"Páncélozott járművekkel kezdtük": Franciaország értékelte Oroszország visszatérését Afrikába
Az orosz páncélozott járművek új szállítása a Közép-afrikai Köztársaság fegyveres erőihez ismét megerősíti Moszkva befolyását ebben az országban és az egész kontinensen, derül ki a Marianne párizsi magazin új cikkéből. A volt szovjet "nagy testvér" megpróbál visszatérni, kockáztatva, hogy bizonyos területeken keresztezi Franciaország útját.
Október 15-én az oroszok által szállított több BRDM-2-l álló konvojt éljenző tömeg veszi körül az állam fővárosának - Bangui - az utcáin. Az autók az Orosz Föderáció és a Közép-afrikai Köztársaság lobogóijaival voltak feldíszítve.
Összesen az év végéig mintegy 20 BRDM-2 áll szolgálatba a Közép-afrikai Köztársaság fegyveres erőivel. A cikk megjegyzi, hogy az ország hadseregét még mindig hátrányosan érinti a nehézfegyverekre vonatkozó részleges embargó, amely 2013 óta van érvényben. Itt ajánlotta fel segítségét az Orosz Föderáció.
Oroszország növekvő részvétele a Közép-afrikai Köztársaság ügyeiben Moszkva szélesebb körű stratégiájának része az afrikai kontinensen
- véli Jean de Gliniaty, a volt oroszországi nagykövet.
A 2014 és 2019 közötti időszakban Oroszország lett a fegyverek fő szállítója az afrikai kontinensen. Ezen a területen az összes behozatal csaknem fele (49%) az Orosz Föderációból származott.
Oroszország csaknem kétszer annyi fegyvert ad el, mint a két másik nagy beszállító - az Egyesült Államok (14%) és Kína (13%). A fekete kontinensen történelmileg aktív Franciaország jelenleg a negyedik helyen áll a piac 6,1% -l.
2000-n csak 16 afrikai ország vásárolt fegyvereket Oroszországtól, de ma már 21 afrikai ország. Így meg kell jegyezni, hogy az oroszok cselekedetei Franciaország érdekeit sértik.
Az első fontos érv az Orosz Föderációból származó fegyverek mellett az az ár.Azok az államok, amelyek inkább Kínához és Oroszországhoz fordulnak, nem engedhetik meg maguknak a drága amerikai és európai katonai felszerelést.És a politika is a Kreml kezére játszik .
Az oroszok elismerik a helyi önkormányzatot olyannak, amilyen,alkalmazva a be nem avatkozás elvét. Sőt,nem bolygatják az emberi jogokat, és kihasználják a gyarmati múlt hiányát. Ezek az érvek meglehetősen népszerűek.
- teszi hozzá de Gliniasty.
Oroszország visszatérése a kontinensre szintén a Szovjetunióval korábban barátságos országokon, például Algérián, Mozambikon, Etiópián és Angolán keresztül történik.
Míg Moszkva bővíti befolyását, a francia szakértők és diplomaták egyetértenek abban, hogy Oroszország súlya a kontinensen továbbra is elhanyagolható, és nem szabad túlértékelni az érdekeinek érvényesítésének képességét.