[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Késsel tucat embereket ölnek meg mire lefegyverezik a támadót. És csak azért mert senki nem gondol arra hogy csavarhúzóval sokkal veszélyesebb sebet lehet ejteni.
Ugyan mar, ne rohogtesd ki magadat. Egy fegyverrel masodpercek alatt, tavolrol olsz meg egy tucat embert, ha akarsz. Nevetseges meg az osszehasonlitas is.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
K

kamm

Guest
Ez nagyon demagóg. És nem mérhető. Ha a fegyverekkel egy életet is megmentettek, akkor már volt értelme a legalizálásuknak...
Kurvara nem demagog annak, akinek emiatt halt meg az apja vagy a gyereke.

Ha valami vegtelenul demagog valamint offenziv modon erzeketlen es ostoba, akkor az ez, demagognak titulalni es kezlegyintessel elintezni az elet-halal kozotti kulonbseget valamifele zavaros, megkeveredett-kisiklott szabadsagertelmezesi habok cimen.
 
K

kamm

Guest
Milyen nagyon okos lett már ez a Megan Kelly is, csak hát Ő is amire most rácsodálkozik, azoknak a szekerét tolta, most meg nem tetszik neki hogy New Yorkban a 8 éves kölkének osztják az eszet?!
Te sem tudsz sokat rola, latszik. :p

Kicsit elkésett a hölgy!
Mivel is? Vagy szerinted ha NYCben lakik, akkor itt tudomasul kell venni, hogy agyament szelsobalosok vannak? :rolleyes:

FYI ha egyaltalan erted, mirol szol a sztori pontosan - nem ugy tunik -, akkor egyertelmu lenne, hogy ez egy mostani trend es Kelly meg Bill Maher igazan nem egy politikai iranyhoz tartoznak, de teljesen egyetertenek abban, hogy ez teljesen elmeroggyant, ez a fajta orulet, ami most az iskolakban megy.

Szerintem ő komolyan gondolja.


Amikor ezt a Real TIme adast neztem eloben, elotte harom nappal elotte estem at ugyanezen a "Critical Race Theory" fejtagiton.
Onkentes volt, a gyerekek iskolaja szervezte szuloknek, ill talan nem az iskola, hanem valami iskolai gittegylet (ti. itt mindenhol mindenben a szulok altal iranyitott PTA a legnagyobb hatalom, parent-teacher association, kvazi az igazi busybody szuloi mindenlebenkanal tarsasag, 98% anyukak, neha felbukkan egy-egy ferfi, mint en.)
Nekem furta az oldalamat a kivancsisag, bevallom. Voltak opciok, en a "white parent raising white child(ren)" opciot valasztottam; zoomos video call volt, rajtam kivul egy masik apuka plusz 5-6 no/anyuka (ill az egyik egy meleg paros egyik tagja lehetett, ha jol ertettem), valamint 3 (!) tanarno vagy szervezo.

Nekem az ilyen temaknal mindig konnyu a dolgom, most is az volt: bemutatkozaskor elmeseltem nekik, hogy ahol en felnottem en kb 10 eves koromig nem lattam mast eloben, csak feher embert, akkor is csak kubai szovonot lattam eloszor, azok inkabb barnak - megertoen mosolyogtak es bologattak, igy aztan olyan kenyelmetleneket tudtam kerdezni, amit csak akartam. :) :) (Azt nem emlitem, hogy ~25 eve lesz, hogy itt elek. :D)
Volt minden, csak lestem.
Peldaul az a "rasszista-skala" is, amit mutatnak a Bill Maher videoban... total agyrem volt, de itt legalabb csak onkentes volt es szuloknek.
Azt udvariasan nyugtaztak, amikor finoman ramutattam, hogy mint bevandorlo nagyon egyet tudok erezni az alarendelt helyzettel, emiatt igazan nem is gondolom, hogy nekem bamifele privilegiumom lenne itt... nem boncolgattak. :D
En is rakerdeztem, hogy ezzel, ugye, nem nyomasztjak meg pl a kisebbiket (kb hasonlot mondtam, mint harom nappal kesobb Kelly a musorban, csak udvariasabban, hogy kb eloszor csak tanuljanak meg irni-olvasni folyekonyan, szamolni meg kozlekedni, biciklizni stb, majd johet kesobb a race problema), azt mondtak, hogy nem, dehogy... hat, majd rakerdezek mostanaban naluk. :p
Erdekes volt. Lattam a joszandekot, tehat nem voltak veresszaju elvadult szelsobalosok, de egyertelmu volt az aranytevesztes is, kulonosen par szulo reszerol...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Hát persze, hogy önkéntes volt! Eleinte a pride-ra is csak ki lehetett menni, de ma már sok cégnél erősen ajánlott vagy kötelező. Az nem mentség, hogy önkéntesen lehet részt venni az őrületen. Ha teret engedsz neki az iskolákban, akkor már beengedted, pedig normális esetben semmi keresnivalója nem lenne ott. Nyilván nem állnak meg néhány trollkodó szülő szórakoztatásánál, hanem a gyerekeket is célba veszik, egyébként mit keresnének az iskolákban. o_O
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Te sem tudsz sokat rola, latszik. :p


Mivel is? Vagy szerinted ha NYCben lakik, akkor itt tudomasul kell venni, hogy agyament szelsobalosok vannak? :rolleyes:

FYI ha egyaltalan erted, mirol szol a sztori pontosan - nem ugy tunik -, akkor egyertelmu lenne, hogy ez egy mostani trend es Kelly meg Bill Maher igazan nem egy politikai iranyhoz tartoznak, de teljesen egyetertenek abban, hogy ez teljesen elmeroggyant, ez a fajta orulet, ami most az iskolakban megy.



Amikor ezt a Real TIme adast neztem eloben, elotte harom nappal elotte estem at ugyanezen a "Critical Race Theory" fejtagiton.
Onkentes volt
, a gyerekek iskolaja szervezte szuloknek, ill talan nem az iskola, hanem valami iskolai gittegylet (ti. itt mindenhol mindenben a szulok altal iranyitott PTA a legnagyobb hatalom, parent-teacher association, kvazi az igazi busybody szuloi mindenlebenkanal tarsasag, 98% anyukak, neha felbukkan egy-egy ferfi, mint en.)
Nekem furta az oldalamat a kivancsisag, bevallom. Voltak opciok, en a "white parent raising white child(ren)" opciot valasztottam; zoomos video call volt, rajtam kivul egy masik apuka plusz 5-6 no/anyuka (ill az egyik egy meleg paros egyik tagja lehetett, ha jol ertettem), valamint 3 (!) tanarno vagy szervezo.

Nekem az ilyen temaknal mindig konnyu a dolgom, most is az volt: bemutatkozaskor elmeseltem nekik, hogy ahol en felnottem en kb 10 eves koromig nem lattam mast eloben, csak feher embert, akkor is csak kubai szovonot lattam eloszor, azok inkabb barnak - megertoen mosolyogtak es bologattak, igy aztan olyan kenyelmetleneket tudtam kerdezni, amit csak akartam. :) :) (Azt nem emlitem, hogy ~25 eve lesz, hogy itt elek. :D)
Volt minden, csak lestem.
Peldaul az a "rasszista-skala" is, amit mutatnak a Bill Maher videoban... total agyrem volt, de itt legalabb csak onkentes volt es szuloknek.
Azt udvariasan nyugtaztak, amikor finoman ramutattam, hogy mint bevandorlo nagyon egyet tudok erezni az alarendelt helyzettel, emiatt igazan nem is gondolom, hogy nekem bamifele privilegiumom lenne itt... nem boncolgattak. :D
En is rakerdeztem, hogy ezzel, ugye, nem nyomasztjak meg pl a kisebbiket (kb hasonlot mondtam, mint harom nappal kesobb Kelly a musorban, csak udvariasabban, hogy kb eloszor csak tanuljanak meg irni-olvasni folyekonyan, szamolni meg kozlekedni, biciklizni stb, majd johet kesobb a race problema), azt mondtak, hogy nem, dehogy... hat, majd rakerdezek mostanaban naluk. :p
Erdekes volt. Lattam a joszandekot, tehat nem voltak veresszaju elvadult szelsobalosok, de egyertelmu volt az aranytevesztes is, kulonosen par szulo reszerol...
Annyit tudok a hölgyről, hogy pl. Trumpnak kimondottan nekiment, mikor az pont az ilyen hülyeségekre mondta hogy károsak. De ahogy most igen jól látszott a videóban hogy saját gyerekének kellett hallgatni a hülyeséget 8 évesen, az már nem annyira tetszett neki. Hát egye meg amit főztek, ott van amit akart, bukott Trump, magolja csak serényen össz családilag a "rasszista-skálát" és gondolkozzon rajta hogy a derék színesek vajon hova sorolják majd őket rajta!
 
K

kamm

Guest
Annyit tudok a hölgyről, hogy pl. Trumpnak kimondottan nekiment, mikor az pont az ilyen hülyeségekre mondta hogy károsak. De ahogy most igen jól látszott a videóban hogy saját gyerekének kellett hallgatni a hülyeséget 8 évesen, az már nem annyira tetszett neki. Hát egye meg amit főztek, ott van amit akart, bukott Trump, magolja csak serényen össz családilag a "rasszista-skálát" és gondolkozzon rajta hogy a derék színesek vajon hova sorolják majd őket rajta!
Tehat tényleg fogalmad nincs Megan Kellyrol, jol sejtettem.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 849
113
Vajon ezt hogyan fogják megoldani? Mi fog lezajlani a fejükben, ha folyamatosan csak fehér férfi pilóták végzik el a képzést? Sajnálom John, de az állást inkább egy fekete szakácsnőnek adjuk? Vagy leépítik a céget, ha nem lesz elég fekete/nő? :D
 
K

kamm

Guest
Vajon ezt hogyan fogják megoldani? Mi fog lezajlani a fejükben, ha folyamatosan csak fehér férfi pilóták végzik el a képzést? Sajnálom John, de az állást inkább egy fekete szakácsnőnek adjuk? Vagy leépítik a céget, ha nem lesz elég fekete/nő? :D
Ugyan már. Ez egy 320M+ ország.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Kurvara nem demagog annak, akinek emiatt halt meg az apja vagy a gyereke.

Ha valami vegtelenul demagog valamint offenziv modon erzeketlen es ostoba, akkor az ez, demagognak titulalni es kezlegyintessel elintezni az elet-halal kozotti kulonbseget valamifele zavaros, megkeveredett-kisiklott szabadsagertelmezesi habok cimen.
Ha nem tetszik az USA alkotmánya, akkor nyugodtan elköltözhetsz onnan szerintem...
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Ha nem tetszik az USA alkotmánya, akkor nyugodtan elköltözhetsz onnan szerintem...
Azért ez veszélyes "tanács". Ezentúl ha valakinek nem tetszik ami Magyarországon megy (vagy bárhol a világon) és kritizálja a rendszert, akkor inkább fogja be a száját és költözzön el? Mert a véleményed alapján ez a megoldás.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and zsolti

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 025
87 808
113
Vajon ezt hogyan fogják megoldani? Mi fog lezajlani a fejükben, ha folyamatosan csak fehér férfi pilóták végzik el a képzést? Sajnálom John, de az állást inkább egy fekete szakácsnőnek adjuk? Vagy leépítik a céget, ha nem lesz elég fekete/nő? :D
Most elképzelem az utasokat amikor egy iráni-bangladesi-india crew szállítja az utasokat, a személyzet gender latino, kínai és fekete "nőkkel" van tele, a "férfi" steward pedig nyiltan homokos! :)

Volt a Mr. Robotban egy rész, amikor egy fiktív sorozat részeként indult történet, ahol Elliot "álmában" bekerül egy szerepbe, ahol ott az anyja, apja és a tesója, de mintha a Bundyékat nézné az ember.


Na ez légi kvótás f.szság ugyanilyen abszurd lenne, mint a Mr. Robot ezen része, csak valós.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Azért ez veszélyes "tanács". Ezentúl ha valakinek nem tetszik ami Magyarországon megy (vagy bárhol a világon) és kritizálja a rendszert, akkor inkább fogja be a száját és költözzön el? Mert a véleményed alapján ez a megoldás.

Szerintem alkotmány (kiegészítés) által adott jog elvételén gondolkozni azzal az érvvel, hogy "gondolj a gyerekekre", miközben statisztikák mutatják, hogy nem sok változás lenne, mert nem ez a problémák gyökéroka, nem hiszem, hogy jó ötlet.

Nézd ezt az oldalt meg:


Régen is viselhettek fegyvert az emberek. Mégsem volt ennyi lövöldözés. A 60-as évektől kezd felívelni igazán a számuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány