[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Stimmt. Én sem gondolom, hogy elnöknek kéne lenni.
Viszont az. Ez van.
Nem feltétlenül neked címezve, de nekem nem szimpatikus, hogy ugyan nem is csinált
olyan 'elnökös dolgot' ami kifogásolható lenne, pusztán azért röhög rajta a fél fórum, mert elesik a lépcsőn,
bringával eldől /én is estem már../ stb.
Tehát pusztán azért, mert öreg.
Én szeretnék ennyi idősen még egyáltalán képesnek lenni arra, hogy felüljek a kerékpárra.

Aztán persze, OK, nem ő tehet róla, hanem a tuggyukkik meg az éssatöbbi.
Viszont akkor meg nem is rajta kell röhögni.
Empátia.
 
  • Tetszik
Reactions: tiz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 812
47 063
113
Stimmt. Én sem gondolom, hogy elnöknek kéne lenni.
Viszont az. Ez van.
Nem feltétlenül neked címezve, de nekem nem szimpatikus, hogy ugyan nem is csinált
olyan 'elnökös dolgot' ami kifogásolható lenne, pusztán azért röhög rajta a fél fórum, mert elesik a lépcsőn,
bringával eldől /én is estem már../ stb.
Tehát pusztán azért, mert öreg.
Én szeretnék ennyi idősen még egyáltalán képesnek lenni arra, hogy felüljek a kerékpárra.

Aztán persze, OK, nem ő tehet róla, hanem a tuggyukkik meg az éssatöbbi.
Viszont akkor meg nem is rajta kell röhögni.
Empátia.
Remélem a rákos félheréjű Putyót is sajnálni kell akkor az empátia jegyében, csak hogy a csúf kettős mércét elkerüljük már valahogy Ő is öreg, beteg. Lehet már nem is él :D !
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Stimmt. Én sem gondolom, hogy elnöknek kéne lenni.
Viszont az. Ez van.
Nem feltétlenül neked címezve, de nekem nem szimpatikus, hogy ugyan nem is csinált
olyan 'elnökös dolgot' ami kifogásolható lenne, pusztán azért röhög rajta a fél fórum, mert elesik a lépcsőn,
bringával eldől /én is estem már../ stb.
Tehát pusztán azért, mert öreg.
Én szeretnék ennyi idősen még egyáltalán képesnek lenni arra, hogy felüljek a kerékpárra.

Aztán persze, OK, nem ő tehet róla, hanem a tuggyukkik meg az éssatöbbi.
Viszont akkor meg nem is rajta kell röhögni.
Empátia.
A demencia egyik igen fontos tulajdonsága, hogy mindig először a "belátás" képességét rombolja le. (Neurológustól tudom... :cool: )
Pontosan emiatt van rengeteg vezetésre alkalmatlan, ön- és közveszélyes, 70+-os öreg az utakon. A fő probléma ott van, hogy ez a faszi az Amerikai Egyesült Államokat vezeti.
És onnantól, hogy nincs önálló gondolata (ugye múltkor lefényképezték az útmutatóját o_O), gyakorlatilag egy civil puccshoz asszisztál. Ugyanis nem ő irányítja az országot, hanem a köre. Ezek az emberek nem a megválasztott amerikai "elnökök". Gyakorlatilag felelősség nélkül bitorolják az irányítást.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A demencia egyik igen fontos tulajdonsága, hogy mindig először a "belátás" képességét rombolja le. (Neurológustól tudom... :cool: )
Pontosan emiatt van rengeteg vezetésre alkalmatlan, ön- és közveszélyes, 70+-os öreg az utakon. A fő probléma ott van, hogy ez a faszi az Amerikai Egyesült Államokat vezeti.
És onnantól, hogy nincs önálló gondolata (ugye múltkor lefényképezték az útmutatóját o_O), gyakorlatilag egy civil puccshoz asszisztál. Ugyanis nem ő irányítja az országot, hanem a köre. Ezek az emberek nem a megválasztott amerikai "elnökök". Gyakorlatilag felelősség nélkül bitorolják az irányítást.
Én azért inkább örülök annak, hogy nem épp pl. egy JFK az elnök.
Lehet szarabbul járnánk.
Remélem a rákos félheréjű Putyót is sajnálni kell akkor az empátia jegyében,
Mert? Ténymegállapításokkal fölösleges ellenkezni :D :D
 
  • Vicces
Reactions: megazez and zeal

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 616
5 356
113
És onnantól, hogy nincs önálló gondolata (ugye múltkor lefényképezték az útmutatóját o_O),
Jó pár évvel ezelőtt, amikor még nem csak a Fideszes sajtót engedték be a kormány rendezvényeire, lefotózták Orbán Viktor útmutatóját is. Akkor neki sincs önálló gondolata?

Ha nagyobb nyilvánosság előtt beszélsz, akkor az a természetes, hogy van ilyen. Legfeljebb nem olyan részletes mint Biden-nek.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 567
18 410
113
Én azért inkább örülök annak, hogy nem épp pl. egy JFK az elnök.
Lehet szarabbul járnánk.
Én kevésbé. Azért a világ első számú országának vezetője legyen már tisztában azzal, hogy mit csinál, és az is jó lenne ha nem képzeletbeli barátokkal fogna kezet. Gyakorlatilag azok akik irányítják kb bármire rá tudják venni. Rég nem abban a székben lenne a helye.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 150
28 889
113
Stimmt. Én sem gondolom, hogy elnöknek kéne lenni.
Viszont az. Ez van.
Nem feltétlenül neked címezve, de nekem nem szimpatikus, hogy ugyan nem is csinált
olyan 'elnökös dolgot' ami kifogásolható lenne, pusztán azért röhög rajta a fél fórum, mert elesik a lépcsőn,
bringával eldől /én is estem már../ stb.
Tehát pusztán azért, mert öreg.
Én szeretnék ennyi idősen még egyáltalán képesnek lenni arra, hogy felüljek a kerékpárra.

Aztán persze, OK, nem ő tehet róla, hanem a tuggyukkik meg az éssatöbbi.
Viszont akkor meg nem is rajta kell röhögni.
Empátia.
Itt kevered a kettőt. Itt nem egy idős bácsin röhögünk, hanem azon, h elnök lehet, és az amcsi média próbál úgy tenni, mintha nem lenne semmi látnivaló. Ezen röhögünk, közben ugye sírnunk kéne, mert nincs felelősség. Ugye az USA külpolitika elvileg az elnök hatásköre, itt meg láthatatlan, felelősségre vonhatatlan alakok kavarják a szart, mert ugye az nyilvánvaló, h Biden nem képes felelős döntést hozni. Szóval röhögünk, igen, de valahol kínunkban.
Azt meg elegánsan kikerülted, h nem csak a pofára esése gáz, hanem ahogy gyerekekkel, nőkkel viselkedik, az is. Ez pedig nem a korából fakad, max abban gátolja a demenciája, h felismerje, h kamerák előtt nem kéne így viselkedni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 812
47 063
113
Jó pár évvel ezelőtt, amikor még nem csak a Fideszes sajtót engedték be a kormány rendezvényeire, lefotózták Orbán Viktor útmutatóját is. Akkor neki sincs önálló gondolata?

Ha nagyobb nyilvánosság előtt beszélsz, akkor az a természetes, hogy van ilyen. Legfeljebb nem olyan részletes mint Biden-nek.
Repeat the line ;) :D !
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Jó pár évvel ezelőtt, amikor még nem csak a Fideszes sajtót engedték be a kormány rendezvényeire, lefotózták Orbán Viktor útmutatóját is. Akkor neki sincs önálló gondolata?

Ha nagyobb nyilvánosság előtt beszélsz, akkor az a természetes, hogy van ilyen. Legfeljebb nem olyan részletes mint Biden-nek.
Akkor te nem azt az "útmutatót" láttad fényképen.
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Én kevésbé. Azért a világ első számú országának vezetője legyen már tisztában azzal, hogy mit csinál, és az is jó lenne ha nem képzeletbeli barátokkal fogna kezet. Gyakorlatilag azok akik irányítják kb bármire rá tudják venni. Rég nem abban a székben lenne a helye.
Arra utaltam, hogy lehet JFK-vel már rég nem csak Ukrajnában menne a mókázás.

Itt kevered a kettőt. Itt nem egy idős bácsin röhögünk, hanem azon, h elnök lehet, és az amcsi média próbál úgy tenni, mintha nem lenne semmi látnivaló. Ezen röhögünk, közben ugye sírnunk kéne, mert nincs felelősség. Ugye az USA külpolitika elvileg az elnök hatásköre, itt meg láthatatlan, felelősségre vonhatatlan alakok kavarják a szart, mert ugye az nyilvánvaló, h Biden nem képes felelős döntést hozni. Szóval röhögünk, igen, de valahol kínunkban.
Elég ritka esetekben fordult eddig is elő, hogy egyszemélyben döntött volna az elnök.
Azt meg elegánsan kikerülted, h nem csak a pofára esése gáz, hanem ahogy gyerekekkel, nőkkel viselkedik, az is. Ez pedig nem a korából fakad, max abban gátolja a demenciája, h felismerje, h kamerák előtt nem kéne így viselkedni.
Nem tudom mennyire gáz, nem voltam ott.
Nem is rémlik, hogy olyan dolog lett volna, ami miatt felelősségre kéne vonni.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 150
28 889
113
Arra utaltam, hogy lehet JFK-vel már rég nem csak Ukrajnában menne a mókázás.


Elég ritka esetekben fordult eddig is elő, hogy egyszemélyben döntött volna az elnök.

Nem tudom mennyire gáz, nem voltam ott.
Nem is rémlik, hogy olyan dolog lett volna, ami miatt felelősségre kéne vonni.
Nyilván nem egy személyben dönt, még tán Sztálin sem egyedül döntött mindenben. A felelősséget viszont ő viseli. Ellenben ha eljátszunk a gondolattal, h később egy döntés miatt bíróság előtt kéne felelnie, jön az ügyvéd, és közli, h ja, hát szegény bácsi nem beszámítható?

Van egy cuki anekdota a Kurszk kiemeléséről. A mérnök elmondja az elnök bácsinak, h igen, kivitelezhető. Majd amikor arra kerül a sor, h felszínre hozzák-e, azt válaszolja, hogy nem. Aztán amikor az elnök bácsi négyszemközt megkérdezi, hogy ez mégis mi volt, közli, h "még mindig úgy gondolom, hogy megoldható, de Ön az elnök, Önnek kell meghozni a döntést". Persze lehet, hogy csak kitalált sztori, de a lényeg benne van.

1:40 körül pl
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 616
5 356
113
Akkor te nem azt az "útmutatót" láttad fényképen.
Biden útmutatója kicsit részletesebb. :D

Egyébként meg komolyabb politikusoknak egy csapat írja írja a beszédeit. Kampány idején azt is mérik, hogy milyen szavakat használjon a beszédben. Amikor Hillary Clintonnak kiszivárgott a levelezése, kiderült például hogy egy egysoros "spontán" Twitter üzenetről előtte egy napig egyeztetett a stáb 7-8 tagja.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 539
8 032
113