[BIZTPOL] Afrika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 478
10 756
113
Találtam egy érdekes cikket, Niger egész európának fontos, mert a 2027 Ben elkészülő transszaharai gázvezeték rajta keresztül vezet(ne).
Nigeriábol a földközi tenger partjáig.
Így már érthetőbb, megoldás keresnek az orosz gáz pótlására, nem véletlen hogy az oroszok elég tevékenyek arrafelé
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 451
113
Találtam egy érdekes cikket, Niger egész európának fontos, mert a 2027 Ben elkészülő transszaharai gázvezeték rajta keresztül vezet(ne).
Nigeriábol a földközi tenger partjáig.
Így már érthetőbb, megoldás keresnek az orosz gáz pótlására, nem véletlen hogy az oroszok elég tevékenyek arrafelé
És nem csak nekik lesz fontos:

NIGER ÉS AZ ÁBRÁNDOS, SZÉP CSAPOK
Szóval, miért is fontos Niger?
Az utóbbi napokban mindent hallottunk már.
Urán, La Gloire és a szabályokon alapuló anyánk kínja.
A lényeg persze ennél prózaibb, amint azt a két csatolt térképen látjuk.
Nigeren halad át két rendkívül fontos jelenlegi, illetve tervezett csőrendszer.
Az egyik a migrációé, a másik az energiáé.
A jelenlegi küzdelem a két nigeri csap birtoklásáért folyik. Az egyik az egyik fentemlített csövön lovagol, a másik a másikon.
A franciák és az őket támogató európai államok azt akarják, hogy az energia folyjon csőből, a migráció pedig ne folyjon.
Oroszország azt akarja, hogy az energia sohase folyjon, a migráció viszont annál inkább. Az utóbbival, a migránsfegyverrel a célja Európa destabilizálása. Az előbbivel pedig az európai energiafüggőség fokozása.
Ez utóbbiban Oroszország bízvást számíthat azoknak a játékosoknak a segítségére, akik nem akarják elveszíteni a jelenleg jól tejelő és/vagy jövőbeli európai energiapiacukat:
India, Szaúd-Arábia és talán szép csendben és kizárólag ebben a szűk kontextusban, még az USA is.
A régi-új orosz érdeklődés Nyugat-Afrika iránt, a muzsikusok kalandjai Maliban, a régión végigsöprő puccsjárvány, stb. nem a véletlen műve és nem is egyfajta nosztalgizáló orosz birodalmasdi.
Amit itt látunk, és amit egy közepesen decens gojátékos már három lépéssel korábban felismert volna, az egész egyszerűen Európa bekerítése.
Innen:

364804178_10160668588159431_4802016627136798500_n.jpg


362289027_10160668588074431_2061334792789432571_n.jpg
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
És nem csak nekik lesz fontos:

NIGER ÉS AZ ÁBRÁNDOS, SZÉP CSAPOK
Szóval, miért is fontos Niger?
Az utóbbi napokban mindent hallottunk már.
Urán, La Gloire és a szabályokon alapuló anyánk kínja.
A lényeg persze ennél prózaibb, amint azt a két csatolt térképen látjuk.
Nigeren halad át két rendkívül fontos jelenlegi, illetve tervezett csőrendszer.
Az egyik a migrációé, a másik az energiáé.
A jelenlegi küzdelem a két nigeri csap birtoklásáért folyik. Az egyik az egyik fentemlített csövön lovagol, a másik a másikon.
A franciák és az őket támogató európai államok azt akarják, hogy az energia folyjon csőből, a migráció pedig ne folyjon.
Oroszország azt akarja, hogy az energia sohase folyjon, a migráció viszont annál inkább. Az utóbbival, a migránsfegyverrel a célja Európa destabilizálása. Az előbbivel pedig az európai energiafüggőség fokozása.
Ez utóbbiban Oroszország bízvást számíthat azoknak a játékosoknak a segítségére, akik nem akarják elveszíteni a jelenleg jól tejelő és/vagy jövőbeli európai energiapiacukat:
India, Szaúd-Arábia és talán szép csendben és kizárólag ebben a szűk kontextusban, még az USA is.
A régi-új orosz érdeklődés Nyugat-Afrika iránt, a muzsikusok kalandjai Maliban, a régión végigsöprő puccsjárvány, stb. nem a véletlen műve és nem is egyfajta nosztalgizáló orosz birodalmasdi.
Amit itt látunk, és amit egy közepesen decens gojátékos már három lépéssel korábban felismert volna, az egész egyszerűen Európa bekerítése.
Innen:

364804178_10160668588159431_4802016627136798500_n.jpg


362289027_10160668588074431_2061334792789432571_n.jpg
Ez a csávó demekkora polisztirol.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Találtam egy érdekes cikket, Niger egész európának fontos, mert a 2027 Ben elkészülő transszaharai gázvezeték rajta keresztül vezet(ne).
Nigeriábol a földközi tenger partjáig.
Így már érthetőbb, megoldás keresnek az orosz gáz pótlására, nem véletlen hogy az oroszok elég tevékenyek arrafelé
erről már írtam több mint egy éve! Nem niger volt a fontos hanem mali és persze algéria.
energia topic #13 737
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 458
10 391
113
Találtam egy érdekes cikket, Niger egész európának fontos, mert a 2027 Ben elkészülő transszaharai gázvezeték rajta keresztül vezet(ne).
Nigeriábol a földközi tenger partjáig.
Így már érthetőbb, megoldás keresnek az orosz gáz pótlására, nem véletlen hogy az oroszok elég tevékenyek arrafelé
Abból amit mondtál ha jól sejtem te szolgáltál ezen a területen, és gondolom vannak ismerőseid akik jelenleg is ott vannak. Az én véleményem az hogy ez a vezeték sosem fog megépülni, és ha meg is épül sosem fog stabilan szállítani, 30 milliárd m3 nem kevés, de nem is sok, viszont sokkal olcsóbb lenne mint az lng módszer.
Viszont Afrika legveszélyesebb területén halad keresztül, kizárt dolognak érzem hogy megtudják védeni, miközben ti is csak konvojban tudtok mozogni a semmi közepén, egy pár járműből álló járőrt bármikor csapdába csalnak, folyamatos légi megfigyelés sem ér semmit mert oda is kell csapni, azt meg tudod jól hogy ha a helyi katonák tennék is a dolgukat, üzemanyag és ellátmány attól függ hogy a parancsnokaik mit gondolnak a dologról.

Sok érdeket sértene ez a vezeték, ezért a hagyományos iszlamista szponzoroknak is megéri dolgozni az ellehetetlenítésén, + ugye az orosz jelenlét.

A nigériai hadsereg a saját északi területeit sem uralja 100% magabiztossággal, az algériai hadsereg erős, de még ők sem tudják teljesen ellenőrizni a déli területeiket, nekik előnyük annyi hogy az oroszok a szövetségeseik, de Marokkó már örömmel tesz alájuk a saját területükön is, hisz ezzel a befolyásuk akkorát nő amit ők nem hagyhatnak.

Szóval szerinted lehetséges lenne ezt a vezetéket megvédeni?

Nekem megvan a saját vízióm,de az Kelet Afrika specifikus, ott látom a lehetőségét a modern társadalom megtemetésére, de Nyugat Afrika az nekem reménytelennek tűnik.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 478
10 756
113
Abból amit mondtál ha jól sejtem te szolgáltál ezen a területen, és gondolom vannak ismerőseid akik jelenleg is ott vannak. Az én véleményem az hogy ez a vezeték sosem fog megépülni, és ha meg is épül sosem fog stabilan szállítani, 30 milliárd m3 nem kevés, de nem is sok, viszont sokkal olcsóbb lenne mint az lng módszer.
Viszont Afrika legveszélyesebb területén halad keresztül, kizárt dolognak érzem hogy megtudják védeni, miközben ti is csak konvojban tudtok mozogni a semmi közepén, egy pár járműből álló járőrt bármikor csapdába csalnak, folyamatos légi megfigyelés sem ér semmit mert oda is kell csapni, azt meg tudod jól hogy ha a helyi katonák tennék is a dolgukat, üzemanyag és ellátmány attól függ hogy a parancsnokaik mit gondolnak a dologról.

Sok érdeket sértene ez a vezeték, ezért a hagyományos iszlamista szponzoroknak is megéri dolgozni az ellehetetlenítésén, + ugye az orosz jelenlét.

A nigériai hadsereg a saját északi területeit sem uralja 100% magabiztossággal, az algériai hadsereg erős, de még ők sem tudják teljesen ellenőrizni a déli területeiket, nekik előnyük annyi hogy az oroszok a szövetségeseik, de Marokkó már örömmel tesz alájuk a saját területükön is, hisz ezzel a befolyásuk akkorát nő amit ők nem hagyhatnak.

Szóval szerinted lehetséges lenne ezt a vezetéket megvédeni?

Nekem megvan a saját vízióm,de az Kelet Afrika specifikus, ott látom a lehetőségét a modern társadalom megtemetésére, de Nyugat Afrika az nekem reménytelennek tűnik.
Igen jártam ott ,legutóbb épp Nigerben, bezártuk Malit és átköltöztettük az évek alatt összegyűlt technikát és egyéb hadianyagot, októberben jöttem haza.
Szerintem lehetséges lenne biztosítani ennek a vezetéknek a működését ha minden érintett fél akarja. Azaz kenőpénzek, fenyegetések stb. Viszont ez a régió nagyon instabil, mindenki utálja ott az európai kolonizátorokat is így biztos sosem lesz teljes egyetértés ezügyben, mindig lesz valaki aki ellenezni fogja.
Ez a vezeték alkalmas lenne zsarolni is európát, ezt sem lenne okos dolog.
Nyugat Afrikát közép Afrikát és a Száhelt nagyjából ismerem, 6 különböző országban majd 3 évet töltöttem ott el, semmiféle pozitívumot nem találtam ott a friss egzotikus gyümölcsöket kivéve. ( Lehet velem van a gond de sokan ugyanígy vannak ezzel).
Láttam mi folyik ott a hétköznapokban , ezért is ellenzek mindenféle migrációt, elég negatív , néha kemény tapasztalatokkal lettem gazdagabb, maradjanak csak ott ahol vannak. Nem vagyok ellenük csak maradjanak a picsába otthon és ne hozzák se a kultúrájukat, se a problémaikat európába.
A gyarmatoknak vége, ma már több pénz megy oda mint amit hoznak az exgyarmatok, nem is beszélve a járulékos költségekről mint a segílyke, vagy a fekete hordák dúlása a saját városainkban.
Ma már nem lehet csak úgy elvenni a természeti kincseket mint a gyarmati időkben, mindenért kemény összegek vannak fizetve, az üzleti élet szabályai szerint , pl zsarolás és megvesztegetés, maffiázás, politikai nyomás ésatöbbi.
Azért vannak mindig szarban mert a világ legkorruptabb leggátlástalanabb vezetői ott vannak a sajátjaikat ölik, semmizik ki a gyarmatbirodalmak vége óta.
Kelet európából csak Dzsibutit ismerem, arrafelé is van néhány gyöngyszem mint pld Szomália vagy Szudán ( közép Afrika tele van szudáni zsoldosokkal).
Ahol talán lehetne valami szerintem, az talán Kenya, Tanzánia , délen meg Namibia, de a hírekben látottakon kívűl ezeket nem ismerem.
Sokat lehetne beszélni Afrikáról
 

Macsek83

Well-Known Member
2020. június 15.
149
911
93
Miért, a franciák a szaros AMX-eken, a mutatóba odadobott AD rendszereken meg most a SCALP rakétákon kívül hogyan képviseltették magukat az ukrán háborúban?
Arra gondoltam, h a közeljövőben jóváhagyandó további végtelen euro csilliárdok esetén előfordulhat e, h elkezdenek akadékoskodni, h “Niger, Mali meg izé, szóval van éppen elég bajunk hagyjatok már Ukrajnával, különben is hol a picsában van az a koszfészek” és hasonló beszólásokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Arra gondoltam, ha a közeljövőben jóváhagyandó további végtelen euro csilliárdok esetén előfordulhat e, h elkezdenek akadékoskodni, h “Niger, Mali meg izé, szóval van éppen elég bajunk hagyjatok már Ukrajnával, különben is hol a picsában van az a koszfészek” és hasonló beszólásokkal.
Vagy ponthogy az ellenkezője