[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Buta embernek tartom az átlag amerikait, akivel csak a hamburgerről és a hot dog-ról tudsz beszélni mint közös téma. Még lehetne sorolni.
Bezzeg az átlag Józsi és Iván a magaskultúra világítótornya! :rolleyes:
De az. Már, hogyne lenne az? Teljesen más az oktatási rendszerük. Még a tényleg normális amerikainak is kisebb a lexikális tudása mint egy kontinentális európainak. Köszönhetik ezt az angolszász oktatásnak. A porosz rendszer milliószor jobb.. Az egyetlen dolog amiben pariban lehetnek velünk az az intelligenciaszint, de itt meg aztán pláne ki kell hangsúlyozni, hogy egy normális életképes felnőtt amerikairól beszélünk. Az országos átlag iq szint biztosra vehetitek, hogy a béka segge alatt van hozzánk képest, és itt most nem a hivatalos szép számokra kell gondolni, már ha azok egyáltalán szépek, mert azokban nincsenek bennük az ő rejtett erőforrásaik, amik ugyan nálunk is vannak, de jóval kisebb arányban mint odaát.
A modern társadalomban a lexikális tudás fontossága rohamosan csökken.
Amúgy lehet PISA teszt eredményeket nézni, és csodálkozni.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Volt egy tanárom, akinek volt szerencséje amerikaiakat és oroszokat is tanítani.
Azt mondta egyforma buta mindkét bagázs, csak az amcsiknak joguk van semmit nem tudni a világról, az oroszoknak meg valamennyit belevertek a fejükbe.
Legnagyobb meglepetésemre néhány év múlva egy cégvezető ismerősöm aki üzletelt amcsikkal és oroszokkal, ugyan ezekkel a szavakkal kezdte a mondatot! Csak szerinte a különbség az, hogy az amcsiknak mi csak zulukaffer bennszülöttek vagyunk akik pár színes sliccgombért eladják a lányukat, a ruszkik meg hajlandóak partnernek tekinteni.
Azt viszont saját tapasztalatból mondom, hogy vitázni, érvelni, nagyon jól tudnak!
Biztosan többet tanulják, mint a földrajzot!
:)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
Az amerikaiak "butasága" inkább valamiféle pragmatizmus eredménye. Csak annyit kell megtanulni, amennyit használni fognak, nem pedig kiművelt emberfőket kell nevelni, mint amilyen az európai felfogás. És az USA-ban az élet is ehhez van igazodva. Jól működik így is, nem ez a gond.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Én azért tényleg nagyon kíváncsi lennék, hogy hányan kapnak érte fizetést, hogy ide írjanak okosságokat... Mert ugye úgy már más lehet az ellenséges közegben a hősiesség, ha muszájból tolja az ember ;). Én régebben Bokiban szinte, Ulippoban teljesen biztos voltam, de azért vannak új versenyzők mindig. Olyan is volt akiről az volt a benyomásom hogy nem állam küldte, hanem hadiipari vállalat. Ettől függetlenül szerintem rájuk is szükség van.
Nrm tudom, megmondhatjátok, hogyan fizet Sziszi a kommentekért?:)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A "szétbotoxolt" arcú, aki éppen Szibériában medvére vadászik téged egy ütésell lerendezne annak ellenére, hogy októberben lesz 69 éves. :)
8KM92iBDFxQ.jpg

6qyW2ggHF6E.jpg
Qrva jó az az irha hacuka !
 
K

kamm

Guest
Minden nepnek megvannak a sajat bunkoi es altalaban sajnos tobbsegben vannak a "kimuvelt emberfok sokasaga" szamahoz kepest.

A "szétbotoxolt" arcú, aki éppen Szibériában medvére vadászik téged egy ütésell lerendezne annak ellenére, hogy októberben lesz 69 éves. :)
Vagy nem. Egy hetveneves reflexei nagyon messze vannak akarcsak egy otvenes reflexeitol, hat meg egy negyven- avagy harmincevesetol. Nem mellesleg tudomasom szerint judozik, abban nem gyakorolsz utest (formakent letezik, de nincs treningben.)


Elterelve a temat: ez volt mar? Bronxban volt egy tuszejtes es az NYPD bevetette a Boston Dynamics robotkutyajat, basszus:

 
  • Hűha
Reactions: Galthran

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nrm tudom, megmondhatjátok, hogyan fizet Sziszi a kommentekért?:)
Én a fizetésemre nem panaszkodom, őszintén mindig azt szoktam mondani, hogy a tiszthelyetteseknek/zászlósoknak kéne többet kapni jóval, mert ŐK a gerince mindennek, akik már nem betanított fizikai munkás szinten kell hogy mozogjon a szaktudásuk. Ja ha kapnék extra zsetont egy-egy jobb kommentemért, nem ugranék el előle, csak mondom :D!
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Én a fizetésemre nem panaszkodom, őszintén mindig azt szoktam mondani, hogy a tiszthelyetteseknek/zászlósoknak kéne többet kapni jóval, mert ŐK a gerince mindennek, akik már nem betanított fizikai munkás szinten kell hogy mozogjon a szaktudásuk. Ja ha kapnék extra zsetont egy-egy jobb kommentemért, nem ugranék el előle, csak mondom :D!
Gondolkodok a váltáson, Gyuri bá miióta Biden nyert, nem utal:(((((4
 
  • Vicces
Reactions: Wilson and zsolti

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 473
67 840
113
Gondolkodok a váltáson, Gyuri bá miióta Biden nyert, nem utal:(((((4
Szavazz Orbánra vagy Toroczkaira az összes elvtársaddal együtt, akkor marad mi ellen küzdeni, ergo lesz mit permanensen forradalmasítani, Gyuri bácsi is talán feldobja a pacskert, tehát a fiacskáját kell csak megpuhítani, hogy a további nagyszerű harcra az lmbtqzs társadalom kivívására kűggye a sok pénzt. :D
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
-az amcsiknak mi csak zulukaffer bennszülöttek vagyunk akik pár színes sliccgombért eladják a lányukat-
Mondjuk a kilencvenes és kora-kétezres évek alapján ez a meghatározás meglehetősen pontos, ha volt keleti blokk és szu országait nézzük.

Eddig amerikaiakkal az az általános tapasztalatom, hogy sokkal kevésbé szoronganak, kevesebbet agyalgatnak meg tétlenkednek bizonyos helyzeteken, mint a magyarok, vagy általában európaiak. Gyorsabban vállalnak be munkákat, igaz néha úgy, hogy kvára nincsenek rá felkészülve, de valamiért ez nem zavarja őket. "Megógyukoszkész!" Persze ez lehet, hogy csak az én környezetemben volt/van így.

Az orosz ismerőseimen anyagi, oktatási háttértől és politikai beállítottságtól függetlenül az irgalmatlan erős cinizmust vettem észre.

Egyikük egyszer le szláv népezte Magyarországot. :) Átlagnál messzemenően, nagyságrendekkel műveltebb emberről beszélünk, szal ezért mosolygom meg, mikor egyesek alapműveltséggel jönnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran and kamm

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Szavazz Orbánra vagy Toroczkaira az összes elvtársaddal együtt, akkor marad mi ellen küzdeni, ergo lesz mit permanensen forradalmasítani, Gyuri bácsi is talán feldobja a pacskert, tehát a fiacskáját kell csak megpuhítani, hogy a további nagyszerű harcra az lmbtqzs társadalom kivívására kűggye a sok pénzt. :D

OFFelőbb vágom le valamelyik nevesebb testrészemet, mint hogy ezekre szvazzak, ( Fidesz-Fidelitas működéséről 2000 körülről van tapasztalatom, OV-ról meg 1990-ben azt mondtam, ne adja Isten, hogy hatalomra jusson...) ON
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 473
67 840
113
OFFelőbb vágom le valamelyik nevesebb testrészemet, mint hogy ezekre szvazzak, ( Fidesz-Fidelitas működéséről 2000 körülről van tapasztalatom, OV-ról meg 1990-ben azt mondtam, ne adja Isten, hogy hatalomra jusson...) ON
Sejtettem, de azért a lelkem mélyén vágytam rá, hogy legyen annyi humorod ami képesse tesz egy pillanatra kilépni a propaganda üzemmódból. Sajnos nincs.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
OFFelőbb vágom le valamelyik nevesebb testrészemet, mint hogy ezekre szvazzak, ( Fidesz-Fidelitas működéséről 2000 körülről van tapasztalatom, OV-ról meg 1990-ben azt mondtam, ne adja Isten, hogy hatalomra jusson...) ON
Miért, hány éves voltál 90-ben? Ha cimborák vagytok Krissel, akkor kb csattogós lepkét toltál akkoriban.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Én a fizetésemre nem panaszkodom, őszintén mindig azt szoktam mondani, hogy a tiszthelyetteseknek/zászlósoknak kéne többet kapni jóval, mert ŐK a gerince mindennek, akik már nem betanított fizikai munkás szinten kell hogy mozogjon a szaktudásuk. Ja ha kapnék extra zsetont egy-egy jobb kommentemért, nem ugranék el előle, csak mondom :D!
Te véletlenül nem Komlósi vagy ? Ha igen úgyis tudod mi az ! Ha nem hát bocsi !
 
K

kamm

Guest
(Tényleg utoljára mert off, de láttad volna már akkor, testbeszéd, arrogancia, etc)
ON
Lattam, tobbszor is, sot, az egesz bagazst egyutt, rendszeresen.
Semmi kiugro nem volt benne, amolyan tipikus videki-a-nagyvarosban hozzaallasa volt (mindegyikuk ugy is oltozott :D), max arrogansabb, mint a tobbi, de nem egy ilyet ismertem mar eletemben (ti elofordul okos gyerekekkel, hogy ha kisebb helyrol jonnek, akkor eloszor ilyenek, az elmeletem szerint azert is, mert megszoktak, hogy ok az "okos gyerek" a faluban es utana kell par pofaraeses, hogy rajojjenek, rengeteg okos gyerek van meg rajtuk kivul, sot, okosabbak is.:p)