https://www.science.org/cms/10.1126/science.369.6503.487/asset/5985b90a-0610-4636-a073-f68499e121da/assets/graphic/369_487_f1.jpeg According to Google News, the world's top story early Monday morning was the report that intelligence analysts at the Department of Energy concluded that the global...
www.unz.com
A Google News szerint hétfő kora reggel a világ vezető híre az a jelentés volt, amely szerint az Energiaügyi Minisztérium hírszerzési elemzői arra a következtetésre jutottak, hogy a globális Covid-járvány egy kínai laboratóriumi szivárgás miatt tört ki Vuhanban.
Ez az eredeti történet a Wall Street Journal exkluzív híreként jelent meg vasárnap, és sok tízezer alkalommal retweetelték ki, külön-külön olyan, egymástól feltűnően eltérő közszereplők népszerűsítették, mint az NSA visszaéléseit nyilvánosságra hozó Edward Snowden (aki most Oroszországban él, már az ukrán háború kitörése után felvette az orosz állampolgárságot is) és Mike Pompeo volt CIA-igazgató.
Ha bebizonyosodik, hogy ez a gigantikus katasztrófa egy kínai laboratóriumban kifejlesztett vírus gondatlanságból való kiszabadulása miatt következett volna be (amit nyilván eltitkoltak), a világpolitikai következmények óriásiak lesznek.
De amint túlléptünk a drámai szalagcímeken, amelyek megragadták a világ fantáziáját, a cikkekben közölt tényleges tartalom rendkívül soványnak tűnt.
Még 2021-ben Joseph Biden elnök utasította Amerika 17 különböző hírszerző ügynökségét, hogy 90 napot töltsenek a Covid-járvány eredetének kivizsgálásával, és ígéretet tett arra, hogy nyilvánosan közzéteszik az eredményeiket. Ezen időszak végére 16 ügynökség vagy nem jutott semmilyen következtetésre, vagy bizonytalan maradt, vagy úgy döntött, hogy a vírus valószínűleg természetes eredetű, míg az FBI "mérsékelt bizonyossággal" kijelentette, hogy szerintük a Covid valószínűleg egy vuhani laboratóriumi szivárgásból származik.
Most, majdnem két évvel később, az Energiaügyi Minisztériumunk néhány meg nem nevezett hírszerzési elemzője nemrégiben úgy döntött, hogy felülvizsgálja korábbi álláspontját, és a laboratóriumi szivárgás elméletét támogatja, de csak "alacsony bizalommal". Ráadásul a WSJ sztorija globális médiatűzvihart robbantott ki anélkül, hogy bármi jelét adta volna annak, hogy a megváltozott álláspontjuk bármilyen új bizonyíték vagy elemzés eredménye lett volna, nem is beszélve a döntésük tényleges részleteinek ismertetéséről.
Az elmúlt hónapokban óriási mértékben megnőtt a Kínával szembeni amerikai kormányzati ellenségeskedés, amelyet legutóbb a kémléggömbökkel és az Oroszországnak nyújtott esetleges katonai támogatással kapcsolatos vádak tápláltak. Így talán néhány kormányzati elemző csak magába szívta ezt a politikai üzenetet, és miután elolvastak néhány könyvet vagy cikket, amelyek a laboratóriumi szivárgás elméletét népszerűsítették, és az elmúlt néhány évben megjelentek, úgy döntöttek, hogy "alacsony bizonyossággal" támadják Kínát a laboratóriumi szivárgás vádjával.
Ez aligha tűnt olyan fejleménynek, amelynek globális médiatűzvihart kellene kirobbantania. Félig-meddig azt is gyaníthatnánk, hogy a hatalmas médiafelhajtás célja az volt, hogy elterelje a konspiratív gondolkodású emberek figyelmét Seymour Hersh nagyszabású felfedezéseiről, amelyek az európai Északi Áramlat energiavezetékek amerikai lerombolásáról és az ENSZ Biztonsági Tanácsának nemrégiben tartott üléséről szóltak, amelyen ezeket a robbanásveszélyes vádakat tárgyalták.
Ráadásul a WSJ sztorijának vezető szerzője Michael R. Gordon volt, akinek hírhedt, névtelen forrásból származó, Szaddám Huszein nukleáris fegyverprogramjáról szóló, hamis hírszerzési információkkal teli történetei sikeresen támogatták a katasztrofális iraki háború elindítását. 2021-ben a WSJ-ben egy korábbi címlapsztorit tett közzé, amelyben szintén a Kínával szembeni laboratóriumi szivárgási vádakkal állt elő, és akkoriban megjegyeztem a feltűnő történelmi párhuzamokat az iraki háború tömegpusztító fegyvereivel kapcsolatban.
