[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Rossz az időrend: az oroszok azután kezdtek égetni, hogy az amerikaiak közölték, hogy bemennek kutatni a konzulátusra és a diplomaták lakásaiba is.

Ahogy a füstölés "régi hagyományát" leírtam, abból az is következik (főleg, hogy a diplomácia világa - az amerikaiak kivételével, ha már itt tartunk - felettébb hagyomány/szokás/tisztelő), hogy az ilyesminek azért üzenetértéke is van.

Mi lenne? Semmi. Viszont az tény, hogy az orosz csatornák ezt élőben nyomták, de nem elsősorban a közvélemény miatt (senkit nem érdekel a véleményük), hanem sokkal inkább azért, mert ha nem teszik, akkor a közvéleményhez csak és kizárólag az események amerikai verziója jut el. Az amerikaiak és cimboráik ezt nevezik orosz propagandának (esetenként az is), holott mindössze a nyugati (avagy ún. "mainstream") média (sokszor nettó propaganda) csekély ellensúlyozásáról van szó mindössze, mert hát az orosz csatornákat sokkal kevesebben nézik/olvassák.

Akkor tehát, szerinted is itt elsősorban egyfajta információs háború zajlik?
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 345
2 349
113
De miért kell elégetni? (Meg pláne, manapság ki használ iratokat, pláne ekkora mennyiségben...) Miért nem viszik csak simán magukkal? Diplomáciai védettséggel kb. azt vihetnek magukkal, amit akarnak, nem? Nekem ez afféle tesztnek tűnik inkább.
Azértkell irat, mert az írógépet nem lehet lehallgatni.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 316
4 662
113
Akkor tehát, szerinted is itt elsősorban egyfajta információs háború zajlik?
Alapvetően igen. Az egy másik történet, hogy az amerikai (nyugati) üvöltéssel szemben a többi oldal mindössze suttogás lehet. A közösségi oldalak "bája", hogy ott azért könnyebben terjed minden, a nettó hülyeségektől kezdve az amúgy teljesen normális ellenvéleményekig bármi. Azt meg mindenképpen le kell szögezni, hogy "az érmének két oldala van" (és ott az éle is), vagyis teljesen helyénvaló meghallgatni a másik felet, nem csak az amcsikat, akikről már számtalanszor kiderült, hogy egyáltalán nem áll távol tőlük a hazugság, ha az érdekeik úgy kívánják.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 316
4 662
113
Ok, de ez a vegzáljuk, kiutasítjuk egymás diplomatáit már hónapok óta intenzíven folyik, tehát már régen el kellett volna kezdeni a nem feltétlenül fontos, nem napi, nem friss iratokat, adattárolókat eltüntetni. Erre be is van rendezkedve, fel is van szerelve minden külképviselet, nem kell hozzá semmi ördöngösség.
Részben. A mostani kampány még az Obama-éra végén kezdődött, amikor az "orosz beavatkozás"-ra történő hivatkozással elszedtek pár objektumot az oroszoktól az Államokban és pár diplomatát hazazavartak. Erre az oroszok nem reagáltak akkor, mondván, hogy az új kormányzattal (az előző kreténsége miatt) nem akarnak így indítani. De mivel Trumpék sem bizonyultak jobbnak, ezért zavartak haza egy halom jenkit nemrég. Ekkor volt az állás 1:1, ami a diplomáciában baromi fontos, mert ott a kölcsönösség egy rendkívül jelentős elv, gyakorlatilag alap. Azzal, hogy most az amcsik a konzulátust és a kirendeltséget (meg a lakásokat) macerálják (a "kiegyenlítő gólra" hivatkozva), 2:1 lett az állás, amire a diplomáciában igen konzervatív oroszoknak lépnie kell és valószínűleg fognak is, bár Putyin elég halvérű (nekem néha túlságosan is, de ez az én bajom és nem vagyok benne biztos, hogy nekem van igazam).
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
amire a diplomáciában igen konzervatív oroszoknak lépnie kell és valószínűleg fognak is, bár Putyin elég halvérű (nekem néha túlságosan is, de ez az én bajom és nem vagyok benne biztos, hogy nekem van igazam).
Mert vagy nem figyelsz eléggé, vagy nem nem érted a stratégiáját. A retorzió soha nem marad el és nagyságában mindig összehasonlíthatatlan a kiváltó okkal.
Csak nem ott, nem akkor és nem úgy, ahogyan az ellenfél várja.
Tudod, judo.:)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 316
4 662
113
Mert vagy nem figyelsz eléggé, vagy nem nem érted a stratégiáját. A retorzió soha nem marad el és nagyságában mindig összehasonlíthatatlan a kiváltó okkal.
Csak nem ott, nem akkor és nem úgy, ahogyan az ellenfél várja.
Tudod, judo.:)
Tudom, bár ezt az oroszok kapcsán sakknak nevezik. ;)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Alapvetően igen. Az egy másik történet, hogy az amerikai (nyugati) üvöltéssel szemben a többi oldal mindössze suttogás lehet. A közösségi oldalak "bája", hogy ott azért könnyebben terjed minden, a nettó hülyeségektől kezdve az amúgy teljesen normális ellenvéleményekig bármi. Azt meg mindenképpen le kell szögezni, hogy "az érmének két oldala van" (és ott az éle is), vagyis teljesen helyénvaló meghallgatni a másik felet, nem csak az amcsikat, akikről már számtalanszor kiderült, hogy egyáltalán nem áll távol tőlük a hazugság, ha az érdekeik úgy kívánják.

Ebben én kicsit szubjetkíven objektív vagyok, ha lehet így mondani. Olvasom az "alternatív" oldalakat is, de azt is tudom, hogy pl. az oroszok sem kispályásak, ha cybertámadásról, vagy agitpropról van szó. Sőt, ők a "nagykirályok" ebben a műfajban. De az amcsik sem szaroznak és mivel ők tolják az informatikai rendszerek alá a hardverek nagy részét, meg a szoftvereket is, hát... Nincsenek illúzióim. Ebből a szempontból rohadék banda mind. Hackelés, vagy propaganda, egykutyák. Nekünk pont az lenne a "dolgunk", hogy a sok szándékos "zajból" kiszedjük, vagy legalább megpróbáljuk a releváns infókat...
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat and cinikus

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 316
4 662
113
Ebben én kicsit szubjetkíven objektív vagyok, ha lehet így mondani. Olvasom az "alternatív" oldalakat is, de azt is tudom, hogy pl. az oroszok sem kispályásak, ha cybertámadásról, vagy agitpropról van szó. Sőt, ők a "nagykirályok" ebben a műfajban. De az amcsik sem szaroznak és mivel ők tolják az informatikai rendszerek alá a hardverek nagy részét, meg a szoftvereket is, hát... Nincsenek illúzióim. Ebből a szempontból rohadék banda mind. Hackelés, vagy propaganda, egykutyák. Nekünk pont az lenne a "dolgunk", hogy a sok szándékos "zajból" kiszedjük, vagy legalább megpróbáljuk a releváns infókat...
Egyetértünk, ez szó szerint így van. Evidens továbbá, hogy az orosz forrásoknak sem kell (nem is szabad) mindent fenntartások nélkül elhinni, ahogy senki másnak sem. Igyekezni kell kihámozni a valóságot az információkból, ami a mi szintünkön nem kis kihívás, de nem mindig lehetetlen.
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat and wolfram

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 516
113
Ez mind igaz de azért azt is tudjuk, hogy egy kisméretű, jó minőségű veszélyes hulladékégető kazánban magas hőmérsékletre felfűtve, nagy légfelesleggel üzemeltetve minden külső megfigyelő számára észrevétlenül, pár nap alatt füstmentesen meg lehet semmisíteni néhány mázsa papírt.
Tehát a füst teszt és provokáció is volt egyben amit az amik megettek és bemutatkoztak primitívségből és bunkóságból.
Lehet pár laptop is landolt ott a tűzben.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Professzionális fizikai eszközök vannak mindenhol a tényleges, végleges törlésre amivel a Kürt sem tudna mit kezdeni.
Ugye itt most a kandallóban elégetésről volt szó, ami ezen a szinten valószínűtlenül amatőr megoldás lenne. Mi is használunk hdd darálót, gondolom ők se kispályáznak.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 801
113
Azért feltennék egy aprócska kérdést. Kiürítik a san francisco-i nagykövetséget? Mert ha nem, akkor minek égetnek el ott iratokat? Egyszerűbb (és feltűnésmentesebb) kimenni a sivatagba és ott elfüstölni a papírt. Ott nem tűnik fel senkinek és még a tűzoltók sem akarnak kimenni.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 801
113
Egyébként meg az a tűzoltó is megéri a pénzét aki kéményfüst miatt kimegy a helyszínre úgy, hogy a követségről a kutya nem hívta fel.....
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Azért feltennék egy aprócska kérdést. Kiürítik a san francisco-i nagykövetséget? Mert ha nem, akkor minek égetnek el ott iratokat? Egyszerűbb (és feltűnésmentesebb) kimenni a sivatagba és ott elfüstölni a papírt. Ott nem tűnik fel senkinek és még a tűzoltók sem akarnak kimenni.
Valószínűleg felkészülnek a kiürítésre, mert mostanában megy az adok-kapok az oroszokkal, küldözgetik haza egymás diplomáciai személyzetét. A titkos diplomáciai dokumentumok meg addig vannak biztonságosan elzárva a külső kíváncsiskodóktól, amíg saját területen vannak, és az orosz nagykövetség vagy konzulátus jogilag Oroszország része, területe. Ezek persze a jelenlegi helyzetben megfigyelés alatt vannak, így onnan egy aktatáskányi dokumentumot se tudnának észrevétlenül kivinni, nemhogy mondjuk egy mikrobuszra való papírt meg egy kupac laptopot. Abban a pillanatban, ahogy kihajtanak a kapun, az USA területén lennének annak joghatósága alatt, bármikor megállíthatja őket a rendőrség (lásd Farkas Berci ittas vezetésekor), Nemzeti Gárda, US ARMY, átvizsgálhatják a szállítmányt, lefoglalhatják, elkobozhatják, olvashatják és elemezhetik, stb.. Szóval titkosítási/biztonsági szempontból a legbiztosabb befűteni vele, aztán a kiürítés után kotorászhat a másik fél a hamuban...
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Egyébként meg az a tűzoltó is megéri a pénzét aki kéményfüst miatt kimegy a helyszínre úgy, hogy a követségről a kutya nem hívta fel.....
Nehogy azt gondold már hogy az egyéni akció volt mert viszketett az ujjuk a vízágyún, azokat úgy küldték oda "zrikálni az ellenséget".
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka