1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 14..

1. monster

monster Well-Known Member

Ezzel én is egyetértek, a fosztogató és vandálkodó tömeg nagy része nem most került ebbe a helyzetbe, de most végre találtak egy konkrét eseményt, amire ráfoghatják, hogy miért élik ki magukat így. És mellékesen összelopnak maguknak pár havi jövedelemre elég cuccot. Aztán majd meglátják mi lesz.

haubagoi likes this.
  2. Wilson

Wilson Well-Known Member

Ezek nem himi humi kórboncnokok,szerinted kockára tennék a szakmai hitelességeuket,azzal,hogy nem az igazi okokat hozzák nyilvánosságra.

3. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Igen, mivel azt azért ezek az emberek is felfogják, hogy nagyon bizonytalan időszak előtt állunk ezért bármi, amit most szerezni tudnak, még jól jöhet.

4. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

Oké. Akkor ezt mivel magyarázod?

Mennyi kaját lehetne egy AMGért kapni? :D

svajcibeka, b4l4g3 and phaidros like this.
  5. haubagoi

Elkeseredés, düh...

bár sok kaját lehetne kapni egy autóért, de az jobban beazonosítható, nyomonkövethető, hogy ki lopta el... 2-3 pár cipőt elseftelni a feketepiacion kevésbé veszélyes, mint autókat lopni

nem véletlenül nem rabolnak bankot sem... ahhoz embert kellene ölni, meg őket is lelőhetnék
    és ez azt mutatja, hogy nem maffiózók ezek, mert ha azok lennének, akkor nagyban játszanának...

6. haubagoi

Ráadásul egy drága kocsit csak olyannak adhatnák el, aki gazdag, van sok pénze... olyan meg az ő ismerősi körükben nincs, ki kellene lépniük hozzá a saját társadalmi körükből, hogy vevőt találjanak
    2-3 pár cipőt meg bárkinek el lehet adni, nem kell hozzá a "gazdagokhoz" menni, ami kockázatos

7. phaidros

phaidros Well-Known Member

Bocsánat, az lemaradt, hogy könyvért. :D

Én sem tudtam soha megvenni (na jó, soha nem is volt prioritás elektronikai eszközökre költeni), meg nyilván sokan mások sem, mégsem megyek féltéglával betörni egy bolt kirakatát sem. Mondjuk érdekes, hogy nem futja cipőre, meg telefonra -na nem mint ha közben nem azzal videóznák az eseményeket és nem lepukkant roncs autókkal, vagy ne adj isten gyalog mennek sokszor fosztogatni.

Mindenre van valami "mentő" magyarázatod? :)

szegcsab likes this.
  8. monster

monster Well-Known Member

Valami ilyesmi lehet:
    Vigyük, vigyük... De hol a kulcs? És az autót mégse lehet bedobni a hátsó ülésre és elhajtani vele, meg van benne egy csomó azonosítható dolog, a lopásgátlókról nem is szólva. Ájj, ez sokkal macerásabb, mint eltenni egy laptopot, menjünk át inkább az apple store-ba. És ha már ellopni nem lehet, gyújtsuk fel, mert az milyen cool, és ezzel is megmutatjuk, hogy nem viccelünk!

tindalos, Ooorky and haubagoi like this.
  9. phaidros

phaidros Well-Known Member

Dehogynem, eddig is volt autólopás, értékesítés, szétszedik alkatrésznek, kiviszik valami dél-amerikai államba ... van annak piaca :D

szegcsab and jurgenbauer like this.
  10. Wilson

Wilson Well-Known Member

De hiszen a toxikológiai jelentés még csak hetek múlva lesz meg,honnan tudod,hogy a szerencsétlen drogok hatása alatt állt.Akik a független boncolást végezték elég nagy nevek a szakmában, nem fogják a szakmai hitelességüket veszélyeztetni azzal,hogy nem mondanak igazat a halál okát illetően.

11. haubagoi

Nincs. Nem mentegetem őket, csak próbálom megérteni mit miért tesznek. És erre kérlek titeket is.

Úgy látom, hogy a középosztálybeliek, "polgárok" számára sokaknak érthetetlen a szegényebb sorsú embertársaik világa. Egy polgár szeret abban hinni, hogy ő jobb, különlegesebb, ő "nem olyan".

Én próbálom megérteni ezeket az embereket, de nem mentem fel őket a tetteik alól. Lehet, hogy ez a megértés részemről azért is van, mert munkás-paraszt származású vagyok... amolyan 1.5 generációs értelmiségi. Még nem kerültem túl messzire a néptől ahhoz, hogy ne értsem többé őket...

FilcTroll and Lord Gazember like this.
  12. Horizon

Horizon Well-Known Member

Ez úgy mondod, mintha nem lenne tele a világ korrupt politikussal, kilóra megvett szakértővel, propagandista újságíróval, lobbista orvossal vagy 'támogatott' egyetemi tanárral. 'Szakmai hitelesség', ne röhögtess már királyfi.

fip7, empontipont, Galthran and 2 others like this.
  13. zeal

zeal Well-Known Member

Láttad a felvételt? Szerinted nem volt benne semmi?

csibeszke and szegcsab like this.
  14. haubagoi

De ezek nem gyakorlott tolvajok...

15. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

Akkor most éhséglázadás, kaja miatt, mert nincs, vagy csak simán bűnözők, és a PC média megmagyarázza? :)

Ooorky likes this.
  16. milagro

milagro Well-Known Member

Eddig azt se tudtam, hogy éhínség van arra...
    :)
    ..
    Magyar Hang-ék is értenek a hamis interpretációhoz.
    ..
    Nekem meg az 'államcsínykísérlet' szó ugrott be.

Shektor11 likes this.
  17. ornagy

ornagy Well-Known Member

A kepeken a fosztogatok nem megelhetesi fosztogatok, nezd meg a cipojuket, ruhajukat. Nem a homeless reteg fosztogat, hanem azok, akiknek ez a rutinszeru eletvitele. Eddig is betortek, loptak, most kihasznaljak a helyzetet. Nem kenyerre kell nekik a penz, egyaltalan nem eheznek. Ha ehseglazadas volna, mar elokerultek volna erre utalo tablak, de eddig szinte csak a BLM es a Cant breath a jellemzo. Mennyire lehet jellemzo, hogy az ehseglazado a talalomra akarmilyen meretben fosztogatott Prada vagy Gucci cuccokra a sajat kornyezeteben talal currens vevot? Ha ehseglazadas volna, hidd el vinnek az alapelelmiszert mint a cukrot :D mert azt meg tudjak enni azonnal.

fip7, csibeszke, b4l4g3 and 2 others like this.
  18. zeal

zeal Well-Known Member

Basszus én meg már azt hittem, hogy azért akarod kimosdatni az antifát és átlagos dolgozó fehéreknek beállítani az anarchista barmokat, mert olykor te is a szélsőballal szimpatizálsz...
    A tüntetőkkel szimpatizálni és a fosztogatókat (gyilkosokat?) mentegetni nem ugyanaz. :rolleyes:

b4l4g3 and szegcsab like this.
  19. Horizon

Horizon Well-Known Member

Kilóra szedte az amfetamint és az ópiátokat:
    The report also found that other significant factors included his underlying health conditions - Mr. Floyd suffered from heart disease - and that he also exhibited “fentanyl intoxication” and “recent methamphetamine use.”

szegcsab, b4l4g3 and zeal like this.
  20. haubagoi

Pedig van. Pár éve jártam Kaliforniában és még annyi nyomorult, őrült hajléktalant sehol nem láttam addig előtte, mint ott. Még Budapesten is kevesebb van.

svajcibeka and Shektor11 like this.

Ezen oldal megosztása