[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 939
29 373
113
Azt hiszem bajban vagyunk. Ha Magyarország sorsára vevítjük ezt le, akkor tényleg érdemes tanulmányozni az egykori hellenisztikus államok sorsát Ázsiában, Szíriában ahhoz, hogy megértsük: a tatárjárás vagy török hódoltság nem jelentett soha akkora veszélyt Magyarország puszta fennmaadására, mint az amerikai polgárháború potenciális mellékes kézlegyintése, ami Magyarország létezésének végét is jelentheti. És fogja is jelenteni.

Trump például mindenképp vesztes, alkalmatlan teljesen a polgárháborús vezér szerepére, ez már a Capitolium ostromakor kiderült: nem volt hajlandó megszerezni az államot magának és legyilkoltatni a demokratákat, akik viszont nem fognak habozni, különösen, hogy látták: nem csak a laposképernyős tévéket tudja megszereni egy viszonylag csekély létszámú csőcselék, hanem az államrezon központját is. Ha Trump miatt indul el, akkor az első felvonást a demokraták fogják nyerni, a trumpisták lesznek az első tömeggyilkosságok áldozatai, beleértve a magyar politikai elitet -és vele az országlakók egy részét- is, mint az amerikai polgárháborúba önéként és dalolva belekeveredett résztvevőket, akiknek a nevét Amerikában is jól ismerik a legyilkolandó ellenségek listájára írva. Pressman tényleges helytartó lesz itt, kokrét halállistákkal a kezében, aminek az összeírásában lelkes helyiek nyújtanak talán már most neki segítséget. Már az is lehet, hogy Dobrev elmúlt évek beli és Magyar újdonsült hangneme ezért váltott levadászás lépten-nyomon hangoztatására, mert ez már zajlik. Ha fideszes politikus vagy NER-es érdekelt vagy akkor mindig jusson eszedbe ez a két jellegtelen, lényegében veszélytelen senki, akit kézlegyintéssel ölettek meg a semmiért, mert ők már itt tartanak Amerikában, miközben neked illúzióid vannak itt Magyarországon a saját magad, országod és a nyugati világ jövőjéről:

boeing-john-barnett.webp
boeing-joshua-dean.webp


Látod, ezek olyan kis senkik hozzád képes, a saját milliődben lehet nem is találkozol ilyenekkel, kedves ner-es vagy éppen dékás, tiszás (mert ti is sorra fogtok kerülni valamelyik felvonásban)! És velük ellentétben a helytartó és barátai szemében te, mint NER-es valaki nemcsak ellenség leszel, hanem kifosztható vagyonos is (aztán majd egy következő felvonásban az elsőt túlélő dékás, tiszás kerül sorra, ha éppen erre menetel egy amerikai hadosztály a polgárháború forgatagában, mert az amerikai kiskatonák többek közt dettó a zsákmányért fognak harcolni, amit a vezéreik a provinciák kifosztásával teremtenek elő nekik, jó esetben fizess egymilliárd dollár, rosszabb esetben a katonkák maguk fosztják ki és erőszakolják a helyi lakosságot)! Jachtjaid vannak az Adrián, villáid, gyáraid, értékes ingatlanjaid. Csomó minden, amiért észre fognak venni az aktuális polgárháborús felvonásban győztes amerikai helytartók köreiben gyülekező dögevők, provinciákba fosztogatni kiutazó szerencselovagok (csak Mithridatész idején százezer ilyen polgárháborús római szerencselovagot, fosztogatót gyilkoltak le Kisázsiában a Róma ellen lázadó helyiek).

Az egyetlen esélyünk a túlélésre, ha határosak leszünk Oroszországgal, mert akkor az ide behívott orosz tankok és a mögöttük álló orosz nukleáris arzenál talán ad majd annyi védelmet, hogy megússzuk az amerikai seregtestek polgárháborús átvonulásait és a végkövetkezményt: a leigázott Európa betagolását egy-egy amerikai vezér birodalmába, a leendő és valóságos Amerikai Birodalomba. Magyarország ugyanis túl kicsi ahhoz, hogy önálló provincia legyen, valószínűleg úgyis odacsatolnak majd minket egy nagyobb és jobban kézben tartott egységhez, mint Románia vagy Ukrajna, ha fennmaradnak ezek az entitások. A legtöbb kisázsiai hellenisztikus állam így járt és tűnt el végleg a világtörténelemből.

Az amerikai polgárháborút nem az interneten fogjuk nézni ugyanis. A rómait anno a leendő római birodalom a teljes Mediterránum területén vívták meg, a nagy seregek általában nem Itáliát, hanem Hellaszt, Ázsiát, Szíriát és Egyiptomot tartolták le, meg Hispániát és Galliát (amit csak azért igáztak le és fosztottak ki, hogy Caesarnak legyen pénze Rómában korrumpálni). A Római Birodalmat mint olyat a polgárháborúk teremtették meg. Akkor taroltak le mindent, fosztottak ki és számoltak fel, mint országot azon a területen, ami a tulajdonképpeni Római Birodalom lett és ahol önálló és olykor évezredes államok területek el és tűntek el a történelemből végleg ennek következtében. Az olyan országnevek, hogy Franciaország vagy Németország már csak annyit jelentenek valószínűleg egy realista amerikai narratívában, mint a plotemaida Egyiptom, vagy a Szelekuida Szíria. Önálló politikájuk nincs, a vezetők fiai Rómában túszok, csak ütközőállomok és kifosztható gazdaságú kliensek Róma fenntartása érdekében: elég ismerősen hangzik ebben a pillanatban elnézve a vezető EU tagállamok Amerikától való önállóságát*, pedig ez csak előjáték, ahhoz ami jöhet, ha az amerikaiak belekezdenek gátlások nélkül.

Ha pedig otthon nincsenek gátlásaik, márpedig nincsenek, akkor a perifériákon a lenézett vagy egyenesen gyűlölt (mi magyarok a demokraták által) majmok között végképp nem lesznek!

Macron atompolitikája (EU atomfegyverek) és a közös sorozás lehet nagyon nem arról szól, hogy Brüsszel Ukrajnába akar menetelni, hanem ezt a valóságost felismerő legbelső EU elit utolsó, kétségbeesett kísérlete arra, hogy legyen egy tömb, ami ellen tud állni Amerikának, mert van centralizált vezetése, van hadserege és vannak atomfegyverei! Magyarország lényegében választhat, hogy brüsszeli provincia leszünk vagy a polgárháború forgatagában lehet végleg eltűnünk, hacsak az oroszok el nem érik a határainkat, mert akkor megmenekültünk. De ez per pillanat nem reális politika, ha Orbán nem egy vénember lenne, aki perspektíva nélkül rendeli alá a politikáját bármilyen aktualitásnak visszatérne oda, amit eredetileg ő szorgalmazott: közös európai hadsereg, akkor még talán lenne remény az első felvonás megúszására:


De szegény öreg már nem tudja hol van és mivel jár az az ámokfutás, amit folytat. Vagy az oroszok vagy brüsszel, de más útja az országnak jelenleg nincs, mert már túl kevés az idő a saját atomfegyverek és egy jól felszerelt tömeghadsereg létrehozására (de talán még ez se lenne garancia), hogy ellenállhassunk annak a viharnak, ami most kezdődhet, lényegében már bármikor, hogy aztán az egész évszázadon áthúzódjon, mire nyugvópontra jut.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 676
14 005
113
Egy társadalom sose úgy néz ki, mint ahogy írnak róla a saját sajtójában, ahogy nyilatkoznak róla a saját polgárai. Sokkal inkább úgy, ahogy az aktuális működése kitermeli azokat a jeleket és jelenségeket, amiket puzzledarabként egymás mellé rakva rekonstruálhatunk egy narrációt az aktuálisan ott zajló folyamatokról, amik drasztikusan eltérhetnek a látványos valóságtól. Amerika szerintem nagyon nem a fényes jövő felé szárnyal!

38069-boeing-737-max-9-first-flight.jpg


A Boeing környéki gyilkosságok mást mutatnak. Ha az amerikai átlagpolgár apolitikussá, illúziómentessé, minden eszmétől, gondolattól lemondóan vagy egyenesen undorral elfordulóvá válása, a társadalmat korábban meghatározó intézmények elvesztése, ennek tudomásul vétele, a nyers erőszakba, mint egyetlen létező erőbe való beletörődés a realitás, mint kiváltó tényezője annak, hogy ilyen senkiket egyszerűen és pofátlanul megöletnek lehet a helyes narratíva!

A Boeing belső viszonyai is ugyanígy felbomlottak, a technikától és termeléstől a menedzserutalom révén elszakadt vállalatot eluralta az aktuális woke politika a soron is alapvetően woke szempontok szerint felvett munkaerő termel selejtet, lezuhanó, széteső gépeket, mert a négerek ennyit tudnak. Aki meg ezt a nyilvánosság elé viszi, azt olyan játszi könnyedséggel öleti meg a vezetés -ahogy ezt elképzelem- egy meeting-en kézlegyintéssel elintézve a sorsát, , ahogy soha máskor ilyet nem tettek az intézmények és morál uralma alatt álló Amerikában. Tocqueville Amerikája nem létezik többé. Nem vagyunk ugyan amerikaiak, de tudtuk innen kívülről nézve, hogy Amerika az intézmények és morál uralmának egy sajátos képlete és nem annak teljes hiánya! Az ilyen embereket, mint ezek a szivárogtatók voltak hagyták volna a periférián tengődni, egzisztenciálisan tönkretéve és a pénz uralma alatt álló sajtó álltal elhallgatva, ahogy régen történt ezekkel, mert az intézmények úgyis védték volna a nagy vagyont a morál pedig visszatartotta volna a nagy hatalmat is a végzetes tettektől. De ma megöletik őket, azok a pénzemberek, akik az amerikai polgárháború, a bimbózó császárkor potenciális hatalomra törő, vagy azok kíséretébe tartozó emberei lesznek, tehát azon extrém csekély számú kisebbségének a tagjai, akik ölni és öletni fognak a hatalomért.

Csak azért öletik meg ezeket a szerencsétlen Boeing alkalmazottakat, mert szembe mertek fordulni velük, mert a morál helyébe a világnak a lehető legszemélyesebb narratívája lépett: én meg ők. Egy kézlegyintéssel a semmiért egy tét nélküli helyzetben jönnek ezek a gyilkosságok. Hogy mennyire mélységesen megváltozott minden Amerikában, hogy az egykori társadalom, a hatalomban érdekelt legeslegfelsőbb rétege már farkastörvények szerint játszik és hoz döntéseket, azt ez is mutatja.

Ezek az emberek fogják a polgárháború idején az ellenséges vezér -a Facebook és egyéb szociális médiák kommentjei, lájkjai révén pontosan azonosított, lakcímlisták alapján összeírt- híveire, követőire a tömegessé váló proskripció keretei között ráuszítani a városi csőcseléküket, hogy intézze el őket, cserébe a javaikért, amit megtarthat. Már csinálják lényegében semmiségekért öletnek meg mérnököket, volt alkalmazottakat, csak mert ellenséggé váltak számukra. Ami látlelete és vele járó potenciális következményének felbecslése a polgárháború előtt kialakult, a polgárháború szempontjából lényeges emberek lelkialkatának. Ezek a menedzserek ugyanis azok a pénzemberek (Rómában lovagrendiek), akiknek alapvető anyagi érdekük, a saját túlélésük, hatalmunk, profitjuk alapvetése, hogy részt kell majd venniük a küzdelemben, ha egyáltalán életben akarnak maradni. Énszerintem a megfelelő lelkialkatban vannak már a polgárháborús gondolkodáshoz.

Ehhez a túlélési folyamathoz tartozik a TikTok könnyed kisajátítása is, ami kilóg a Kínával szembeni szankciók közül, mert nincs gazdasági oka. Tisztán belpolitikai van. Ami a TikTokkal történik az is proskripció már, jogilag az is elképzelhetetlen lett volna Amerikában évtizedekkel ezelőtt, most pedig ez is játszi könnyedséggel megy, ahogy egy ellenséges szuperhatalom vagyonának, a zárolt orosz vagyonnak a proskripciója is. Ezért lesz létérdeke, puszta túlélési ösztöntől vezérelve az amerikai pénzügyi, menedzserelitnek a résztvétel a polgárháborúban. Nincs többé semmilyen jog, semmilyen intézmény ami védené őket a vagyonukat és potenciális befolyásukat, ami nem több mint zsákmány mások szemében. Jól is érzik és hasonulnak, ezért öletnek lépten nyomon.
MV5BNmM5NmEyNjYtMDI5Zi00MDhiLTk5NDgtNTAzY2VjZDU1MjI1XkEyXkFqcGdeQXVyMjk3NTUyOTc@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 693
22 421
113
Káncz egy ugyancsak extrém alak, tippjeinek igen alacsony megvalósulási arányával.
Ezen a cikken is végig lehet menni: elhangzott közel 8 éve, mi valósult meg?
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand and SilvioD

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 939
29 373
113
Káncz egy ugyancsak extrém alak, tippjeinek igen alacsony megvalósulási arányával.
Ezen a cikken is végig lehet menni: elhangzott közel 8 éve, mi valósult meg?
Nem volt lényeges a cikk tartalma. A lényeges az volt, hogy Orbán letagadja, hogy ő akart közös európai hadsereget és most pont szembenáll ezzel, amikor ellentétben az évekkel ezelőtti szituációval ténylegesen létérdekünk lenne ez a közös hadsereg.

2016: valóságosan nem lenne érdekünk a közös hadsereg, mert csak Brüsszel hatalmát növelné

Orbán: Létre kell hozni egy európai hadsereget​


vs.

2024: a túlélésünk múlhat egy közös európai hadseregen, mert Brüsszel lehet az egyetlen hatalom, ami ellen tud állni az USA-nak

Orbán Viktor: Mintha valaki más döntene a magyarok véréről. Ez elfogadhatatlan!​


És mindezt egy teljesen tét nélküli EP választás miatt (az önkormányzatit nem befolyásolja). Huszonnégy órát nem lát már előre a kormányzat, meg se próbál bármilyen megalapozott döntést hozni, stratégiai tervezés gyakorlatilag nem létezhet, ha ilyen ügyekben ilyen értelmetlen döntések születnek. Pedig találkozott személyesen Macronnal, mikor az éppen elkezdte fejtegetni a közös, európai nukleáris arzenált, tehát valamit mondania kellett neki a franciának arról, hogy miképp látja az európai perspektívákat, hogy növelni akarja Európa kifejezetten csak katonai súlyát (mégis ki ellen, az oroszok nem számítanak francaia szempontból ennyire egy afrikai ribillió miatt). De ez se számít úgy tűnik.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 586
97 737
113
Nem volt lényeges a cikk tartalma. A lényeges az volt, hogy Orbán letagadja, hogy ő akart közös európai hadsereget és most pont szembenáll ezzel, amikor ellentétben az évekkel ezelőtti szituációval ténylegesen létérdekünk lenne ez a közös hadsereg.

2016: valóságosan nem lenne érdekünk a közös hadsereg, mert csak Brüsszel hatalmát növelné

Orbán: Létre kell hozni egy európai hadsereget​


vs.

2024: a túlélésünk múlhat egy közös európai hadseregen, mert Brüsszel lehet az egyetlen hatalom, ami ellen tud állni az USA-nak

Orbán Viktor: Mintha valaki más döntene a magyarok véréről. Ez elfogadhatatlan!​

Érdekünk lenne egy közös európai hadsereg, aki képes lenne az EU érdekeit képviselni a határain és a világban. Viszont az EU-t nem Európa, hanem az USA érdekeit képviselő politikusok vezetik, így válik veszéllyé a közös hadsereg.

Ez az ellentmondás.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 939
29 373
113
Érdekünk lenne egy közös európai hadsereg, aki képes lenne az EU érdekeit képviselni a határain és a világban. Viszont az EU-t nem Európa, hanem az USA érdekeit képviselő politikusok vezetik, így válik veszéllyé a közös hadsereg.

Ez az ellentmondás.
Mit tehetnek az USA geopolitikai túlsúlyával -immár csak- a Nyugaton belül, ha nincs katonai erejük ezt ellensúlyozni, mert semmilyen más erővel az USA nem törődik. Igen, nehéz helyzet, de ha már Franciaország felajánlja a féltékenyen őrzött glorie utolsó maradékát, az atomfegyvereit a közösbe, akkor nagyon nagy lehet a rémület ott Párizsban valami miatt. Hogy az nem Oroszország az fix. Milyen képet rakhattak össze Franciaország jövőjéről, ha egy egész európányi jövőt akarnak bevonni annak védelmébe úgy, hogy feláldozzák az önállóságukat is, csak valahogy megmaradjanak! Mi lehet ez a fenyegetés, mert eddig nem létezett, az Európa és Franciaország előtt eddig állt kihívások semmi ilyen reakciót nem váltottak ki.

Mi az akció, vagy milyen akciótól félnek pont most. Hogy nem az oroszok azt minden épeszű embernek tudnia kell.

Az atomfegyverek megosztása és a közös hadsereg nem akkor került elő ilyen elemi igénnyel, amikor az EU épült az ezredforduló környékén, hanem most, amikor az EU bomlik lefele és az EU gazdaságát, erejét az USA erodálja egyedül jelenleg, az USA politikája, amit az EU politikusok lelkesen követnek a színfalak előtt valamilyen személyes, vagy nagyobb kényszer hatására. De mi van a falak mögött, hogy most ez így kétségbeejtően sürgetővé vált számukra is!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 459
21 464
113
Mit tehetnek az USA geopolitikai túlsúlyával -immár csak- a Nyugaton belül, ha nincs katonai erejük ezt ellensúlyozni, mert semmilyen más erővel az USA nem törődik. Igen, nehéz helyzet, de ha már Franciaország felajánlja a féltékenyen őrzött glorie utolsó maradékát, az atomfegyvereit a közösbe, akkor nagyon nagy lehet a rémület ott Párizsban valami miatt. Hogy az nem Oroszország az fix. Milyen képet rakhattak össze Franciaország jövőjéről, ha egy egész európányi jövőt akarnak bevonni annak védelmébe úgy, hogy feláldozzák az önállóságukat is, csak valahogy megmaradjanak! Mi lehet ez a fenyegetés, mert eddig nem létezett, az Európa és Franciaország előtt eddig állt kihívások semmi ilyen reakciót nem váltottak ki.

Mi az akció, vagy milyen akciótól félnek pont most. Hogy nem az oroszok azt minden épeszű embernek tudnia kell.

Az atomfegyverek megosztása és a közös hadsereg nem akkor került elő ilyen elemi igénnyel, amikor az EU épült az ezredforduló környékén, hanem most, amikor az EU bomlik lefele és az EU gazdaságát, erejét az USA erodálja egyedül jelenleg, az USA politikája, amit az EU politikusok lelkesen követnek a színfalak előtt valamilyen személyes, vagy nagyobb kényszer hatására. De mi van a falak mögött, hogy most ez így kétségbeejtően sürgetővé vált számukra is!
Nem az atomütőerő a lényeg,mert az majd jól megvéd. A belső problémák falják fel az Európai jövőt. Erről kellene nyíltan beszélnie Macronnak mindennap. Amíg ezt a szőnyeg alá söprik,addig lóf@sz se lesz. Hangzatos baromságok,semmi más. A lényeget nem meri kimondani egyik sem nyíltan.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 939
29 373
113
Az amerikai erők elhelyezkedése Európában, A harcoló alakulatok Németországban vagy akörül, a támogató alakulatok alapvetően Németországban állomásoznak (központi pozíció). Továbbá távolságaik a kulcsfontosságú fővárosoktól. Innen indulna egy amerikai polgárháború európai hadszíntere:

us.jpg


Látjuk, hogy a lengyelországi amerikai csapatok eleve úgy települtek, mintha Berlint akarnák megszállni és nem Lengyelországot védeni az oroszoktól. A Németországban maradt egységekre dettó igaz (a lengyelországiaknak úgy kellett volna az orosz határ közelébe települniük most, mint anno ezeknek az amerikaiaknak az előző hidegháborúban a csehszlovákhoz), hogy a Berlinhez közel maradt bajorországi egységek maradtak meg alapvetően annak a Nürnbergnek a környékén, ahonnan kiváló a közúti hálózat a német főváros és a második legnagyobb német város (München) irányába. A Vicsenza-Róma útra ez dettó igaz, egyedül Párizs van messze mindentől. Ámde érdekes, hogy a németeknél és a lengyeleknél települt két helikopterdandár, míg a hozzá való légiroham dandárok Vicsenzában és a Dobrudzsában vannak. Miért nem ugyanott, miért közelebb a nyugati fővárosokhoz, mint a mítikus orosz fenyegetéshez. Csak nem készülnek valamire évtizedek óta az amerikaiak, ami nem az, amit kommunikálnak?

Magyarország szempontjából a dobrudzsai légiroham-dandár elérhetetlen távolságban van a romániai utakon Budapesttől, a lengyelországi nehézdandárokat pedig a szlovák infrastruktúrafejlesztési politika nagyban akadályozza, mert Pozsony kelet-nyugati fejlesztési iránya elérhetetlenné teszi Budapestet a kárpátokon át Lengyelország felől, csak nagy kerülővel tudnának idejönni. A németországi és vicsenzai csapatok vannak a legközelebb Budapesthez, ez egy lovassági dandár Strykerrel és egy légiroham dandár és ők kiváló minőségű, jó kapacitású úthálózaton tudják elérni Budapestet. A dobrudzsai amerikaiak amúgy is alapvetően a románok hűsége miatt kell ott állomásozzanak, nehogy életbe léptessék a valószínűleg már évekkel ezelőtt megkötött román-orosz titkos szerződést.

Milyen szempontjai lesznek az amerikai haderőnek Európában egy polgárháború esetén?
  • biztosítania kell a saját intaktságát valamelyik polgárháborús vezér mellett.
  • mivel magára van utalva, ezért biztosítania kell a saját ellátását mindennel.
  • lehetőleg biztosítania kell az európai területek erőforrásait a vezér számára, aki mellett elköteleződött.
E szempontok figyelembevételével készült a térkép színezése:
  • a vörössel színezett terület ideális, a helyi államok hadereje viszonylag nagy, így a laktanyáikban, azok lefegyverzése és kiebrudalása után el lehet szállásolni az amerikai katonákat, a hadianyagraktárakból fel lehet tölteni a készleteket és ezek az államok jelentős anyagi források fölött is diszponálnak, amit a polgárháborús vezér rendelkezésére lehet bocsájtani (német, francia GDP-k szőröstül-bőröstül).
  • ehhez csak a sárgával jelzett fővárosokat kell megszállni, mert semmilyen ellenállásra egy nyugat-európai országban nem kell számítani alapvetően.
  • de vannak a problémás keleti államok. Alapvetően azok, akik nem kötelezték el magukat feltétlenül az USA mellett, vagy hajlamosak árulásra (ismerik a románokat az amerikaiak azért, pontosan tudják, hogy kivétel nélkül elárulták eddig az összes szövetségesüket). Ezeket a területeket adott esetben biztosítani kell, megszállni, birtokban tartani. Itt az amerikai csapatok elhelyezése problémás, mivel nincs hova, csak tábori körülmények közé és adott eseten jelentékeny helyi fegyveres ellenállásra is számítani lehet. Viszont az itteni államok, kormányzatok, népek egy részével valószínűleg le kell majd számolniuk.
Én úgy gondolom, hogy ez lesz a kiindulópont és az aktuális felállás, az európai csapatok előre kiszámíthatatlan hűsége egyes vezérek irányába és azon vezérek aktuális személyes szövetségi, barátsági rendszere fogja meghatározni, hogy mit kezdenek ezzel a helyzettel az amerikai csapatok vezetői és személyes kvalitásaik révén mennyire tudják majd maguk mellé állítani a csapatokat egy-egy vezér szolgálatába.

Mert szép dolog, hogy újra és újra előkerül, egyre nagyobb valószínűséggel az amerikai polgárháború mint olyan. De ez nem egy távoli dolog. Ez itt fogják megvívni részben. Sőt, az is lehet, hogy alapvetően Amerikán kívül és nem otthon! Mert a római polgárháborúnak is állandó motívuma volt, hogy Itáliát, azon belül Rómát gyorsan hatalmába kerítette egy vezér és a fő ellenlábasai kiszorultak onnan azokra a területekre, ahol a hadsereg állomásozott, ahol a hadseregüket ellátni tudták élelemmel, szállással, hadianyaggal és ahol sorozni tudtak bele (adott esetben nem rómaiakat). Miért lenne másképp a katonai szükségszerűség most!

Ráadásul ott a hűség kérdése. Egy polgárháborúban, amikor már senki nem hisz semmiben, ahogy most a Nyugaton nincs ideológiai szempont. A katonák vezéreket követnek, de mivel -ahogy a vezéreik- ők se hisznek semmi másban, csak a saját érdekükben, ezért valamit kínálni kell nekik a szokásos zsold fölött!

Zsákmányt.

Részesedést a hatalom kézzelfogható nyereségéből. Európa gazdag területei hatalmas osztalékot tudnak fizetni az amerikai katonáknak, ha azok követik a vezérüket, akinek hívéül szegődött tábornokaik parancsára bevonulnak oda. Hogy aztán ezt fegyelmezetten kifizeti a leigázott terület kormányzata nekik (mint ahogy szerintem Nyugaton történne) vagy adott esetben a katonák maguk is behajthatják a helyi lakosságon (ahogy sok keleti-területen valószínű) szabadrablás keretében az már más kérdés, de ez is miért lenne másképp, mint bármikor máskor a történelemben hasonló szituációban. És ismerünk egy hasonlót nagyon is jól dokumentálva.

További nem becsülhető tényező egyes szövetségesek aktivitása egy polgárháborús szituációban. Például a bidenista oldalra álló román hadsereg mit művelne a trumpista magyarországon, a bidenista amerikai csapatokkal szövetségben vagy a lengyelek mit művelnének vagy nem. Fordítva meg ha fordul a hadiszerencse, akkor mi lenne az erdélyi románokkal a bosszú lehetőségét a masírozó trumpista hadosztálytól megkapó magyar szövetséges eljárása Erdély területén. Ha csak erre gondolsz, akkor joggal gondolod, hogy a rivális néppel elsőre kell leszámolnod véglegesen, hogy ne kapjon lehetőséget a bosszúra a következő felvonásban. Amikor vigyorgós szmájlit raktok egy amerikai polgárháború lehetőségéről szóló hírre Trump pere vagy más tényezők kapcsán, akkor ez is jusson eszetekbe!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 939
29 373
113
A legfontosabba oka annak, hogy a római polgárháború alapvetően Európában a Közel-Keleten és Mexikóban meg Kanadában fog lezajlani az az, hogy a csapatokat fizetni kell, méghozzá busásan és ehhez nem lehet Amerikát kifosztani. Nem elvi, nem erkölcsi okokból, hanem mert ott élnek a fizetendő katonák családjai, nem vethetsz ki rájuk sarcot és hajthatod be brutálisan, miközben apjuk vagy a fiuk érted harcol. A római polgárháborúk több mint száz éve során nem fosztottak ki itáliai városokat (majd csak korai császárkor egyik zavaros évében történik meg ez egy coloniával, ami hatalmas botrányt okoz).

Az egész polgárháborút ugyanezen okból a nem római területek finanszírozták, a római állam körüli államokat igázták le, fosztották ki és finanszíroztatták velük a saját polgárháborús hadseregeik felszerelését, ellátását és az Itáliában állomásozó seregekét is. Ez történne most is, az Amerikában küzdő vagy ott állomásozó csapatok hűségét az európai államok teljes GDP-jének, minden vagyonának elrablásával finanszíroznák ahogy például Sulla tette Hellász kifosztásával meg az utána következők Kisázsiától Egyiptomig mindennek a lerablásával. Már csak azért is, mert az amerikai parancsnokok számára már most is evidens, hogy élvezik a befogadó államok bőkezű vendégszeretetét Lengyelországban, Romániában. Ukrajnában pedig egy egész államot pusztítanak el az "utolsó ukránig" politikával és úgy megszokták a gondolatát annak, hogy bármit megtehetnek a saját szövetségeseikkel, nemhogy leigázottakkal, hogy igazából ez a gyakorlat a megszállt terület felélésére is létezik már.

Ha holnaptól megkövetelniük kell bárkitől Európában, az sem fog semmilyen nehézséget nekik okozni, a saját csapataik elláttatása már gyakorlat, országok kifosztása (Irak, Ukrajna, stb) dettó. Annyi újdonságuk lesz csak, hogy komplett államok nemzeti vagyonát és jövedelmét kell majd magukévá tenniük és ezúttal sokkal szervezettebben, mint Irakban és Ukrajnában tették, mert azon a pénzen fog múlni a választott polgárháborús vezérük élete, hiszen ha nem tudja fizetni a csapatait, akkor azok átállnak az ellenség oldalára. De persze ahol egy dandártábornok milliárdos összeget nyúlhat le, cserébe a tízmilliárdok elutalásáért az Amerikában harcoló vezérnek, ott ez menni fog mint a karikacsapás és joggal gyanítom, hogy az érdemleges ellenállóképességgel nem rendelkező nyugati államok úgy fognak engedelmeskedni, ahogy most is teszik az amerikai parancsoknak. A római polgárháború legnagyobb nyertesei között voltak a hadsereg tisztjei és főtisztjei, akik hatalmas összegeket tettek zsebre úgy, hogy méghatalmasabbakat küldtek a főnöknek és vagy osztottak szét a katonáik között azok hűségéért cserébe! A korrupt amerikai katonatiszt pedig nem fogalom a négyezer dolláros kalapácsok országában.

Joggal nem tudok másképp tekinteni az Európai Únióra, mint egy potenciális amerikai polgárháború éléstárára!

Ha nem érnek ide az oroszok, hogy meg tudjanak védeni cserébe azért, hogy pufferzónát képezünk nekik akkor baszhatjuk. De úgy, mint még soha, ha az, ami Amerikában készülődik az tényleg elkezdődik. És ugyan mi vetne gátat neki!
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
12 503
36 458
113
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Loken

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 676
14 005
113
A legfontosabba oka annak, hogy a római polgárháború alapvetően Európában a Közel-Keleten és Mexikóban meg Kanadában fog lezajlani az az, hogy a csapatokat fizetni kell, méghozzá busásan és ehhez nem lehet Amerikát kifosztani. Nem elvi, nem erkölcsi okokból, hanem mert ott élnek a fizetendő katonák családjai, nem vethetsz ki rájuk sarcot és hajthatod be brutálisan, miközben apjuk vagy a fiuk érted harcol. A római polgárháborúk több mint száz éve során nem fosztottak ki itáliai városokat (majd csak korai császárkor egyik zavaros évében történik meg ez egy coloniával, ami hatalmas botrányt okoz).

Az egész polgárháborút ugyanezen okból a nem római területek finanszírozták, a római állam körüli államokat igázták le, fosztották ki és finanszíroztatták velük a saját polgárháborús hadseregeik felszerelését, ellátását és az Itáliában állomásozó seregekét is. Ez történne most is, az Amerikában küzdő vagy ott állomásozó csapatok hűségét az európai államok teljes GDP-jének, minden vagyonának elrablásával finanszíroznák ahogy például Sulla tette Hellász kifosztásával meg az utána következők Kisázsiától Egyiptomig mindennek a lerablásával. Már csak azért is, mert az amerikai parancsnokok számára már most is evidens, hogy élvezik a befogadó államok bőkezű vendégszeretetét Lengyelországban, Romániában. Ukrajnában pedig egy egész államot pusztítanak el az "utolsó ukránig" politikával és úgy megszokták a gondolatát annak, hogy bármit megtehetnek a saját szövetségeseikkel, nemhogy leigázottakkal, hogy igazából ez a gyakorlat a megszállt terület felélésére is létezik már.

Ha holnaptól megkövetelniük kell bárkitől Európában, az sem fog semmilyen nehézséget nekik okozni, a saját csapataik elláttatása már gyakorlat, országok kifosztása (Irak, Ukrajna, stb) dettó. Annyi újdonságuk lesz csak, hogy komplett államok nemzeti vagyonát és jövedelmét kell majd magukévá tenniük és ezúttal sokkal szervezettebben, mint Irakban és Ukrajnában tették, mert azon a pénzen fog múlni a választott polgárháborús vezérük élete, hiszen ha nem tudja fizetni a csapatait, akkor azok átállnak az ellenség oldalára. De persze ahol egy dandártábornok milliárdos összeget nyúlhat le, cserébe a tízmilliárdok elutalásáért az Amerikában harcoló vezérnek, ott ez menni fog mint a karikacsapás és joggal gyanítom, hogy az érdemleges ellenállóképességgel nem rendelkező nyugati államok úgy fognak engedelmeskedni, ahogy most is teszik az amerikai parancsoknak. A római polgárháború legnagyobb nyertesei között voltak a hadsereg tisztjei és főtisztjei, akik hatalmas összegeket tettek zsebre úgy, hogy méghatalmasabbakat küldtek a főnöknek és vagy osztottak szét a katonáik között azok hűségéért cserébe! A korrupt amerikai katonatiszt pedig nem fogalom a négyezer dolláros kalapácsok országában.

Joggal nem tudok másképp tekinteni az Európai Únióra, mint egy potenciális amerikai polgárháború éléstárára!

Ha nem érnek ide az oroszok, hogy meg tudjanak védeni cserébe azért, hogy pufferzónát képezünk nekik akkor baszhatjuk. De úgy, mint még soha, ha az, ami Amerikában készülődik az tényleg elkezdődik. És ugyan mi vetne gátat neki!
MV5BNmM5NmEyNjYtMDI5Zi00MDhiLTk5NDgtNTAzY2VjZDU1MjI1XkEyXkFqcGdeQXVyMjk3NTUyOTc@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 676
14 005
113
Így is túl sok van. Ha majd lemegy ötszázmilliárd Dollár alá, vagy mélyebbre, akkor mondhatjuk el, hogy ténylegesen diverzifikálnak komoly tempóban, mert az azt jelentené, hogy már nem jósolnak jövőt ennek a befektetési formának.
Kina összes amerikai adósságállománya 3-4% a teljes amerikai adósságnak (kb $26T, minden ~100 napban általában újabb $1T növekszik.)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 830
9 710
113
A legfontosabba oka annak, hogy a római polgárháború alapvetően Európában a Közel-Keleten és Mexikóban meg Kanadában fog lezajlani az az, hogy a csapatokat fizetni kell, méghozzá busásan és ehhez nem lehet Amerikát kifosztani. Nem elvi, nem erkölcsi okokból, hanem mert ott élnek a fizetendő katonák családjai, nem vethetsz ki rájuk sarcot és hajthatod be brutálisan, miközben apjuk vagy a fiuk érted harcol. A római polgárháborúk több mint száz éve során nem fosztottak ki itáliai városokat (majd csak korai császárkor egyik zavaros évében történik meg ez egy coloniával, ami hatalmas botrányt okoz).

Az egész polgárháborút ugyanezen okból a nem római területek finanszírozták, a római állam körüli államokat igázták le, fosztották ki és finanszíroztatták velük a saját polgárháborús hadseregeik felszerelését, ellátását és az Itáliában állomásozó seregekét is. Ez történne most is, az Amerikában küzdő vagy ott állomásozó csapatok hűségét az európai államok teljes GDP-jének, minden vagyonának elrablásával finanszíroznák ahogy például Sulla tette Hellász kifosztásával meg az utána következők Kisázsiától Egyiptomig mindennek a lerablásával. Már csak azért is, mert az amerikai parancsnokok számára már most is evidens, hogy élvezik a befogadó államok bőkezű vendégszeretetét Lengyelországban, Romániában. Ukrajnában pedig egy egész államot pusztítanak el az "utolsó ukránig" politikával és úgy megszokták a gondolatát annak, hogy bármit megtehetnek a saját szövetségeseikkel, nemhogy leigázottakkal, hogy igazából ez a gyakorlat a megszállt terület felélésére is létezik már.

Ha holnaptól megkövetelniük kell bárkitől Európában, az sem fog semmilyen nehézséget nekik okozni, a saját csapataik elláttatása már gyakorlat, országok kifosztása (Irak, Ukrajna, stb) dettó. Annyi újdonságuk lesz csak, hogy komplett államok nemzeti vagyonát és jövedelmét kell majd magukévá tenniük és ezúttal sokkal szervezettebben, mint Irakban és Ukrajnában tették, mert azon a pénzen fog múlni a választott polgárháborús vezérük élete, hiszen ha nem tudja fizetni a csapatait, akkor azok átállnak az ellenség oldalára. De persze ahol egy dandártábornok milliárdos összeget nyúlhat le, cserébe a tízmilliárdok elutalásáért az Amerikában harcoló vezérnek, ott ez menni fog mint a karikacsapás és joggal gyanítom, hogy az érdemleges ellenállóképességgel nem rendelkező nyugati államok úgy fognak engedelmeskedni, ahogy most is teszik az amerikai parancsoknak. A római polgárháború legnagyobb nyertesei között voltak a hadsereg tisztjei és főtisztjei, akik hatalmas összegeket tettek zsebre úgy, hogy méghatalmasabbakat küldtek a főnöknek és vagy osztottak szét a katonáik között azok hűségéért cserébe! A korrupt amerikai katonatiszt pedig nem fogalom a négyezer dolláros kalapácsok országában.

Joggal nem tudok másképp tekinteni az Európai Únióra, mint egy potenciális amerikai polgárháború éléstárára!

Ha nem érnek ide az oroszok, hogy meg tudjanak védeni cserébe azért, hogy pufferzónát képezünk nekik akkor baszhatjuk. De úgy, mint még soha, ha az, ami Amerikában készülődik az tényleg elkezdődik. És ugyan mi vetne gátat neki!

Blogen, te mostanában rendesen el vagy szállva! :)

Az USA-ban erős alapokra építették a demokráciát, ezért nem is tudta Trump szétverni. Bár valahol rémisztő hogy visszatérhet. Trump butább mint Kósa Lali. Ami nem kis teljesítmény. Ennek ellenére tömegek támogatják. És rá lehetne fogni a demokratákra a rossz helyzetet, de mivel Trump sem a republikánus értékeket képviseli, így látható hogy kettőn áll a vásár. Ráadásul ő okozta az USA történelmének egyik legcsúfabb dolgát, a Capitolium ostromát.

Valóban komoly gondok vannak az USA-ban, és még komolyabbak lehetnek. De nem azért amire te gondolsz.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 939
29 373
113
A proskripció bevezetése a római politikába a polgárháborúk eszköztárához tartozott. Ekkor már nem voltak pártok, eszmék, csak teljhatalomra törő vezérek és követőik. A hatalomhoz vezető úton mnden eszköz lett, az igazságszolgáltatás is. Pontosan ugyanez történik most Amerikában, ahol egy ideje az igazságszolgáltatás a végrehajtó hatalom egyik eszközévé vált. Innen már nincs visszaút a demokráciába, ami egy illúzióvá válik a magukat műveltnek tekintő, a valóságos politikától elforduló értelmiségi réteg számára, míg mindenki más butuska illúzióktól mentesen fordul el a politikától kevés embert leszámítva, aki az egész államra zsákmányként tekint és ezért szervez magának kíséretet, szerezt követőket minden módon, akik fegyverrel és pénzzel tudják támogatni a teljhatalomért folytatott harcában.

A római polgárháború kiterjedt a kliensállamok, korabeli határ menti államok területére is. Egyiptom, Szíria, Ázsia mind belekeveredtek, mint a szuverhatalom teljhatalmi pozíciójáért harcoló hadurak (Marius, Sulla, Pompeius, Caesar, Antonius, Augustus, stb.) zsákmánya. Területek, ahol az egymás ellen harcoló amerikai seregek átmasíroztak és mellesleg kifosztottak. Ez lesz az európai államok sorsa is az amerikai polgárháborúban. Mindenkitől meg lesz követelve, hogy oldalt válasszon, hogy harcoljon benne és aki nem vagy rossz oldalt választ, az könyörtelenül el lesz pusztítva. Komplett országok fognak végleg eltűnni a történelemből.

Általános tanulság a római polgárháborúkból az, hogy a győztes az aljasabb, illúzióktól mentesebb versenyző volt mindig. A győztes szinte mindig az volt, akinek sikerült bűnözőkből toborzott terrorlegényekkel uralma alá hajtani a várost -amit az előző választások előtt már láttunk működés közben, ahogy lángba borították a városokat- és legyilkoltatnia az ellenfeleit. Nem pártszimpátiák alapján zajlottak a polgárháborúk a benne szereplőknek már nem volt párjuk igazából, egymás tanítványai, egykori hű emberei voltak akik újabb és újabb felállásokban harcoltak a teljhatalomért. Csak a legelején volt még valami halvány visszfénye a korábbi gracchusi korszakok pártpolitikájának, ami nyom nélkül tűnt el az összes korábbi római eszmével, párttal, gazdasági vagy bármilyen társadalmi pozícióval együtt. Csak a pőre, hatalomért folytatott harc volt, amiben egyének küzdöttek a zsákmányra éhes követőikkel maguk mögött, az egykor egységes hadsereg töredékei pedig vezérként követték őket. A katonák többé nem Róma zászlalja, hanem a légiók sasa alatt harcoltak, mint a társadalomtól teljesen független bajtársi közösségek.

A proskripció a legsúlyosabb jele annak, hogy az amerikai demokrácia története véget ért. A jog uralma ebben az államban volt a legfontosabb, alapvető eleme a hatalom felépítményének. Azt jelzi, hogy az amerikai demokrácia teljes intézményrendszere megszűnt létezni. Se törvény, se rend, se igazságszolgáltatás, se a közvélemény -a demokráciát akaróké, fenntartóké- nem működik többé. Demokraták nélkül nem lehet demokráciát csinálni, márpedig a politikától a külvárosi házaikba húzódó értelmiségi nyavajgókat leszámítva már senki se hisz, semmilyen demokráciában ott, ha ez így történhet. Szóval vége a dalnak, az intézmények szabályozta és intézményi korlátok közé szorított hatalomgyakorlásnak vége van: a hatalom valóságának legnyersebb formája, a fizikai erőszak maradt csak, mint eszköz és módszer. Aki előbb öl, azt ölik meg később.
Na, más is kapisgálja, mit jelent, ha Amerikában megszűnik a jogrend mint olyan: