[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Yorg

Well-Known Member
2017. április 21.
146
341
63

Stochastic terrorism is targeted political violence that has been instigated by hostile public rhetoric directed at a group or individual. Unlike incitement to terrorism, this is accomplished by using indirect, vague, or coded language that allows the instigator to plausibly disclaim responsibility for the resulting violence.[1] A key element is the use of social media and other distributed forms of communications where the person who carries out the violence has no direct connection to the users of violent rhetoric.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and Kim Philby

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 055
113
Most hogy ezt leírva látom az is megfordult a fejemben, hogy a támadó talán hivatalos személynek álcázhatta magát aki szintén a rendezvényt biztosítja? A mellékelt ábra szerint voltak más mesterlövészek is a környéken, lehet, hogy a rendőrség azért nem nézett utána, mert hivatalos személynek gondolta? Ha így van, egy jó nagy biztonsági résre tapintott rá a merénylő.
Bár nem kizárt a "lámpa alatt legnagyobb a sotétség" efektus, sot, de azért a mesterlovészek általában párban tevékenykednek - minimum ez már gyanus lehetett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 194
12 422
113
GSbyFbrW0AACZCl


 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 277
113
Dudi hozzászólásához...
Érdekes, de majd KRISS vagy valamely jelenkori katona elmagyarázza: szerintem azért volt nagyon jó lövés az eredmény ellenére, mert az AR csőhosszát, a gázdinamikáját és az 5,56-os lőszer röppálya-tulajdonságát vizsgálva 150 méteres lövés esetén - szerintem igen kicsi volt az esélye a BIZTOS találatnak. És akkor még nem vettem figyelembe a szél és a mozgó cél esélyeit.

A ballisztikával nincsen semmi baj. Ezen a távolságon szinte teljesen mindegy, milyen puskaloszer. Emberünk nem a fegyveren spórolt hanem az optikán, t.i. az nem volt a fegyverén, nyílt (pontosabban az AR esetében zárt) irányzékot használt.

Persze lehet direkt tette ezt mert gyorsabban kiszűrik ha meglátják egy távcsöves puskával sokkal kevesebb a kétség hogy ez most egy merénylő vagy csak egy elég szuicid hajlamú, de amúgy ártalmatlan figura aki jó ötletnek tartja hogy így demonstrálja a 2A jogait..

Túlelemezni persze felesleges, ilyen távolságból egy icipici hiba vagy széllökés és képes eldobni a lövést, nem idealis lőtéri körülményekről beszélünk hanem kúszól mászol, nincs időd és a füledben pattog az adrenalin.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
697
2 758
93
Mit nem értesz? Egy profit látsz, amint majdnem magára rántja az álvánnyal együtt a fegyverét... sztem még most is lapátolják a szart a gatyájából, úgy megijedt. Máskülönben nehéz elképzelni, hogy egy mesterlövész így "integessen" a fegyverével.
Most tűnt csak fel, hogy van hősünk mögött egy másik mazsola is és ő is "kinéz" az optikából, majd menekülni kezd... Vak vagyok, mint egy vakondok, az idegrendszerem az összeomlás szélén, magasban kicsit szédülök és a meleget se bírom sokáig, de b+, elmegyek amerikai mesterlövésznek! Komolyan mondom ez már a legalja!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
Dudi hozzászólásához...
Érdekes, de majd KRISS vagy valamely jelenkori katona elmagyarázza: szerintem azért volt nagyon jó lövés az eredmény ellenére, mert az AR csőhosszát, a gázdinamikáját és az 5,56-os lőszer röppálya-tulajdonságát vizsgálva 150 méteres lövés esetén - szerintem igen kicsi volt az esélye a BIZTOS találatnak. És akkor még nem vettem figyelembe a szél és a mozgó cél esélyeit.
150 méterről az AR szórása kisebb mint egy átlagos fej és akkor finoman fogalmaztam. Az ARMY elvárása az M4-ekkel szemben, hogy 4MOA-t ne haladja meg a szórás 100 méteren, de ritka az olyan fegyver ami 4 MOA-tud. A nagy többség 3MOA körül van, de nem ritka a 2MOA-s M4 köszönhetően a jó minőségű gyártásnak.
A baj az volt, hogy fejre lőtt. A fej nehéz célpont, mert mozog
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 639
48 398
113
Ebben a cikkben valami mást írnak.


Kísérlet Trump ellen: Az egyik néző és maga a lövöldöző meghalt, egy másik személy súlyosan megsebesült (FOTÓ, VIDEÓ)​

Egy Donald Trump kampánygyűlésen, ahol lövések dördültek el, az egyik néző és maga a feltételezett lövöldöző is életét vesztette – írja az AP Butler megyei ügyészre hivatkozva.

Felvételek jelentek meg egy személy elhurcolásáról, és a helyi WTAE televízió tudósítása az áldozat lehetséges haláláról.
Úgy tűnik, hogy a volt amerikai elnökre kilőtt golyók egyike a mögötte lévőt találta el.

A Washington Post riportere a Network X-en a bűnüldözésre hivatkozva azt írta, hogy Trumpot egy golyó érintette, és biztonságban van. Egy másik személy súlyosan megsérült.

A Trump életére törő kísérletet az ismert antifa-aktivista, Mark Violet követte el – írja a Butleri rendőrség.

A támadás előtt feltett egy videót a YouTube-ra, amelyben kijelentette, hogy „az igazságszolgáltatás jön”.

Egy másik holttestet találtak a merénylet helyszínén - távol az épület tetején lévő emelvénytől.

Talán ez a lövöldöző teste, akit a titkosszolgálati ügynökök számoltak fel.
Источник: https://rusvesna.su/news/1720916023
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 570
32 065
113


Trumpnak qnagy szerencséje volt pont jobbra fordult igy csak surolta ,meg a kevlar mellény egyes állítások szerint

Egy szemtanú a BBC-nek arról beszélt, hogy szólt a rendőrségnek a lövöldözés előtt, hogy látja az elkövetőt, de a hatóságok nem tettek semmit.

Egy fegyveres férfi volt látható egy háztetőn percekkel azelőtt, hogy lövések dördültek el Donald Trump pennsylvaniai nagygyűlésén”

– mondta a szemtanú.

. Greg Smith elmondta, hogy a férfi egy épület tetejére mászott fel, közvetlenül a Butler megyei rendezvény előtt, még péntek este.

„Arra gondoltam magamban, hogy »Miért beszél még mindig Trump, miért nem vonták le a színpadról...«, a következő pillanatban öt lövés dördült el” – mondta. A volt elnököt azonnal körbevették a titkosszolgálat emberei, és kimenekítették a helyszínről. A szemtanú hozzátette, hogy amint a titkosszolgálat ügynökei meglátták a merénylőt, lelőtték.


"Az egyébként megint egy érdekes kérdés, hogy miként tud egy ilyen papagáj feljutni egy 130 méterre lévő tetőre"
Teljesen igazad van, azon a tetőn is biztonsági embereknek kellett volna lenni.

Az őrangyal nyomta a melót, ez kibaszott nagy mák volt,5 centin múlt, hogy szétlőjék a fejét,a biztonságiak meg elbaszták, minden magaslaton 1 ügynök kellett volna legyen,meg 1 szekérderék drón a levegőben, kiszűrni az ilyet.

Na jó.

Ezt a kèpet begyakorolták. :D

A biztonság kedvéért megvárták míg lead 5 lövést?!

Összeesküvés? Benne volt a rendőrség is?

Nekem(mobilon) úgy tűnik, figyeli a snipper az álvanyos.
Felnèz hogy mi a fasz.
Meglatja a torkolattüzet(hallja a lövèst), erre vissza a fegyverhez ès lő.


A mi a fasz arra vonatkozik ezt hogy hajtotta vègre. o_O
A másik meg ő is, visszabbhúzódik ahogy a lövèsek elhangzanak.
Ennèk azèrt többet várnèk el.

Ha 5,56-ossal pontosan talál akkor valószínűleg létloccsan Trump feje. Szóval ez tényleg hatalmas mázli.

Annyira toppon voltak a secusok, hogy előtte drónnal fényképet készítettek arról a hülyéről. Hasznos idióta volt, de Trump helyében átgondolnám a biztonságiakat. A legszebb az egészben ahogy 3 nő szerencsétlenkedik körülötte, az egyik konkrétan nem tudja visszatenni a tokba a fegyverét. Gondolom ezek is valami kvótapicsák voltak.

Egy-két gondolat.....
Trumpot a saját vérmérséklete mentette meg. A kezével és a fejével folyton gesztikulál, mozog, soha nincs stabil pillanata.
Nagyon jó lövés volt. Fejre, mert valszeg a mellény megfogta volna. 150 méterre, egy 5,56-ossal - szerintem - ő nem tévedett, hanem a cél fordult el.
Öngyilkos küldetés. A tetőn, nyílt terepen milyen menekülőutat képzelhetett?
A sniperek... Érdekes: megvárták az első néhány lövést és utána biztosra mentek. Ha talál a lövész, akkor is halott 2 másodperc múlva, ha nem, akkor is. Legalább is érdekes egy olyan országban, ahol előbb lőnek, utána kérdeznek. Szerintem "megvárták a végeredményt".
Az előbb elkezdtem gondolkodni...ez amolyan "horngyuszis" történet....
-lakossági bejelentés
-helikopterfelvétel
-a biztonsági mesterlövész
-lassú személyvédelem
-fedezék nélküli merénylő...
Kicsit meredekebben fogalmazva, Trumpot (akit amúgy bírok) szerintem nem találta el semmi. A srác egy golyót sem lőtt ki, a felvételen az a "lövedéknyom" csak a hitelesség kedvéért került oda, nyilván kellettek a vétlen áldozatok, meg kellett egy f@sz merénylő. A mai világban nincs ilyen, ahol már az ovisok is drónokkal játszanak...(Szerintem)
Ha viszont igazam van, legalább nyomokban, részletekben, akkor valakik nagyon megmalmozzák a világ közvéleményét...
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 425
63 716
113
Az előbb elkezdtem gondolkodni...ez amolyan "horngyuszis" történet....
-lakossági bejelentés
-helikopterfelvétel
-a biztonsági mesterlövész
-lassú személyvédelem
-fedezék nélküli merénylő...
Kicsit meredekebben fogalmazva, Trumpot (akit amúgy bírok) szerintem nem találta el semmi. A srác egy golyót sem lőtt ki, a felvételen az a "lövedéknyom" csak a hitelesség kedvéért került oda, nyilván kellettek a vétlen áldozatok, meg kellett egy f@sz merénylő. A mai világban nincs ilyen, ahol már az ovisok is drónokkal játszanak...(Szerintem)
Ha viszont igazam van, legalább nyomokban, részletekben, akkor valakik nagyon megmalmozzák a világ közvéleményét...
Konteót mindig fel lehet állítani.
A mostani sztorinak lehet egy olyan olvasata, hogy a Big Money szépen átnyergel a demokrata-woke vonalról Trumpra, akit a mennybe emelnek egy "éppen csak, hogy megúszott" álmerénylettel, ahol a nagyobb hitelesség kedvéért megölnek két civilt, mindezt csak azért, hogy újabb űrügyet szolgáltassanak a mégnagyobb társadalom kontrollhoz.

Ami nekem furcsa, az az állítólagos merénylő életkora, ami nem illik sehogy se a politikai merénylők jellemző profiljába (a mai 20 évesek nem olyanok, mint régen. Mintha Ferenc Ferdinándot egy 11 éves gyerek ölte volna meg), illetve a nagyon eröltetettnek tűnő szimbólum, a Denolition Ranch-es póló.
Egy gun channel "rajongónak" beállított gyerek akarja megölni Trumpot?
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 717
113
Konteót mindig fel lehet állítani.
A mostani sztorinak lehet egy olyan olvasata, hogy a Big Money szépen átnyergel a demokrata-woke vonalról Trumpra, akit a mennybe emelnek egy "éppen csak, hogy megúszott" álmerénylettel, ahol a nagyobb hitelesség kedvéért megölnek két civilt, mindezt csak azért, hogy újabb űrügyet szolgáltassanak a mégnagyobb társadalom kontrollhoz.

Ami nekem furcsa, az az állítólagos merénylő életkora, ami nem illik sehogy se a politikai merénylők jellemző profiljába (a mai 20 évesek nem olyanok, mint régen. Mintha Ferenc Ferdinándot egy 11 éves gyerek ölte volna meg), illetve a nagyon eröltetettnek tűnő szimbólum, a Denolition Ranch-es póló.
Egy gun channel "rajongónak" beállított gyerek akarja megölni Trumpot?
Ismerve az amerikai társadalom szélés jellegét , nem fura ebbe a sztoriba semmi , az elkövető se , mérges incel dude nem szerette trumpot , gondolta megöli

Inkompetencia vezetett a merénylethez , a téves kompetencia miótosza miatt nem történt meg előbb


Nem kell soha felmenteni az inkompetenciát konspirációval
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 019
14 856
113
A kvóta nő stresszhelyzetben gyengén teljesít :D Még jó hogy nem kellet lőnie senkire...
Én csak azt kérdezném hogy a titkos ügynököknek a napszemcsike, az alapfelszerelés??? Vagy mééé az az első dolog hogy felveszik a végén?? Tudom hogy kis izéke vagyok ilyen kérdésekkel, de ha vki jártas ezekben leírhatná :D
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
586
5 343
93
Annyira toppon voltak a secusok, hogy előtte drónnal fényképet készítettek arról a hülyéről. Hasznos idióta volt, de Trump helyében átgondolnám a biztonságiakat. A legszebb az egészben ahogy 3 nő szerencsétlenkedik körülötte, az egyik konkrétan nem tudja visszatenni a tokba a fegyverét. Gondolom ezek is valami kvótapicsák voltak.
"Annyira toppon voltak a secusok, hogy előtte drónnal fényképet készítettek arról a hülyéről. "

Ezt a videót nem látom, csak azt, ahol már elhunyt.

Szóval, nem hiszem, hogy előtte ne nézték volna meg a terepet. A hozzászólásokban is szó van róla, hogy a lövések előtt ~5 perccel mászott fel a tetőre. Fogalmam sincs a megfigyelők részéről mennyire volt látható a tető?

Amúgy meg mennyi ilyen gyűlése van Trumpnak egy nap? No, azt mindet tökéletesen átvizsgálni szinte lehetetlen. Fél óránként megy át egy másik gyűlésre, tipikus magyar "táncdal énekes" hakni. Ne feledjük Trumpnak nagy elmaradása van a gyűlésekkel, hiszen területelhagyási bírósági ítélet volt ellene, így ő nem tarthatott szokásos szavazóbázis erősítő gyűléseket. Fáziskésésben van, ezért kell rohanni. Ha már összeesküvés elmélet, akkor mennyire volt tudatos a lakhelyelhagyási ítélet, hogy majd később rohanni fog helyszínről helyszínre és valahol majd hibázik.

Vajon van arról nyilvános adat, hogy eddig mennyi "fake merénylőt" füleltek le? Ha többet, akkor az is elfásultságot okoz a biztonsági emberekben. Á, ez is csak egy hülye a sok közül. A farkas kiabálás tipikus esete.

Az elnököt védő mesterlövész hezitálása??? Mi van akkor, ha egy ártalmatlan hülyét lő le és még az is kiderül, hogy csak egy vízi puska volt nála? Hatalmas balhé, ami lehet, hogy Trumpot is elsodorja, lám az emberei ártatlan személyeket lőnek le. Mennyi ilyen meghurcoltatás volt az USA-ban, hogy fegyvernek néztek valami és lelőtték az illetőt, utána meg kiderült, hogy nem volt fegyver.

Közvetlen az elnökjelölt körül levő testőrök viselkedése. Őket szerintem megfelelő időközönként cserélik. Fogalmam sincs, hogy ez egy óra, két óra vagy több, de az is biztos, hogy ha minden idegszálam be van feszülve, akkor pár perc múlva alkalmatlanná válok minden rezdülésre figyelni. Itt nem pár műszert kell célzottan figyelni, hanem egy állandóan változó tömeget. Lehet mondani, erre vannak kiképezve, ezért vannak megfizetve. A valódi értékükről 10-15 perc múltán vannak kételyeim.

Lehet semmiben sincs igazam, csak ezek a gondolatok merültek fel bennem így hirtelenjében.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 570
32 065
113
Ezt vitatom. Az első lövés nem talált és gyorsan ráismételt. Ergo nem a pánikkeltés volt a cél, hanem hogy tényleg megölje Trumpot. De az első lövés után kevés idő jut a pontosításra, nő a stressz és még rá is lőnek, ezért esélyesebb, hogy a háttérből találjon el valakit.
Szerintem az első három lövés ugyan abból a fegyverből jött...
Most tűnt csak fel, hogy van hősünk mögött egy másik mazsola is és ő is "kinéz" az optikából, majd menekülni kezd... Vak vagyok, mint egy vakondok, az idegrendszerem az összeomlás szélén, magasban kicsit szédülök és a meleget se bírom sokáig, de b+, elmegyek amerikai mesterlövésznek! Komolyan mondom ez már a legalja!
Az ábrák alapján, kitakarta valami a gyereket, vagy akkor szóltak a fülükre, hogy hol van...
Érdekesek a merénylet előtti másodpercek Trump mögül. Izgatott mozgolódás van
Szerintem szóltak mindenkinek...a lövészek is akkor kezdik...
Bakker, vége lesz az életének, mire spórolt volna? Kizárt, hogy nem volt kocsija vagy ne tudott volna hitelt felvenni.
Vagy már eleve halott volt...
Gyanús nekem ez a jól megkomponált felvételsokaság...persze tudom...de azért túl rendezői szagú.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer