mandiner.hu
Teljesen egyértelmű, hogy az USA-ban már működik egy ideje a gondolatrendőrség. Persze nem intézményesítetten, hanem társadalmi összefogás formájában. Például:
Felfüggesztett edző
Az USA szólásszabadság eljutott arra a pontra, hogy nem mondhatsz bizonyos dolgokat, mert kirúgnak. És nem egyedi, elszigetelt esetről van szó, hanem egy általános jelenségről. Ez már a lónak az a bizonyos másik oldala.
Nem véletlen, hogy elkezdtek butulni, rendszeresen megbüntetnek mindenkit, aki nem áll be a fősodorba.
Nyilvánvalóan az USA-ban is vannak okos emberek. A kérdés az, hogy 1) megfojtják-e őket az idióták 2) lesz-e olyan hely a világon, ahol szívesebben élnek.
Nem látok bele, de végtelenül kíváncsi vagyok, a tudományos eredmények terén Kína mennyire zárkózott fel mostanára. Elindulhat-e egy fordított agyelszívás? Dönt-e úgy egy kutató, hogy neki bizony érdemesebb Kínában lennie, mert ott jobbak a lehetőségek.
In 2021, China’s IP office received around 1.59 million patent applications.
Azaz a kínaiak 1.59 millió szabadalmat jegyeztek be 2021-ben, az USA 0.5 milliót (EU-ról nem merek írni, kevesebb mint Dél-Korea,
forrás).
Amikor elkezdtünk RFID-val foglalkozni, amerikai chipeket rendeltünk. Most már kizárólag kínaiakat rendelünk. Nem csak olcsóbb, jobb is. Miért vennék amerikait?
Bár semmilyen alapom nincs rá, most jól megjósolom, hogy az USA a következő 20 évben padlót fog, utána kijózanodik, feláll, és elkezd kb. normálisan működni.
Erőteljesen remélem, hogy jól fogják viselni a pofonokat és nem borítják tűzbe a világot kétségbeesésükben.