[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 149
357
83
1958403_776974668987797_1069359887_n.jpg
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Szerintem van néhány Kelet Európai ország, amely örülne az A-10-nek. NEM, nem magunkra gondolok, de a Lengyelek Su-22-esei helyett például megfelelne, vagy a Bolgárok Su-25-ösei helyett (ott még sebességben sem lenne különbség).
Éppen erre gondoltam. Ideje lenne komoly NATO tagokká válnunk, és K-Európa átvehetné az A-10 flottáz en block.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Bulgária örül, hogy lyuk van a seggén a harmad annyi GDP-vel, mint ami nekünk van... De kétlem, hogy akár a lengyelek is megengedhetnék maguknak.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Bulgária örül, hogy lyuk van a seggén a harmad annyi GDP-vel, mint ami nekünk van... De kétlem, hogy akár a lengyelek is megengedhetnék maguknak.
Ha így számolnánk, egy katonánk se lenne. Az oroszok ellen meg a bulgárokra nem számítanék. Azok még a SzUba is kérték a felvételüket. Imádják az oroszokat, Miklós cár szobra áll a parlamentjükkel szemben, és a komunizmus alatt is végig ott állt.
A-10 ügyben szóba jöhetne Lengyelország, Szlovákia, Csehország, Magyarország, Horvátország.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Erre az A-10 koncepcióra már én is gondoltam.
Katonai segélyként lenne elképzelhető a dolog a régi szovjet csapásmérő gépek helyett.
Így teljes egészében ki tudnák küszöbölni az orosz alkatrész függést és a saját iparuknak továbbra is munkahelyeket tartana meg.
Ráadásul az európai NATO államoknál ez nagyon komoly képesség (de szép szó így Hende után) növekedést hozna!
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Molni írta valahol (bár lehet többen is), hogy még Izrael is elég borsos összegért kapta anno az F-15-öseit... Akkor majd gondolod, hogy Szlovákia, meg Horvátország fog A-10-eseket venni, akár kedvezményesen is? Mindkét országnál ott van a levegőben, hogy más országok védjék a légterüket. :)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Úgy gondoltam, ingyen adnák az egészet. Az ő hasznuk főleg az lenne, hogy nem veszne el a NATO ez irányú képessége, és nem nekik kellene fenntartani.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 383
113
Úgy gondoltam, ingyen adnák az egészet. Az ő hasznuk főleg az lenne, hogy nem veszne el a NATO ez irányú képessége, és nem nekik kellene fenntartani.

Csak így működhetne a dolog. Venni kizárt hogy venne valaki is. A-10-esek elég öreg és bonyolultan fenntartható gépek hírében állnak. Az amiknak az üzlet a kiképzés és az alkatrészellátás lenne. Jobb mint a semmi, ha pl a sivatagban porosodnak még 10-15 évig utána meg célgép lesz vagy bezúzzák. De hát aztán nekem mindegy.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
http://kuruc.info/r/7/125670/
Ja. Én most olvastam. az első két bekezdés elgondolkodtató, a többi meg csak szöveg.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Texas kozelében ismeretlen pilotanélkuli repulogépet észleltek, melynek háromszog alaku szárnya volt-írta a mil.news.sina.com.cn az American Airlanes lapra hivatkozva.
197_105738_552533.jpg

197_105742_439167.jpg

197_105739_345164.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 927
113
És mégis honnan mondták meg, hogy ez a gép pilóta nélküli? :) Nagyon nem tér el az RQ-170-es vagy az x-47b formája, de ez még nem sokat bizonyít.