[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 996
19 939
113
Most őszintén jelen állás szerint ( nem követem) kinek nagyobb az esélye?
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 709
11 174
113
Most őszintén jelen állás szerint ( nem követem) kinek nagyobb az esélye?
Senkinek.

2016 óta teljesen megbízhatatlanok az előrejelzések. Akkor Billaryt jeleztek 4-5-6 százalékkal győztesnek, majd Trump nyert. Negy éve mar nem is mertek jelezni, olyan szoros volt. Most szerintük vagy szoros es nincs tipp, vagy Hamala par szazalekkal van előrébb, de ezek is vitatható számok meg kiszemezgetett területekről. Szerintem a Trumo fog nyerni, pont a pánikolo MSM miatt gondolom, de barmi megtortenhet.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 275
20 133
113
Senkinek.

2016 óta teljesen megbízhatatlanok az előrejelzések. Akkor Billaryt jeleztek 4-5-6 százalékkal győztesnek, majd Trump nyert. Negy éve mar nem is mertek jelezni, olyan szoros volt. Most szerintük vagy szoros es nincs tipp, vagy Hamala par szazalekkal van előrébb, de ezek is vitatható számok meg kiszemezgetett területekről. Szerintem a Trumo fog nyerni, pont a pánikolo MSM miatt gondolom, de barmi megtortenhet.
onnan nyilván jobban látszik a pánik, de nekem ide nem szivárog annyira erős pánikhangulat át, mint 2016-ban volt. Literális Hitl.rar, stb. szövegek. Szerintem már belátták, hogy nem annyira elszabadult hajóágyú, nem tudja úgysem lecsapolni a mocsarat, nincs mitől tartani. Minden más narratíva a rajongótáborok mozgósítása, feltüzelése szerintem.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 709
11 174
113
onnan nyilván jobban látszik a pánik, de nekem ide nem szivárog annyira erős pánikhangulat át, mint 2016-ban volt. Literális Hitl.rar, stb. szövegek. Szerintem már belátták, hogy nem annyira elszabadult hajóágyú, nem tudja úgysem lecsapolni a mocsarat, nincs mitől tartani. Minden más narratíva a rajongótáborok mozgósítása, feltüzelése szerintem.
Itt nagyon durván ment a merényletekig, szó szerint fenyegetésnek hívták naponta. Mióta kétszer is megprobaltak megolni, azóta némiképp visszavettek a retorikabol, de a vizcsapbol is a jóságos Hamala folyik, akk már nem is akar sem női, sem azsiai, sem fekete elnök lenni, hanem mindenkié és hasonlók.
Programja egyáltalán nincsen. Nem is szerepeltetik nagyon, kizárólag baráti médiában, ott is csak óvatosan bokodik, mert randomra tud akkora allatsagokat mondani, mint más rakeszulve, így aztán félnek tőle... :D
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 709
11 174
113
Ta-Nehisi Coates volt a CBS vendége az új könyve kapcsán, amiben a palesztinok izraeli helyzetét a feketek déli szegregacios Jim Crow törvények alatti helyzetehez hasonlítja.
Amv persze beleallt - hogyan is engedhetne a cionista apartheid rezsim bemutatasat anélkül -, mire most utólag a CBS vezetése 'megfeddte' a tevest. Mint az gyanithato, belső nyomásra, mert az "öregek" semmi kivetnivalót nem találnak a cionistak védelmében...


Interjú, hogy megítélhesse mindenki saját maga, mennyire volt senkiházi egy-egy kérdező beszélő fej:

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 844
83 045
113
Amerikai értékek? A zombik Los Angelesben, meg az iskolai lövöldözések, meg az elnökaspiráns gyilkossági kisérletek, atombomba idegen országokra, porig bombázott városok, puccsok 24/24, politikai gyilkosságok, stb. stb.?

Ez olyan Hans? Akkor maga német. Mi vettük ki az első téglát a berlini falból! Köszönjük történet.
Ilyen alapon milyen orosz értékek vannak?
Az alkoholizmus? Több 10 millió áldozata a kommunizmusnak? A mérhetetlen korrupció?

Ne legyel már ennyire primitív módon demagóg.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 874
29 862
113
Annyibol viszont nem mindegy a dolog, hogy Trump kepes valtozni es nagyon gyorsan. Ha a pollok alapjan kiderul majd, hogy marpedig az emberek nem akarnak a zsidoknak szazmilliardot kuldeni addig, amig $750 jar a hurrikanok aldozatainak, akkor nem fog nekik kuldeni $20-40-60B csomagokat.
Hát azért október 7-én Ben Shapiroval együtt, pont Csábád Lubavics központjához elzarándokolni nem éppen egy jó előjel, miközben Trump éppen az iráni atom létesítmények elleni támadást szorgalmazza és Vance az eseményeket az USA elleni támadásként azonosítja

Nem mintha érdekelne engem az egész választásnak nevezett szarkeverés (csalódtam már eleget), mert kontent ígyis-úgyis lesz, csak a kérdés, hogy a háború most Ukrajnában lesz forróbb vagy a Közel-Keleten.
 

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
712
1 781
93

"She was absolutely born for this. She is our President. She speaks with knowledge, empathy, knowledge while being humanly related."
 
  • Vicces
Reactions: enzo and tomcat1

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 709
11 174
113
Hát azért október 7-én Ben Shapiroval együtt, pont Csábád Lubavics központjához elzarándokolni nem éppen egy jó előjel, miközben Trump éppen az iráni atom létesítmények elleni támadást szorgalmazza és Vance az eseményeket az USA elleni támadásként azonosítja

Nem mintha érdekelne engem az egész választásnak nevezett szarkeverés (csalódtam már eleget), mert kontent ígyis-úgyis lesz, csak a kérdés, hogy a háború most Ukrajnában lesz forróbb vagy a Közel-Keleten.
A Lubavitch világközpontja Brooklynban van, az Eastern Pkwyen, ahol az elmeroggyantak alagutat ástak egy másik házhoz, és lazadtak a rendőrök ellen, amikor a DOB bezaratta az egész idiotizmust. :D

 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 639
38 581
113
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Loken

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 650
8 707
113
Ilyen alapon milyen orosz értékek vannak?
Az alkoholizmus? Több 10 millió áldozata a kommunizmusnak? A mérhetetlen korrupció?

Ne legyel már ennyire primitív módon demagóg.
Az orosz gyűlölet már megint elvakít, a kommunizmus áldozatai a Szovjetunióban voltak. Korrupció meg az USA-ban is van, úgy hívják lobbitevékenység.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 945
40 514
113
November 5. után álmodozhatunk új időszámitásról, HA...
És ha...akkor 2025. január 20-a után kezdheti Varga újra kockás papirra vetni, hogy HA kell pénz ilyesmire akkor honnan, HA...
Aztán HA arany esik Yukkában, akkor talán... ... talán még örülni is fogunk, HA. :)
Valszeg szoros lesz, de 51% már leszavazott (early voting) és ezek 61%a Kamalara adta a voksát. Nem lehet kizarni még Trump győzelmét, de nagy tételben nem érdemes fogadni rá. Erre Orbán meg all-int nyomott...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 091
23 760
113
Valszeg szoros lesz, de 51% már leszavazott (early voting) és ezek 61%a Kamalara adta a voksát. Nem lehet kizarni még Trump győzelmét, de nagy tételben nem érdemes fogadni rá. Erre Orbán meg all-int nyomott...
Nem követem részleteiben, de úgy rémlik jellemzően demokrata államokban futott ez már le, a többi 5-10-15 nappal választások előtt élesedik, vannak helyek ahol nincs is erre lehetőség. De meglesem a topikjában, hogy hol tart a dolog...
  • Ha Kamala nyer nyerünk egy rakás pénzt amit nem kell elköltenünk a tengeren túlon,...mehet valakinek yachtra,..+bukok egy üveg páleszt a főnöknél.
  • Ha Trump nyer, én nyerek egy páleszt, és vehetünk végre valami "nagyot" az USA-ból, ...nem basszuk el yachtra...
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Venom85 and Aladeen

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 709
11 174
113
Valszeg szoros lesz, de 51% már leszavazott (early voting) és ezek 61%a Kamalara adta a voksát.
Nocsak, és ezt te mégis honnan tudod? :rolleyes: Mert még az a pár állam, ahol korábban kinyitjak, azok sem most nyitják ki, es semmikeppen sem kozolhetik Election Day előtt.


Nem lehet kizarni még Trump győzelmét, de nagy tételben nem érdemes fogadni rá. Erre Orbán meg all-int nyomott...
Ezzel szemben minden jel Trumpra mutat egyelőre.