[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Miközben néztem ezt a kis dokumentumfilmet, a kínaiak ellen folytatott ópiumháború jutott eszembe.

Én egy gyógyszerésztől vegyipari léptékű, szerezett kínai drogtermelésről hallottam, ami ugyan belföldre nem értékesíthet, de ha az ellenség fogyasztja el, az tiszta destabilizációs haszon, így az állam félrenéz. A másik érdekes állítása az volt, hogy a gyártástervezés rögtönzött, azaz szinte találomra eltekernek egy-két csapot a szimpatikus vegyészmérnökök, és máris legális szer jön létre, amit forgalmazni is lehet, meg be is lehet tőle állni. Okos tesztterítésekkel kiderítik, hogy szeretik-e a felhasználók, vagy el is patkolnak tőle, aztán hadd szóljon a nagyüzem. Nem valami etikus hadviselési forma, de az ópiumháború sem volt az. (Nem tudom, hogy áll a droghelyzet a legjobban sújtott Kelet-Magyarországon, de pár éve még nagyon is érintettnek tűntünk filléres lakossági "dizájner" drogok tekintetében. :()
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
Tarsutasok. Mint a CVS, Walgreens avagy Walmart, a paramacijaikkal. Mondjuk a tanacsado cegek jo resze total parazita es gyakorlatilag adocsalasra szakosodott - mindig fogtam a fejem, hogyan lett egy Oszko, ez a hivatasos adocsalo, penzugyminiszterre otthon -, de alapvetoen lesz@rjak, kit huznak le.
Az osgonosz ebben a sztoriban a Sackler csalad es a minionjaik a Purduenel, hidd el.
Anno belinkeltem a FT oknyomozo sorozatat, ahol minden kiderult, keress ra, ha jol emlekszem, azok ingyenesen elerhetoek maradtak.
Sacklerék? Már megint antiszemitáskodsz??? Az hivatalosan is egy galíciai jöttment family :)))
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Én egy gyógyszerésztől vegyipari léptékű, szerezett kínai drogtermelésről hallottam, ami ugyan belföldre nem értékesíthet, de ha az ellenség fogyasztja el, az tiszta destabilizációs haszon, így az állam félrenéz. A másik érdekes állítása az volt, hogy a gyártástervezés rögtönzött, azaz szinte találomra eltekernek egy-két csapot a szimpatikus vegyészmérnökök, és máris legális szer jön létre, amit forgalmazni is lehet, meg be is lehet tőle állni. Okos tesztterítésekkel kiderítik, hogy szeretik-e a felhasználók, vagy el is patkolnak tőle, aztán hadd szóljon a nagyüzem. Nem valami etikus hadviselési forma, de az ópiumháború sem volt az. (Nem tudom, hogy áll a droghelyzet a legjobban sújtott Kelet-Magyarországon, de pár éve még nagyon is érintettnek tűntünk filléres lakossági "dizájner" drogok tekintetében. :()

Mindenfajta drog káros egy társadalomra, mind fizikai mind pedig szellemi téren. Itt inkább arról van szó, hogy az állam saját maga engedélyezi a drog kereskedelmet és fogyasztását a saját lakossága számára. Sőt, a Hollywood-i filmeken keresztül tulajdonképpen még reklámozzák is azt.
 

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
365
1 066
93
Én egy gyógyszerésztől vegyipari léptékű, szerezett kínai drogtermelésről hallottam, ami ugyan belföldre nem értékesíthet, de ha az ellenség fogyasztja el, az tiszta destabilizációs haszon, így az állam félrenéz. A másik érdekes állítása az volt, hogy a gyártástervezés rögtönzött, azaz szinte találomra eltekernek egy-két csapot a szimpatikus vegyészmérnökök, és máris legális szer jön létre, amit forgalmazni is lehet, meg be is lehet tőle állni. Okos tesztterítésekkel kiderítik, hogy szeretik-e a felhasználók, vagy el is patkolnak tőle, aztán hadd szóljon a nagyüzem. Nem valami etikus hadviselési forma, de az ópiumháború sem volt az. (Nem tudom, hogy áll a droghelyzet a legjobban sújtott Kelet-Magyarországon, de pár éve még nagyon is érintettnek tűntünk filléres lakossági "dizájner" drogok tekintetében. :()
A kinaiak nem kispályás szereket küldenek Amerikába :(

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 948
32 193
113
Mindenfajta drog káros egy társadalomra, mind fizikai mind pedig szellemi téren. Itt inkább arról van szó, hogy az állam saját maga engedélyezi a drog kereskedelmet és fogyasztását a saját lakossága számára. Sőt, a Hollywood-i filmeken keresztül tulajdonképpen még reklámozzák is azt.

A lakosság pacifikálása a cél. A mindennap bongot szívó, netflixet bámuló ideális demokrata szavazók megtartása. Ezért gyakorlatilag alapjövedelmet is biztosítanak nekik a dem államok, ezért van munkaerőhiány. Rászoktak az otthon héderelésre a lockdown alatt, nem akarnak visszamenni pincérnek, pultosnak, kasszásnak stb.
 
K

kamm

Guest
Én egy gyógyszerésztől vegyipari léptékű, szerezett kínai drogtermelésről hallottam, ami ugyan belföldre nem értékesíthet, de ha az ellenség fogyasztja el, az tiszta destabilizációs haszon, így az állam félrenéz. A másik érdekes állítása az volt, hogy a gyártástervezés rögtönzött, azaz szinte találomra eltekernek egy-két csapot a szimpatikus vegyészmérnökök, és máris legális szer jön létre, amit forgalmazni is lehet, meg be is lehet tőle állni. Okos tesztterítésekkel kiderítik, hogy szeretik-e a felhasználók, vagy el is patkolnak tőle, aztán hadd szóljon a nagyüzem. Nem valami etikus hadviselési forma, de az ópiumháború sem volt az. (Nem tudom, hogy áll a droghelyzet a legjobban sújtott Kelet-Magyarországon, de pár éve még nagyon is érintettnek tűntünk filléres lakossági "dizájner" drogok tekintetében. :()
Ez itt is téma, de persze csak a non-PC podcastokon meg oldalakon.
 
K

kamm

Guest
A lakosság pacifikálása a cél. A mindennap bongot szívó, netflixet bámuló ideális demokrata szavazók megtartása. Ezért gyakorlatilag alapjövedelmet is biztosítanak nekik a dem államok, ezért van munkaerőhiány. Rászoktak az otthon héderelésre a lockdown alatt, nem akarnak visszamenni pincérnek, pultosnak, kasszásnak stb.
Ez hülyeség a köbön, ne próbálj már mindig a saját prekoncepciodhoz gyártani valamit. :)
Kapásból a legdurvább drogfüggő területek hagyományos republikánus, déli meg vilagvegi allamok.
 
K

kamm

Guest
Nem elég a történelmi negatív csúcs az Omicron miatt, még havat is kaptunk a nyakunkba...

NBC4 Washington: ‘Never Seen Anything Like It': Drivers Stranded for 24 Hours on I-95 in Virginia.
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: Nemerson and enzo

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 103
11 889
113
T

Törölt tag 1711

Guest
(Nem tudom, hogy áll a droghelyzet a legjobban sújtott Kelet-Magyarországon, de pár éve még nagyon is érintettnek tűntünk filléres lakossági "dizájner" drogok tekintetében. :()

Nem szorulunk behozatalra, helyben gyártják műtrágyából a herbált, majd egybedarálják dohánnyal.
500ft egy adag (nyár végén nagy médiaszenzáció közepette lecsukták a 3 oroszlányi terjesztőt, 5 nap múlva már volt új, 3 hétig furikázott éjjelente taxis autóval mire feltűnt valakinek, hogy nincs is a városban taxi...).

Gyakorlatilag amelyik csöves nem a kannást tolja az herbálozik.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 103
11 889
113
csak a tigrist sajnálom, Ő nem volt hülye.

FH5RuWbWUAQzdSz