[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
685
2 708
93
– Ezért röhög rajtunk az egész világ.

Rachel Levin transznemű amerikai admirális és Sam Brinton nukleáris energiaügyi miniszterhelyettes online fotója a francia nagykövetségen a Bastille-napi fogadáson heves reakciót váltott ki a felhasználókból:

„Így néz ki egy mentális zavar”;

„Ma túlterhelt a mérgező transzfeminitás”;

„Teljesen komolytalan nemzetté váltunk”;

„Tudod, miért nem vitte őket magával Biden, hogy térden állva könyörögjön olajért a szaúdiaktól? Mert a muszlim országokban mindkettőt kivégeznék, mint minden meleget és transzneműt."

M_IQUdHiVsE.jpg
Ennyi volt, mindent láttunk és mindent tudunk, még azt is, amit elképzelni se tudtunk.
Ezt a topikot most már nyugodtan be lehet zárni.
RIP
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 009
113
– Ezért röhög rajtunk az egész világ.

Rachel Levin transznemű amerikai admirális és Sam Brinton nukleáris energiaügyi miniszterhelyettes online fotója a francia nagykövetségen a Bastille-napi fogadáson heves reakciót váltott ki a felhasználókból:

„Így néz ki egy mentális zavar”;

„Ma túlterhelt a mérgező transzfeminitás”;

„Teljesen komolytalan nemzetté váltunk”;

„Tudod, miért nem vitte őket magával Biden, hogy térden állva könyörögjön olajért a szaúdiaktól? Mert a muszlim országokban mindkettőt kivégeznék, mint minden meleget és transzneműt."

M_IQUdHiVsE.jpg



Joguk van hozzá...:rolleyes::D
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Az Egyesült Államok kormánya minden lehetőséget kiaknáz annak érdekében, hogy törvénybe foglalja a globális minimumadót, még akkor is, ha a szenátusban demokrata párti ellenzésre is talált a megállapodás - nyilatkozta Janet Yellen amerikai pénzügyminiszter a világ legfejlettebb és legnagyobb gazdasággal rendelkező országok (G20) pénzügyminisztereinek az indonéziai Bali szigetén rendezett találkozóján szombaton.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/246251/
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 038
113
Az Egyesült Államok kormánya minden lehetőséget kiaknáz annak érdekében, hogy törvénybe foglalja a globális minimumadót, még akkor is, ha a szenátusban demokrata párti ellenzésre is talált a megállapodás - nyilatkozta Janet Yellen amerikai pénzügyminiszter a világ legfejlettebb és legnagyobb gazdasággal rendelkező országok (G20) pénzügyminisztereinek az indonéziai Bali szigetén rendezett találkozóján szombaton.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/246251/

Ami a közösségi médiás cégekre nem vonatkozik!!! Ami kategóriában a legnagyobbak MIND amerikai!!!
Ez az a média-nak nevezett kategória, amit a modern korban "király-csinálónak" és a negyedik hatalmi ágnak neveznek!!!


Hmmm...


Ami --közösségi média: Facebook, Twitter, Linkedin, ...-- a világuralmi tervek végrehajtásának (kommunikációs) eszköze lehet, azt csak ne merje korlátozni, adóztatni nemzeti hatáskörben senki.
Amiben pedig már nem az övék (USA) a vezető szerep, azt az általuk elvárt módon kezelje de-MINDENKI!

Már a látszat sem fontos, mindenki le van sz@rva, aki hagyja és akit lehet.
"Szép új világ!" ...épül.




Érlelődik bennem, hogy semmit nem veszek, ami amcsi.


.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 455
113
Ami a közösségi médiás cégekre nem vonatkozik!!! Ami kategóriában a legnagyobbak MIND amerikai!!!
Ez az a média-nak nevezett kategória, amit a modern korban "király-csinálónak" és a negyedik hatalmi ágnak neveznek!!!


Hmmm...


Ami --közösségi média: Facebook, Twitter, Linkedin, ...-- a világuralmi tervek végrehajtásának (kommunikációs) eszköze lehet, azt csak ne merje korlátozni, adóztatni nemzeti hatáskörben senki.
Amiben pedig már nem az övék (USA) a vezető szerep, azt az általuk elvárt módon kezelje de-MINDENKI!

Már a látszat sem fontos, mindenki le van sz@rva, aki hagyja és akit lehet.
"Szép új világ!" ...épül.




Érlelődik bennem, hogy semmit nem veszek, ami amcsi.


.
Pontosabban "amerikai". :oops: Amúgy, ha bevezetik a "minimumadót" akkor bevezethetnék a "minimumjövedelmet" is, illetve a két összeg megegyezhetne, így mindenki elmehetnek a 3.14csába.

 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Pontosabban "amerikai". :oops: Amúgy, ha bevezetik a "minimumadót" akkor bevezethetnék a "minimumjövedelmet" is, illetve a két összeg megegyezhetne, így mindenki elmehetnek a 3.14csába.

Majd kapsz te alapjövedelmet ha az oltási konyvecskédben elég matrica van, nem posztolsz csúnyákat olyanokról ami nekik nem tetszene és nem is tartod lehetőleg a kapcsolatot olyan "elemekkel" akik ezt teszik. S a legfontosabb, ha már éppen csak éhen nem döglesz, addig kihúzzák.

Kamm:
Kint élsz, másképp látod a dolgokat, itt, innen meg így van látva a nagy testvér. Van a felszín és az a csodás ország, én is imádom, meg is nézném azt a rengeteg szép helyet ami ott van. De a felszín alatt egy teljesen más gépezet működik, semmivel sem jobbak mint bármelyik nagyhatalom és most igencsak csöcsre óhajtanak mindenkit rakni, nyilván ez nem tetszik a társadalom részének. A többinek ott a 444/ nyugati szél meg a többi sz@r propaganda oldal, ott elmondják mit kell gondolni (másik fél, detto, de jelenleg nem ők fojtják meg az öreg kontinenst).
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 455
113
Akkor most eljátszottam az alapjövedelmem esélyeit?

 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Akkor most eljátszottam az alapjövedelmem esélyeit?

Le mertem volna fogadni, hogy az öreget már nyugdíjazzák mosranra és Kamala lesz az atyaúristen.
A cikkben említett 38%-os népszerűséget még így is erősnek érzem, de fentebb ők se lesznek mostanság gazdaságilag.
Ha sokáig nyomják a "minden fehér fekete" és a gendersemleges hülyeséget akkor Kamalának se lesz sok esélye semmire. Normális esetben.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 807
113
Le mertem volna fogadni, hogy az öreget már nyugdíjazzák mosranra és Kamala lesz az atyaúristen.
A cikkben említett 38%-os népszerűséget még így is erősnek érzem, de fentebb ők se lesznek mostanság gazdaságilag.
Ha sokáig nyomják a "minden fehér fekete" és a gendersemleges hülyeséget akkor Kamalának se lesz sok esélye semmire. Normális esetben.
Az a nő beszélni sem tud, nem hiába nem lett elnök jelölt. Bár persze bábnak jó lesz ő is annyira mint a vén trottyos a fosterék háza képzeletbeli barátoknak című rajzfilm főhőse.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
100 evvel előrébb, kurva gazdagon. Ja, ahhoz nem mocskos tolvaj oroszok meg zsidók kellettek volna, hanem okos üzletemberek.
De az nincs. Oroszorszag egy benzinkút, tulajdonosokkal, ami egy orszagnak maszkirozza magat, emlékezz.
Az amerikai helyzetről profi és komolyan vehető elemzéseket írsz.
Egyszerűen érthetetlen azonban, hogy az oroszokat illetően ilyen ordenáré óvodás szinten nyilatkozol, szerintem ezzel magadat járatod le, én legalábbis szerényebb szoktam lenni, ha olyan országot kell jellemeznem amiről nincsenek alapos ismereteim.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Az amerikai helyzetről profi és komolyan vehető elemzéseket írsz.
Egyszerűen érthetetlen azonban, hogy az oroszokat illetően ilyen ordenáré óvodás szinten nyilatkozol, szerintem ezzel magadat járatod le, én legalábbis szerényebb szoktam lenni, ha olyan országot kell jellemeznem amiről nincsenek alapos ismereteim.
Valami történhetett vele, megverték vagy hasonló
 
K

kamm

Guest
Az amerikai helyzetről profi és komolyan vehető elemzéseket írsz.
Egyszerűen érthetetlen azonban, hogy az oroszokat illetően ilyen ordenáré óvodás szinten nyilatkozol, szerintem ezzel magadat járatod le, én legalábbis szerényebb szoktam lenni, ha olyan országot kell jellemeznem amiről nincsenek alapos ismereteim.
Hat... szerintem jol ismertem az egesz orszagot, a mentaliltast, egeszen a kilencvenes evekig - mai napig olvasok oroszul, bar logikusan mar szotar kell egy ujsagcikkhez is - azota nemigen javult az 'uralkodo osztaly', viszont kozben elbukta a tudomanyos elitjet, a mar akkor is outdated, de akkor meg letezo industrial bazisat stb. Itteni oroszokat is ismerek joparat (putyinistat es ellenzoit is.) Putyin, amennyire remenykelto volt az elejen, annyira sotette valt az elmult 8-10 evben.

