[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A szabad fegyvertartás inkább növeli a gyilkosságok számát, nem csökkenti. Az oka valószínűleg az, hogy több fegyver van miatta a rendszerben. Statisztikákon is látszik. Ami tévedéshez vezet, hogy nem az az egy paraméter számít, hanem - ahogy én látom - főleg három:

  • szabad fegyvertartás -> több gyilkosság , mert több fegyver van a rendszerben
  • általános anyagi helyzet a társadalomban: jobb helyzet -> kevesebb gyilkosság , mert szegényebb ember gyakrabban vetemedik bűnre
  • egyének szabadságfoka a társdalomban: individuálisabb társadalom -> több gyilkosság , mert az egyén jobban gondolkodik külön utas megoldásokon bármiben is, így bűncselekményre is könnyebben gondol


Tudnál valamelyik, ehhez a témához jobban kapcsolódó topikba ilyen statisztikákat betenni? Mondjuk egy Nagy-Britannia vs Csehországot? Kanada vs Mexikót? Stb. Nyilván én is tudnék keresni, de ahogy öregszem, úgy leszek egyre lustább és most nincs kedvem hozzá...
 
  • Tetszik
Reactions: Daneel

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 205
10 788
113
Minden igaz amit leírtál.

Talán pongyolán fogalmaztam. Önvédelmi célra nem nagyon tud senki fegyvert venni. Ezért vannak nem kevesen, akik nekikezdenek az általad leírt útnak. Az hogy mennyire tartják be a tárolási szabályokat, az már egy más kérdés. Ellenőriztem már fegyvert, nem egyet. Udvariasan becsengettem, megvártam míg beengednek. Azt nem tudhatom hogy a sörétest hol tartotta a kedves ügyfél akár 1 perccel is azelőtt hogy beengedett. Erre céloztam kiskapu alatt. Portán belül szerintem jópáran tartják önvédelmi célra is a sport/vadász fegyvert. Ha használni kell, még akkor sincs gáz saját portán belül. Ha annyit nyilatkozik a tulaj a lőfegyverhasználatot követően, hogy épp takarította, vagy szárazgyakorlást csinált, vagy csak nézegette mikor megtámadták, már nem követett el semmilyen jogsértést. Élet elleni közvetlen támadás elhárítása érdekében meg sportfegyvert is használhat az élete megvédésére, meg láncfűrészt.

A gázfegyverek meg kb annyit érnek, hogy használat után el tud futni az ember. A saját szobájából problémás elfutni azért. Én már nagyon sok gázt szívtam, volt hogy liftben állva telibe fújt a kolléga, mert vicces volt szerinte, hogy ő is és mi többiek is megdöglünk amig felér az emeletre a lift. Volt hogy zuhanyzóban fújkáltuk egymást, mert az egyik barom elkezdte. A párás levegőben külön "élvezet" volt. Meg volt hogy csak a kedves KR permetjét fújta át rajtunk a szél, aztán volt aki beokádott közülünk a padka melletti csatornanyílásba, de a java csak köhögött, meg folyatta a nyálát. A gáz csak azt állítja meg, aki nem akar igazán támadni. A lövészegyletek egy jó része kimondatlanul bár, de alternativaként jött létre az önvédelmi fegyvert akaróknak.

Egyébként én talán azt az utat tartanám járhatónak, hogy a bitang erős gumilőszeres fegyvereket nem korlátoznák, azzal is lehet súlyos sérülést okozni, de az valahol nonszensz, hogy 2021-ben a saját házamban a fizikai erőm (esetleg meghosszabbítva egy fémbottal, vagy más hidegfegyverrel) adja az egyetlen védelmet az esetleges támadók ellen.
Itt-ott felejtett szöges deszka is jól jöhet....
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 716
9 369
113
Tudnál valamelyik, ehhez a témához jobban kapcsolódó topikba ilyen statisztikákat betenni? Mondjuk egy Nagy-Britannia vs Csehországot? Kanada vs Mexikót? Stb. Nyilván én is tudnék keresni, de ahogy öregszem, úgy leszek egyre lustább és most nincs kedvem hozzá...

Régebben nézegettem, most nekem sincs kedvem keresni megint.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 493
64 321
113
Vissza az USA-hoz, azaz, mikor a feminista ellenkultúra-kígyó a saját, transznemű farkába harap (bizarr képzavar):


Ilyen az, amikor az LMBQTEXDZ mozgalom technikailag magasabb rendűvé válik a nők jogaihoz képest.
A transznemű ex-férfiak mostantól gond nélkül lehetnek női sportolók és alázhatnak le mindenkit, akit csak akarnak.
A transznemű az új übermensch, meglátjuk, hova fog ez kifutni. Ők lesznek a feministák új ellenségei?
 
K

kamm

Guest
Tegnap meghalt Rush Limbaugh, a konzervatív "talk radio" szupersztárja, amolyan amerikai jobboldal drágabolgárura. Bár ő kicsit gazdagabb volt. Egy rendhagyó nekrológ az übertroll Anglintól:

Obituary for Rush Limbaugh

A baloldal ilyen címekkel "búcsúzott":

Screen-Shot-2021-02-17-at-2.39.15-PM.png


De mortuis nil nisi bonum - szoval csak ennyi: good.
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 142
2 510
113
Vissza az USA-hoz, azaz, mikor a feminista ellenkultúra-kígyó a saját, transznemű farkába harap (bizarr képzavar):


Ilyen az, amikor az LMBQTEXDZ mozgalom technikailag magasabb rendűvé válik a nők jogaihoz képest.
A transznemű ex-férfiak mostantól gond nélkül lehetnek női sportolók és alázhatnak le mindenkit, akit csak akarnak.
A transznemű az új übermensch, meglátjuk, hova fog ez kifutni. Ők lesznek a feministák új ellenségei?
Már kb 2 éve azok. A TERF vs interszekcionalista cicaharc egészen szórakoztató. A patriarhátus vígan majszolná a popcornt. Ha létezne.
 
  • Vicces
Reactions: nyugger and Pogány

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 815
25 446
113
"Az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) friss adatai szerint megdöbbentő mértékben, egy évvel csökkent a várható élettartam az Egyesült Államokban 2020 első felében az előző évi adatokhoz képest."
..
"A fogyatkozás a kisebbségek tagjait érintette legsúlyosabban: az afroamerikaiak csaknem három, a spanyolajkúak pedig két évet vesztettek a 2019-es várható élettartamukhoz képest – derült ki a CDC csütörtöki becsléséből."
https://kitekinto.hu/2021/02/19/eur...kkent-a-varhato-elettartam-az-usa-ban/189711/
..
Vital-Statistics-Rapid-Release-Number-010-February-2021--700x523.jpg

..
Vital-Statistics-Rapid-Release-Number-010-February-2021-1-700x526.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 435
69 236
113
Vissza az USA-hoz, azaz, mikor a feminista ellenkultúra-kígyó a saját, transznemű farkába harap (bizarr képzavar):


Ilyen az, amikor az LMBQTEXDZ mozgalom technikailag magasabb rendűvé válik a nők jogaihoz képest.
A transznemű ex-férfiak mostantól gond nélkül lehetnek női sportolók és alázhatnak le mindenkit, akit csak akarnak.
A transznemű az új übermensch, meglátjuk, hova fog ez kifutni. Ők lesznek a feministák új ellenségei?
Inkabb paraolimpian induljanak...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 414
56 232
113
Ebben nagyot tévedsz. Hány olyan bűncselekmény is volt illetve van is, amiről nálunk egyik média sem számol be csak a kuruc.info? Lehet szélsőségesezni a portált, mert az is, csak éppen az esetek úgy 90%-ban az igazat írja hazai viszonylatban. Vajon hány idős férfi és nő menekült volna meg a fertőzött részeken a haláltól és a megerőszakolástól ha lett volna egy töltött revolver a fiókjában? Mert ezek az állatok a mai napig ezt teszik. A három csapás valamennyit ugyan segített, de ne felejtsük el, hogy a büntetés mindig a bűn elkövetése után jön. Az agyonvert kisnyugdíjason kurvára nem segít az, hogy az elkövető börtönbe került. Rajta az segített volna ha van egy fegyvere amivel agyonlövi a retket aki betört a házába.

Ne magyarázd, hogy nálunk ilyen nincs, mert ha ezt őszintén mondod akkor legfeljebb szerencsés vagy, akit és akinek az ismerőseit elkerülte még ez az élethelyzet. Én csak olyan településeken éltem eddig ahol szörnyűbbnél szörnyűbb gyilkosságok voltak és mindet a retkek követték el. A TV híradóiban és a netes portálokon persze ezek nem szerepeltek. Pontosan tudom, hogy a megyének minden részén rosszabb a helyzet mint ahol most én élek. Vannak települések ahová szívem szerint már a honvédséget küldeném be.

Azt meg leszarom, meg a kisnyugdíjas áldozat is leszarja, hogy a három reteknél van-e fegyver, mert hárman puszta kézzel is agyonvernek ha nem vagy elég gyors. Mindenkit aki engedély nélkül átlépi az én tulajdonom határát, jogom kellene legyen, hogy agyonlőhessem. Pont. Egy normális, ideális világban ennek nem lenne szabad vita tárgyát képeznie.



Ennyi.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Off. Kutya? Egy kuvasz pár azért megszűri a betolakodókat.On.
Kutyája válogatja. Nekünk volt kuvasz. Feküdt egész nap, mozgásigénye kb annyi, hogy elsétált a táljáig meg vissza. Ha elment valaki a ház előtt akkor felemelte a fejét, ugatott kettőt, majd mint aki jól végezte dolgát visszatette a fejét a lábaira és aludt tovább. De legalább nagy volt és mindig az ajtó előtt aludt, szóval legalább fizikai akadályt jelentett volna ha valaki be akar törni. :D
 
K

kamm

Guest
Pedig ez a Prospect Park tavolibb oldala Brooklynban, nem is annyira gaz kornyek, ott van korcsolyapalya, hihetetlen.
Mondjuk a feketek megorultek a nyar folyaman a tuntetesek idejen, manapsag meg ugye semunka, se semmi, bezarva ottjon, egy-egy ilyen mentalisan instabil allat siman pattan.
Latszik, hogy a jarokelok is tartanak tőle azért...
Mondjuk a feketek megszoktak, hogy nem keverednek semmibe, mert mindig rabaszarintanak.
En már többször leallitottam ilyesmi idiotakat a metron meg utcan is, amikor terrorizalni kezdtek valakit. Utóbbi par evben gyakoribbak.
Altalaban az egesz metrokocsi meglepodik (addig mindenki felrenezett persze), a hibbant meg szarhaziak meg eloszor visszadumalnak meg felfujjak magukat, de akkor altalaban latvanyosan elkezdem oket felvenni es irgalmatlan akcentussal kezdek beszelni, mosolyogva, hogy ezt mar streamelem es ha nem kussol be, akkor hivom a rendoroket. :D (Plusz 189 centi es 95-100 kilo kozott vagyok, igy egyutt egybol megallitja a legvadabb idiotat is. :p)
En sosem neznek ilyet vegig, biztosan leutnem a battert minden teketoriazas nelkul.
 
K

kamm

Guest
BLM mi? Meg a jóqr.a anyjukat ! .44 Magnum meg Piszkos Harry az kéne nekik !
Kettonek semmi koze egymashoz. Ugyanugy van avagy legalabbis volt rablo es ilyen fereg a magyarok kozott is, eleget lattam ilyesmit anno a vadnyugati idoszak alatt Pesten is es Balatonon is (90-es evek.)
Ugy szoktam ezt mondani, hogy minden nepnek megvannak a maga szarhazijai. Sajnos, itt raadasul fegyverrel is maszkalnak...
 
  • Dühítő
Reactions: ogretankHU

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 211
14 951
113
... de akkor altalaban latvanyosan elkezdem oket felvenni es irgalmatlan akcentussal kezdek beszelni, mosolyogva, hogy ezt mar streamelem es ha nem kussol be, akkor hivom a rendoroket. :D (Plusz 189 centi es 95-100 kilo kozott vagyok, igy egyutt egybol megallitja a legvadabb idiotat is. :p)
En sosem neznek ilyet vegig, biztosan leutnem a battert minden teketoriazas nelkul.
Az akcentussal operálás ezek szerint működik? Azt hittem ez csak amolyan városi legenda.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Kettonek semmi koze egymashoz. Ugyanugy van rablo es ilyen fereg a magyarok kozott is, eleget lattam ilyesmit anno a vadnyugati idoszak alatt Pesten is es Balatonon is (90-es evek.)
Ugy szoktam ezt mondani, hogy minden nepnek megvannak a maga szarhazijai.
Most ez itthon nagyon nem jellemző ha meg igen akkor órákon belül elfogják őket mint az elmúlt hónapok cigány késelőit ! Lehet itthon se mennének oda sokan egy ilyen szituban dehogy 20-an hívnák a rendőröket akik ki is mennének az biztos ! Lehet te jól érzed magad a demokrácia élharcosának csúfolt országban de én komoly összegért se költöznék oda !
 
K

kamm

Guest
Most ez itthon nagyon nem jellemző ha meg igen akkor órákon belül elfogják őket mint az elmúlt hónapok cigány késelőit !
Hat, addigra mar ezt a szerencsetlent agyonvertek. :D

Persze nem tudjuk, lehet a bringas beleszallt a fickoba, az meg idegbeteg es a kocsibol elovette a batet...?

Lehet itthon se mennének oda sokan egy ilyen szituban dehogy 20-an hívnák a rendőröket akik ki is mennének az biztos !
A rendort itt is kihivjak, csak azok tavaly nyar ota gyakorlatilag direkt lassitjak a munkat. Ezt persze tagadjak, de egyertelmu. No meg ugye ez egy 8+ millios varos, itt meg az a 30 ezer (!!!) rendor sem feltetlenul er oda mindenhova ketto percen belul...

Lehet te jól érzed magad a demokrácia élharcosának csúfolt országban de én komoly összegért se költöznék oda !
Ez most megint hogy jon ide, hogy en hol erzem jo magam? o_O