[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
999
8 951
93
Nem a sajtósok kiabálása meg az orosz biztonságiak beavatkozása itt az igazi gond, hanem az, hogy még az amerikaiak is három-öt órásra tervezték a találkozó második felét, ami alig egy óra alatt már véget is ért.
Gyors, kissé kapkodós csúcstali, zéró valós eredménnyel. Az, hogy visszamennek a nagykövetek elég jelképes eredmény, ezen kívül annyit tudtunk meg, hogy nem akarnak atomháborút, mert azt megnyerni nem lehet senkinek se..., legalábbis a szavak szintjén.
Ez a csúcstalálkozó olyan volt, mintha meg sem történt volna.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 243
113
Nem a sajtósok kiabálása meg az orosz biztonságiak beavatkozása itt az igazi gond, hanem az, hogy még az amerikaiak is három-öt órásra tervezték a találkozó második felét, ami alig egy óra alatt már véget is ért.
Gyors, kissé kapkodós csúcstali, zéró valós eredménnyel. Az, hogy visszamennek a nagykövetek elég jelképes eredmény, ezen kívül annyit tudtunk meg, hogy nem akarnak atomháborút, mert azt megnyerni nem lehet senkinek se..., legalábbis a szavak szintjén.
Ez a csúcstalálkozó olyan volt, mintha meg sem történt volna.
....
egeret szültek.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 458
23 923
113
Nem a sajtósok kiabálása meg az orosz biztonságiak beavatkozása itt az igazi gond, hanem az, hogy még az amerikaiak is három-öt órásra tervezték a találkozó második felét, ami alig egy óra alatt már véget is ért.
Gyors, kissé kapkodós csúcstali, zéró valós eredménnyel. Az, hogy visszamennek a nagykövetek elég jelképes eredmény, ezen kívül annyit tudtunk meg, hogy nem akarnak atomháborút, mert azt megnyerni nem lehet senkinek se..., legalábbis a szavak szintjén.
Ez a csúcstalálkozó olyan volt, mintha meg sem történt volna.
Gondolom bidennel nem lehet beszélni mert össze-vissza beszél, Putyó meg nem valami bármikor leváltható aktakukaccal akar tárgyalni, mert annak a szava semmit sem ér, amennyiben él még a gentlemens agreement, azt ott helyben 2 azonos rangú fél között kell csinálni, nem pedig egy államférfi és egy aktakukac között.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
Nem a sajtósok kiabálása meg az orosz biztonságiak beavatkozása itt az igazi gond, hanem az, hogy még az amerikaiak is három-öt órásra tervezték a találkozó második felét, ami alig egy óra alatt már véget is ért.
Gyors, kissé kapkodós csúcstali, zéró valós eredménnyel. Az, hogy visszamennek a nagykövetek elég jelképes eredmény, ezen kívül annyit tudtunk meg, hogy nem akarnak atomháborút, mert azt megnyerni nem lehet senkinek se..., legalábbis a szavak szintjén.
Ez a csúcstalálkozó olyan volt, mintha meg sem történt volna.

Ha a bejegyzésemre írtad akkor elbeszéltünk egymás melett. Én csak a helyszín biztosításáról írtam. Nyílván a találkozó politikai eredménye a fontos, és természetesen egyet kell hogy értsek veled, az a nagy semmivel egyenértékű. (már ami most látszik)
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
999
8 951
93
Öregbogaras:
Nem a bejegyzésedre írtam, hanem erről az egész szánalmas haknizásról értekeztem, az újságírók kajabálása több sort kapott a mainstreamben, mint a csúcstalálkozó "eredménye".

Elugrott Biden Európába, mosolyogtak egyet a G7-ek az asztal körül - miközben néhányuk egy kanál vízbe rendezné el a másik arcát - , utána meg összehozták a világtörténelem eddigi legsilányabb orosz-amerikai csúcstalálkozóját, ahol voltaképpen nem is volt miről beszélni. Amerika és Oroszország nem enged a 21-ből, miközben olyan államok, mint Kína, India, Brazília, Törökország, Indonézia, Mexikó, Dél-Korea, stb. a közelében sem volt ennek a a kis pikniknek sem a G7 esetében, sem a katonai nagyhatalmak csúcstalálkozójának nevezett pantomim műsornál.
Visszamegy a két nagykövet és egyelőre - szinte utolsóként - még marad a START egyezmény, oszt jónapot.
Azon gondolkodtam, hogy ennek a Biden-turnének voltaképpen mi is volt az igazi értelme..., megpuszilta az európai barátait és megnyugtatta őket, hogy Amerika "visszatért", gyorsan megfenyegette az oroszokat, beleállt egy kicsit Kínába is, majd Svájcban azon versenyeztek, hogy ki mer többet késni - 10 avagy 20 percet. De lehet, hogy csak Svájc sem a régi már, rosszul járnak arrafelé is az órák mostanában.
Egyébként pont magasról lesz.rom a focit, de komolyan mondom, Európát - teljesen jogosan - jobban érdekli az EB, mint ez az egész G7 bohóckodás és a Biden-Putyin féle bábszínház.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 791
113
Nem a szervezok miatt, hanem mert az oroszok a szokasos primitiv-aggressziv azsiai stilusukban kezeltek a "veszelyt", hogy netan kerdeznek valami kenyelmetlent a "gyilkostol"... :p
Az megvan, hogy a "gyilkos" pár nappal a talákozó előtt egy másfél órás interjút adott az NBC riporterének, aki azt kérdezett, amit akart?
Illetve az megvan, hogy Bident is kérték egy hasonló interjúra az orosz sajtó felől, de ő nem vállalta?
Valamint az megvan, hogy Biden találkozó utáni sajtótájékoztatójára egyetlen mainstream orosz újságírót sem hívtak meg, csak egy nyugatról szponzorált ellenzéki orosz sajtóst?

Ezek alapján vajon tényleg az oroszok féltek a kellemetlen kérdésektől?:oops::rolleyes:
 
K

kamm

Guest
Az megvan, hogy a "gyilkos" pár nappal a talákozó előtt egy másfél órás interjút adott az NBC riporterének, aki azt kérdezett, amit akart?
Ja, hat az kicsit mas formatum. :)

Illetve az megvan, hogy Bident is kérték egy hasonló interjúra az orosz sajtó felől, de ő nem vállalta?
Errol van link?

Valamint az megvan, hogy Biden találkozó utáni sajtótájékoztatójára egyetlen mainstream orosz újságírót sem hívtak meg, csak egy nyugatról szponzorált ellenzéki orosz sajtóst?

Az neked nem inkabb meglepo, hogy orosz letere az amerikai sajttajon kell kerdeznie, mert az kozosre be sem engedik? :)
Ezek alapján vajon tényleg az oroszok féltek a kellemetlen kérdésektől?:oops::rolleyes:
Mi mas lenne a magyarazat arra, hogy kilokdosik az oroszok a nyugati presst? :cool:
 
K

kamm

Guest
A terem mérte (többekközött) határozza meg az újságírók (+ a Fehérház, Kreml alkalmazottak) létszámát. Hol voltak a svájci biztonsági emberek?
...mivel a találkozó helyszínéül szolgáló szobában egymás hegyén-hátán tolongtak a riporterek, fotósok. Olyan sokan voltak, hogy egy-két ember már az élő, online közvetítést végző kamerákat is kitakarta...
Ez bármely Szolgálat rémálma. Ilyennek nem lett volna szabad bekövetkezni. Ezt a svájciaknak kontrolálni kelett volna.

A riporterek lökdösődtek és egymással kiabáltak, de senki sem akart arrébb menni...
A CNN riportere szerint az amerikai és orosz riporterek már a találkozó előtt is összeszólalkoztak egymással, a feszültség pedig a szűk, zsúfolt szobában és az oda való bejutásnál csak nőtt köztük.


Csak a cikkből indukok ki. A sajtó munkatársainak a hangulata fenyegetést jelentett a védett személyekre.
Itt nincs Putyin vagy Biden! Itt védett személy van! Az oroszok azt tették amit tenni kelett volna a svájciaknak. (kivéve ha nem az volt a megállapodás hogy a svájci szolgálat még a közelébe sem mehet a helyszínnek. Nyilván ez baromság)
Szerintem
Nem tudom, majd megnezem a vagatlan videokat Twitteren meg Youtubeon kesobb. Az elso irasokbol ugy tunt, a ruszki szekusok toltak ki a nyugati sajtot...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 791
113
Ja, hat az kicsit mas formatum. :)
Talán előbb nézd meg az interjút! ;)

Talán megtudnám találni a cikket, de mivel nem USA mainstream oldalon olvastam, azt mondanád, hogy "ruszki propaganda", így inkább hagyjuk.

Az neked nem inkabb meglepo, hogy orosz letere az amerikai sajttajon kell kerdeznie, mert az kozosre be sem engedik? :)

Nekem az a furcsa, hogy míg Putyin sajtótájékoztatójára meghívták a függetlenobjektívhaladó nyugati sajtó képviselőit, addig a másik oldalnak nem volt bátorsága meghívni legalább egy olyan szennylap sajtósát, mint az RT.

Mi mas lenne a magyarazat arra, hogy kilokdosik az oroszok a nyugati presst? :cool:

Úgy tűnik, hogy az oroszok elvárnak egy bizonyos szintet a sajtósok viselkedését illetően.
Egyébként az üvöltözés sanszosan Biden irányába ment. Ha megnézed a kastélyba érkezés videóját, megfigyelhető, hogy míg Putyin érkezésekor nem hallani hangokat, addig Biden megérkezése és az autóból kiszállása után harsány kiáltások, kérdések hallatszanak. Tehát már ott sem bírtak magukkal néhányan.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and laiki
K

kamm

Guest
Talán előbb nézd meg az interjút! ;)


Talán megtudnám találni a cikket, de mivel nem USA mainstream oldalon olvastam, azt mondanád, hogy "ruszki propaganda", így inkább hagyjuk.



Nekem az a furcsa, hogy míg Putyin sajtótájékoztatójára meghívták a függetlenobjektívhaladó nyugati sajtó képviselőit, addig a másik oldalnak nem volt bátorsága meghívni legalább egy olyan szennylap sajtósát, mint az RT.
Nem ertem ezt az egesz felvetest. Az RT szinte mindenhol ott van, nem ertem, mire gondolsz.
Van a WH Press Corps, ami kulon gepen megy az elnok utan, ez az amerikai allam szolgaltatasa a sajtonak, abban ugy tudom, nincsen kulfoldi media - majd utananezek - es azoknak mindig adnak sajat idot is, teljesen logikusan (pl a Foni is nyugodtan nyilatkozhatna magyar sajtonak utolag kulon, de azt inkabb a Szijjarto es hasonlok szoktak megtenni.)
Ha erre kivetelesen meghivtak a kizart ellenzeki orosz sajtot, az csakis azert volt, mert annak az oroszok nem adtak akkreditaciot a kozos bulira, ebben nem latok semmi kivetnivalot. (A ruszkik is meghivhatnak akarmilyen 'elnyomott' amerikai bloggert, azzal sincs semmi kifogasom.)


Úgy tűnik, hogy az oroszok elvárnak egy bizonyos szintet a sajtósok viselkedését illetően.
Egyébként az üvöltözés sanszosan Biden irányába ment. Ha megnézed a kastélyba érkezés videóját, megfigyelhető, hogy míg Putyin érkezésekor nem hallani hangokat, addig Biden megérkezése és az autóból kiszállása után harsány kiáltások, kérdések hallatszanak. Tehát már ott sem bírtak magukkal néhányan.
Nekem nem kell bemutatnod az amerikai mediat, en is sokszor undorodom toluk. :) Viszont lokdosni is felesleges, az szerintem joval nagyobb tulzas.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 869
9 791
113
Nem ertem ezt az egesz felvetest. Az RT szinte mindenhol ott van, nem ertem, mire gondolsz.
Van a WH Press Corps, ami kulon gepen megy az elnok utan, ez az amerikai allam szolgaltatasa a sajtonak, abban ugy tudom, nincsen kulfoldi media - majd utananezek - es azoknak mindig adnak sajat idot is, teljesen logikusan (pl a Foni is nyugodtan nyilatkozhatna magyar sajtonak utolag kulon, de azt inkabb a Szijjarto es hasonlok szoktak megtenni.)
Ha erre kivetelesen meghivtak a kizart ellenzeki orosz sajtot, az csakis azert volt, mert annak az oroszok nem adtak akkreditaciot a kozos bulira, ebben nem latok semmi kivetnivalot. (A ruszkik is meghivhatnak akarmilyen 'elnyomott' amerikai bloggert, azzal sincs semmi kifogasom.)
Úgy tűnik, hogy most nem volt ott az RT. :rolleyes:

"The US president had declined to take part in a joint press conference with his Russian colleague, but said he watched Putin take reporters’ questions earlier in the day. While Putin took questions from many US outlets, no Russian media were invited to Biden’s conference. The only Russian reporter who got to ask a question was from the US government-funded channel Current Time, controlled by the state-run RFE/RL, whose question Biden answered by talking about a “brief shining moment” in the 1990s when Russia could have chosen to become a US-style democracy...."
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
Nem tudom, majd megnezem a vagatlan videokat Twitteren meg Youtubeon kesobb. Az elso irasokbol ugy tunt, a ruszki szekusok toltak ki a nyugati sajtot...
A magyar szekusok vagy az angol szekusok is igy jártak volna el. Ez nem nemzetiségfüggő. Ezek vérrel irt szabályok. Vagy kimenekítik az elnököket vagy kiürítik a termet. Ennyi. De miután a teremben volt a tárgyalás első szakasza igy kiürítették.
Ez olyan mint a tűzoltás. Tök mindegy hogy kinai vagy amerikai vagy magyar fogja a sugárcsövet. A tüzet meg kell fékezni.
Egyépként az orosz szekusok elég jól csinálták. Úgy tűnik nem ütöttek-vertek senkit. Kiszorították a tömeget a helyiségből.
De nem az számít hogy én vagy te mitgondolsz hanem az hogy az állami személyvédelemmel foglalkozó szervezetek szakmailag hogyan értékelik az eseményt. Elhiheted hogy a világ nagyrészén darabokra szedik és holnap már percről percre kielemzik, mert ebből is tanulnak.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Biden ugyanannyira nem tudja, hogy minek volt itt, mint ahogyan azt se tudja minek lett amerikai elnök.

Eljött Európába, mert valakik azt gondolták, ez jó ötlet. Nem volt az.
Nem sikerült jobban beégetnie magát mint eddig tette (ez legalább előrelépés, bár kérdés lehet-e annál rosszabb, mint ahol eddig tartott), de azt se igazán sikerült bebizonyítani, hogy képes ellátni a feladatait az USA elnökeként és képes globális hatást kelteni a tetteivel.
Egyelőre felolvassa, amit elé raknak, meg kézen fogva kell körbevezetni, de ezt eddig is tudta.

Már elérte azt a szintet a leépülésével, hogy már egyszerűen nem vicces és kínos bármit is reagálni rá. Ez probléma, mert akik elnökké tették, pont erre játszanak.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem a sajtósok kiabálása meg az orosz biztonságiak beavatkozása itt az igazi gond, hanem az, hogy még az amerikaiak is három-öt órásra tervezték a találkozó második felét, ami alig egy óra alatt már véget is ért.
Gyors, kissé kapkodós csúcstali, zéró valós eredménnyel. Az, hogy visszamennek a nagykövetek elég jelképes eredmény, ezen kívül annyit tudtunk meg, hogy nem akarnak atomháborút, mert azt megnyerni nem lehet senkinek se..., legalábbis a szavak szintjén.
Ez a csúcstalálkozó olyan volt, mintha meg sem történt volna.

Nyilván tudod, miről beszéltek a zárt ajtók között
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
999
8 951
93
Nyilván tudod, miről beszéltek a zárt ajtók között
Természetesen nem tudom.

Volt egy 80 perces Putyin-Biden találkozó, utána megy egy alig egy órás bizottságokkal bővült megbeszélés és kész.
Vagy mindenben azonnal megegyeztek (0,10 %), vagy szinte semmiben (99,90 %), még közös sajtótájékoztató sem volt.

Az én véleményem az, hogy akkora érdekütközések vannak a két nagyhatalom között, aminek nemhogy a rendezésére, de a megvitatásuk előkészítésére sem volt elég idő és akarat. Az elmúlt hónapok látványos viszonyromlása után sebtiben összehoztak valami csúcstalálkozónak látszó gyors haknizást, így a nagykövetek legalább visszamehetnek az állomáshelyeikre és megegyeztek abban, hogy folytatják az egyezkedéseket, ami egyébként időhúzásnak pont jó.
 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
153
267
63
A magyar szekusok vagy az angol szekusok is igy jártak volna el. Ez nem nemzetiségfüggő. Ezek vérrel irt szabályok. Vagy kimenekítik az elnököket vagy kiürítik a termet. Ennyi. De miután a teremben volt a tárgyalás első szakasza igy kiürítették.
Ez olyan mint a tűzoltás. Tök mindegy hogy kinai vagy amerikai vagy magyar fogja a sugárcsövet. A tüzet meg kell fékezni.
Egyépként az orosz szekusok elég jól csinálták. Úgy tűnik nem ütöttek-vertek senkit. Kiszorították a tömeget a helyiségből.
De nem az számít hogy én vagy te mitgondolsz hanem az hogy az állami személyvédelemmel foglalkozó szervezetek szakmailag hogyan értékelik az eseményt. Elhiheted hogy a világ nagyrészén darabokra szedik és holnap már percről percre kielemzik, mert ebből is tanulnak.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 258
113
Ha Oroszország hasonlóért így bánna valakivel, aki nem is állampolgára (mert nyilvánosságra hozott orosz titkokat), akkor az illető mártír lenne...

 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pogány