Valami történhetett vele, megverték vagy hasonló
Jah, 40+ evig megszalltak az orszagomat, a primitiv azsiai kommunistai kiramoltak a csaladot stb stb. Epelmeju magyar nem tamogathatja az oroszokat, ezt a felbarbar agresszor nepseget, akik tobbszor is vegigraboltak az orszagot.
Vesd az agyadba: semmi jo, ismetlem SEMMI jo soha nem jott az oroszoktol, CSAK ROSSZAT jelentettek a tortenelem soran.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 444
16 758
113
Hat... szerintem jol ismertem az egesz orszagot, a mentaliltast, egeszen a kilencvenes evekig - mai napig olvasok oroszul, bar logikusan mar szotar kell egy ujsagcikkhez is - azota nemigen javult az 'uralkodo osztaly', viszont kozben elbukta a tudomanyos elitjet, a mar akkor is outdated, de akkor meg letezo industrial bazisat stb. Itteni oroszokat is ismerek joparat (putyinistat es ellenzoit is.) Putyin, amennyire remenykelto volt az elejen, annyira sotette valt az elmult 8-10 evben.


Jah, 40+ evig megszalltak az orszagomat, a primitiv azsiai kommunistai kiramoltak a csaladot stb stb. Epelmeju magyar nem tamogathatja az oroszokat, ezt a felbarbar agresszor nepseget, akik tobbszor is vegigraboltak az orszagot.
Vesd az agyadba: semmi jo, ismetlem SEMMI jo soha nem jott az oroszoktol, CSAK ROSSZAT jelentettek a tortenelem soran.
Na és a Mengyelejev féle periódusos rendszer?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Hat... szerintem jol ismertem az egesz orszagot, a mentaliltast, egeszen a kilencvenes evekig - mai napig olvasok oroszul, bar logikusan mar szotar kell egy ujsagcikkhez is - azota nemigen javult az 'uralkodo osztaly', viszont kozben elbukta a tudomanyos elitjet, a mar akkor is outdated, de akkor meg letezo industrial bazisat stb. Itteni oroszokat is ismerek joparat (putyinistat es ellenzoit is.) Putyin, amennyire remenykelto volt az elejen, annyira sotette valt az elmult 8-10 evben.


Jah, 40+ evig megszalltak az orszagomat, a primitiv azsiai kommunistai kiramoltak a csaladot stb stb. Epelmeju magyar nem tamogathatja az oroszokat, ezt a felbarbar agresszor nepseget, akik tobbszor is vegigraboltak az orszagot.
Vesd az agyadba: semmi jo, ismetlem SEMMI jo soha nem jott az oroszoktol, CSAK ROSSZAT jelentettek a tortenelem soran.
Érthető az objektivitásod hiánya, ha családi sérelem áll a háttérben, akinek a családját nyomorították meg orosz, kínai, angol, holland, japán, amerikai, német, román, magyar, szerb stb zászló alatt az érzelmileg mindig is elfogult lesz az adott országgal szemben.

Azért jó dolgok is jöttek az oroszoktól, itt egy példa, az amcsiknak különösen érdekes.
Nicholas Roerich is orosz volt, az egész életműve fantasztikus. Az uralkodó osztályt illetően egyetértek, bár az világszinten is igen gyászos.


Ha ismersz személyesen oroszokat az jó, akkor van lehetőség félretenni a politika meg az oligarchák által keltett nyomort.
Az általánosítás amúgy azért sem jó, mert abból Ukrajna még rosszabbul jönne ki mint Oroszország.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Valami történhetett vele, megverték vagy hasonló
Félreérthető voltam, nem viccnek szántam. Simán lehet, hogy ő, vagy egy közeli hozzátartozója személyesen megtapasztalta az akkori állami erőszakszervezetek működését, a saját bőrén - és ezt az “érdemet” a szovjeteknek, azon belül az oroszoknak tulajdonította.
Nehezen magyarázható mással ez a szintű ellenszenv.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Az amerikai hadsereg egyre nehezebben tud újoncokat szerződtetni. Két és fél hónappal a pénzügyi év vége előtt a toborzási cél 50%-ánál tartanak.
Milyen érdekes, egy ország, amely demográfiailag remekül áll (a többi nyugati országhoz képest mindenképp), ráadásul a legnagyobb lakosságú nyugati nagyhatalom, és ez most ekkora nehézséget jelent. Boncolgatják a cikkben a lehetséges okokat meg az intézkedéseket, amellyel lendíthetnének a dolgon - például lejjebb vinni a követelményeket.