[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 747
3 928
113
http://444.hu/2016/11/16/john-mccai...en-igy-putyin-ellen-harcolok-oldalan-all-majd

A veterán republikánus szenátor, John McCain kedden igyekezett megnyugtatni a közvéleményt, hogy (...) az új Trump-kormány ugyanis azok oldalán áll, akik a zsarnokság ellen harcolnak, nem pedig az egykori KGB-ügynök oldalán, aki hazáját zsarnokságba rántotta.

(...)

Közleményében McCain előbb Oroszország Szíriában elkövetett bűneit sorolta fel, majd arról írt, hogy Vlagyimir Putyin ugyan jelezte, hogy Trump megválasztása után javítani akarja a két ország kapcsolatát.

Annyira hihetünk ebben a kijelentésben, mint bármi másban, amit az egykori KGB-ügynök tett, aki az országát zsarnokságba taszította, meggyilkolta a politikai ellenfeleit, megszállta a szomszédait, fenyegette az USA szövetségeseit és megpróbálta aláásni az amerikai választásokat. - írja McCain, aki szerint már csak azért sem képzelhető el könnyen a kapcsolatok újraindítása, mert Putyin éppen Aszad oldalán segít lemészárolni a szíriai embereket.
Ezt a faszit tényleg hülyére verhették a vietnamiak .Az agylágyulása azóta sem jött helyre.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Ő pl alul tudta volna múlni Obamakit. Viszont Trumpnak is lesznek érdekes emberei, Sarah Palin talán belűgyminiszter lesz vagy mi, de mindenképp nagyon magas pozícióba kerűl.

Sarah Palinnal mi a gond? Alaszkai kormányzósága idején olvastam Széchenyi Zsigától az Alaszkában vadásztam-ot. Látva a kormányzóasszonyt és olvasva a Zsiga bá írását iszonyúan el akartam menni a kodiakmedvék hazájába. Hiszen ahol olyan csinos nő az elnök mint Sarah, na az csak jó hely lehet, ahol én is jól érezném magam.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 807
30 761
113
Sarah Palinnal mi a gond? Alaszkai kormányzósága idején olvastam Széchenyi Zsigától az Alaszkában vadásztam-ot. Látva a kormányzóasszonyt és olvasva a Zsiga bá írását iszonyúan el akartam menni a kodiakmedvék hazájába. Hiszen ahol olyan csinos nő az elnök mint Sarah, na az csak jó hely lehet, ahol én is jól érezném magam.
Szíriában csinos nő az elnök felesége, oda is elmennél? Ez nem ok egy ország vagy állam látogatására vagy nemlátogatására, hogy hogyan néz ki a vezetője. A vatikánt sem azért látogatják, mert milyen jóképű az öreg. Sarah Palinnal az a gond, hogy ő a kicsit okosabb, kicsit fiatalabb, jóval szebb, republikánus Hillary. Néztem a kampányát amikor elnök akart lenni vagy nemrég egy tévéadásban volt meghívott, és ha nem is azt a sötétséget láttam, mint McCain vagy Clingonné esetében, de egy jó nagy árnyék volt az biztos. Hülye szegény a maga módján, ő az az anyuka amelyik a gyereke hokimeccsén úgy üvölt és káromkodik az első sorban, hogy túlüvölti a többi szurkolót és a pofája ég az egész családnak miatta.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 024
15 542
113
Szíriában csinos nő az elnök felesége, oda is elmennél? Ez nem ok egy ország vagy állam látogatására vagy nemlátogatására, hogy hogyan néz ki a vezetője. A vatikánt sem azért látogatják, mert milyen jóképű az öreg. Sarah Palinnal az a gond, hogy ő a kicsit okosabb, kicsit fiatalabb, jóval szebb, republikánus Hillary. Néztem a kampányát amikor elnök akart lenni vagy nemrég egy tévéadásban volt meghívott, és ha nem is azt a sötétséget láttam, mint McCain vagy Clingonné esetében, de egy jó nagy árnyék volt az biztos. Hülye szegény a maga módján, ő az az anyuka amelyik a gyereke hokimeccsén úgy üvölt és káromkodik az első sorban, hogy túlüvölti a többi szurkolót és a pofája ég az egész családnak miatta.

A republi hillary hasonlat igen találó.

Nem véletlenül volt ő McCain alelnök jelöltje.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Jó-jó viccnek szántam. tudom én jól, hogy a csinos pofi mögött egy igazi sucubus lapul(t), meg fizikai Nobel Díjat se fog nyerni a közeljövőben Amúgy a Clintonné hasonlat tetszett, de nagyon!
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Jó-jó viccnek szántam. tudom én jól, hogy a csinos pofi mögött egy igazi sucubus lapul(t), meg fizikai Nobel Díjat se fog nyerni a közeljövőben Amúgy a Clintonné hasonlat tetszett, de nagyon!
"fizikai Nobel Díjat se fog nyerni"
Ez is igaz, de ahogy az előző mondataidból kivettem nem is az akadémiai székfoglaló beszédedet szeretted volna vele megíratni így ez nem is olyan fontos.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
"Mégis náluk működik a demokrácia, nálunk meg nem"

T. Beta!
Akkor menjél és éljél kint abban a demokráciában.
Én élek inkább itt ebben a demokráciában. Itt még nem legalizálták a kábszert, meg még sok más baromságot.
Itt az ország jelentős részén éjszaka hazamehetnek nők egyedül, elengedheted a gyerekedet télen sötétbe különórára, úszni, korrepetálásra (megfelelő aláhúzandó). Itt kb 10 évente lőnek le rendőrt, ott naponta.
Persze itt is vannak hülyeségek, korrupció, bűnözés stb. de na az amcsi filmekből vedd a példát hogy ott milyen tökéletes minden.
Ja a fene nagy "demokrata" fullra nyomta, nyomja, valszeg nyomni is fogja Szaúd-Arábiát, a tökéletes demokratikus országot.
Meg még a többit. Ezzel a sületlen demokratikus hülyeséggel tömik az emberek fejét. Olvass az ókori görög történelemről, és meglátod hogy ott hogy működött, vagy nem. Pedig ők találták ki.
Nem a diktatúra pártján vagyok, de az amit te demokráciának hiszel egy kétszínű politikai eszköz a mindenkori hatalmi elit kezébe.
Na most jól felbosszantottam magamat.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 700
12 644
113
"Mégis náluk működik a demokrácia, nálunk meg nem"

T. Beta!
Akkor menjél és éljél kint abban a demokráciában.
Én élek inkább itt ebben a demokráciában. Itt még nem legalizálták a kábszert, meg még sok más baromságot.
Itt az ország jelentős részén éjszaka hazamehetnek nők egyedül, elengedheted a gyerekedet télen sötétbe különórára, úszni, korrepetálásra (megfelelő aláhúzandó). Itt kb 10 évente lőnek le rendőrt, ott naponta.
Persze itt is vannak hülyeségek, korrupció, bűnözés stb. de na az amcsi filmekből vedd a példát hogy ott milyen tökéletes minden.
Ja a fene nagy "demokrata" fullra nyomta, nyomja, valszeg nyomni is fogja Szaúd-Arábiát, a tökéletes demokratikus országot.
Meg még a többit. Ezzel a sületlen demokratikus hülyeséggel tömik az emberek fejét. Olvass az ókori görög történelemről, és meglátod hogy ott hogy működött, vagy nem. Pedig ők találták ki.
Nem a diktatúra pártján vagyok, de az amit te demokráciának hiszel egy kétszínű politikai eszköz a mindenkori hatalmi elit kezébe.
Na most jól felbosszantottam magamat.
Hagyjad, még csak béta szegény. :)
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 878
113
Sarah Palinnal az a gond, hogy ő a kicsit okosabb, kicsit fiatalabb, jóval szebb, republikánus Hillary. Néztem a kampányát amikor elnök akart lenni vagy nemrég egy tévéadásban volt meghívott, és ha nem is azt a sötétséget láttam, mint McCain vagy Clingonné esetében, de egy jó nagy árnyék volt az biztos. Hülye szegény a maga módján, ő az az anyuka amelyik a gyereke hokimeccsén úgy üvölt és káromkodik az első sorban, hogy túlüvölti a többi szurkolót és a pofája ég az egész családnak miatta.
Sarah Palinhoz képest HRC egy zseni. Persze, egy hintalóhoz képest is zseni. :D Másként fogalmazva, amíg Palin síkhülye, addig Clintonné rosszindulatú is. A többi ízlés kérdése.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 807
30 761
113
Sarah Palinhoz képest HRC egy zseni. Persze, egy hintalóhoz képest is zseni. :D Másként fogalmazva, amíg Palin síkhülye, addig Clintonné rosszindulatú is. A többi ízlés kérdése.
Nekem ez a zsenialitása valahogy nem jött elő Hillarynek, de a rosszindulata annál inkább. Nem való elnöknek egyik sem, se Clingon se Palin, nem is lettek azok. Hanem eddig ehetném az ólom fóliát és a tökömet csomagolhatnám jódtablettába.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Luthero

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 878
113
Nekem ez a zsenialitása valahogy nem jött elő Hillarynek, de a rosszindulata annál inkább. Nem való elnöknek egyik sem, se Clingon se Palin, nem is lettek azok. Hanem eddig ehetném az ólom fóliát és a tökömet csomagolhatnám jódtablettába.
Mrs. Clinton nem zseni, csak Palinhoz képest, az meg nem egy túl magas mérce. :)
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Így van.Anno a kis dél-koreai sziget ágyúzása után volt egy anyag az akkori Panorámában az M1-en-akkor még futott az a műsor,nem sokkal később szűnt meg végleg-
amelyben egy Szöulban élő,orosz származású Korea szakértő elmomdta a riportot készítő Benda Lászlónak,hogy az észak-koreai rezsim életben tartása vmilyen szempontból amerikai érdek is,mert erre a veszélyre hivatkozva a térségben maradhatnak az amerikai cspaptok és szemmmel tarthatják a térség két feltörekvő hatalmát,Kínát és Oroszországot.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 729
86 362
113
Mrs. Clinton nem zseni, csak Palinhoz képest, az meg nem egy túl magas mérce. :)

Nem vagyok nagy valóságshow rajongó, sőt, de Palin Alaszkáját megnéztem anno (Sarah Palin's Alaska)

Nem az jött le, hogy Palin idióta lenne, sőt. Egy tök összeszedett ember benyomását keltette, akinek van egy rakat gyereke, szép háza, ízlése, tudja az érzelmeit palástolni (nem úgy, mint Clingonné), és kb. birtokában van azoknak a képességeknek, amire a faszik vágynának ha esetleg feleséget keresnek maguknak. Kormányzóként egy állam működéséről volt fogalma, szerették, mint kormányzó, és az olaj miatt a kezéből ettek a lobbisták is. Amikor McCain nem nyert, az nem Palin miatt volt, hanem McCain személye miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal