[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 845
113
Az új amerikai kormányzat felülvizsgálja a radikális iszlamista afganisztáni tálibokkal 2020 februárjában kötött megállapodást - közölte az amerikai külügyminisztérium Antony Blinken tárcavezető Asraf Gáni afgán elnökkel folytatott csütörtöki telefonbeszélgetéséről beszámolva.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/223853/

Szóval dübörög a demokrácia tovább, hiszen véégre demokraták, nagyon demokráciaszerető emberek ültek ismét Amerika trónjára.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 961
123 581
113
Amúgy imádom az ilyen jellegű határhelyzetről szóló cikkeket...

Főleg amikor arról olvastam, hogy (az amúgy a szerb oldalról nyitott) a tranzitzónában fogva tartjuk a menekülteket étlen szomjan, 15 perccel azután, kiosztottam nekik ebédre a harcsapástétomot (de választhattak borjú és csirkemájast is mert disznóhúst nem esznek) zsemlét, almát, zsugor ásványvizeket.

És a szír csávó meg hálálkodik nekem, hogy milyen jófejek vagyunk mert a szerb rendőrök Szabadkán elvették a pénzüket (ez a tranzit szerb oldalán lévő benzinkúton naponta megesett) , párat megvertek közülük a bulgárok meg lőttek rájuk...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 845
113
Amúgy imádom az ilyen jellegű határhelyzetről szóló cikkeket...

Főleg amikor arról olvastam, hogy (az amúgy a szerb oldalról nyitott) a tranzitzónában fogva tartjuk a menekülteket étlen szomjan, 15 perccel azután, kiosztottam nekik ebédre a harcsapástétomot (de választhattak borjú és csirkemájast is mert disznóhúst nem esznek) zsemlét, almát, zsugor ásványvizeket.

És a szír csávó meg hálálkodik nekem, hogy milyen jófejek vagyunk mert a szerb rendőrök Szabadkán elvették a pénzüket (ez a tranzit szerb oldalán lévő benzinkúton naponta megesett) , párat megvertek közülük a bulgárok meg lőttek rájuk...
Ez hazug propaganda, te direkt fekete egyenruhában németül nácultál egy Orbán maszkban, hogy tudják ki itt a góré. Biztos előttük etted meg a csomagot és aztán lelőtted őket, aztán visszatoloncoltad és közben megint lelőtted őket. :D
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
Nem. Ennél azért sokkal meredekebb volt:
---
"Látjuk, mi minden történt Belarusztól Lengyelországon át egészen Magyarországig, látjuk a totalitárius rezsimek térnyerését a világban, és ez az elnök felkarolja a világ összes gengszterét" – fogalmazott helyi idő szerint szerda este Joe Biden demokrata elnökjelölt a pennsylvaniai Philadelphiában lakossági fórumon Donald Trump külpolitikájával kapcsolatban.

Olvastam a beszélgetés leiratát és megnéztem videón is. Biden nem Magyarországot (és Lengyelországot, valamint Fehéroroszországot) nevezte totalitárius rezsimnek, hanem a három országról ÉS a totalitárius rezsimekről beszélt.

Amúgy bár Magyarország nem totalitárius ország, de Orbán gondolkodása az. Ízig-vérig despota.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
Csak szerinted, ne beszélj a magyarok nevében!

Nem a magyarok nevében beszélek, hanem a magaméban. És azért írtam hogy a magyarok szerint is, mert tényleg így van. Egyrészt látni, másrészt most volt felmérés, hogy a magyarok háromnegyede szerint Orbán tojik a magyarok véleményére. Gyanítom amikor Orbán a magyarok nevében beszél, akkor nem vagy felháborodva... Na mindegy, ez nem ebbe a topikba való. Csak jeleztem, hogy Biden nem öncélúan alkotott véleményt az Orbán kormányról és Szijjártó csak pártpolitikai célból játssza a nagyfiút.
 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Nem a magyarok nevében beszélek, hanem a magaméban. És azért írtam hogy a magyarok szerint is, mert tényleg így van. Egyrészt látni, másrészt most volt felmérés, hogy a magyarok háromnegyede szerint Orbán tojik a magyarok véleményére. Gyanítom amikor Orbán a magyarok nevében beszél, akkor nem vagy felháborodva... Na mindegy, ez nem ebbe a topikba való. Csak jeleztem, hogy Biden nem öncélúan alkotott véleményt az Orbán kormányról és Szijjártó csak pártpolitikai célból játssza a nagyfiút.
"Gyanítom amikor Orbán a magyarok nevében beszél, akkor nem vagy felháborodva..." Mellesleg mintha ő lenne a magyar miniszterelnök. Nyugodtan beszélhet a magyarok nevében. Ti csak tudjátok mi a magyarok 3/4-nek a véleménye. :) Ja vót egy felmérés a belpesti hülyegyerekek között :) Detroitban meg 95% győzött a Biden mi? S még ez a nyomorult mer kritizálni bennünket és a lengyeleket. Tiszta szégyen ő is meg ti is. A marhaságaitok csak ti hiszitek el. A valóságtól teljesen elrugaszkodtatok az amerikai eszmetársaitokkal együtt. Ezért is merték az idióták ezt megtenni. Számukra és a hülyék számára ez teljesen hihető:
Joseph R. Biden/Kamala D. Harris233,908
Donald J. Trump/Michael R. Pence12,654
Jo Jorgensen/Jeremy Cohen845
Don Blankenship/William Mohr345
Howie Hawkins/Angela Walker772
Rocky De La Fuente/Darcy Richardson204
 
K

kamm

Guest
Olvastam a beszélgetés leiratát és megnéztem videón is. Biden nem Magyarországot (és Lengyelországot, valamint Fehéroroszországot) nevezte totalitárius rezsimnek, hanem a három országról ÉS a totalitárius rezsimekről beszélt.

