[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

A

altx

Guest
De még hogy:
"Nagy-Britannia “remekül teljesít majd” a brit EU-tagság megszűnése után." "Nagy-Britannia “bölcsen tette”, hogy a távozás mellett döntött." :)
"az atlanti szövetséget pedig “elavult” szerveződésnek nevezte."
"Trump szerint a Nyugatnak Szíriában kellett volna biztonsági övezeteket kiépítenie a menekültek számára, és ennek költségeit az Öböl menti országoknak kellett volna állniuk."
Hát ez bizony nagyon igaz. A szaúdi milliárdokból tellene simán.

"Az Oroszország elleni szankciókról szólva Trump egyenes utalást tett arra, hogy ha Putyin elnök késznek mutatkozik a nukleáris fegyverzet jelentős csökkentésére, akkor napirendre kerülhetne e szankciók felülvizsgálata."
Tehát Ukrajna ejtve van. :)

"az iraki háború az Egyesült Államok egész történelmének “talán legrosszabb döntése volt, olyan, mintha köveket hajigáltunk volna egy méhkasba”.
Igen, de ezt hiába mondogatták Busóéknak, ennek ellenére rárohantak Irakra. Ami visszafordíthatatlan folyamatokat idézett elő, és nem utolsósorban ártatlanok százezreinek halálát.

Na meg azt is mondta hogy a NATO tagalomok nem tisztesegessek az amcsikal...nem fizetnek eleg penzt a vedelmukre...

Na aztan ezt a penzen kivul nem erdekli semmi az eg vilagon...mindent penzbe nezz.
Lesz ezzel baja nem csak az europaiknak, kinaiaknak, henem az ruszkiknak is meg az elesz vilagnak is...
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 329
113
Elolvastam azt a régi riportot vele tegnap, nem kedvelte az atomfegyverek bevetésének gondolatát. Viszont a saját atom erejük fejlesztését kívánta akkor , és a Szu fegyverek leszerelését. Mivel nem sokban változott a hozzáállása a dolgokhoz a gazdasági kérdésekben el tudom képzelni hogy ma is tartja magát ehhez a vonalhoz atom kérdésben is. Az oroszok fő elrettentő erejének csökkentése a szankciókért, és a szabad kézért cserébe? Netán a Nato feloszlatása, mert akkor sem szerette ha az Usa védte be a szövetségeseit? Usa atom erő fejlesztése? Végül is pár száz rakéta vagy robbanófej nem oszt vagy szoroz, bőven marad elég hogy elrettentsen mindenkit aki Oroszország ellen indulna, legalábbis szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 744
113
Az orosz atomfegyver arzenál egy rendkívül költséghatékony elrettentési eszköz. Tudja mindenki, hogy vége a világnak, ha bevetik, vagyis egy jókora blöff az egész, mégis egyenrangú félként tárgyal velük mindenki, mert senki se szeretne fájdalmasan meglepődni.
Az orosz atom arzenál olyan, mintha nekünk is volna normális védelmi jellegű haderőn, gondolok itt elsősorban egy rendes, kiépített rakétás és csöves légvédelmi rendszerre. Félre ne értsetek, nem a rendszer elemei lennének telepítettek, hanem a rendszer maga lenne kompletten kiépítve.
Egy ilyen légvédelem - ami ugye 2001 óta nincs - lenne az a bizonyos blöff, az a bizonyos faktor, ami miatt minket is komolyabban vennének, még ha nem is tekintene mindenki egyenrangú félként. És persze ott van még a többi mumus, mint a páncélelhárító képesség (értsetek ez alá mindent, amit kell) és a hatékony tüzérség (önjáró csöves, rakétás sorozatvető és precíziós rakéta tüzérség). Ezek tipikusan nehézkesen felálló rendszerek, melyek csak egy bizonyos időigényű mozgósítást követően aktivizálhatók, így távolról sem olyan farzsebből előránthatók, mint az oly sokszor emlegetett bokorugró könnyűlövész alegységek, de a tárgyalóasztaloknál mégis sokkal többet nyomnak a latba. És ez a lényeg.
Ez a lényege az orosz atomarzenálnak is, melytől míg világ a világ nem fognak a gazdáik megszabadulni.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Na meg azt is mondta hogy a NATO tagalomok nem tisztesegessek az amcsikal...nem fizetnek eleg penzt a vedelmukre...

Na aztan ezt a penzen kivul nem erdekli semmi az eg vilagon...mindent penzbe nezz.
Lesz ezzel baja nem csak az europaiknak, kinaiaknak, henem az ruszkiknak is meg az elesz vilagnak is...

Lehet, de ha okosan megválunk a hülye 68-as európai elittől akkor jól is kijöhetünk belőle. Ui. aki fizeti a cigányt, az rendeli a zenét.
Eddig az amerikaiak tolták bele a nagy zsét, mi meg hajbókoltunk. Viszont ha beleáldozunk jóval többet, nyugodtan kifejthetjük ellenvéleményünket.
Oké, megemeljük a költségvetést, de nem cincogunk Afganisztánban, Irakban, ami amúgy is csak fölösleges pénzkidobás.
Azt egye meg mindenki amit saját maga főzött. Nekünk semmi közünk az ázsiai konfliktusokhoz, de még az ukránok baromságaihoz sem. Egyrészt nem is értjük, másrészt nem kértek fel egyöntetűen a háborúzó felek. Nem kellene kotnyeleskedni annyit a magyar külpolitikának, világmegváltó békemantrázni állandóan.
Azoknak az afrikai dzsunganégereknek is hiába papolta mindenki eddig hogy humanizmus meg peace, xartak rá, gyilkoltak mert gyilkolni akartak. Ezek a harcok benne vannak az ő történelmükben, Európa is átesett ezen.
Hát ugye milyen jó is volna most egy kis semlegesség ? Nem "kérnének" fel folyamatosan hadviselő oldalbordának olyan helyeken ahol még csak a nevünket se tudják és az érdekeltségünk 0, azaz nulla.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ez a lényege az orosz atomarzenálnak is, melytől míg világ a világ nem fognak a gazdáik megszabadulni.
Egy ekkora országot másképp nem is lehet "megvédeni", valamint az ezzel összefüggő nagyhatalmi státust biztosítani ugymond. De az USA-nak sem. És a katonai doktrínájuk része, amióta kifejlesztették.
Amennyire tudom a hagyományos tüzérséget, rakétás csapatokat sem hanyagolják el, ez mindig is az oroszok egyik kedvenc "játékszere" volt.
Nagyfaterék is akkor hagyták el az állásaikat 44-ben az Aranyos mellett amikor bevetették a szovjet nehéztüzérséget, olyan zárótüzet toltak a frissen kiürített vonalakra, hogy a környező fákból is a fűrészpor maradt csak.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 744
113
Lehet, de ha okosan megválunk a hülye 68-as európai elittől akkor jól is kijöhetünk belőle. Ui. aki fizeti a cigányt, az rendeli a zenét.
Eddig az amerikaiak tolták bele a nagy zsét, mi meg hajbókoltunk. Viszont ha beleáldozunk jóval többet, nyugodtan kifejthetjük ellenvéleményünket.
Oké, megemeljük a költségvetést, de nem cincogunk Afganisztánban, Irakban, ami amúgy is csak fölösleges pénzkidobás.
Azt egye meg mindenki amit saját maga főzött. Nekünk semmi közünk az ázsiai konfliktusokhoz, de még az ukránok baromságaihoz sem. Egyrészt nem is értjük, másrészt nem kértek fel egyöntetűen a háborúzó felek. Nem kellene kotnyeleskedni annyit a magyar külpolitikának, világmegváltó békemantrázni állandóan.
Azoknak az afrikai dzsunganégereknek is hiába papolta mindenki eddig hogy humanizmus meg peace, xartak rá, gyilkoltak mert gyilkolni akartak. Ezek a harcok benne vannak az ő történelmükben, Európa is átesett ezen.
Hát ugye milyen jó is volna most egy kis semlegesség ? Nem "kérnének" fel folyamatosan hadviselő oldalbordának olyan helyeken ahol még csak a nevünket se tudják és az érdekeltségünk 0, azaz nulla.

Nagy igazság. Pontosan emiatt a mondat miatt szavaztam anno 99-ben a NATO csatlakozás ellen.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Trump komoly bírálattal illette azokat a NATO-tagállamokat, amelyek nem járulnak hozzá az előirányzott mértékben a védelmi kiadásokhoz, az atlanti szövetséget pedig „elavult” szerveződésnek nevezte.
"Az amerikai gazdaság a hadiiparra épül, és a korábbi kormányok úgy képviselték az ágazat érdekeit, hogy háborúkat kezdeményeztek."
„Trump változtatni akar ezen, és ez jó hír: ő nem bevetni akarja a fegyvereket, hanem eladni”
"Donald Trumpnak nyilvánvalóan az a célja, hogy az észak-atlanti katonai szövetség tagjainak hadseregét amerikai fegyverekkel fejlesszék. Ez növelné ugyan a tagállamok hadi kiadását, viszont ha a Közel-Kelet helyett a NATO-ba áramlanak a fegyverek, megszűnhetnek a konfliktusok az előbbi térségben"
http://magyaridok.hu/kulfold/szakerto-trump-haboruzas-helyett-fegyvereladast-valasztotta-1334392/

Egy igazán költői kérdés: vajon Kelet-Európa államainak, nem is szólva a hadiiparral rendelkező régebbi tagállamokról, volnának-e szándékai és forrásaik az amerikai hadiipar szponzorálására ???
Összehasonlítva pl Szaúd-Arábia, Kuwait, EAE, Bahrein, Katar, netalán India megrendeléseivel ?
Az a gyanúm, hogy nem. Ezzel együtt mindenesetre érdekes lesz, ha ezt fogják erőltetni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Nagy igazság. Pontosan emiatt a mondat miatt szavaztam anno 99-ben a NATO csatlakozás ellen.
Nagyon jól tetted. Mivel a legtöbb ember a hülyeségével nem szokott dicsekedni, én rendhagyót teszek most, leírom hogy hülye voltam: Engem elvitt a hiszékenységem, én a NATO-ra szavaztam, de ma már bánom. Hozzáteszem, nem teljesen ezt ígérték, meg domborították ki, hogy mehetünk majd Afganisztánba KÖZÖSEN megvédeni saját magunkat... Mindegy, a lényeg hogy engem bebalekoltak :p!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Trump komoly bírálattal illette azokat a NATO-tagállamokat, amelyek nem járulnak hozzá az előirányzott mértékben a védelmi kiadásokhoz, az atlanti szövetséget pedig „elavult” szerveződésnek nevezte.
"Az amerikai gazdaság a hadiiparra épül, és a korábbi kormányok úgy képviselték az ágazat érdekeit, hogy háborúkat kezdeményeztek."
„Trump változtatni akar ezen, és ez jó hír: ő nem bevetni akarja a fegyvereket, hanem eladni”
"Donald Trumpnak nyilvánvalóan az a célja, hogy az észak-atlanti katonai szövetség tagjainak hadseregét amerikai fegyverekkel fejlesszék. Ez növelné ugyan a tagállamok hadi kiadását, viszont ha a Közel-Kelet helyett a NATO-ba áramlanak a fegyverek, megszűnhetnek a konfliktusok az előbbi térségben"
http://magyaridok.hu/kulfold/szakerto-trump-haboruzas-helyett-fegyvereladast-valasztotta-1334392/

Egy igazán költői kérdés: vajon Kelet-Európa államainak, nem is szólva a hadiiparral rendelkező régebbi tagállamokról, volnának-e szándékai és forrásaik az amerikai hadiipar szponzorálására ???
Összehasonlítva pl Szaúd-Arábia, Kuwait, EAE, Bahrein, Katar, netalán India megrendeléseivel ?
Az a gyanúm, hogy nem. Ezzel együtt mindenesetre érdekes lesz, ha ezt fogják erőltetni.
Az ötlet az Ő szempontjukból teljesen jó, nem halnak a fiaik, s elég dollárhoz jutnak így is, és pörög a hadi ipar végett a gazdaságuk is. A szomorú meglátásom viszont az, hogy HA ehhez ragaszkodnak, azt csak úgy tudják majd előidézni, hogy itt a most még szövetséges országok közt háborúkat generálnak, ahogy tették ez régebben a közel keleten, mert egyébként a KUTYA nem fog itt olyan összegeket USA fegyverre költeni, egy nyugis időszakban, mint amit úgy általában a gazdag olajos arab országok szoktak. Kiderül idővel, hogy mikor rájönnek arra, hogy pl. mi nem vesszük majd 72-es darabszámban az F-16 block 60-at, meg a Románok sem az F-15E-t, és az Osztrákok sem az F-35-öt, akkor hogyan tovább...
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 329
113
Trump komoly bírálattal illette azokat a NATO-tagállamokat, amelyek nem járulnak hozzá az előirányzott mértékben a védelmi kiadásokhoz, az atlanti szövetséget pedig „elavult” szerveződésnek nevezte.
"Az amerikai gazdaság a hadiiparra épül, és a korábbi kormányok úgy képviselték az ágazat érdekeit, hogy háborúkat kezdeményeztek."
„Trump változtatni akar ezen, és ez jó hír: ő nem bevetni akarja a fegyvereket, hanem eladni”
"Donald Trumpnak nyilvánvalóan az a célja, hogy az észak-atlanti katonai szövetség tagjainak hadseregét amerikai fegyverekkel fejlesszék. Ez növelné ugyan a tagállamok hadi kiadását, viszont ha a Közel-Kelet helyett a NATO-ba áramlanak a fegyverek, megszűnhetnek a konfliktusok az előbbi térségben"
http://magyaridok.hu/kulfold/szakerto-trump-haboruzas-helyett-fegyvereladast-valasztotta-1334392/

Egy igazán költői kérdés: vajon Kelet-Európa államainak, nem is szólva a hadiiparral rendelkező régebbi tagállamokról, volnának-e szándékai és forrásaik az amerikai hadiipar szponzorálására ???
Összehasonlítva pl Szaúd-Arábia, Kuwait, EAE, Bahrein, Katar, netalán India megrendeléseivel ?
Az a gyanúm, hogy nem. Ezzel együtt mindenesetre érdekes lesz, ha ezt fogják erőltetni.
Ha az érem másik fele a Nato tagság vagy a jenki védernyő eltűnése lesz a fejük felül át fogják tervezni a költségvetést, lehet hogy mi sem 2026-ra érjük el a 2%-ot.
Meglátjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 744
113
Nagyon jól tetted. Mivel a legtöbb ember a hülyeségével nem szokott dicsekedni, én rendhagyót teszek most, leírom hogy hülye voltam: Engem elvitt a hiszékenységem, én a NATO-ra szavaztam, de ma már bánom. Hozzáteszem, nem teljesen ezt ígérték, meg domborították ki, hogy mehetünk majd Afganisztánba KÖZÖSEN megvédeni saját magunkat... Mindegy, a lényeg hogy engem bebalekoltak :p!

Mivel - mondhatni - a Néphadsereg, illetve Honvédség igen komoly szerepet játszott a családunkban, nekem a "majd megvéd minket a NATO" szlogen erősen gyanús volt, különösen úgy, hogy gyerek fejjel engem ezen a téren az Igaz Szó című újság szocializált. Ezek után nem csoda, hogy egy alapvető NATO-szkepticizmus mindig is volt bennem, Ehhez képest 99-ben, 22 évesen már olyan dolgok motiváltak, mint a semlegesség alapú önrendelkezés és a meggyőződésem, hogy a csatlakozás űrügyén csak tovább fog gyorsulni az a "Haderőreform", ami a szemem láttára szüntetett meg képességeket, már az azt megelőző években is.
Én úgy gondolkodtam anno, hogy a semlegesség drága, de ha költünk rá, akkor majd kevésbé érzünk kényszert az ész nélküli szanálásra és alaposabban megnézzük, mire adjuk ki a pénzünk.
A NATO csatlakozás címén minden szovjet eredetű fegyvert haszontalannak minőséítettünk, majd kivonásuk után még nyugati eszközökkel se pótoltunk semmit.
Elvesztettük az embereket, a képzést, a tudást is.
A semlegességhez több hozzáadott érték kell, de többet is nyerhetünk vele.

Az a baj, hogy sajnos csatlakoztunk és igazam is lett.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Mivel - mondhatni - a Néphadsereg, illetve Honvédség igen komoly szerepet játszott a családunkban, nekem a "majd megvéd minket a NATO" szlogen erősen gyanús volt, különösen úgy, hogy gyerek fejjel engem ezen a téren az Igaz Szó című újság szocializált. Ezek után nem csoda, hogy egy alapvető NATO-szkepticizmus mindig is volt bennem, Ehhez képest 99-ben, 22 évesen már olyan dolgok motiváltak, mint a semlegesség alapú önrendelkezés és a meggyőződésem, hogy a csatlakozás űrügyén csak tovább fog gyorsulni az a "Haderőreform", ami a szemem láttára szüntetett meg képességeket, már az azt megelőző években is.
Én úgy gondolkodtam anno, hogy a semlegesség drága, de ha költünk rá, akkor majd kevésbé érzünk kényszert az ész nélküli szanálásra és alaposabban megnézzük, mire adjuk ki a pénzünk.
A NATO csatlakozás címén minden szovjet eredetű fegyvert haszontalannak minőséítettünk, majd kivonásuk után még nyugati eszközökkel se pótoltunk semmit.
Elvesztettük az embereket, a képzést, a tudást is.
A semlegességhez több hozzáadott érték kell, de többet is nyerhetünk vele.

Az a baj, hogy sajnos csatlakoztunk és igazam is lett.

TE láttad jól.

Abban az időben én még őszintén hittem abban (fiatal voltam, szintén 20-as évek legeleje, ez lehet talán csak a mentségem), hogy ez valami más lesz mint a VSZ-volt, ez igaz DEMOKRÁCIA - SZABAD világ, "álmainkban Amerika" és amúgy is, minden ami az USA-ból jön, vagy közük van hozzá, az meseszerű, igaz, és egyértelműen jobb, nemesebb, szóval csak nyerhetünk vele. Hát, kinőttem belőle, úgy látszik később érő típus voltam, mint te :p...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and lgabo

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Part I: Undercover investigation exposes groups plotting criminal activity at Trump inauguration

Stay tuned! :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Én úgy gondolkodtam anno, hogy a semlegesség drága, de ha költünk rá, akkor majd kevésbé érzünk kényszert az ész nélküli szanálásra és alaposabban megnézzük, mire adjuk ki a pénzünk.
A NATO csatlakozás címén minden szovjet eredetű fegyvert haszontalannak minőséítettünk, majd kivonásuk után még nyugati eszközökkel se pótoltunk semmit.
Elvesztettük az embereket, a képzést, a tudást is.
A semlegességhez több hozzáadott érték kell, de többet is nyerhetünk vele.

Az a baj, hogy sajnos csatlakoztunk és igazam is lett.

Hát ez így van.
Én sem szavaztam rá.
Az ávósminiszterelnök és demokratafórum minden szavát becopta a nép, az volt a baj, Jeszenszky olyan propagandadumákat nyomott reggelente a tévében hogy a tévé magától váltott csatornát.
Pedig csak meg kellett volna kérdezni egy ott szolgáló diplomatát hogy felvilágosodjon a populus: Amerikában/ból semmi nincs ingyen. Még a barátság sem. A szövetség pedig egyenesen kötelez.
De a politikai erőknek nem ez volt az érdekük, így annulálták az ebbéli gondolatokat. Volt egy főtiszt aki pontosan ebben a szellemben nyilatkozott 95 körül a makettklubban, az amcsi védőernyő miatt sokkal kevesebbet kell a seregre költeni. Egy ideig. De aztán meglesz annak is a böjtje.
 
  • Tetszik
Reactions: neptun892

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Mivel - mondhatni - a Néphadsereg, illetve Honvédség igen komoly szerepet játszott a családunkban, nekem a "majd megvéd minket a NATO" szlogen erősen gyanús volt, különösen úgy, hogy gyerek fejjel engem ezen a téren az Igaz Szó című újság szocializált. Ezek után nem csoda, hogy egy alapvető NATO-szkepticizmus mindig is volt bennem, Ehhez képest 99-ben, 22 évesen már olyan dolgok motiváltak, mint a semlegesség alapú önrendelkezés és a meggyőződésem, hogy a csatlakozás űrügyén csak tovább fog gyorsulni az a "Haderőreform", ami a szemem láttára szüntetett meg képességeket, már az azt megelőző években is.
Én úgy gondolkodtam anno, hogy a semlegesség drága, de ha költünk rá, akkor majd kevésbé érzünk kényszert az ész nélküli szanálásra és alaposabban megnézzük, mire adjuk ki a pénzünk.
A NATO csatlakozás címén minden szovjet eredetű fegyvert haszontalannak minőséítettünk, majd kivonásuk után még nyugati eszközökkel se pótoltunk semmit.
Elvesztettük az embereket, a képzést, a tudást is.
A semlegességhez több hozzáadott érték kell, de többet is nyerhetünk vele.

Az a baj, hogy sajnos csatlakoztunk és igazam is lett.
90 utáni demokraták teljesítmény a tanács köztársaság munkásságával vetekszik!

Jelenlegi kormánynak is vannak érdekes dolgai, de legalább bizonyos területeken igyekszik kompetens lenni. Egy zömébe inkompetens ellenzék mellett. Amelynek az új ikonja a mecset építő Cuki Vona!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and lgabo

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Trump kissé Ámokfut most külpolitika terén. Kína (Tajvan kérdése), Európa (autógyártás, NATO stb.), Oroszország (szankciók, atomfegyverek). Nem lehet csak úgy össze-vissza felrúgni a státusz quo-kat, az szinte biztosan visszaüt. Persze van amiben nem mond hülyeséget, de sokkal óvatosabban kéne változtatnia bizonyos dolgokat.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Egy ekkora országot másképp nem is lehet "megvédeni", valamint az ezzel összefüggő nagyhatalmi státust biztosítani ugymond. De az USA-nak sem. És a katonai doktrínájuk része, amióta kifejlesztették.
Amennyire tudom a hagyományos tüzérséget, rakétás csapatokat sem hanyagolják el, ez mindig is az oroszok egyik kedvenc "játékszere" volt.
Nagyfaterék is akkor hagyták el az állásaikat 44-ben az Aranyos mellett amikor bevetették a szovjet nehéztüzérséget, olyan zárótüzet toltak a frissen kiürített vonalakra, hogy a környező fákból is a fűrészpor maradt csak.

Hát ha csak atomfegyverrel képesek megvédeni akkora területet, akkor lehet hogy túl nagy az nekik. Tán nem kéne lefoglalniuk az egészet.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Trump kissé Ámokfut most külpolitika terén. Kína (Tajvan kérdése), Európa (autógyártás, NATO stb.), Oroszország (szankciók, atomfegyverek). Nem lehet csak úgy össze-vissza felrúgni a státusz quo-kat, az szinte biztosan visszaüt. Persze van amiben nem mond hülyeséget, de sokkal óvatosabban kéne változtatnia bizonyos dolgokat.
Egyenlőre még semmit se változtatott, csak azt mondta hogy majd fog változtatni. Várjuk ki hogy mit és milyen gyorsan, szerintem az amerikai hamburgert se eszik olyan forrón...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Mivel - mondhatni - a Néphadsereg, illetve Honvédség igen komoly szerepet játszott a családunkban, nekem a "majd megvéd minket a NATO" szlogen erősen gyanús volt, különösen úgy, hogy gyerek fejjel engem ezen a téren az Igaz Szó című újság szocializált. Ezek után nem csoda, hogy egy alapvető NATO-szkepticizmus mindig is volt bennem, Ehhez képest 99-ben, 22 évesen már olyan dolgok motiváltak, mint a semlegesség alapú önrendelkezés és a meggyőződésem, hogy a csatlakozás űrügyén csak tovább fog gyorsulni az a "Haderőreform", ami a szemem láttára szüntetett meg képességeket, már az azt megelőző években is.
Én úgy gondolkodtam anno, hogy a semlegesség drága, de ha költünk rá, akkor majd kevésbé érzünk kényszert az ész nélküli szanálásra és alaposabban megnézzük, mire adjuk ki a pénzünk.
A NATO csatlakozás címén minden szovjet eredetű fegyvert haszontalannak minőséítettünk, majd kivonásuk után még nyugati eszközökkel se pótoltunk semmit.
Elvesztettük az embereket, a képzést, a tudást is.
A semlegességhez több hozzáadott érték kell, de többet is nyerhetünk vele.

Az a baj, hogy sajnos csatlakoztunk és igazam is lett.

A semlegesség könnyen ugyan olyan hátránnyá válhat, mint előnnyé. Például a mi külpolitikánk lényegének kéne lennie, hogy türelmesen és felkészülten várunk arra, hogy mikor tologathatóak a határok. Sajnos nem olyan egyszerű a helyzetünk, mint a legtöbb országnak.