[BIZTPOL] Afrika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 197
113
Törökök??? Ha ez igaz akkor a szultánnak egyre jobban érik a tökönrúgás. Túl sok helyen túl sok tyúkszemet taposgat egy időben. Elvileg az amcsik is a jelenlegi Mali kormányt támogatják

Érni érik, de ki fogja kivitelezni, nagyon jól felismerte a helyzetét hogy a jelen geopolitikai változásokat figyelembe véve szinte "bármit megtehet" olyan térségekbe nyomulnak be ahova más nem igazán akar, én sem hittem hogy Szíria északi részét Törökországhoz csatolja és mégis megtette és még fog belőle kiharapni , Irakban is kurdokat íratnak és senki nem tud vagy akar tenni ez ellen. A menekültjeit fegyverként használja az eu és a kurdokkal szemben is az etnikai viszonyok megváltoztatására, illetve olcsó és teljesen kiszolgáltatott munkaerőként.
A görög kérdés az ami a legnagyobb falat neki és könnyedén a torkán akadhat , most pedig ha emögött ők álltak valóban akkor már szintet lépés a birodalomépítésben mert Mali francia érdekszféra ez kb mindenkinek világos volt káosz van ott is de nem összehasonlítható helyzet Szíriával és Líbiával hisz a francia szándékok itt világosak, nem csak amolyan zavarosban halászás.

Ha nem fogja magát elszámolni egy olyan húzással ami a bukását okozza nagy államférfiként fognak róla a törökök megemlékezni aki újjáépítette a török birodalmat . Kisebb vereségek meg simán beleférnek, hisz főleg értéktelen zsoldosokkal operálnak meg eszközökkel de nem török regulárisokkal. Anyagilag se lehetnek ezek az akciók a várható haszonhoz képest megterhelőek, ezek nem nyugati típusú megszállások.

Ha ők, akkor ez a franciáknak szól, Macron múlt héten mozgisította a flottát a görögök mellett a Földközi tengeren.
Igen ott a francia jelenlét nem megkérdőjelezhető, bár már jó ideje a helyieknek ez nem tetszik, az viszont biztos hogy ha ők voltak nem pár napja kezdték el megszervezni a flottamozgósításra válaszul, az inkább csak a végső elhatározást erősítette meg.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 189
20 161
113
Maliban idővel majd megtanulják, hogy a török dominancia nem jobb a franciánál. Semmi baj, van idejük.

Erdogan meg a pofonfát rázogatja. Az otthoni életszínvonal csökkenést nem lehet korlátlanul ellensúlyozni külföldi agressziókkal, különösen nem Maliban, amiről a törökök nagy része azt sem tudja hol van.
Az EU ugyan katonai törpe, gazdaságilag azonban meglehetősen erős. Néhány kemény szankció egy év alatt földre viszi a török gazdaságot, és Erdogan simán kikap a következő demokratikus(?) választáson.
A franciák egyre aktívabban fognak ezen dolgozni.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 551
113
Ha ők, akkor ez a franciáknak szól, Macron múlt héten mozgisította a flottát a görögök mellett a Földközi tengeren.
Szerintem egy puccs nem 1 hét alatt készül elő.
Érni érik, de ki fogja kivitelezni, nagyon jól felismerte a helyzetét hogy a jelen geopolitikai változásokat figyelembe véve szinte "bármit megtehet" olyan térségekbe nyomulnak be ahova más nem igazán akar, én sem hittem hogy Szíria északi részét Törökországhoz csatolja és mégis megtette és még fog belőle kiharapni , Irakban is kurdokat íratnak és senki nem tud vagy akar tenni ez ellen. A menekültjeit fegyverként használja az eu és a kurdokkal szemben is az etnikai viszonyok megváltoztatására, illetve olcsó és teljesen kiszolgáltatott munkaerőként.
A görög kérdés az ami a legnagyobb falat neki és könnyedén a torkán akadhat , most pedig ha emögött ők álltak valóban akkor már szintet lépés a birodalomépítésben mert Mali francia érdekszféra ez kb mindenkinek világos volt káosz van ott is de nem összehasonlítható helyzet Szíriával és Líbiával hisz a francia szándékok itt világosak, nem csak amolyan zavarosban halászás.

Ha nem fogja magát elszámolni egy olyan húzással ami a bukását okozza nagy államférfiként fognak róla a törökök megemlékezni aki újjáépítette a török birodalmat . Kisebb vereségek meg simán beleférnek, hisz főleg értéktelen zsoldosokkal operálnak meg eszközökkel de nem török regulárisokkal. Anyagilag se lehetnek ezek az akciók a várható haszonhoz képest megterhelőek, ezek nem nyugati típusú megszállások.


Igen ott a francia jelenlét nem megkérdőjelezhető, bár már jó ideje a helyieknek ez nem tetszik, az viszont biztos hogy ha ők voltak nem pár napja kezdték el megszervezni a flottamozgósításra válaszul, az inkább csak a végső elhatározást erősítette meg.
Igen, ez a kérdés hogy ki fogja kivitelezni a tökönrúgást. Franciák kilőve, Macron túl gyenge és határozatlan ehhez. Aztán mégiscsak a NATO asszem 2. legnagyobb hadseregeréről beszélünk, ráadásul stratégiai helyen. Erdogan mindezzel tisztában van, hatalmas játékos. Talán a görögök, talán... Igazából senki nem akar felvállalni egy török konfliktust. A mai politikusok túl töketlenek, túlságosan félnek a szavazatvesztéstől
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 551
113
Maliban idővel majd megtanulják, hogy a török dominancia nem jobb a franciánál. Semmi baj, van idejük.

Erdogan meg a pofonfát rázogatja. Az otthoni életszínvonal csökkenést nem lehet korlátlanul ellensúlyozni külföldi agressziókkal, különösen nem Maliban, amiről a törökök nagy része azt sem tudja hol van.
Az EU ugyan katonai törpe, gazdaságilag azonban meglehetősen erős. Néhány kemény szankció egy év alatt földre viszi a török gazdaságot, és Erdogan simán kikap a következő demokratikus(?) választáson.
A franciák egyre aktívabban fognak ezen dolgozni.
A gond ezzel hogy az EU török gazdasági viszony elég szoros. Ha jöl tudom, (lehet rosszul) nem kevés EU-s âru törökorszáfból jön. A pénz még ugye nagy úr, nagyobb mint a büszkeség. Törökországban meg nem lesznek demokratikus választások amíg Erdogan a vezir
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 128
2 465
113
Szerintem egy puccs nem 1 hét alatt készül elő.

Igen, ez a kérdés hogy ki fogja kivitelezni a tökönrúgást. Franciák kilőve, Macron túl gyenge és határozatlan ehhez. Aztán mégiscsak a NATO asszem 2. legnagyobb hadseregeréről beszélünk, ráadásul stratégiai helyen. Erdogan mindezzel tisztában van, hatalmas játékos. Talán a görögök, talán... Igazából senki nem akar felvállalni egy török konfliktust. A mai politikusok túl töketlenek, túlságosan félnek a szavazatvesztéstől
Szerintem nem a szavazat vesztéstől tartanak (kivéve Német o.) az átlag szavazó pont leszarja mi megy ott. De ha az USA befenyít gazdaságilag.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 197
113
Szerintem egy puccs nem 1 hét alatt készül elő.

Igen, ez a kérdés hogy ki fogja kivitelezni a tökönrúgást. Franciák kilőve, Macron túl gyenge és határozatlan ehhez. Aztán mégiscsak a NATO asszem 2. legnagyobb hadseregeréről beszélünk, ráadásul stratégiai helyen. Erdogan mindezzel tisztában van, hatalmas játékos. Talán a görögök, talán... Igazából senki nem akar felvállalni egy török konfliktust. A mai politikusok túl töketlenek, túlságosan félnek a szavazatvesztéstől

Majd kiderül, az biztos hogy ő fog elébe menni annak ahol elszenvedi majd, egy puccs nem hiszem hogy kivitelezhető ellene ahhoz előbb egy nagyon nagy bukó kell amit hozzá lehet kötni, amíg a nép bizalmát nem veszíti el addig nagyon jó helyzetben van, tehát ha el akarják mozdítani akkor azt kell elérni hogy a nép támogatását elveszítse, ezt pedig vagy nagyon sok török halottal valahol , vagy nagyon nagy gazdasági zakóval érhetik csak el.

A gond ezzel hogy az EU török gazdasági viszony elég szoros. Ha jöl tudom, (lehet rosszul) nem kevés EU-s âru törökorszáfból jön. A pénz még ugye nagy úr, nagyobb mint a büszkeség. Törökországban meg nem lesznek demokratikus választások amíg Erdogan a vezir

Szerintem nem a szavazat vesztéstől tartanak (kivéve Német o.) az átlag szavazó pont leszarja mi megy ott. De ha az USA befenyít gazdaságilag.

Na meg van 4 millió menekültje akiknek a számát még növelni is tudja ha nagyon akarja ha csak a negyedét rátolja az EU ra és megindulnak Líbiából is az általa ellenőrzött területről az kormányokat sodor el Európában, ezért inkább halhatnak amíg lehetséges és elnézik neki a legtöbb dolgot amit tesz.

Tényleg hatalmas játékos, és bátor, mert a helyzetük nagyon kedvező de nem mindenki merné meglépni ezeket a lépéseket. Na nem szeretem,muszlim, nem azért dicsérem, de teljesítményt el kell ismerni.

És a legfontosabb, ez csak egy néhány twitteren terjedő pletyka még jelenleg. Hogy a törökök támogatásával történt, idővel kiderül hogy van e bármi alapja vagy pedig csak kitaláció.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Szerintem egy puccs nem 1 hét alatt készül elő.

Igen, ez a kérdés hogy ki fogja kivitelezni a tökönrúgást. Franciák kilőve, Macron túl gyenge és határozatlan ehhez. Aztán mégiscsak a NATO asszem 2. legnagyobb hadseregeréről beszélünk, ráadásul stratégiai helyen. Erdogan mindezzel tisztában van, hatalmas játékos. Talán a görögök, talán... Igazából senki nem akar felvállalni egy török konfliktust. A mai politikusok túl töketlenek, túlságosan félnek a szavazatvesztéstől

Az USA-nak sem tetszik Erdogan uralma, ők pár héten belül térdre kényszeríthetik őket gazdasági eszközökkel. Az európaiaknak csak kérni kell. Szerintem Merkel az oka, hogy ez még nem történt meg, fosnak attól, hogy ténylegesen védeni kéne a határokat ha Erdogan ránk szabadítja a menekülteket. A múltkori már a számokból is látszott, hogy csak egy üzenet, próba volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Az USA-nak sem tetszik Erdogan uralma, ők pár héten belül térdre kényszeríthetik őket gazdasági eszközökkel. Az európaiaknak csak kérni kell. Szerintem Merkel az oka, hogy ez még nem történt meg, fosnak attól, hogy ténylegesen védeni kéne a határokat ha Erdogan ránk szabadítja a menekülteket. A múltkori már a számokból is látszott, hogy csak egy üzenet, próba volt.
Eddig még senkit nem tudtak térdre kényszeriteni gazdasági eszközökkel
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 588
113
Eddig még senkit nem tudtak térdre kényszeriteni gazdasági eszközökkel
Ja mar joideje olvassuk hogy a torokok terdrekemyszerulnek a gazdasagukat ert tamadasok hatasara /meg a kurdok ota azota mar a kurdokrol sem hallani a torokok meg koszonik megvannak./ oroszorszag elleni szamkciok? Vagy most nemreg kina elleni? De az usa meg europat is szankciozza sot kamadat is...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113


Köszi ! Nagyon jó , nyílt cikk ! Akár én is írhattam volna mert minden szavával egyetértek , de minden tiszteletem a írója előtt velőset írt ! Csak az a baj , hogy azért megköveznek , rasszistának tartanak ha leírom ALM vagy WLM ! Míg fordítva az a lefaszább ember aki hirdeti a BLM eszmét !
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 835
65 443
113
Mondjuk ha jol tudom van valami visszatelepedesi segitsege a kormanynak a kivandoroltak es utodjai fele. Az a par ezer fo pedig siman osszejon az itthonrol kivandoroltakbol. Az asszony egyik rokona is 56- ban disszidalt oda papnak. Szoval szerintem csak egy szavukba kerul kb, szivesebben etetem oket egy ket evig mint az ide beszivargo dolgos szudani meg afgan nepeket.