[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Hát ez nem a lemil, szóval itt nem lesz kedélyes évődés Zsuzsival, de becsülendő hogy állja az ellenséges közeget is. :D
Én azért tényleg nagyon kíváncsi lennék, hogy hányan kapnak érte fizetést, hogy ide írjanak okosságokat... Mert ugye úgy már más lehet az ellenséges közegben a hősiesség, ha muszájból tolja az ember ;). Én régebben Bokiban szinte, Ulippoban teljesen biztos voltam, de azért vannak új versenyzők mindig. Olyan is volt akiről az volt a benyomásom hogy nem állam küldte, hanem hadiipari vállalat. Ettől függetlenül szerintem rájuk is szükség van.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 432
33 737
113
Én azért tényleg nagyon kíváncsi lennék, hogy hányan kapnak érte fizetést, hogy ide írjanak okosságokat... Mert ugye úgy már más lehet az ellenséges közegben a hősiesség, ha muszájból tolja az ember ;). Én régebben Bokiban szinte, Ulippoban teljesen biztos voltam, de azért vannak új versenyzők mindig. Olyan is volt akiről az volt a benyomásom hogy nem állam küldte, hanem hadiipari vállalat. Ettől függetlenül szerintem rájuk is szükség van.

Ulippo szerintem nemigen titkolta, kivel van, legalábbis az avatarja is kissé hasonlított egy bizonyos ukrán szervezet által is használtra (gépkarabély békegalambbal). Boki sem, persze.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Én azért tényleg nagyon kíváncsi lennék, hogy hányan kapnak érte fizetést, hogy ide írjanak okosságokat..
A valóság sokkal mulatságosabb. Rá kell jönni, hogy itt az égvilágon senkit sem fizetnek, és a fórumos társaság jelentős része ingyen és bérmentve nyalja-falja Vova összes PR-esek által megszült önfényező sajtóposztját. Eközben Biden minden megkérdőjelezhető mozdulatára úgy csap, mint gyöngytyúk a meleg takonyra, és rögtön szivárványszínű atomvillanást vizionál.
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0 and zeal

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
Félelmetes ez az ember és főleg a mögötte álló gépezet, hogy hagyják érvényesülni. Még le se telt az első 100 napja az ámokfutásának de már vérigsértette a fél földgolyó 1000 éves kisebb- nagyobb nemzetállamait. Most elkezdi cimkézgetni a vezetőiket.. Mi jön ezután LMBTQ demokrácia export B-52-ekről? Már ígyis egy újabb hidegháború küszöbén állunk. Aztán nehogy az legyen a vége, hogy USA vs mindenki más...lásd Római birodalom, Napóleon, vagy a 3. Birodalom végóráit. Az USA mára csak árnyéka régi önmagának. Durván gazdasági és diplomáciai deficites főleg most, hogy a gazdaságát és a nemzet államot megerősíteni szándékozó Trump összes intézkedését egy tolvonással eltörölte. Nehogy aztán elszabadult hajóágyúvá váljon. Jobb lenne ha Biden szeme most már az USA földjét vizsgálná, mert még egy-két ilyen bel- ill. külpolitikai húzás és amerikai hazafiak hosszúkések éjszakáját rendeznek a Fehér-házban...Nemzeti Gárda védelem ide vagy oda.

Az USA állhatna jobban. Ezt már Trump győzelménél és siralmas bukásánál is látni lehetett.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
A valóság sokkal mulatságosabb. Rá kell jönni, hogy itt az égvilágon senkit sem fizetnek, és a fórumos társaság jelentős része ingyen és bérmentve nyalja-falja Vova összes PR-esek által megszült önfényező sajtóposztját. Eközben Biden minden megkérdőjelezhető mozdulatára úgy csap, mint gyöngytyúk a meleg takonyra, és rögtön szivárványszínű atomvillanást vizionál.
A többséggel kapcsolatban szerintem igazad van. Az ég világon senkit nem fizetnek, ebben azért kételkedem. Olyan szinten van aki hozza pro vagy kontra az info-kat, hogy az már már munka gyanús :D!
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
A többséggel kapcsolatban szerintem igazad van. Az ég világon senkit nem fizetnek, ebben azért kételkedem. Olyan szinten van aki hozza pro vagy kontra az info-kat, hogy az már már munka gyanús :D!
Nézőpont kérdése. Van aki utánanéz a posztjaiban leírtaknak, van aki nem. Aki több időt fektet bele, forrásokat hoz, hosszasan érvel stb. az fizetett troll VAGY felkészült, tájékozott fickó. Aki nagypofájú módon, egymondatos világmegfejtésekkel operál, az shitpostoló troll VAGY szellemes fickó. Ez csak és kizárólag attól függ (legalábbis a fórumozók nagy részénél), hogy a delikvens egyet ért-e velünk, vagy sem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nézőpont kérdése. Van aki utánanéz a posztjaiban leírtaknak, van aki nem. Aki több időt fektet bele, forrásokat hoz, hosszasan érvel stb. az fizetett troll VAGY felkészült, tájékozott fickó. Aki nagypofájú módon, egymondatos világmegfejtésekkel operál, az shitpostoló troll VAGY szellemes fickó. Ez csak és kizárólag attól függ (legalábbis a fórumozók nagy részénél), hogy a delikvens egyet ért-e velünk, vagy sem.
Igazad lehet :D!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nézőpont kérdése. Van aki utánanéz a posztjaiban leírtaknak, van aki nem. Aki több időt fektet bele, forrásokat hoz, hosszasan érvel stb. az fizetett troll VAGY felkészült, tájékozott fickó. Aki nagypofájú módon, egymondatos világmegfejtésekkel operál, az shitpostoló troll VAGY szellemes fickó. Ez csak és kizárólag attól függ (legalábbis a fórumozók nagy részénél), hogy a delikvens egyet ért-e velünk, vagy sem.

Nekem a kedvenceim akik a saját cikkeiket linkelik, mint hiteles forrás :D

Mondjuk én eleve nem fogadok el olyan oldalt amelyikről tudom, hogy műszaki témákban is össze-vissza hazudozik, ha a pártállás úgy kivánja.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Én azért tényleg nagyon kíváncsi lennék, hogy hányan kapnak érte fizetést, hogy ide írjanak okosságokat... Mert ugye úgy már más lehet az ellenséges közegben a hősiesség, ha muszájból tolja az ember ;). Én régebben Bokiban szinte, Ulippoban teljesen biztos voltam, de azért vannak új versenyzők mindig. Olyan is volt akiről az volt a benyomásom hogy nem állam küldte, hanem hadiipari vállalat. Ettől függetlenül szerintem rájuk is szükség van.
Azért tőled többet vártam szellemileg, igaz nem vagy a fórumon 2010-től, de ahogy 2010-ben később is említettem, hogy én szeretem az orosz kultúrát, embereket, érdekel az orosz haditechnika, tudomány..stb. Másik dolog(szintén ismert régóta), hogy nekem nem jön be az angolszász politika, politikusok. Nem jön be az amerikai életforma, gondokodás, stílus...stb. Buta embernek tartom az átlag amerikait, akivel csak a hamburgerről és a hot dog-ról tudsz beszélni mint közös téma. Még lehetne sorolni. Ha trollokat vagy vélemény manipulátorokat akarsz keresni figyeld a regisztrációs dátumokat a fórumon. Mindig valamilyen konflktus- háború folyamán regisztrálnak. Lásd szíriai helyzet, ukrán helyzet, Hegyi-Karabah...stb.
Szponzor persze jól jönne , akkor nyithatnék kb 3 HTKA féle haditechnikai oldalt. :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Azért tőled többet vártam szellemileg, igaz nem vagy a fórumon 2010-től, de ahogy 2010-ben később is említettem, hogy én szeretem az orosz kultúrát, embereket, érdekel az orosz haditechnika, tudomány..stb. Másik dolog(szintén ismert régóta), hogy nekem nem jön be az angolszász politika, politikusok. Nem jön be az amerikai életforma, gondokodás, stílus...stb. Buta embernek tartom az átlag amerikait, akivel csak a hamburgerről és a hot dog-ról tudsz beszélni mint közös téma. Még lehetne sorolni. Ha trollokat vagy vélemény manipulátorokat akarsz keresni figyeld a regisztrációs dátumokat a fórumon. Mindig valamilyen konflktus- háború folyamán regisztrálnak. Lásd szíriai helyzet, ukrán helyzet, Hegyi-Karabah...stb.
Szponzor persze jól jönne , akkor nyithatnék kb 3 HTKA féle haditechnikai oldalt. :)
Nincs olyan hogy buta ember az átlag amerikai. Ahogy egyáltalán nincs olyan hogy átlag amerikai. Értem amit írsz, benned nem is vagyok 100%-ban biztos, nem kell megsértődni, felőlem aztán csinálhatod ingyen is, de abban egyet értünk hogy jobban járnál ha pénzért csinálnád :)!

Igazából nekem teljesen mindegy, én a híreket elolvasom pro-kontra így is, úgy is, mindegy hogy fizetett, vagy lelkes propagandisták szállítják :D!
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Nincs olyan hogy buta ember az átlag amerikai. Ahogy egyáltalán nincs olyan hogy átlag amerikai. Értem amit írsz, benned nem is vagyok 100%-ban biztos, nem kell megsértődni, felőlem aztán csinálhatod ingyen is, de abban egyet értünk hogy jobban járnál ha pénzért csinálnád :)!

Igazából nekem teljesen mindegy, én a híreket elolvasom pro-kontra így is, úgy is, mindegy hogy fizetett, vagy lelkes propagandisták szállítják :D!
Dehogy sértődtem meg! :D
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 789
113
figyeld a regisztrációs dátumokat a fórumon. Mindig valamilyen konflktus- háború folyamán regisztrálnak
Ami nem meglepő, hanem természetes. A csak olvasó státuszból író/olvasó státuszba lépnek azok akik az adott témakör után az átlagnál jobban érdeklődnek.
Hogy jönnek velük propagandisták is? Persze. És mindegy hogy önjelöltek vagy hivatásosak.
 
G

Galthran

Guest
A többséggel kapcsolatban szerintem igazad van. Az ég világon senkit nem fizetnek, ebben azért kételkedem. Olyan szinten van aki hozza pro vagy kontra az info-kat, hogy az már már munka gyanús :D!
fene tudja... volt évfolyamtársam iylen 21. századi hippi, kő momentumos, és mindenféle közösségi oldalon képes naponta tucatnyi hozzászólásban anyázni amit ő vitának gondol.. :D és ezt tök ingyen csinálja, mégcsak nem is párttag vagy ilyesmi. úgyhogy el tudom képzelni hogy vannak emberek akik a propit meggyőződésből terítik akár ezen a fórumon is... afféle hasznos hülyék ahogy lenin a punk mondaná :D
Buta embernek tartom az átlag amerikait
a fogyasztói társadalom sokunk szerint szar, de ettől még az átlag amerikai nem hülyébb mint az átlag magyar vagy dán vagy orosz vagy akármi... ez csak a szemellenző
 
T

Törölt tag 2822

Guest
a fogyasztói társadalom sokunk szerint szar, de ettől még az átlag amerikai nem hülyébb mint az átlag magyar vagy dán vagy orosz vagy akármi... ez csak a szemellenző

De az. Már, hogyne lenne az? Teljesen más az oktatási rendszerük. Még a tényleg normális amerikainak is kisebb a lexikális tudása mint egy kontinentális európainak. Köszönhetik ezt az angolszász oktatásnak. A porosz rendszer milliószor jobb.. Az egyetlen dolog amiben pariban lehetnek velünk az az intelligenciaszint, de itt meg aztán pláne ki kell hangsúlyozni, hogy egy normális életképes felnőtt amerikairól beszélünk. Az országos átlag iq szint biztosra vehetitek, hogy a béka segge alatt van hozzánk képest, és itt most nem a hivatalos szép számokra kell gondolni, már ha azok egyáltalán szépek, mert azokban nincsenek bennük az ő rejtett erőforrásaik, amik ugyan nálunk is vannak, de jóval kisebb arányban mint odaát.