[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Hát igen.
https://erdelyimagyar.wordpress.com/2015/02/13/romania-az-orszag-amely-hatvan-ev-alatt-hatszor-arulta-el-szovetsegeseit/

Ez a pontos sorrend:

1862 - Románia alapítása mint ottomán vazallus állam
1877 - Románia nyíltan elárulja az ottománokat és megtámadja őket az orosz-török háborúban mint orosz szövetséges.

1877 - szövetség az oroszokkal és más balkáni országokkal az ottománok ellen.
1881 - titkos tárgyalások a Hármasszövetség hatalmaival.
1883 - titkos szerződés a Hármasszövetség hatalmaival (az oroszok ellen)

1912 - Románia semlegességi szerződést köt a Balkán-szövetséggel.
1913 - Románia megtámadja Bulgáriát, ami a semlegességi szerzőés nyílt elárulása.

1914 - Románia nem támogatja a Hármasszövetséget a szerződés ellenére sem a háborúban.
1915 - Románia titkos tárgyalásokat kezd az Antanttal és szerződést is köt (első bukaresti szerződés)
1916 - Románia nyíltan elárulja a Hármasszövetséges és megtámadja a Középonti hatalmakat az Antant oldalán.

1916 - nyílt szövetség az Antantal.
1917 - Románia nyíltan elárulja az Antantot a Központi Hatalmakkal kötött foksányi fegyverszüneti szerződéssel.

1918 május 7. - Románia szövetséges köt a Központi hatalmakkal (második bukaresti szerződés)
1918 november 10. - Románia elárulja a Központi Hatalmakat és megtámadja az Osztrák-Magyar monarchiát.

1918 - Románia nyílt szövetséget köt az Antanttal.
1939 szeptember 6. - nyílt árulás, Románia deklarálja a semlegességét az új világháborúban.

1921 - Románia megalakítja a kisantantot Jugoszláviával és Csehszlovákiával.
1941 - Románia nyíltan elárulja a szövetségeseit, amikor támogatja a Tengelyhatalmak invázióját Jugoszlávia ellen.

1940 - szövetség a Háromhatalmi egyezmény államaival
1943 - titkos tárgyalások az Egyesült Nemzetek hatalmaival.
1944 - Románia nyíltan elárulja a tengelyhatalmakat és szövetségre lép az Egyesült Nemzetekkel

1955 - Románia alapító tagja a Varsói Szerződésnek.
60-as évek eleje - titkos tárgyalások Kínával a Szovjetúnió ellen.
1968 - Románia nem támogatja az inváziót Csehszlovákia ellen
60-as éve vége - Titkos tárgyalások az USA-val, ahol Románia vállalja, hogy semleges lesz a harmadik világháborúban (ezzel elárulják a VSZ-t)

2004 - Románia belép a NATO-ba.
...

Namost, a fentiek alapján Románia átlag 11 év 9 hónaponként nyíltan elárulja a szövetségeseit, míg titkos tárgyalásokat a szövetségesei ellenségeivel már legkorábban átlag 4 évente, de legkésőbb átlag 11 évente megkezdi. A korábbi időpontok négyszer valószínűbbek a románoknál, mint az árulásra felkészülés idejének hosszú halogatása.

Persze ezek csak számok, lehet hogy időközben megváltoztak.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A türténelem a románokat igazolta. Persze lehet ezen sipákolni, de 200 éve még román államiság sem volt, most meg a romániához csatolt erdélyi rész (beleéptve párcium) nagyobb mint a mostani Magyarország területe.
Szóval...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 040
82 464
113
A türténelem a románokat igazolta. Persze lehet ezen sipákolni, de 200 éve még román államiság sem volt, most meg a romániához csatolt erdélyi rész (beleéptve párcium) nagyobb mint a mostani Magyarország területe.
Szóval...

Ha nem uzenunk hadat a SZU-nak és nem támadjuk meg ....Erdély a miénk volna.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ha meg nem üzenünk hadat a SZU-nak akkor lehet úgy végezzük mint a zsidók. Untermensch ázsiai faj stb. stb
Túl sok a "ha" sajnos... Ha nem engedtünk volna annyi nemzetiséget az ország területére az évszázadok folyamán. Viszont akkor feudalizmus volt, az ilyesmit mindenki leszarta.
 
M

molnibalage

Guest
A jenki támaszpontos képhez.

1. Először a kép egy pillanatnyi állapotot vett össze egy másikkal. Most akkor vegyem elő az 1989-es állapotot, amkor egész Kelet-Európában és nálunk az "ideiglenesen itt állomásozó" szovjet/orosz erők százas nagyságrendű támaszponttal és reptérrel bírtak...? Most soroljam fel, hogy csak kis hazánban hány szovjet reptér és laktanya volt...? Upsz...

2. A szovjeteket talán hívta ide a kutya is? Ja, hogy nem, csak a rendszerüket kiszolgáló komcsik... Mondjuk úgy, hogy nem egészen szuverén ország voltunk...

3. A jenki támaszpontok nem azért vannak ott, mert bevonultak és a saját bábkormányukat rakták oda. Azért vannak ott, mert egy katonai szövetségben vannak az országokkal - vagy csak simán szövegségesek - és hívták vagy engedélyezték őket Szóval mi is tiltja, hogy egy katonai szövetségen belül az országok megállapodása szerint támaszpontja kegyen valakinek főleg, ha valaki szívesen látja őket, mert a kedves szomszédok olyanok amilyenek? Ja, hogy semmi.. Ukrajnában is volt ugyebár orosz haditengerészeti támaszpont bérlés, ami most már szerintük orosz terület. Elegáns megoldás mi...? (Bajkonurt is bérlik és ugyebár tudtommal onnan katonai műholdakat is indítanak, tehát tisztán civil létesítménynek hívni azért meredek lenne...)

4. A fenti jelenlétért sokszor fizetnek is a jenkik. Az szovjetek fizettek nekünk valamit? Maguk után hagyták a szarukat és környezetszennyezést és aztán még volt pofájuk azért a romhalmazért számlát benyútani, amit itthagytak. Igen vastag arcbőr kell ehhez... Mikor kivonultak még a felsővezetéket is vitték magukkal Tökölről (és máshol is), amit csak mozdítani tudtak... (A nyugati technikával felújított repterek betonjának egy részét is magukkal vitték, lásd a Légierő Társbérletben könyvben, de más forrásban is megtalálod..)

5. A jenki támaszponthálózat a hidegháború vége óta leépült a képen jelötek része szinte már csak logisztikai közponként funkcionál. Európából kb. 10+ éve az utolsó tartósan itt levő US Army egység is távozott és csak USAF egységek maradtak emlékeim szerint. Az is jól leépült. Az ukrán balhé előtt a USAF jelenlét Lakenhealt (48th TFW, 3xTFS F-15C és F-15E gépekkel) és Avianoban már csak egy sima F-16C TFS-t takart és Rammsteinben voltak teherszállítók.. Vesd össze ezzel.

http://www.microarmormayhem.com/NATO_ORDER_OF_BATTLE_mod_8.doc

6. Az USA-ban másnak nincs támaszpontja, de Szingapúr és több országnak is tartósan állomásozik gépe Nellisen vagy máshol kiképzés és gyakorlás céljából. Miért tartana fennt bárki magának ott támaszpontot? (Technikailag Lakenhealt is RAF bázis, de jenkik állomásoznak ott.)

Szóval összességében tök "vicces" ez az kép a rajta levő szöveggel és akkor még enyhén fogalmaztam.

