[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Jelenlegi kormánynak is vannak érdekes dolgai, de legalább bizonyos területeken igyekszik kompetens lenni.

Mondj hármat! :) Ha egyig jutsz már menő vagy... Meg hát ugye mondj három rossz dolgot ami nem a Fideszhez kapcsolódik. Még itt sem könnyű egyig eljutni.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 729
113
Nagyon jól tetted. Mivel a legtöbb ember a hülyeségével nem szokott dicsekedni, én rendhagyót teszek most, leírom hogy hülye voltam: Engem elvitt a hiszékenységem, én a NATO-ra szavaztam, de ma már bánom. Hozzáteszem, nem teljesen ezt ígérték, meg domborították ki, hogy mehetünk majd Afganisztánba KÖZÖSEN megvédeni saját magunkat... Mindegy, a lényeg hogy engem bebalekoltak :p!
Ha már coming out, akkor én is bevallom, hogy a NATO tagság mellett szavaztam, de ami utána következett, az hamar elvette a kezdeti lelkesedésemet, ma már én is kifejezetten bánom.
Mentségemre legyen mondva, hogy az EU tagságra már nemmel szavaztam, ami többek között a NATO tagságunkat kísérő "előnyök" felismerésének következménye is volt.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Családi adó kedvezmény
Határvédelem
Alacsony jegybanki alapkamat
Kiegyensúlyozott külpolitika
Részben közmunka program! Mivel olyan emberek életébe is rendszert visz akik segélyből élnek.

Bogros csomag
Szekeres Imre hadsereg nehéz fegyverzetének leépítése
Vizitdíj, egészségügyi privatizáció
4 metró
7-10% alapkamat
Gyurcsány rezsim rendőr terrol+ formális államcsőd IMF hitel
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 530
113
Családi adó kedvezmény
Határvédelem
Alacsony jegybanki alapkamat
Kiegyensúlyozott külpolitika
Részben közmunka program! Mivel olyan emberek életébe is rendszert visz akik segélyből élnek.

Bogros csomag
Szekeres Imre hadsereg nehéz fegyverzetének leépítése
Vizitdíj, egészségügyi privatizáció
4 metró
7-10% alapkamat
Gyurcsány rezsim rendőr terrol+ formális államcsőd IMF hitel

Miért divat 2006-ot rendőrterrornak nevezni? Mégis csak szétverték fél Budapestet a szélsőjobbos fiatalok. Virágot kellett volna osztogatni a rendőröknek, oszlatás helyett? :)
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 729
113
Miért divat 2006-ot rendőrterrornak nevezni? Mégis csak szétverték fél Budapestet a szélsőjobbos fiatalok. Virágot kellett volna osztogatni a rendőröknek, oszlatás helyett? :)
Azért mert az nem szakszerű és jogszerű rendőri intézkedések összessége volt, hanem egy előre eltervezett büntető és megfélemlítő akció. A szisztematikusan fejmagasságba lőtt gumilövedékek és könnygázgránátok, a nyilvánvalóan nem rendbontó személyek válogatás nélküli összeverése, a rendbontók kiemelése helyett a békés tömegbe szorítása, a rendbontók körülzárása helyett a minél nagyobb területen való végignyomása és hergelése, a beazonosíthatóság előre eltervezett megakadályozása, az őrizetbe vett személyek tömeges bántalmazása, az elsőfokú bírósági ítéletek justizmordjai... soroljam még?
Ha mindezeket az orbán kormány követi el, már rég itt lennének a kéksisakosok.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Miért divat 2006-ot rendőrterrornak nevezni? Mégis csak szétverték fél Budapestet a szélsőjobbos fiatalok. Virágot kellett volna osztogatni a rendőröknek, oszlatás helyett? :)
Azért mert indokolatlanul aránytalan erőszakos eszközöket választottak. Fegyvertelen tömeg ellen lovasroham, gumilövedék fejre célzottan. Tudod mennyi bámészkodót, éppen ott kolbászolót vertek össze nem mellékesen a kabátok ? Válogatás nélkül ... És nem éppen szélsőjobbos fiatalok voltak a résztvevők zömében. Bár a szociknak már az is náci akit magyar zászlóval a kezében láttak.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Miért divat 2006-ot rendőrterrornak nevezni? Mégis csak szétverték fél Budapestet a szélsőjobbos fiatalok. Virágot kellett volna osztogatni a rendőröknek, oszlatás helyett? :)

Szétverték a nagy lófaszt!
Pázsisba szeretett muszli bevándorlóid. Egy egy zavargás alkalmával több tucat járművet és kirakatot gyújtanak fel.
Tudom magad fajta sötét libsi szerint nékik jogaik vannak!
Joguk van német és más Európai nöket megerőszakolni és 5 álnéven 10 helyről segélyt felvenni.

2006 dolgait Gaudí Nagy Tamás és a rendészeti szakbizottság is feltárta a parlamenti jelentésbe se véletlen a rendőr terror kifejezés.
Azonosítók nem voltak, nem rendszeresített vadász fegyverekkel közelről leadott lövések, brutális előállitások, koncepciós perek stb.

Bár csak a Röszkei csatánál új viselkedett volna a rendőrség mint 2006 rendőr terror idején.
De ácsi illegális határsértőknek jogaik vannak.
Magyar embereknek csak kötelességei vannak elég csak azt mondani ez náci és az ember jogai megszűnnek.
Te utolsó Lelin fiú!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ha már coming out, akkor én is bevallom, hogy a NATO tagság mellett szavaztam, de ami utána következett, az hamar elvette a kezdeti lelkesedésemet, ma már én is kifejezetten bánom.
Mentségemre legyen mondva, hogy az EU tagságra már nemmel szavaztam, ami többek között a NATO tagságunkat kísérő "előnyök" felismerésének következménye is volt.
Ugyan ez itt is :p!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Szétverték a nagy lófaszt!
Azert ne tegyunk mar ugy mintha minden vonulo tomeg bekes lett volna. A jobbikos tomegben is megvoltak az uszitok, a primitiv agyatlanok, balhezok stb, stb. Persze a fideszes tomeg nyugodt es kulturalt volt :D Lehet, hogy a jobbikos tomegben provokatorok is voltak, de ilyen nagy szamban? Alapbol azert a viselkedest kijart egy kis konnygaz es a szokasos simogatas. Az mar egy masik kerdes, hogy osszetereltek tobbfele tunteto csoportot is a rendorok es a vezetoik a helyzet fokozasaban voltak erdekeltek. Szandekosan csak rontottak a helyzeten.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Azert ne tegyunk mar ugy mintha minden vonulo tomeg bekes lett volna. A jobbikos tomegben is megvoltak az uszitok, a primitiv agyatlanok, balhezok stb, stb. Persze a fideszes tomeg nyugodt es kulturalt volt :D Lehet, hogy a jobbikos tomegben provokatorok is voltak, de ilyen nagy szamban? Alapbol azert a viselkedest kijart egy kis konnygaz es a szokasos simogatas. Az mar egy masik kerdes, hogy osszetereltek tobbfele tunteto csoportot is a rendorok es a vezetoik a helyzet fokozasaban voltak erdekeltek. Szandekosan csak rontottak a helyzeten.

Azért terror mert eleve nem a szokványos regulákat alkalmazták.
Igen pl a jobbikos tömegbe voltak vehemensebb emberek.
Aki vélhetően joggal kapták fel a vízét mikor a bőszme bejelenti hogy csak akkor nemhazudtak mikor éppen az álom és ébrenlét között voltak.
Valamint az ország görögökhöz hasonló szarba volt!
Az a durva hogy senkit komolyabban felelősségre nem voltak.
Vérbirokat még nyugdíjazni se engedte Brüsszel!
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 530
113
Szétverték a nagy lófaszt!
Pázsisba szeretett muszli bevándorlóid. Egy egy zavargás alkalmával több tucat járművet és kirakatot gyújtanak fel.
Tudom magad fajta sötét libsi szerint nékik jogaik vannak!
Joguk van német és más Európai nöket megerőszakolni és 5 álnéven 10 helyről segélyt felvenni.

2006 dolgait Gaudí Nagy Tamás és a rendészeti szakbizottság is feltárta a parlamenti jelentésbe se véletlen a rendőr terror kifejezés.
Azonosítók nem voltak, nem rendszeresített vadász fegyverekkel közelről leadott lövések, brutális előállitások, koncepciós perek stb.

Bár csak a Röszkei csatánál új viselkedett volna a rendőrség mint 2006 rendőr terror idején.
De ácsi illegális határsértőknek jogaik vannak.
Magyar embereknek csak kötelességei vannak elég csak azt mondani ez náci és az ember jogai megszűnnek.
Te utolsó Lelin fiú!


Szétverünk egy több emeletes székházat, meg eltorlaszolunk dunai hidakat, felszedjük a járdát stb stb, az nálad mind helyénvaló, értem. Nem igazán volt ilyen oszlatás előtte, belefért, hogy hibáztak a rendőrök. Némelyik csoportot még jobban meg lehetett volna "oszlatni" szerintem. Parlamenti jelentés?? pff :D Szerinted ki van most hatalmon? Kinek segített a 2006-os balhé? Ki szervezte a háttérben? Még szép, hogy a mostani kormány azt hozza ki, hogy terror volt :D A "migráncsokat" minek kevered most ide? Látszik, működik az agymosás, rémisztgetés, bármilyen téma van, az emberek simán átkötik a migráncsokhoz....
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 530
113
Azért terror mert eleve nem a szokványos regulákat alkalmazták.
Igen pl a jobbikos tömegbe voltak vehemensebb emberek.
Aki vélhetően joggal kapták fel a vízét mikor a bőszme bejelenti hogy csak akkor nemhazudtak mikor éppen az álom és ébrenlét között voltak.
Valamint az ország görögökhöz hasonló szarba volt!
Az a durva hogy senkit komolyabban felelősségre nem voltak.
Vérbirokat még nyugdíjazni se engedte Brüsszel!


Meghallgattad a teljes 22 perces Gyurcsány beszédet, vagy csak a médiából ismered a 3 mondatot? Vannak benne értelmes gondolatok is, a hazugságon kívül
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 729
113
Azert ne tegyunk mar ugy mintha minden vonulo tomeg bekes lett volna. A jobbikos tomegben is megvoltak az uszitok, a primitiv agyatlanok, balhezok stb, stb. Persze a fideszes tomeg nyugodt es kulturalt volt :D Lehet, hogy a jobbikos tomegben provokatorok is voltak, de ilyen nagy szamban? Alapbol azert a viselkedest kijart egy kis konnygaz es a szokasos simogatas. Az mar egy masik kerdes, hogy osszetereltek tobbfele tunteto csoportot is a rendorok es a vezetoik a helyzet fokozasaban voltak erdekeltek. Szandekosan csak rontottak a helyzeten.
Objektíven szemlélve valóban nem lehet elmenni amellett sem, hogy az eseményekben részt vett nagy számú huligán, szélsőséges, elmebeteg és az őket tüzelő provokátorok.
Ugyanakkor az objktivitáshoz hozzátartozik, hogy a rendőrség tevékenysége messzemenőkig méltatlan, szakmaiatlan és embertelen volt.
Szubjektíve hozzátenném, hogy valószínűleg megrendelt is.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Szétverünk egy több emeletes székházat, meg eltorlaszolunk dunai hidakat, felszedjük a járdát stb stb, az nálad mind helyénvaló, értem. Nem igazán volt ilyen oszlatás előtte, belefért, hogy hibáztak a rendőrök. Némelyik csoportot még jobban meg lehetett volna "oszlatni" szerintem. Parlamenti jelentés?? pff :D Szerinted ki van most hatalmon? Kinek segített a 2006-os balhé? Ki szervezte a háttérben? Még szép, hogy a mostani kormány azt hozza ki, hogy terror volt :D A "migráncsokat" minek kevered most ide? Látszik, működik az agymosás, rémisztgetés, bármilyen téma van, az emberek simán átkötik a migráncsokhoz....

Mert a magadfajta magyar embereket újra Ávos pincébe küldene.
Miközben éljen a demokrácia.
Hídlezárás kik is voltak akik először csinálták?
Nem a kedves Budapesti taxisok! Az bezzeg a demokrácia ünnepe!

Úgy jönnek ide, hogy magad fajta emberi jogokról, kéksisakosokért obégat ha egy deviásnak vagy egy illegálisnak hátársértőnek legkisebb panasza is van.
Magyar emberek ellen mindent szabad!
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk and lgabo

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 530
113
Objektíven szemlélve valóban nem lehet elmenni amellett sem, hogy az eseményekben részt vett nagy számú huligán, szélsőséges, elmebeteg és az őket tüzelő provokátorok.
Ugyanakkor az objktivitáshoz hozzátartozik, hogy a rendőrség tevékenysége messzemenőkig méltatlan, szakmaiatlan és embertelen volt.
Szubjektíve hozzátenném, hogy valószínűleg megrendelt is.

Annyit még hozzá lehetne tenni, hogy valószínűleg a rendbontók is megrendeltek voltak. Tulajdonképp az volt a mi kis szíriánk, mindenki mögött állt valaki :D
 
  • Tetszik
Reactions: zeal