[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 2822

Guest
Én a közelmúltban jártam utána a legális lőfegyvertartás lehetőségeinek. Nem vagyok a rosszul keresők között, de nekem sok volt a kikalkulált rezsije a folyamatnak, amibe ez jelenleg legálisan kerül.
De ez egyéni értékítélet.
Viszont ez alapján tegyük fel, hogy liberalizáljuk a fegyvertartást. Mégis hogyan, kiknek? Csak a baranyai, borsodi, hevesi, szabolcsi kisnyugdíjasoknak? Akkor se tudnák megvenni a fegyvert, még ha a helyi kisboltban, vagy a polgármesternél árulnák.
Adjuk akkor ingyen?
És kiknek adjuk ingyen és kiknek ne? Mi az, hogy kisnyugdíjas? Mert akkor a cigány lakosság zöme kaphatna ingyen lőfegyvert. Ott van ám csak sok rokkantnyugdíjas.
De elég lenne a famíliában csak a félhalott dédfater nevére felvenni az arzenált és máris indulhat a rambóhárom egész keletmagyarországon.

Egyszerűen jogilag nem lehet biztosítani azt, hogy adott egy célcsoport, aki magyar, nemcigány, fehér, vidéken élő, gyenge fizikumú, védekezésre korlátozottan képes kisnyugdíjas, akit cigány származású potenciális bűnelkövetők ellen az egységes közteherviselés jegyében az adófizető társadalom ingyen vagy kedvezményes áron önvédelmi céllal lőfegyverhez juttat.

Nyilván lenne aki nem tudja megfizetni, de ha legalizálnák a fegyvertartást szerintem lennének olcsóbb típusok a piacon a szegényebb rétegeknek. Ezt most teljesen sötéten írom, mint laikus gondolok erre. Lehet, hogy hülyeség, passz.

De kicsit kihegyeztük ezt a nyugdíjasokra, pedig én azt csak egy példának szántam, én sem vagyok nyugdíjas és ha vehetnék és tarthatnék legálisan fegyvert én biztosan vásárolnék egyet.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 460
10 421
113
Karóbahúzó Vladnak voltak forradalmi megoldásai a bűnözés visszaszorítására, de Szent László is itt van mint magyar példa, nem kell ide lőfegyver a népnek, a kést még csak kicsavarom a dzsipó kezéből de ez nem egy akciófilm ahol a rossz fiúk mindig mellé lőnek. Olyan büntetések kellenének hogy mindenki 20x meggondolja hogy bűnöz e, aki meg nem tud mérlegelni annak ne legyen második lehetősége bűnt elkövetni.
Tudom ez teljesen sci-fi a kultúrkörünkben amerre tart.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Karóbahúzó Vladnak voltak forradalmi megoldásai a bűnözés visszaszorítására, de Szent László is itt van mint magyar példa, nem kell ide lőfegyver a népnek, a kést még csak kicsavarom a dzsipó kezéből de ez nem egy akciófilm ahol a rossz fiúk mindig mellé lőnek. Olyan büntetések kellenének hogy mindenki 20x meggondolja hogy bűnöz e, aki meg nem tud mérlegelni annak ne legyen második lehetősége bűnt elkövetni.
Tudom ez teljesen sci-fi a kultúrkörünkben amerre tart.
Amint halálbüntetést kap minden rablógyilkos, erőszaktevő, drog, ember és fegyverkereskedő az országban visszavonom minden érvemet a fegyvertartás oldalán. Emellett szüntessék be a felfüggesztett büntetést, a háziőrizetben töltött büntetést, és vezessék be a halmozottit, vagyis ha már az unió baszakodik a tényleges életfogytiglannal, akkor adjunk nekik 300 évet per fő. Bár mintha ebben lett volna valami változás, már nem is tudom pontosan a fidesz ezt bevezette-e vagy csak akarta.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 402
63 436
113
Ez igaz, de most mit lehet erre válaszolni? Ha négyet mellé lő és egy talál már az is jó. Ha csak megsérti és harcképtelenné válik a fájdalomtól, ijedtségtől az is jó.
Te is tudod, hogy mit jelent a lőedzettség, lőrutin.
Most képzeld el, hogy egy random civil, kortól függetlenül miféle találati arányt ér el a zárt térben, bestresszelve elsütött fegyverével, vérző, csengő füllel félsüketen, a lőporfüsttől félvakon, üvöltöző vadak ellen. Többes szám kihangsúlyozva.
Sokkal nagyobb esélye van annak, hogy magát lövi (jobb esetben) lábon, mikor kibiztosítja a fegyverét.
Durrogtat a szerencsétlen, talán bele is trafál egyik, vagy másik felajzott támadóba, de ennyi, kész, már üres is a tár. Őt agyonverik, a fegyvert elviszik.
Lőfegyvert egy ilyen helyzetben csak nagyon kevés civil tudna használni, hiszen még a rendőröknek se megy a dolog.
És az utóbbiak rendszeresen járnak lőkiképzésre.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Wilson

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 402
63 436
113
Nyilván lenne aki nem tudja megfizetni, de ha legalizálnák a fegyvertartást szerintem lennének olcsóbb típusok a piacon a szegényebb rétegeknek. Ezt most teljesen sötéten írom, mint laikus gondolok erre. Lehet, hogy hülyeség, passz.

De kicsit kihegyeztük ezt a nyugdíjasokra, pedig én azt csak egy példának szántam, én sem vagyok nyugdíjas és ha vehetnék és tarthatnék legálisan fegyvert én biztosan vásárolnék egyet.
Pont, hogy nem a “nyugdíjasok” itt a kérdés, meg a “legszegényebb réteg”.
Mert önmagában ezek egyike se determinálja az általad egyoldalúan felfegyverezni kívánt célcsoportot.
E két jelzőben ugyanis mára már felülreprezentált a vidéki cigányság.
Ők is magyar állampolgárok, sok köztük a szegény és a nyugdíjas is.
Ebben az esetben nekik is jogszerűen kellene kedvezményes áron fegyverhez jutniuk.
Egy jogállamban nem mondhatod azt, hogy idehaza legálisan és kedvezményesen juthat lőfegyverhez minden vidéki szegény és/vagy nyugdíjas magyar állampolgár, ha nem büntetett előéletű és “ha nem cigány” - indoklás: mert a hazai börtönökben sok cigány származású elítélt ül.
Ez mégis miféle koncepció?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Wilson

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A matektanításnak mindig is problémája volt, hogy a diákok jelentős részét nem érdekli, és affinitása sincs hozzá.
Humán körökben meg dicsekedni is divat azzal, hogy majdnem megbuktak matekből vagy más reál tárgyból, annyira utálták és annyira nem ment nekik.
Új oktatási módszerekkel kísérletezni ezért nem feltétlenül ördögtől való csak úgy állítják be, hogy ez csak a nem fehéreknek probléma.

Pedig érdekelhetné, mert a matematika (és a rá épülő tudományok) az egyetlen terület, ahol nem annak van igaza, aki hangosabban ordít.
Ezenkívül azon kevés területek egyike, ahol 1 magánszemély önállóan is el tudja dönteni, hogy valami igaz vagy sem (utánaszámol).
Hogy arról már ne is beszéljünk, hogy még alkotni is lehet vele (tervezés, mérnöki tudományok).
Csak éppen ezzel kellene kezdeni, hogy a diákoknak ezt elmondják. Mindjárt máshogy állnának hozzá.
Meg a humán vs. reál kategóriákat is el kellene felejteni. Mert a reál nem inhumán (emiatt dicsekszenek vele, hogy nem értenek hozzá, mert rögtön félrevezeti őket, hogy az a humán, ami nem matek), és nem csak a reál az egyetlen valóság.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 749
28 587
113
Persze "még", mivel az EU egységesíteni akarja a fegyvertartást és hosszútávon tiltani mindenhol.
Ha van, ami szimbolizálni tudná az EU bürokraták elefántcsonttorony szintű elrugaszkodását a valóságtól és vérbeli balfaszságát, na akkor az az uniós fegyver direktíva. Miután az importált béke lovagjai kellemesen lemészárolták a népeket a terrortámadásokban a fogyatékos brüsszeliek rájöttek, hogy a legjobb megoldás erre a legális fegyvertartók (de legfőképp a sportlövők) csontig szopatása. Még úgy is, hogy az összes esetben illegális úton (jórészt a jugó polgárháború/90-es évek albán anarchiája utóhatásaként burjánzó balkáni illegális fegyverpiacon) szerezték be a támadásokkor használt fegyvereket, egy legális éles lőfegyver nem volt köztük. Most is a bécsi támadó mit használt? Illegálisan vett, senki által nem látott jugoszláv M70-es egy Krisztus előtti Tokarevvel, de ez nem számít. Tegyük A listára (avagy kb elérhetetlen szintre) a standard kapacitású (avagy 10/20 lőszernél nagyobb) tárakat, tegyünk engedélykötelessé az eddig probléma nélküli gumilövedékesek, gázfegyverek jórészét, tiltsunk be számos, szintén probléma nélküli rövid fegyvertípust, mert ez majd megoldja a terrortámadások és erőszak problémáját. Ezeknek nem Brüsszelben, hanem a sümegi pszichiátria zártosztályán lenne a helyük...
koszbrusszel.jpg


Mondjuk megfelelő jogalkotói akarattal ki lehet húzni a direktíva méregfogát, de alapból értelmetlen volt annak elfogadása.
Ezzel most nem USA szintet akarnék itthonra, első körben csupán azt, hogy az idióta brüsszeliták faszkodásai nem korlátozzák tovább az alapvetően európai szinten is felettébb szigorú hazai fegyvertartást. Ezek után jöhetne a rendszer ésszerűsítése bizonyos keretek közt. A britek pedig ilyen téren nem számítanak, ott lövöldözés helyett lazán halálra késelnek majd a büszke rendőr téged visz el, mert engedély nélküli kenőkés volt nálad.
2qfbpCL.jpeg

Gyerek étkészlet? Hehe személyi nélkül nem veheted meg
mmksakh888t21.jpg
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Végső elkeseredésében mi a faszt fogjon rájuk?
Használtál már gázspray vagy pisztolyt? :D Szerintem még nem. Szabad téren ha nincs szembeszél akkor jó, de akkor is csak közelről. Szobában gyakorlatilag magadat is harcképtelenné teszed vele. Veszélyesen közel kell lenni a támadóhoz a sprayhez. Emellett, vannak olyan állatok akik kifejezetten bírják, még az is lehet, hogy csak magaddal szúrsz ki, a támadó meg könnyek között egyszerűen megkésel amíg te a földön fetrengsz a fájdalomtól.
Kapásból a legdurvább opcióval indítottál, pedig gázspray jó ötlet. Aztán ott van a szomszéd-riasztó, külső mozgásérzékelők, reflektorokkal, hevederzár, ilyesmik. A rendőrséget is lehet fejleszteni, a polgárőrség is számít. Nem kell egyből cowboyként hősködni, mert csak másokkal szúrsz ki.
Ez baromság. Egy bűnözőnek, fajtájától függően a fegyver befektetés, presztízs 'riszpekt' a társaitól stb.. vagy csak simán hosszabbnak érzi a cerkát két centivel. Szerinted mennyibe kerül egy "szamuráj" kard amit lóbálnak az erőforrásaink? Mást mondok, ugye hallottál már a palotákról, tele arannyal, márvánnyal és úgy, hogy nincs bekötve a vezetékes víz? Vagy ha egy reteknek futja a legújabb iPhonera akkor az kizárja, hogy betörő legyen? Itt most butaságot írtál..
Mondom, ez csak spekuláció a részedről, de a számok nem támasztják alá a nézeted.
Nem kétséges, hogy lenne erre is példa.
Teljesen önkényesen kezeled a tényeket. Az usában valami évi 250 ezer+ fegyver kerül így a bűnözők kezébe. Az átszámolva mennyit is jelentene idehaza? 7000+, minden évben. Ez azért több lenne mint néhány példa...
De ez is olyan mint a halálbüntetés. Idő kell neki amíg a retkek megtanulják, hogy súlyosabb következmények várnak rájuk. Ha bárkit agyon lehetne lőni aki engedély nélkül lépi át a portán határát, csökkeni fog a piti betörések száma. Lehet, hogy a nagy stílű profikra nem, vagy csak minimális hatással lenne, de a baj nagy részét nem azok okozzák.
Ez már megint csak feltételezés. Miért gondolod, hogy az agyatlan sutyerákok majd elgondolkoznak a tetteik következményén. Ők inkább csak azt látnák, hogy hatalmat kapnak a fegyvertől.
Bocsánat, nem azt mondom, hogy mindegyiknek van. Azt mondom, hogy aki akarja, annak van. DE, számomra mindegy, hogy ha megtámadnak az otthonomban van-e vagy nincs fegyvere. Azt akarom, hogy nekem ettől függetlenül jogom legyen használni a jogosan tartott fegyveremet.
Kevés lőfegyveres bűnöző van. És meg azt akarom, hogy ez maradjon is így.
Jó reggelt, ott tartunk. Olyan generációk nőttek már fel akiknek a szüleik is kockák voltak. Okkal használtam a google-t példának. A dark webet elérni ugyanolyan könnyű. Lehet, hogy neked nem, sőt nekem sem annyira, de már egy nyolc éves is eléri ha akarja, könnyebben mint mi. És talán időset is mondtam.
Nincs annyi lőfegyveres rabló, mint amennyivel te megpróbálsz érvelni. Lehet, hogy nem is olyan könnyű beszerezni?
Az esélyeid egyszerűen jobbak, teljesen függetlenül a támadók felszereltségétől.
Ez sem igaz. Egy fegyveres összecsapásban, főleg több támadó ellen, ahol te csak védekező fél vagy... Nem sok esélyt adok.
Ezzel szemben általában sértetlenül megússzák a rablásokat az áldozatok Magyarországon. (Még ahol lőfegyverrel fenyegetőznek, ott sem használják, csak ijesztgetésre. Legutóbb ezekről mindről linkeltem be hazai statisztikát is, de már vissza nem keresem. Megvannak valahol az oldalon.)
Beképzelek vad szituációkat? Gondold már ezt végig, vagy csak trollkodsz? Lapozd már fel a kurucot, hogy hány embert öltek már meg a retkek mondjuk csak Borsodban, köztük az én falumban is.
Igen, beképzeled. Egyáltalán nem számolsz a negatív következményekkel, és mindig győztesen jössz ki a képzeletbeli pisztolypárbajokból... Nem trollkodom, csak úgy érzed, mert nem passzol a véleményedhez a kritikám.
Én nem adnék senkinek sem fegyvert, csak lehetőséget amivel vagy él, vagy nem.
A bajt meg mindenkire ráhozod, de ebbe bele sem gondoltál.
Pl. sok idős ember nem is kaphatna engedélyt lőfegyverre, de a támadások brutálisabbak lennének, és csak még nagyobb veszélynek tennéd ki őket.
Fütyörésszél csak te szerencsétlen, a falumbeli is fütyülhetne még ha nem ölik meg az udvara közepén, mert meg tudja magát védeni egy fegyverrel.
"Szerencsétlen"? Folyton Ilyen hamis magyarázatokkal érvelsz. Hányszor ennyien haltak volna meg a faluban, ha fegyveres betörők járnák a környéket? Több vagy kevesebb áldozat lenne?
Amint halálbüntetést kap minden rablógyilkos, erőszaktevő, drog, ember és fegyverkereskedő az országban visszavonom minden érvemet a fegyvertartás oldalán. Emellett szüntessék be a felfüggesztett büntetést, a háziőrizetben töltött büntetést, és vezessék be a halmozottit, vagyis ha már az unió baszakodik a tényleges életfogytiglannal, akkor adjunk nekik 300 évet per fő.
Ez van, ha teljesen elszakadsz a valóságtól. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and laiki

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Amint halálbüntetést kap minden rablógyilkos, erőszaktevő, drog, ember és fegyverkereskedő az országban visszavonom minden érvemet a fegyvertartás oldalán. Emellett szüntessék be a felfüggesztett büntetést, a háziőrizetben töltött büntetést, és vezessék be a halmozottit, vagyis ha már az unió baszakodik a tényleges életfogytiglannal, akkor adjunk nekik 300 évet per fő. Bár mintha ebben lett volna valami változás, már nem is tudom pontosan a fidesz ezt bevezette-e vagy csak akarta.
A tolvajok keze is le lesz vágva két dénár felett... Leszünk az ötmillió félkezű országa?,,,,
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 752
113
Nyilván lenne aki nem tudja megfizetni, de ha legalizálnák a fegyvertartást szerintem lennének olcsóbb típusok a piacon a szegényebb rétegeknek. Ezt most teljesen sötéten írom, mint laikus gondolok erre. Lehet, hogy hülyeség, passz.

De kicsit kihegyeztük ezt a nyugdíjasokra, pedig én azt csak egy példának szántam, én sem vagyok nyugdíjas és ha vehetnék és tarthatnék legálisan fegyvert én biztosan vásárolnék egyet.
Nézd, tulakdonképpen vehetsz és tarthatsz, csak olyan ostoba szabályozással, hogy amikor meghallod a betörőt, akkor odakiáltasz neki, hogy várjá' haver, még előveszem a fegyverszekrény kulcsát! -Most kinyitom, de ne aggódj, a tárakat nem tarthatom ugyanott! Még van időd...

Szóval abnormális faszság ami itthon van.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 752
113
Pont, hogy nem a “nyugdíjasok” itt a kérdés, meg a “legszegényebb réteg”.
Mert önmagában ezek egyike se determinálja az általad egyoldalúan felfegyverezni kívánt célcsoportot.
E két jelzőben ugyanis mára már felülreprezentált a vidéki cigányság.
Ők is magyar állampolgárok, sok köztük a szegény és a nyugdíjas is.
Ebben az esetben nekik is jogszerűen kellene kedvezményes áron fegyverhez jutniuk.
Egy jogállamban nem mondhatod azt, hogy idehaza legálisan és kedvezményesen juthat lőfegyverhez minden vidéki szegény és/vagy nyugdíjas magyar állampolgár, ha nem büntetett előéletű és “ha nem cigány” - indoklás: mert a hazai börtönökben sok cigány származású elítélt ül.
Ez mégis miféle koncepció?
Igazából a lehető legnormálisabb amit csak el lehet képzelni, csak túl patkányok a politikusok globálisan a tervecskéikkel, így ezt nem lehet eladni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 449
67 752
113
Vádat emeltek három észak-koreai programozó ellen szerdán az Egyesült Államokban, amiért számítógépes csalással több mint 1,3 milliárd dollárnyi pénzt és kriptovalutát loptak el bankoktól és különböző cégektől, valamint hollywoodi filmstúdióknak is kárt okoztak.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/224715/
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kim Philby

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 403
33 591
113
... azért nem készült V-1 V-2 féle igzaából pénzkidobás a második vh után, mert semmi szükségük nem volt olyan eszközökre, amikkel csak egy várost lehetett eltalálni... miközben kb ugyanakkor bevetésre kerültek radar vezérlésű siklóbombák, toredók, amikkel 40 km-ről, ideális esetben eltalálhattak egy pont cél. JA, ÉS a V2 pont haditechnikai zsákutca: folyékony hajtóanyagú.

Radarvezérlésű siklóbomba a Bat volt, ami bevetésre került a japók ellen. Ezt megelőzte az Azon (aminél csak 2 dimenzióban, jobbra vagy balra korrigálhatott a bombázótiszt a röppályán), illetve a németeknél a TV vezérlésű Fritz X és Hs 293. Torpedóknál nem tudom mire gondolhattál, radarvezérlés természetesen torpedóknál nem létezett sosem. Akusztikus önirányítású torpedót az amerikaiak és a németek is 1943-ban rendszeresítettek, az amerikai egy repülőről bevethető torpedó volt, a németek tengeralattjárón rendszeresítették.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Ismerve a nevezett kisnyugdíjasok, mint potenciális célcsoport mentális, fizikai, helyzetfelismerési állapotát, reflexeit, illetve azt a mentális és morális felkészültséget, ami egy éles lőfegyver ember elleni használatához kell, komplett science fiction, hogy ők a náluk lévő lőfegyvert stresszhelyzetben megfelelően használni tudják.
Totál életszerűtlen a felvetés.

A halálra rémült 78 éves özvegy Józsibácsi az olajkályhás kis házikójában nem válik egycsapásra TEK-essé, ha éjjel elkezd vonyítani az átvágott torkú Bodri a kertben. Nem fogja hidegvérrel elővenni a polgármestertől kapott ajándék nikkelezett 38-ast és nem fogja precízen homlokon célozni a kisbaltával az ablakon beugró, magából kikelt, Lakatos Roméró büntetett előéletű, aktív dizájnerdrogost.
De az utóbbi örömmel veszi majd az új játékszerét, amit a 40 ezer forint kisnyugdíj mellé zsákmányolt.
Viszont ha Lákátos Rómeó tudja, hogy Józsi bácsi tart egy sörétest az ajtó mellett, jobban meggondoja, hogy akar e viccelődni az oreggel.
Sok ilyen vitát olvastam már. Állítólag vannak felmérések, hogy lesittelt bűnözők szerint mennyivel kisebb a kedvük, ha tudják, hogy az áldozat fegyveres.
Arra meg, hogy hány bűncselekmény marad el a fegyver sima bemutatásából, még becslések sincsenek.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 402
63 436
113
Viszont ha Lákátos Rómeó tudja, hogy Józsi bácsi tart egy sörétest az ajtó mellett, jobban meggondoja, hogy akar e viccelődni az oreggel.
Sok ilyen vitát olvastam már. Állítólag vannak felmérések, hogy lesittelt bűnözők szerint mennyivel kisebb a kedvük, ha tudják, hogy az áldozat fegyveres.
Arra meg, hogy hány bűncselekmény marad el a fegyver sima bemutatásából, még becslések sincsenek.
Én elhiszem, hogy állítólag vannak felmérések. Biztos vannak felmérések, sokféle felmérés van még ebben a témában is, pro és kontra.
Az viszont igen biztos, hogy aki már befűtötte magát valamiféle kemikáliával, az nem nagyon szokott foglalkozni a fegyver látványával se.
Lehet találgatni meg érvelgetni, de azt látni kell, hogy egy demokráciában azt nem lehet megcsinálni, hogy önkényesen kijelölünk egy adott réteget, akit segítünk fegyverhez jutni egy olyan másik réteggel szemben, akiket meg nem.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Wilson
H

Hummen23

Guest
Azt értsétek meg hogy teljesen más valakit lelőni meg agyonverni. Míg az egyiknél komoly energiát kell befektetned és a másik tud ellenállni addig a pisztolynál egy pillanat alatt lejátszódik dolog és már nem lehet semmit tenni.


Ez egy jó példa arra hogy menyire nem kell energiát belefektetned abba hogy gyilkolj. Ha verekedés lett volna valószínűleg nem hal meg senki, késelésnél lett volna esélye a nőnek elmenekülni. Így ez a balfasz aki tíz lépésről elvéti az első féltucat lövését képes halálosan megsebezni őket majd lazán visszasétálni egy másik fegyverért és kivégezni őket. Utána pedig agyonlőni magát mielőtt még a rendőrök kiérnek.

Arról nem is beszélve hogy egy csomó esetben lőfegyvernél szándék sem kell a gyilkoláshoz, gyerekek ölik meg egymást az apjuk fegyverével, az eltévedt golyó lekaszálja a járókelőt, rossz fegyverkezelés miatti sérülések.
Továbbá a rendőrségnek sem kell úgy eljárnia mint egy háborús területen akárhányszor intézkedni kell.

A fegyverek nem valók a lakosság kezébe, nem oldanak meg problémákat csak újabbakat kreálnak.
Hülyék kezébe semmi nem való. Ne degradáld le, és mosd össze másokkal a felelős fegyvertartókat.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ismerve a nevezett kisnyugdíjasok, mint potenciális célcsoport mentális, fizikai, helyzetfelismerési állapotát, reflexeit, illetve azt a mentális és morális felkészültséget, ami egy éles lőfegyver ember elleni használatához kell, komplett science fiction, hogy ők a náluk lévő lőfegyvert stresszhelyzetben megfelelően használni tudják.
Totál életszerűtlen a felvetés.

A halálra rémült 78 éves özvegy Józsibácsi az olajkályhás kis házikójában nem válik egycsapásra TEK-essé, ha éjjel elkezd vonyítani az átvágott torkú Bodri a kertben. Nem fogja hidegvérrel elővenni a polgármestertől kapott ajándék nikkelezett 38-ast és nem fogja precízen homlokon célozni a kisbaltával az ablakon beugró, magából kikelt, Lakatos Roméró büntetett előéletű, aktív dizájnerdrogost.
De az utóbbi örömmel veszi majd az új játékszerét, amit a 40 ezer forint kisnyugdíj mellé zsákmányolt.
Ennyi.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Lehet találgatni meg érvelgetni, de azt látni kell, hogy egy demokráciában azt nem lehet megcsinálni, hogy önkényesen kijelölünk egy adott réteget, akit segítünk fegyverhez jutni egy olyan másik réteggel szemben, akiket meg nem.
De, meg lehet. A rendőröm is így keletkeznek, bármikor kijelölhetünk újabb csoportokat. Ma is vannak, akik kvázi alanyi jogon juthatnak fegyverhez!