Amúgy bár Magyarország nem totalitárius ország, de Orbán gondolkodása az. Ízig-vérig despota.

Context matters:

Does President Trump's foreign policy deserve some credit?

BIDEN: A little, but not a whole lot. We find ourselves in a position where we're more isolated in the world than we've ever been. Our allies are -- our go it alone, our -- you know, America first has made America alone.

You have Iran closer to having enough nuclear material to build a bomb. North Korea has more bombs and missiles available to it. We find ourselves where our NATO allies are publicly saying they can't count on us. We're in a situation, as well, where in the Far East, we find ourselves in the -- in the Western Pacific, where we're isolated, as well.

You have Japan and South Korea at odds with one another, China is making moves. So, I -- you know, I would say we find ourselves less secure than we've been.

I do compliment the president on the deal with Israel recently, but, you know, if you take a look, we're not very well trusted around the world. When 17 major nations of the world were asked who they trust more, who is a better leader, and the president came in behind both -- a national survey, international survey -- both behind Putin as well as Xi.

And look what Putin is doing. You know, you have Americans -- bounties on American military's heads in Afghanistan. They have more people there now, by the way, than when I left -- when we left, in Afghanistan.

And we find ourselves in a situation where he spoke to Putin six times, hasn't said a word to him. And NATO is in the risk of beginning to crack because they don't doubt -- they doubt our -- whether we're there. You see what's happened in everything from Belarus to Poland to Hungary, and the rise of totalitarian regimes in the world, and as well, this president embraces all the thugs in the world.

I mean, he's best friends with the leader of North Korea, sending love letters. He doesn't take on Putin in any way, and he -- he's just -- he's learned the art of the steal from the art of the deal by Xi and China.

So, I -- I would respectfully suggest -- no, there is no plan. No coherent plan for foreign policy.

Abban igazad van, hogy nem nevezte konkretan az orszagot totalitarianus rezsimnek, ugye "Latod mi tortent mindenben Belarusztol Lengyelorszagig, Magyarorszagig [valoszinuleg mindenholt akart mondani, de hajlamos sutan fogalmazni, tudjuk] es valoban, a kovetkezo mondatresz "and the rise of totalitan regimes in the world" azaz "es a totalitarianus rezsimek felemelkedeset a vilagon", de ebbol inkabb az kovetkezik, hogy a ketto azert osszekapcsolodik, rokon jelenseg, de legalabbis valahol utkozben vannak az emlitett orszagok odafele...

...mondjuk Belarusz miota ne lenne az, de persze Bidennel sosem lehet tudni, legutobb az unokajat sikerult halott fianak bemutatnia a kamerak elott (az a lany apja volt), nem kicsit beszel hulyesegeket rendszeresen: :D

 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 072
30 568
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Orbán tojik a magyarok véleményére.
Azért vezették be a nemzeti konzultációt, és szerveztek belőle aztán vagy egy tucatot.
(Amit én is kitöltöttem, és képzeld, a lezárásokkal kapcsolatban elég markánsan odaírtam a véleményemet!)
..
Meg azért volt népszavazás 2016. október 2-án is. Aha...
Hagyjuk ezt, túl elvakult vagy...
OFF amúgy
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Végülis, a szemük láttára bukott meg a szovjetunió miért ne próbálhatnák meg ők is....
Na igen, ők még nem próbálták ki.... Végül is, lehet csak mások szerint "rossz az íze", és nekik ízleni fog :D Erről eszembe jut az a sztori amikor Szendrői József színművészt meghívták egy színdarab főpróbájára, majd miután lement a darab oda mentek hozzá a színészek meg a rendezők, hogy kikérjék a véleményét. Szendrői csak annyit mondott röviden velősen a darabra, hogy: fos!. Erre a rendező megkérdezte, hogy: Na jó rendben de ha összeáll? Szendrői válasza: Akkor még lehet szar! :D
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Donald Trump tanácsadója szerint a volt amerikai elnök nem gondol egy újabb párt megalapítására, és "aktívan részt fog venni" a republikánusok politikájában.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/223852/
Váasz. tényleg röhejes a fickó. két napja még pártot akart a józan ész ellenére. most meg a repeket boldogítaná,, Lehet hogy Soros-ügynök a fickó?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 740
113
A neonáci veszély egyre fokozódik, már a tőzsdét is manipulálják a hazai terroristák, fehér szupremacisták és egyéb nyomorultak: