[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 134
2 479
113
Vágom :)
Fiatal koromban ezek a sorozatok, adtak betekintést a "...így élnek ott..." témakörben.
Nyugatnémet országról meg a Klinika és a Gouldwnbourgok adtak betekintést.
Mit nem értessz? :)
Nem tudom, én sose hittem hogy New York csatornáiban pizza evő mutáns ninja teknősbékák élnek, pedig az én fiatal koromban erre volt betekintésem. :)
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 587
14 551
113
Nem tudom, én sose hittem hogy New York csatornáiban pizza evő mutáns ninja teknősbékák élnek, pedig az én fiatal koromban erre volt betekintésem. :)
Elengedem....
Nem érted amiről beszélünk, mert nem akarod érteni...
Így meg inkább társalgok a mikrosütővel, több értelme van.
Peace.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Sosem fog kiderülni a teljes igazság, hiszen minden valószínűség szerint a US of A két legnagyobb közel-keleti brádörje (bár eltérő természetű és intenzitású a két kapcsolat persze) minden bizonnyal minimum tudott róla, hogy mi készül (az egyik közülük a merénylők zömét is adta), még ha ObLi G báttya nem is volt már szíájéj-eszköz akkor már (de miért ne lehetett volna). Mondjuk én már a támadás napján biztos voltam benne "cui prodest" alapon, hogy a kettő közül az egyiknek biztosan köze volt hozzá. A cél nyilvánvalóan az volt, hogy meglegyen az a bizonyos Pearl Harbor momentum, ami után az Új Amerikai Évszázadért Projekt már évekkel korábban áhítozott, és megtörténjen, amit a neokonok már egy ideje sürgettek, hogy az USA használja ki a páratlan lehetőséget, amely a történelemben egyedülálló katonai hegemónia időszakában (amelyről jól tudták, hogy nem tart majd örökké, most már elmúlóban is van, legalábbis, ha Kína erősödése nem törik meg) az erőviszonyok átrendezésére, rezsimváltó és nemzetépítő projektekbe (a tágabban vett közel-keleten, a Maghrebtől a Hindukusig, Kurdisztántól Mogadishuig) való belevágásra kínálkozik, egyben biztonságosabbá téve a kiválaszottak honának helyzetét is. Oded Yinon-terv valaki?
Persze az egész aztán alaposan elmaradt a nagy ambícióktól, lett belőle afganisztáni és iraki mocsár... most meg dicstelen, az 1975-ös Saigont elővetítő lelépés az előbbiből. De rájöttek Bidenék (mármint a tartótisztjei) hogy most már le kell írni ezt a veszteséget (alig egy éve, amikor Trump vetette fel az afganisztáni kivonulást, persze még ugyanők tele pofával árulóztak, gyanúsították sokadszor Trumpot azzal, hogy az oroszoknak dolgozik), fontosabb bulik lesznek.
Bidének már nem tartótisztjei vannak, hanem ápolói. Tiszta Brezsnyev.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 800
30 663
113
nabazmeg már megint előhozod,.

Magánvélemény: Tényleg fel kellenne keresned a psuzichés problémák miatt egy szakembert , elfojtásra és fiatalkori elhanyagoltságra tippelek. és csak rosszabbodni fog...

na mindegy,

de ha már ilyen nagy szakértője vagy a témának ostoba kétmondatos copypaste uszítás helyett- mert tudom hogy valahol olvastad amit ideteszel és nem saját gondolat, kifejtenéd hogy meleg szülők gyermeke miért alkalmatlan a katonai szolgálatra? Vagy épp a melegek? Lemaradtam valamiről és olyanok az új fegyverrendszerekk hogy csak hetero farokkal lehet elsütni a fegyvert?

ja nem... csak simán uszírtás megosztásával kompenzálod a lelki problémáidat, hiszen számolgatod a like-oket, hogy mégis vagy valaki, hiszen azt hajtogatva más is amit te....
Szerintem inkább az az uszítás, hogy a sok agyhalott szemében hetero fehér férfinak lenni bűn, egy promo videóba már be sem kerűlhet ha valaki nem szines, vagy minimum nő vagy valami LMBt háttérrel nem rendelkezik, mert az bigott és elmaradott és mindenafaszom. Aztán vannak akik ezt felvetik, s olyanokra jönnek az instant megmondóemberek, mint te, akik rögtön kezdik a vádaskodást, meg a három osztályukkal (egy első + két második) játsszák a psszihológust és onnan megmondják, hogy nekem márpedig gyerekkori sérelmeim meg hasonló szarságaim vannak. Ha már feltétlenűl bele akarsz kötni abba, amit írtam, akkor abba köss bele, amit írtam, és ne abba a háromszor annyi töltelékbe, amit te találtál ki melléje.
 
W

Wilson

Guest
45 embert lottek meg egyetlen ejszaka Chicagoban - 4 halott, koztuk egy rendor -, de csak augusztusban (!) eddig mar 155 (!!!) ember lottek meg... erted, egy HET alatt.
Elkepeszto, mi megy ott.

"Minden végzetes lövöldözésre három nem végzetes kimenetelű jut. És, barátaim, ez elfogadhatatlan Amerikában. Egyszerűen elfogadhatatlan. És tenni is fogunk ellene."
- George W. Bush, Philadelphia, 2001 május 14.

Látod Bush nem beszélt a levegőbe:)
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 745
3 917
113
"Minden végzetes lövöldözésre három nem végzetes kimenetelű jut. És, barátaim, ez elfogadhatatlan Amerikában. Egyszerűen elfogadhatatlan. És tenni is fogunk ellene."
- George W. Bush, Philadelphia, 2001 május 14.

Látod Bush nem beszélt a levegőbe:)
Akkor ezt fejtsétek ki, hogy jön ez ide?
 
K

kamm

Guest
Gov Cuomo just resigned. OOPS.

Eleg creepy és korrupt volt, de Kathy Hochul egy abszolút fogalmatlan idiota joasszony, jezusom, mi jön itt... :eek::eek::eek:
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
K

kamm

Guest
"Minden végzetes lövöldözésre három nem végzetes kimenetelű jut. És, barátaim, ez elfogadhatatlan Amerikában. Egyszerűen elfogadhatatlan. És tenni is fogunk ellene."
- George W. Bush, Philadelphia, 2001 május 14.

Látod Bush nem beszélt a levegőbe:)
Ez sokkal régebben így megy. Amikor kijöttem, Midtown West meg tele volt kupikkal meg peep showkkal, idonkent lovoldoztek korulottuk, a Harlem meg eleg kutya volt, este nem mentem volna oda soha. Az első lakotarsaimat idorol-idore kiraboltak, ha keson este jottek hazafele, en meg jo nagyokat futottam egy projecten átkelve (=housing project a.k.a. ghetto), ha keson nem volt kedvem megkerulni (a hazak között drogozo fekak imádtak kotozkodni, de a futashoz szet voltak csapva.:D)
 
W

Wilson

Guest
Akkor ezt fejtsétek ki, hogy jön ez ide?
George W. Bush,kapcsolatban azt érdemes tudni hogy az amerikai elnökök sorában nem ő volt a legélesebb kés a fiókban:).Ez az általam idézett mondás a rá annyira jellemző fogalmatlan megfogalmazásainak egyike volt, amelyet én ironikus reakciónak szántam a kamm által hozott megdöbbentő hírre.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
W

Wilson

Guest
Ahol a környezetvédelem ütközik az élelmezéssel:

Azért azt érdemes tudni,hogy Amerikában az átlag farmert nem a környezettudatos a jövővel törődő,gazdálkodás jellemez,csak a rövidtávú minél magasabb termésátlag számít nekik semmi más....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 800
30 663
113
Hogy segítsék a fekák érvényesülését, Oregonban ezentúl az érettségihez nem kell tudni írni olvasni.
De ezzel hogy segíti a négerkék érvényesülését, amikor elkaszálja azt a minimális elvárást is 18 éves korukra, amit egy gyengébb képességű 8 éves vagy egy jó képességű és érdeklődő 5 éves meg tud tanulni? Mert utána jön a kurva kemény valóság, hogy teljes analfabétaként mehet gödröt ásni vagy cracket árulni. Vagy ez valami modernkori rabszolgatartás új módszere, mint régen hogy nem volt szabad tanuljanak, mert akkor kinyílt volna csipájuk és előre léphettek volna ez által, most meg megteszik ezt önszántukból ill. a saját hülyeségükből?
"the suspension will apparently help those who are “Black, Latino, Latina, Latinx, Indigenous, Asian, Pacific Islander, [or] Tribal.”" - az ázsiai szép lassan a szülőcsatornában tud már olvasni, igaz egy jobb suliba bekerűlnie már lottózással tud csak, mert hanem nem elég diverzifikált és szines.
 
H

Hummen23

Guest
De ezzel hogy segíti a négerkék érvényesülését, amikor elkaszálja azt a minimális elvárást is 18 éves korukra, amit egy gyengébb képességű 8 éves vagy egy jó képességű és érdeklődő 5 éves meg tud tanulni? Mert utána jön a kurva kemény valóság, hogy teljes analfabétaként mehet gödröt ásni vagy cracket árulni. Vagy ez valami modernkori rabszolgatartás új módszere, mint régen hogy nem volt szabad tanuljanak, mert akkor kinyílt volna csipájuk és előre léphettek volna ez által, most meg megteszik ezt önszántukból ill. a saját hülyeségükből?
"the suspension will apparently help those who are “Black, Latino, Latina, Latinx, Indigenous, Asian, Pacific Islander, [or] Tribal.”" - az ázsiai szép lassan a szülőcsatornában tud már olvasni, igaz egy jobb suliba bekerűlnie már lottózással tud csak, mert hanem nem elég diverzifikált és szines.
Ilyen rasszista megfogalmazásokkal harcolnak a rasszizmus ellen? Szép kis lista azokról, akiket származásuk alapján gyenge képességűeknek tartanak.
Black, Latino, Latina, Latinx, Indigenous, Asian, Pacific Islander, [or] Tribal.
Éljen a numerus clausus!!!
 
W

Wilson

Guest
Ahol a környezetvédelem ütközik az élelmezéssel:

Itt egy ékes példa arra amiről feljebb írtam:-(


Egy teljes város süllyedhet el, de a helyiek nem állnak le a talajvíz-kitermeléssel

Súlyos következményei lettek, hogy évtizedeken át szivattyúzták a talajvizet a mezőgazdasági öntözéshez.

Az elmúlt évek során egyre több szárazságpusztított a Kaliforniai Corcoran városa környékén, ezért a gazdáknak muszáj volt a település alatt húzódó talajvíz készletből is öntöznie, amelyet azonban képtelenség helyettesíteni, így egyes rétegek beomlottak – írja a liner.hu az AFP hírügynökség riportjára hivatkozva.
A város annyit süllyedt, mintha egy kétemeletes ház dőlt volna össze, de a gazdálkodók tovább használják a talajvizet, annak ellenére, hogy a helyi kormány és várostanács ezt megtiltotta. Ugyanakkor nem az átlagos gazdákkal van a gond, sokkal inkább a nagy vállalkozásokkal és mezőgazdasági szövetkezetekkel, amelyek nem állnak le a tevékenységükkel, hiába eszközöltek bárminemű szigorításokat.

https://www.agroinform.hu/kornyezet...m=cpc&utm_campaign=HIRpromo&utm_content=50644
 
  • Tetszik
Reactions: Loken