Decembertől kezdve Will Jones, a brit Daily Sceptic kiváló cikksorozatot jelentetett meg, amelyben felvázolta a Covid eredetével kapcsolatos döntő bizonyítékokat, és gyorsan kiadott egy új cikket, amely a hirtelen feléledt laboratóriumi szivárgás elméletét tárgyalja.
Talán néhány névtelen elemző az Energiaügyi Minisztériumban hirtelen izgalmas új bizonyítékot talált egy vuhani laboratóriumi szivárgásról, olyan bizonyítékot, amelyet az elmúlt három év során az összes korábbi nyomozó nem vett észre. De ha ez így van, akkor azt vártam volna, hogy a médiaközleményekben említést tesznek erről a bizonyítékról, de ehelyett nem szóltak semmit. Így sokkal valószínűbbnek tűnik, hogy csupán mérlegelték a meglévő bizonyítékokat, és egy másik "alacsony bizonyosságú" következtetést adtak meg. És ilyen erős új bizonyítékok hiányában úgy gondolom, hogy a laboratóriumi szivárgás ellen felhozott érvek továbbra is nagyon erősek, sőt elsöprő erejűek.
Ugyanakkor nagyon erős bizonyítékok vannak arra is, hogy a Covid vírus nem természetes volt, hanem laboratóriumban hozták létre. Jeffrey Sachs professzor a Columbia Egyetemről két évet töltött a Lancet Covid-bizottságának elnökeként, és ő és más tudományos szakértők meggyőző érveket hoztak fel amellett, hogy a vírus jellemzői nagyon valószínűtlenek, hogy a természetben találták volna meg, és azzal érvelnek, hogy a vírust amerikai technológiával biotechnológiával állították elő, és az amerikai kormányzat körüli tudósok később nagyszabású eltussolást szerveztek, hogy elfedjék ezt a valóságot.
2020 januárja óta a nyilvános vita a Covid eredetéről szóló két fő elméletre korlátozódik. A tudományos és médiaszereplők többsége gyorsan kijelentette, hogy a vírus természetes, és véletlenszerűen jelent meg Vuhan városában 2019 végén. Eközben az interneten széles körben elterjedt, erős kisebbségi nézet azt állította, hogy a vírust egy vuhani laboratóriumban biotechnológiával állították elő, és véletlenül szivárgott ki a környező városba, elindítva a globális járványt.
Több mint 30 hónapja hangsúlyozom, hogy valójában három tökéletesen hihető hipotézis létezik a Covid-járvány kitörésére. A vírus lehetett természetes, és véletlenszerűen jelent meg Vuhanban 2019 végén; a vírus lehetett egy vuhani tudományos laboratórium mesterséges terméke, amely véletlenül szivárgott ki akkor; vagy a vírus lehetett Amerika százmilliárd dolláros biofegyverprogramjának biotechnikai terméke, egy olyan biofegyver, amelyet a Trump-kormányzat egyes elemei vetettek be Kína és Irán ellen az ezekkel az országokkal való ellenséges nemzetközi konfrontációnk csúcspontján.
Az első két lehetőséget nagyon széles körben megvitatták és vitatták a nyugati mainstream és alternatív médiában, míg a harmadikat szinte teljesen figyelmen kívül hagyták, annak ellenére, hogy vezető orosz, iráni és kínai kormánytisztviselők nyilvánosan megvádolták Amerikát azzal, hogy szándékos biológiai támadás keretében Covidot szabadítottak el.
Valójában 2020 áprilisától kezdve egy hosszú cikksorozatot tettem közzé, amelyben azt állítottam, hogy erős, sőt talán elsöprő bizonyítékok szólnak e harmadik, figyelmen kívül hagyott lehetőség mellett.
Tavaly decemberben megvitattam és áttekintettem több fontos, a Covid vírus eredetéről szóló, nemrégiben megjelent könyvet, amelyek mind a laboratóriumi szivárgás hipotézisét támogatják. Megjegyeztem, hogy a szerzők - Jasper Becker, Sharri Markson, Alina Chan és Matt Ridley - egyike sem merte még csak fontolóra sem venni a kizárt harmadik lehetőséget, talán azért, mert a kiadói ipar realitásai megkövetelték tőlük, hogy ilyen orwelli "gátat" alkalmazzanak a gondolkodásukra.