well-Known Member

Azt hiszem lottóznod kéne...;)
    Egyiptom Quadir 2020 néven nagyszabású be nem jelentett "hadgyakorlatba" kezdett végig a líbiai határa mentén.
    Elkezdték átcsoportosítani a légierőt és a légvédelmi csapatokat K-ről a Ny.i határ közelébe.

fip7, fishbed, zeal and 5 others like this.
  2. Loken

Loken Well-Known Member

"A Qadir 2020 az Egyiptomi hadsereg első hadgyakorlata 2020-ban. Azért "Qadir" (arabul - képes) mert ez jelzi, hogy az Egyiptomi Hadsereg képes visszaverni bármilyen ellenséget és megvédeni Egyiptom állam értékeit. Mondta Khaled Okasha vezér ezredes az Egyiptomi Stratégiai Tanulmányok Központjának Igazgatója. “Ezen hadgyakorlat lényege, hogy elhárítson minden fenyegetést Egyiptom nyugati határán, azt követöen, hogy a Török Parlament úgy döntött katonai csapatokat küld Líbiába, amely fenyegetés jelent Egyiptom nemzetbiztonságára." Jelentette ki Okasha. Továbbá a 4. generációs Rafale vadászok és számos haditengerészeti fregatt is részt vesznek benne. “Melynek fő célja, hogy megvédjék Egyiptom nemzeti érdekeit és üzenjen Törökországnak, hogy Egyiptom képes megvédeni magát egy esetleges krízisben." fűzte hozzá Okasha."
    Nos úgy tűnik az egyiptomiak máris berágtak. Ebből még bármi is lehet...

fishbed and tindalos like this.
  3. rudi

rudi Well-Known Member

Ha lesz balhé én nem a Törökökre fogadnék...

Most - ha jól követem az eseményeket - az alábbi rivális "szövetségek" vannak:
    - Líbiai Nemzeti Hadsereg (LNA-Halífa Haftar) + Franciák (vagy inkább a Total Olajtársaság), Oroszok, Egyiptom, Egyesült Arab Emirátusok, Szaúd-Arábia, USA (de ők csak úgy tessék-lássék módon), Görögország és Ciprus
    - Nemzetközileg elismert líbiai kormány o_O (GNA) + ENSZ, Olaszok (illetve az ENI Olajtársaság), Törökök
    - Rengeteg kisebb hadúr akik oda állnak ahol épp többet fizetnek...

Ha komolyabb számú Török katona érkezik akkor szerintem Egyiptom is be fog vonulni Keletről olyan mélyen Líbiába, amilyen mélyen csak tud.
    Érdekes lenne egy Egyiptomi - Török háború Líbiában és nyilván a Földközi tengeren is...:rolleyes:

anonim999, fip7, fishbed and 2 others like this.
  4. Loken

Loken Well-Known Member

Már látom is, ahogy török F-16-os-ok kergetőznek az Egyiptomi Rafale-kal a líbiai sivatag azúrkék egén...;)

fip7, fishbed, zeal and 2 others like this.
  5. borisz

borisz Well-Known Member

A görögök meg csak kávét kérnek.
    Meg 15. havi nyugdíjat.

6. emel

emel Well-Known Member

Szerintem a kb. 10milliós Görögország annak örül, hogy a 70valahánymilliós törökök nem velük foglalkoznak. Nem fognak önként Törökország és annak egyik célpontja közé kerítésnek odaállni.

7. Loken

Loken Well-Known Member

Egyébként az tényleg érdekelne melyiknek van nagyobb esélye egy ilyen találkozásnál.
    Tudja esetleg valaki milyen konfiggal repülnek ezen nemzetek gépei? Milyen a pilótaképzésük? Úgy tudom az egyiptomi légierőben is szolgál F-16 C/D. Bár a végleges darabszámot nem tudom, mert az USA leállította a szállításokat a 2013-as puccs után. Ugyanezen okból meghiúsult ezen gépek tervezett block 52-esként történő fejlesztése is. Eredetileg már így szállították volna le a megrendelt 20 példányt. Ettől függetlenül az ezeken a gépeken szerzett repülő ismereteik elvileg előnyhöz kellene juttassa őket, mivel a törökök a Rafale-t sohasem repülték.

8. Loken

Loken Well-Known Member

Hát pedig korábban elég harcias kirohanást intézték...

rudi likes this.
  9. emel

emel Well-Known Member

Dumálni könnyű még nekem is, de azt azért háromnál többször is meggondolnám, hogy kikezdjek-e Kovács Kokóval vagy Erdei "Madár" Zsoltival ...

10. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

11. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

12. SilvioD

De. Csak olyanok mint az USA, a beavatkozásokhoz építenek egy szövetséget. Hamarosan mi is megyünk.

13. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Miért jó nekünk hiszen a hasznot ők teszik zsebre mint gyarmattartók. Ráadásul akik elmenekülnek miattuk Európába azt is fogadjuk be?

14. Morishima

Morishima Well-Known Member

Bár csak fordítóval de a lényeg átjött, jól csinálják a csehek az biztos, mert nem holmi töketlen ensz és eu misszióba küldik ezeket az embereket hanem önállóan cselekedni képes akcióban vesznek részt ahol valóban lehet vadászniuk. Az a 60 ember kevesebbe van mint a sok értelmetlen ensz misszió, de már most van kézzelfogható pénzben mérhető eredménye.
    Az igaz hogy a világ se**lyukai ezek az országok, de egy kis országnak ilyen helyeken van lehetősége nagy haszonnal dolgozni. A cseh ipar kitudja szolgálni a helyi igényeket, ezeknek nem a legújabb cuccok kellenek hanem olyanok amik egyszerűek és kellően olcsóak.

Igazából ezek a francia missziók értelmesebbek mint a közel keleti pénznyelők, ráadásul valóban képesek javítani a migrációs helyzeten, az más kérdés hogy farkába harapó kígyó mert a francia kapzsiság szülte a zavaros helyzetek egy jelentős részét. Afrikában nagyon megtud gazdagodni az ember fia ha ésszel csinálja.

SilvioD and Loken like this.
  15. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Remélem igazad lesz.

Morishima likes this.
  16. SilvioD

Morishima sztem jól leírta miért.
    Ami még talan jatszik., mi szemben a lengyelekkel és a románokkal az európai haderőfejlesztés mellett tettük le a voksunk. És így kell találni közös célokat, érdekeket, ami mentén együttműködünk. Európában nekünk 3 fontos partner van, V4, német, francia.

Gyurma and Morishima like this.
  17. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

APC-ktől hemzsegő török hajó Tripoli kikötőjében, jan. 28-án. Miközben fegyverembargó van.

fishbed likes this.
  18. SilvioD

Loken likes this.
  19. Loken

Loken Well-Known Member

20. Python

Python Well-Known Member

fishbed and rudi like this.

Ezen oldal megosztása