Egy ország érdekei és szövetségeseinek érdeke szerint állomásoztat erőket, <i><b>no meg lehetőségei szerint</b></i>. Az oroszoknak nem azért nincs ilyen, mert ők a legszentebb ártatatlan bárányok. Azért, mert n<i><b>em képesek rá, mert ebbe rokkant bele az a gazdasági csődtömeg, amit Szovjetuniónak hívtak</b></i>. (Egyébként Fehéroroszországban egy ideig vagy talán most is voltak orosz légvédelmisek és egy ideig az integrált közös légvédelmet is tervezték. Hogy ez megvalósult vagy meddig tartott, annak utána kellene nézni.) Az is csak azért maradt fent addig, ameddig, mert a II. vh lendülete és a KGST országok lerablása úgy ahogy felszínen tartotta.

És végül egy jótanács. Az ilyen szöveges képek - bárhol látod, bármilyen téma kapcsán - az esetek túlnyomó többségében orbitális marhaságok. Okkal készülnak úgy, ahogy...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
molnibalage
pedig csak egyet kellett volna visszalapoznod:
Vizuálisan is:
10388181_923379134363108_3420807441126572441_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
No comment!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Mackensen">A türténelem a románokat igazolta. Persze lehet ezen sipákolni, de 200 éve még román államiság sem volt, most meg a romániához csatolt erdélyi rész (beleéptve párcium) nagyobb mint a mostani Magyarország területe.
Szóval...

Ha nem uzenunk hadat a SZU-nak és nem támadjuk meg ....Erdély a miénk volna.</blockquote>

Ez így van. Molotov megmondta Kristóffynak Moszkvában (magyar kir. nagykövet) hogy a Szu-nak nincs semmi vitás kérdése velünk, Erdély nem érdekli, nincs kivetnivalójuk abban, hogy akár az egészet visszavegyük. De ne üzenjünk nekik hadat, maradjunk kívül. Kristóffy sürgős táviratban közölte is ezt a kormányzóval, aki elvileg meg is kapta volna időben, de a németbarát vezérkari tisztek, és azok beosztottai elszaboltálták az átadást és jóval később került a küldemény Horthy kezébe. Ő pedig jobban f*sott a németektől, hogy románokat ránk küldik, plusz az avítt császári birodalmi illemtan - még a betyároknak (Hitler) is megtartjuk az adott szavunkat, kitartunk a szövetségesi hűségben - miatt elfuseráltuk az erdélyi kérdést. Ez óriási hiba volt, mind a jugoszláviai invázió, mind az orosz, amerikai hadüzenet.(ekkor kellett volna a sarkára állni Horthynak) Így is úgy is megszálltak minket és xarrá is bombáztak, és a végén még a vádlottak padjára is kerültünk.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Itt van az orosz elnök budapesti programja:
14.00 – Putyin gépe landol a Liszt Ferenc repülőtéren;
15.00 – Ezután a Hősök terére megy, ahol koszorút helyez el. Majd ezt követően a Fiumei úti temető szovjet katonai parcellájához hajt, ahol szintén koszorúzni fog;
A koszorúzást követően találkozik majd Orbán Viktorral. Az egyeztetés rövid lesz, ugyanis 16.45-kor már egyezményt ír alá a parlamentben Orbán Viktorral;
17.00 – Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin közös sajtótájékoztatója;
18:30 – Áder János fogadja a Sándor-palotában.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A jenki támaszpontos képhez.

1. Először a kép egy pillanatnyi állapotot vett össze egy másikkal. Most akkor vegyem elő az 1989-es állapotot,...

2. A szovjeteket talán hívta ide a kutya is? ...

3. A jenki támaszpontok nem azért vannak ott, mert bevonultak és a saját bábkormányukat rakták oda. ...

4. A fenti jelenlétért sokszor fizetnek is a jenkik. ...

5. A jenki támaszponthálózat a hidegháború vége óta leépült a képen jelötek része szinte már csak logisztikai közponként funkcionál. ...

6. Az USA-ban másnak nincs támaszpontja, ...

... a gazdasági csődtömeg, amit Szovjetuniónak hívtak...

Rendben, de csak a te kedvedért:
1. A szu már 2 évtizede megszűnt. Kár még mindig ezen rugózni mert megtörtént az elszámolás.
2. Jalta
3. Lehet a Jenki támaszpontokra nemet is mondani, vagy ez csak elméleti opció?
4. Technikai részletkérdés. Anyagilag nyilván nem nyer rajtuk senki. Így csak formailag szépítik a dolgot. A szu pedig 91-ben megszűnt.
5. A támaszpontok maradtak és nagyon gyorsan feltölthetőek...
6. Ott már demokrácia van...

+1. "...a gazdasági csődtömeg, amit Szovjetuniónak hívtak..." A szu valóban zsákutca volt. Sokkal rosszabb véleménnyel vagyok róla (vagyunk itt páran) mint te, de a gazdasági csődtömeget ma usának hívják.
 
M

molnibalage

Guest
3. Lehet a Jenki támaszpontokra nemet is mondani, vagy ez csak elméleti opció?
Igen, lehet.

Spanyolország sem 1986-ban, sem a XXI. században nem engedte még az átrepülést sem Líbia elleni hadműveleteknél nemhogy a támaszpont használatát. Ha az AF alatt a magyar kormány nemet mond, akkor szerinted jöttek vola és megszállnak egy NATO tagot vagy bárkit...?

A Sivatagi Vihar elején sem engedték a törökök a repterük támadó célra történő használatát emlékeim szerint, aztán később megváltoztatták véleményüket.

Az "isztán országok" közül is tudtommal csak az az egy járult hozzá ahhoz, hogy a jenkik támaszpontot hozzanak ott létre. Ezért fizettek tudtommal és az elvonulás után a csúcskategóriás, minden modern környezetvédelmi előjrásnak megfelelő infrastruktúra ottmarad...

4. Technikai részletkérdés. Anyagilag nyilván nem nyer rajtuk senki.
Lásd fent.

5. A támaszpontok maradtak és nagyon gyorsan feltölthetőek...
És ezt mire alapozva jelented ki? Vegyük pl. Taszárt. Na, abból mennyi idő alatt varázsolnál egy Lakenheath vagy Aviano szintű hátteret. Bocs, de ez rizsa...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Mit számít hogy fizetnek ? ? :D Az általuk nyomtatott monopoli pénzzel :D Az összes megszálló , akár honnan csűrjük csavarjuk, mind a nyakunkon él és minket zsigerrel. Nem kell belemenni éppen a mai rendszerben az Amerikaik hogyan zsigerelik az országokat.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Molni:
Nem velünk vitázol, hanem Brzezinsky és Wolfowitz eddigi munkásságával. Meg Huntingtonnal és Todd-al.
Ez nagy bátorság.
A zászlós kép pontosan leköveti a Heartland/Rimland koncepciót.
Ez sem vita, hanem tény kérdése.
Ide keverni a NATO-VSZ időszakot komolytalan.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A jenki támaszpontos képhez.

1. Először a kép egy pillanatnyi állapotot vett össze egy másikkal. Most akkor vegyem elő az 1989-es állapotot, amkor egész Kelet-Európában és nálunk az "ideiglenesen itt állomásozó" szovjet/orosz erők százas nagyságrendű támaszponttal és reptérrel bírtak...? Most soroljam fel, hogy csak kis hazánban hány szovjet reptér és laktanya volt...? Upsz...

2. A szovjeteket talán hívta ide a kutya is? Ja, hogy nem, csak a rendszerüket kiszolgáló komcsik... Mondjuk úgy, hogy nem egészen szuverén ország voltunk...

3. A jenki támaszpontok nem azért vannak ott, mert bevonultak és a saját bábkormányukat rakták oda. Azért vannak ott, mert egy katonai szövetségben vannak az országokkal - vagy csak simán szövegségesek - és hívták vagy engedélyezték őket Szóval mi is tiltja, hogy egy katonai szövetségen belül az országok megállapodása szerint támaszpontja kegyen valakinek főleg, ha valaki szívesen látja őket, mert a kedves szomszédok olyanok amilyenek? Ja, hogy semmi.. Ukrajnában is volt ugyebár orosz haditengerészeti támaszpont bérlés, ami most már szerintük orosz terület. Elegáns megoldás mi...? (Bajkonurt is bérlik és ugyebár tudtommal onnan katonai műholdakat is indítanak, tehát tisztán civil létesítménynek hívni azért meredek lenne...)

4. A fenti jelenlétért sokszor fizetnek is a jenkik. Az szovjetek fizettek nekünk valamit? Maguk után hagyták a szarukat és környezetszennyezést és aztán még volt pofájuk azért a romhalmazért számlát benyútani, amit itthagytak. Igen vastag arcbőr kell ehhez... Mikor kivonultak még a felsővezetéket is vitték magukkal Tökölről (és máshol is), amit csak mozdítani tudtak... (A nyugati technikával felújított repterek betonjának egy részét is magukkal vitték, lásd a Légierő Társbérletben könyvben, de más forrásban is megtalálod..)

5. A jenki támaszponthálózat a hidegháború vége óta leépült a képen jelötek része szinte már csak logisztikai közponként funkcionál. Európából kb. 10+ éve az utolsó tartósan itt levő US Army egység is távozott és csak USAF egységek maradtak emlékeim szerint. Az is jól leépült. Az ukrán balhé előtt a USAF jelenlét Lakenhealt (48th TFW, 3xTFS F-15C és F-15E gépekkel) és Avianoban már csak egy sima F-16C TFS-t takart és Rammsteinben voltak teherszállítók.. Vesd össze ezzel.

http://www.microarmormayhem.com/NATO_ORDER_OF_BATTLE_mod_8.doc

6. Az USA-ban másnak nincs támaszpontja, de Szingapúr és több országnak is tartósan állomásozik gépe Nellisen vagy máshol kiképzés és gyakorlás céljából. Miért tartana fennt bárki magának ott támaszpontot? (Technikailag Lakenhealt is RAF bázis, de jenkik állomásoznak ott.)

Szóval összességében tök "vicces" ez az kép a rajta levő szöveggel és akkor még enyhén fogalmaztam.

Egy ország érdekei és szövetségeseinek érdeke szerint állomásoztat erőket, <i><b>no meg lehetőségei szerint</b></i>. Az oroszoknak nem azért nincs ilyen, mert ők a legszentebb ártatatlan bárányok. Azért, mert n<i><b>em képesek rá, mert ebbe rokkant bele az a gazdasági csődtömeg, amit Szovjetuniónak hívtak</b></i>. (Egyébként Fehéroroszországban egy ideig vagy talán most is voltak orosz légvédelmisek és egy ideig az integrált közös légvédelmet is tervezték. Hogy ez megvalósult vagy meddig tartott, annak utána kellene nézni.) Az is csak azért maradt fent addig, ameddig, mert a II. vh lendülete és a KGST országok lerablása úgy ahogy felszínen tartotta.

És végül egy jótanács. Az ilyen szöveges képek - bárhol látod, bármilyen téma kapcsán - az esetek túlnyomó többségében orbitális marhaságok. Okkal készülnak úgy, ahogy...

1. 89' egy negyed százada volt. Csak összehasonlításképpen: 1920-1945, szintén ennyi, és elég sok minden történt. 89-ben volt Szovjetunió, Csehszlovákia, NDK, Jugoszlávia. És most ...

2. Churchill-Sztálin paktum, Kreml 1944. október 9. késő este. Aztán jogi formában Jalta 1945. február 2-től.

3. Az amerikai támaszpontoknak kismillió okrendszerük van, (pl $$$) de a szíves látásról azért volna egy-két kedves szavuk mondjuk az okinawai nőknek, de akár itt Európában is elég sok balhét kavartak, csak nem sajtóztak róluk annyit. (No. Ol.) Ez a támaszpontozás eléggé szubjektív, mert pl. görög-török konfliktusba azért csak nem szóltak bele, és nem is választották szét a feleket. Itt inkább egy másfajta érdekszövevényről van szó.
Az Egyesült Államok is tart fenn jó pár aktív támaszpontot, (stratégiai pontokon, az említett Okinawa, ám az Arab-öböl térségében legalább 10 van) de ha elegáns megoldásról beszélünk akkor ott van Guantánamo. Más alapon, de szintén eléggé aggályos szituáció. Emberi jogokról papolok, de börtöntámaszpont egy idegen - ráadásul kommunista - állam területén .... hát ... ehhez is gyomor kell. És ez nem a múltban volt, hanem most <b>van</b>.

4. Igen ez igaz, de erről senki nem tehet, mi megszállt ország voltunk. Minden ország másképpen működteti a megszállást, ha annak idején Churchill a nyugati szférába sorol minket, akkor amerikai csapatok állomásoztak volna ... De nem ez történt.

5. Ezek a logisztikai bázisok amúgy katonai territóriumok és pillanatok alatt feltölthetők. Egyébként az USA jelenleg (2015. januári adatok) mintegy 67 ezer katonát állomásoztat Európában. Ehhez képest az oroszoknak egy sincs az öreg kontinensen.

6. Nem is az amerikai otthoni dolgok a lényegesek, hanem az irány, ebben a vetületben. Vagyis, az expanzió iránya. Például, nem lehet összehasonlítani az orosz-amerikai jelenlét minőségét és mennyiségét Dél-Amerikában, Afrikában, vagy Közel-Keleten. Zongorázni lehet a különbséget. Moszkva inkább fegyvereket ad, vagy adna el az említett régiókban, (visszaszorulóban) nem pedig politikai befolyásra törekszik.

Az oroszoknak egyébként azért nincs, mivel nekik nem éri meg annyit feccölni egy totál bizonytalan térségbe, ezt ők is megtették a Szu. alatt hát ahogy írtad bele is rokkantak, így momentán akkor se kezdenének bele, ha térden állva könyörögnének emiatt. A világ legnagyobb országa, bődületes területtel, ásványkincsekkel. Elhinnéd, hogy szükségük volna egy pár tízezer kilométeres területre, tele idegen, ellenséges népekkel ? Mi a fenének ? Ha kell valami, majd megveszik, lebizniszelik. Nemzetiségük van éppen elég, és sajnos több millió az ő kisebbségük is a határaikon kívül. Így a politikai ambícióik is ekörül forognak leginkább, szemben az Egyesült Államokkal, amely a mögöttes csoportok ösztökélésére gyakorlatilag mindenhol uralkodni akar, ahol anyagi érdekeik úgy kívánják. Az Army pedig gyakorlatilag az amerikai pénzügyi köröknek a meghosszabbított erőkarja, végrehajtó hatalma.
 
M

molnibalage

Guest
1. 89' egy negyed százada volt. Csak összehasonlításképpen: 1920-1945, szintén ennyi, és elég sok minden történt. 89-ben volt Szovjetunió, Csehszlovákia, NDK, Jugoszlávia. És most ...

Akkor megismétlem a kommentem...

A történelem egy folyamat és nem egy pillanatkép. Ezzel az erővel fogd a mai magyarország képét és a sok trianont szajkózonak mutasd meg. De hiszen az Románia, mit akartok...? Na ez a kép is kb. ekkora marhaság. Trianont szajkózok egy 100 éves térképpel érvelnek, akkor én meg előveszek egy 25 éveset és az jön ki, hogy Oroszország takarodjon a francba...

A jenki támaszponthálózat azért néz ki ahogy, mert nagyon komoly részben történelmi örökség. Az ember nem adja fel nehezen megszerett előnyeit és pozícióit. Akkor bárki ezt milyen alapon várja el...? Az oroszok mennyire is ragaszkodtak a keleti blokkoz? '56, '68? Hm...?

Az, hogy az orosz éppen olyan amilyen, az meg egy majdnem 50 éves történelem és összezuhanás után van. Berakni egy ilyen pillanatképet a trollkodás csúcsa...

Amugy meg Szirian kivul allomasoznak orosz katonak: Örmenyorszagban, Fehéroroszorszagban, Grúziaban, Kazahsztánban, Kirgizisztánban, Moldáviaban, Tadzsikisztánban és Vietnémban... na meg persze Ukrajnaban. Ja, hogy Krím szerintük orosz terület, tehát akkor nem. Vagy mégis... Hajjaj...

A linkelt képen a hazai jenki támaszpontok is vannak, ami remek optikai csalás, ahogy a Csendes-óceáni amerikai területen levők és Diego Garcia is. Tehát a kép fele nettó hazugság, mert saját terület a zászlók másik fele is kicsit zizis...

2. Churchill-Sztálin paktum, Kreml 1944. október 9. késő este. Aztán jogi formában Jalta 1945. február 2-től.

Nemrég volt írás arról, hogy ez mekkora UL...

3. Az amerikai támaszpontoknak kismillió okrendszerük van, (pl $$$) de a szíves látásról azért volna egy-két kedves szavuk mondjuk az okinawai nőknek, de akár itt Európában is elég sok balhét kavartak, csak nem sajtóztak róluk annyit. (No. Ol.)

Na persze, mert szovjet katona soha nem követett el semmit... Tök jó, hogy egyéni bűncselekményekből kolletív bűnösséget kreáltál egyből... Sztálin is megirigyelé ezt...


4. Igen ez igaz, de erről senki nem tehet, mi megszállt ország voltunk. Minden ország másképpen működteti a megszállást, ha annak idején Churchill a nyugati szférába sorol minket, akkor amerikai csapatok állomásoztak volna ... De nem ez történt
.

Ez az érdekszférázás is marhaság. Mikor kopik már ki ez a köztudatból? Egyszerűn a háború utáni erőtlen politika volt az, hogy teret engedtek a szovjeteknek. Érdekes módon a ny-i országokat nem szállta meg az USA és minden ország maga választott kormányt. Itthon is voltak választások, nem kellene elfeledni. Aztán persze a komcsik csinálták azt amit...

6. Nem is az amerikai otthoni dolgok a lényegesek, hanem az irány, ebben a vetületben. Vagyis, az expanzió iránya. Például, nem lehet összehasonlítani az orosz-amerikai jelenlét minőségét és mennyiségét Dél-Amerikában, Afrikában, vagy Közel-Keleten. Zongorázni lehet a különbséget. Moszkva inkább fegyvereket ad, vagy adna el az említett régiókban, (visszaszorulóban) nem pedig politikai befolyásra törekszik.

Aha. Mi is volt '80-as években Afrikában? Micsoda felforgató tevékenységet és "békés expanziót" valósítottak meg a szovjetek Afrikában és Amerikában (kontinensen) is bepróbálkoztak. Ja, hogy most azért nem csinálják, mert Kínához képest lassan erőtlen senkik és Kína kilóra megveszi Afrikát...? Oda se neki... A kubai önkénetesek is csak napozni mentek oda ugye...?

Ha nem lenne az orosz balé, akkor Európában sanszosan már nem lenne Lakenheth-ben sem F-15, mert eredetileg nem adtak rá pénzt... Mondom, folyamatként és nem egy pillanatképként elemezd a dolgokat... A folyamat az volt, hogy Európát gyakorlatilag teljesen kezdte leépíteni a jenki.

A 67 ezer szám meg hogyan jön össze Európában? Nagyon kíváncsi lennék rá...