[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 082
83 426
113

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 319
4 723
113
Ez valójában az elhangzottak fényében hivatalosan és pontosan úgy van, hogy az amerikaiak nagyon keményen fellépnek majd az oroszokkal szemben, de más területeken együttműködnének velük. Azaz: (ez csak egy példa, tehát senki ne vegye magára) én minden egyes alkalommal elhordalak téged mindenféle sz*rházinak, de közben azért elvárnám, hogy velem együttműködve részt vegyél @zsolti (csak a példa kedvéért, illetve, mert ő valószínűleg érteni fogja és nem veszi magára a dolgot) elverésében. Nem lehetetlen a dolog, csak nem túl hiteles és meggyőző. Szóval lehet, hogy Trump egy zseni és én is hajlok arra, hogy amit csinál, az döntően egy show a választóknak, de akkor is úgy áll a helyzet, hogy kifejezetten úgy viselkedik, mint egy elefánt a porcelánboltban és időről-időre hajlamos s*gget csinálni a szájából. Szerintem a fickó most kezd rácsodálkozni, hogy a dolgok valójában nem úgy működnek, mint ahogyan azt ő elképzelte.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 543
45 099
113
Ez valójában az elhangzottak fényében hivatalosan és pontosan úgy van, hogy az amerikaiak nagyon keményen fellépnek majd az oroszokkal szemben, de más területeken együttműködnének velük. Azaz: (ez csak egy példa, tehát senki ne vegye magára) én minden egyes alkalommal elhordalak téged mindenféle sz*rházinak, de közben azért elvárnám, hogy velem együttműködve részt vegyél @zsolti (csak a példa kedvéért, illetve, mert ő valószínűleg érteni fogja és nem veszi magára a dolgot) elverésében. Nem lehetetlen a dolog, csak nem túl hiteles és meggyőző. Szóval lehet, hogy Trump egy zseni és én is hajlok arra, hogy amit csinál, az döntően egy show a választóknak, de akkor is úgy áll a helyzet, hogy kifejezetten úgy viselkedik, mint egy elefánt a porcelánboltban és időről-időre hajlamos s*gget csinálni a szájából. Szerintem a fickó most kezd rácsodálkozni, hogy a dolgok valójában nem úgy működnek, mint ahogyan azt ő elképzelte.
Vérig vagyok sértve :D!
Viccet félretéve: Trump majd kiderül, hogy zseni-e vagy sem, de sokat kell még segget csináljon a szájából, mert iszonyat erők munkálkodnak azért, hogy ne töltse ki a 4 évét... Nem azt mondom hogy hibátlan a MESTER (szia Altx!), csak azt, hogy szerintem a Hillary vonálnál jobb lesz. Meglátjuk.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 319
4 723
113
Vérig vagyok sértve :D!
Viccet félretéve: Trump majd kiderül, hogy zseni-e vagy sem, de sokat kell még segget csináljon a szájából, mert iszonyat erők munkálkodnak azért, hogy ne töltse ki a 4 évét... Nem azt mondom hogy hibátlan a MESTER (szia Altx!), csak azt, hogy szerintem a Hillary vonálnál jobb lesz. Meglátjuk.
:D Köszi.
Egyetértek, csak engem aggaszt, hogy Trump belekeveredett, mint Piszkos Fred a málnaszörpbe. Hillarynál nem kunszt jobbnak lenni, a kérdés az, hogy engedik-e ezt neki. A jelek szerint nem, ami az amerikai "demokrácia" fogalmát azért minimum komolytalanná teszi: mára már egyértelmű, hogy az USA-ban nem a választók akarata a döntő, hanem a hatalmi centrumoké. És ezek magyaráznak másoknak a demokráciáról... :eek::eek::eek:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 543
45 099
113
:D Köszi.
Egyetértek, csak engem aggaszt, hogy Trump belekeveredett, mint Piszkos Fred a málnaszörpbe. Hillarynál nem kunszt jobbnak lenni, a kérdés az, hogy engedik-e ezt neki. A jelek szerint nem, ami az amerikai "demokrácia" fogalmát azért minimum komolytalanná teszi: mára már egyértelmű, hogy az USA-ban nem a választók akarata a döntő, hanem a hatalmi centrumoké. És ezek magyaráznak másoknak a demokráciáról... :eek::eek::eek:
Bízom abban, hogy valahogy sikerül neki valahogy megoldani azért a legfontosabb dolgokat. Nincsenek illúzióim, minden nem fog menni, néha segget kell majd csináljon a szájából továbbra is, egy-egy szükséges szövetséges megnyeréséért. Bízom benne hogy a nagyon hülyéket valahogy idővel a partvonal mögé tudja taszajtani. Tényleg szurkolok az USA-nak egyébként, hogy ne zuhanjon halálspirálba, s ne legyen nyílt konfliktusuk sem a Kínaiakkal, sem az Oroszokkal, senkivel...
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113

Ez a rossz zsaru - jó zsaru tárgyalási technika része, nem kell ennek bedőlni!
Az USA mint valami "nevelőtanár", mindig azt játsza, hogy egyik kezével ver ("a Krímet vissza kell adni Ukrajnának"), a másik kezével meg simogat ("együttműködünk Oo.-gal, ha az amerikai nép érdekében áll"), így próbálja meg rávenni a másik felet a megalkuvásra.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 567
113
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
C44D3xkWEAAF0C4.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus and fip7

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 700
55 581
113
Vègignéztem Trump sajtókonferenciàjàt ( eredetiben). Nekem tetszett. Olyan joviàlisan mondta a cnn-esnek, hogy"Ti, John tegnap este megint hazudoztatok óssze, vissza...stb". Màsfel óran àt jól àlta a sarat, lehordta az összes ujsagirót :) Egyszer csak mondja" Na most vegre kerek egy baràtsàgos kèrdèst is". Làtszik, hogy a vàlasztóihoz beszél, nem az elit nyelven nagy körmondatokban. Sokat Teljesen eletszerű, hogy az utcàn az épitőmunkàsok "Szia Donald" -al üdvözölték amig nem lett elnök.
Teljesen kilóg az elitből, a sok penze ellenère. Drukkolok neki. Egyszerűen hihetetlen, hogy mindenki ellen elnök lett. Micsoda teljesitmény !
Persze, hogy utàljak Washingtonban.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Vègignéztem Trump sajtókonferenciàjàt ( eredetiben). Nekem tetszett. Olyan joviàlisan mondta a cnn-esnek, hogy"Ti, John tegnap este megint hazudoztatok óssze, vissza...stb". Màsfel óran àt jól àlta a sarat, lehordta az összes ujsagirót :) Egyszer csak mondja" Na most vegre kerek egy baràtsàgos kèrdèst is". Làtszik, hogy a vàlasztóihoz beszél, nem az elit nyelven nagy körmondatokban. Sokat Teljesen eletszerű, hogy az utcàn az épitőmunkàsok "Szia Donald" -al üdvözölték amig nem lett elnök.
Teljesen kilóg az elitből, a sok penze ellenère. Drukkolok neki. Egyszerűen hihetetlen, hogy mindenki ellen elnök lett. Micsoda teljesitmény !
Persze, hogy utàljak Washingtonban.

:D


Az a hihetetlen hogy még ennyien nem húzták ki a seggéből a fejüket. Komolyan, ez egy idióta, már a Fox is ki van akadva azon hogy, milyen pedig ők a holdudvarához tartoznak. Mi ilyen meggyőző benne mondjátok már meg? Az hogy úgy érvel mint egy alsó tagozatos? Az hogy egy kulák kis pöcs azóta hogy kihúzták az anyjából? Az hogy mindenről csak saját maga jut eszébe? Az hogy képtelen a kritikát feldolgozni és fejlődni?
Vagy csak azért vagytok oda érte mert kimond olyan nyilvánvaló dolgokat, amiket mind tudunk? Jobb mint Hillary?
Ez egy idióta, és a világ leghatalmasabb posztján ül. Értitek, ti akárhogy nyaljátok a seggét csak azért mert nem az a hülye picsa lett az elnök, ez egy idióta marad egy olyan ország élén aminek a nukleáris arzenálja elég egy apokalipszishez. Ez egy gyökér akivel össze vagytok zárva egy szobában és épp egy kibiztosított kézigránáttal játszik.
Egy kevésbé idiótánál legalább azt tudhatnánk hogy igyekszik majd racionálisan döntést hozni a krízis helyzetek esetén. De ez az ürge inkább arra a Stephen King karakterre hasonlít a holtsávból. Remélem eltakarítják mielött valami nagyobb szart kavar.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 543
45 099
113
:D


Az a hihetetlen hogy még ennyien nem húzták ki a seggéből a fejüket. Komolyan, ez egy idióta, már a Fox is ki van akadva azon hogy, milyen pedig ők a holdudvarához tartoznak. Mi ilyen meggyőző benne mondjátok már meg? Az hogy úgy érvel mint egy alsó tagozatos? Az hogy egy kulák kis pöcs azóta hogy kihúzták az anyjából? Az hogy mindenről csak saját maga jut eszébe? Az hogy képtelen a kritikát feldolgozni és fejlődni?
Vagy csak azért vagytok oda érte mert kimond olyan nyilvánvaló dolgokat, amiket mind tudunk? Jobb mint Hillary?
Ez egy idióta, és a világ leghatalmasabb posztján ül. Értitek, ti akárhogy nyaljátok a seggét csak azért mert nem az a hülye picsa lett az elnök, ez egy idióta marad egy olyan ország élén aminek a nukleáris arzenálja elég egy apokalipszishez. Ez egy gyökér akivel össze vagytok zárva egy szobában és épp egy kibiztosított kézigránáttal játszik.
Egy kevésbé idiótánál legalább azt tudhatnánk hogy igyekszik majd racionálisan döntést hozni a krízis helyzetek esetén. De ez az ürge inkább arra a Stephen King karakterre hasonlít a holtsávból. Remélem eltakarítják mielött valami nagyobb szart kavar.
Tegyük fel hogy értem a problémád. Hol volt a jobb alternatíva? Ki lenne most jobb? Vezesd le kérlek! Te is megpróbálhatod, Mac...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and aquarell