[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Mondjuk ez szeri tem poén;)!Ennyi lenne velük a legnagyobb gond, hogy tökös pilótáik vannak, nem lenne gond semmi!
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Úgy látszik csak a magyar demokrácia miatt aggódnak olyan nagyon :

Kiváló a kapcsolat az Egyesült Államok és a Fülöp-szigetek között – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök azt követően, hogy tárgyalt vendéglátójával, Rodrigo Duterte Fülöp-szigeteki államfővel hétfőn Manilában, ahol a Délkelet-ázsiai Országok Szövetségének (ASEAN) csúcstalálkozója zajlik

http://www.bumm.sk/kulfold/2017/11/13/trump-a-fulop-szigeteki-diktatorral-talalkozott
Na de Trump széke nem az amerikai választóknak volt köszönhető. Van ott egy külsős fél is.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Nem értem ezeket az amerikaiakat...o_O
A nyilvánosság előtt folytatnak vitát arról hogy adott esetben végrehajtanák e az Elnök nukleáris fegyverek bevetését elrendelő parancsát.
https://www.defensenews.com/space/2...ld-push-back-on-illegal-nuclear-launch-order/
Gen. John Hyten a Stratégiai Erők parancsnoka pl. kijelentette hogy Ő nem hajtaná végre a parancsot ha az "illegális".

Szerintem ez megint csak egy óriási baklövés az amerikai politika részéről. A nukleáris elrettentésnek legalább olyan fontos eleme a pszichológia tényező - vagyis hogy az ellenség elhiggye hogy adott esetben tényleg kész vagyok bevetni a nuki fegyvereket - mint a technikai oldal, vagyis az eszközök és a parancsnoki lánc megléte.

Azzal hogy erről nyilvánosság előtt vitát folytatnak - ráadásul az egyik legfontosabb katona a parancsnoki láncban nagy plénum előtt kétségeinek ad hangot - az USA elrettentő képességét rombolják de nagyon...
Ha vannak is a vezetésben kétségek Trump parancsnoki képességeit illetően annak legfeljebb zárt körben, esetleg a gyakorlatokon volna szabad hangot adni.
A nyilvánosság előtt szerintem ebben a kérdésben egyetlen helyes álláspont létezhet: ha az Elnök arra utasítást ad akkor a katonák gondolkodás nélkül és azonnal kilövik a rakétákat. Pont.

Minden ennél puhább álláspont azt a lehetőséget veti fel hogy egy Pufi kaliberű diktátor elgondolkozik azon hogy vajon mennyire puhapöcs az amerikai vezetés? Vajon tényleg volna e merszük kilőni a rakétákat ha oda kerül a sor?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Nem értem ezeket az amerikaiakat...o_O
A nyilvánosság előtt folytatnak vitát arról hogy adott esetben végrehajtanák e az Elnök nukleáris fegyverek bevetését elrendelő parancsát.
https://www.defensenews.com/space/2...ld-push-back-on-illegal-nuclear-launch-order/
Gen. John Hyten a Stratégiai Erők parancsnoka pl. kijelentette hogy Ő nem hajtaná végre a parancsot ha az "illegális".

Szerintem ez megint csak egy óriási baklövés az amerikai politika részéről. A nukleáris elrettentésnek legalább olyan fontos eleme a pszichológia tényező - vagyis hogy az ellenség elhiggye hogy adott esetben tényleg kész vagyok bevetni a nuki fegyvereket - mint a technikai oldal, vagyis az eszközök és a parancsnoki lánc megléte.

Azzal hogy erről nyilvánosság előtt vitát folytatnak - ráadásul az egyik legfontosabb katona a parancsnoki láncban nagy plénum előtt kétségeinek ad hangot - az USA elrettentő képességét rombolják de nagyon...
Ha vannak is a vezetésben kétségek Trump parancsnoki képességeit illetően annak legfeljebb zárt körben, esetleg a gyakorlatokon volna szabad hangot adni.
A nyilvánosság előtt szerintem ebben a kérdésben egyetlen helyes álláspont létezhet: ha az Elnök arra utasítást ad akkor a katonák gondolkodás nélkül és azonnal kilövik a rakétákat. Pont.

Minden ennél puhább álláspont azt a lehetőséget veti fel hogy egy Pufi kaliberű diktátor elgondolkozik azon hogy vajon mennyire puhapöcs az amerikai vezetés? Vajon tényleg volna e merszük kilőni a rakétákat ha oda kerül a sor?
Nyilván így van ahogy írod. Viszont nekem meg az kezd gyanús lenni, hogy UGYAN EZT A SZAR forgatókönyvet kb.1 éve a Britek játszották el. Két ilyen bakiban meg a véletlenekben én meg nem hiszek. Okkal történik a legtöbb dolog a világban.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Atyavilág ! Már a Japánok is ???

"Rombolóval ütközött egy japán vontatóhajó"

https://www.kemma.hu/orszag-vilag/romboloval-utkozott-egy-japan-vontatohajo-894455/

"Január óta ez volt az Egyesült Államok Jokoszukában állomásozó 7. flottájának ötödik balesete az ázsiai vizeken."

Ennyi eset után nehéz lenne az okokat másokban keresni.

Sőt japán vonatkozású esetből sem az első az idén. Ha sokat gyakorlatozik az amerikai flotta még a végén elsüllyeszti saját magát. Csak nehogy az legyen belőle, mint 1941-ben amikor a japánok leamortizáltak néhány hajót a Csendes-óceáni flottából.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 852
113
John Hyten tábornok, az amerikai atomfegyvereket irányító parancsnok egy kanadai konferencián azt mondta, hogy ha az elnök "törvénytelenül" utasítja a hadsereget atomfegyver bevetésére, akkor nem fognak engedelmeskedni.
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazda...etes_jott_az_amerikai_hadseregtol.651457.html
Nem tudom a procedúrát meg hogy mennyire jogász egy atomtengó parancsnoka ill. mennyire van tisztában a konkrét helyzettel, de egy helyzet törvényességét vagy törvénytelenségét egy vagy több bíró szokta meghatározni még közepes ügyekben is, sok sok tanúval meg bizonyíték áttanulmányozásával, meg többhónapnyi baszódással, amíg hoz egy olyan döntést ami törvényes az esetek nagytöbbségében. Szóval ha jön az atomtáskától az infó, hogy küdjed a szivarat, akkor ezt a törvényes / törvénytelen dolgot nehéz lesz eldönteni, ráadásul nem csak egy tengóról vagy silóból tudnak ilyent indítani, ha egyik nem indít akkor majd a másik, meg ha a Hyten éppen pofázik indításnál, akkor lojalitás meg ésszerűség alapján vagy őt vagy Trumpot a titkosszolgálat letartóztatja / agyonlövi.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Nyilván így van ahogy írod. Viszont nekem meg az kezd gyanús lenni, hogy UGYAN EZT A SZAR forgatókönyvet kb.1 éve a Britek játszották el. Két ilyen bakiban meg a véletlenekben én meg nem hiszek. Okkal történik a legtöbb dolog a világban.

A muki nem szeretne megdögleni egy nuki háborúban. Érthető. Az elmúlt negyed században nem volt realitás atomfegyverek használata. Most viszont elgondolkodott, hogy mit tenne. Valószínűleg más parancsnokoknak is vannak ilyen gondolataik, legfeljebb csak nem mondják ki, vagy nem osztják meg a nyilvánossággal. Engem nem annyira az aggaszt, hogy nem hajtaná végre gondolkodás nélkül a parancsot. Sőt kifejezetten örülők neki, ha vannak olyanok, akik az elmebeteg döntéseknek ellenállnak. Inkább az aggaszt, hogy miért érezte szükségét ezt a nyilvánosság elé tárni és nem pedig kitérni a kérdés elől. Ugyanis lehet, hogy reális veszélyét látja egy ilyen eshetőségnek és inkább próbálja elejét venni a döntésnek a nyilatkozatával. Akár azt is kockáztatva, hogy ez a pozíciójába kerül.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and misinator

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
A muki nem szeretne megdögleni egy nuki háborúban. Érthető. Az elmúlt negyed században nem volt realitás atomfegyverek használata. Most viszont elgondolkodott, hogy mit tenne. Valószínűleg más parancsnokoknak is vannak ilyen gondolataik, legfeljebb csak nem mondják ki, vagy nem osztják meg a nyilvánossággal. Engem nem annyira az aggaszt, hogy nem hajtaná végre gondolkodás nélkül a parancsot. Sőt kifejezetten örülők neki, ha vannak olyanok, akik az elmebeteg döntéseknek ellenállnak. Inkább az aggaszt, hogy miért érezte szükségét ezt a nyilvánosság elé tárni és nem pedig kitérni a kérdés elől. Ugyanis lehet, hogy reális veszélyét látja egy ilyen eshetőségnek és inkább próbálja elejét venni a döntésnek a nyilatkozatával. Akár azt is kockáztatva, hogy ez a pozíciójába kerül.
Normális esetben a pozíciójába KELL hogy kerüljön. HA Trumpnak még van egyáltalán valami kis ici-pici befolyása valójában a saját kormányára/országára, le kell váltania. Ha nem teszi, akkor teljesen hiteltelen lesz mint elnök. Gyakorlatilag ott vannak a saját emberei kirúgása utána a tábornokok körülötte mint erős emberek a vezetésben, most előáll egy tábornok, hogy Ő baszna rá hogy Trump esetleg kiadja a tűzparancsot, majd ha Ő úgy érzi, akkor lőne dolog elég szarul néz ki, ha le sem váltja. Tudod én meg attól félek inkább, hogy ha marad ezek után, az azt fogja jelenteni, hogy TELJESEN súlytalan lett a törvényesen megválasztott US President, és harcias ex tábornokok gyakorlatilag fegyver nélkül de sikerrel átvették a hatalmat az USA felett. S akkor az jelentheti azt is hogy akkor nem lőnek feltétlenül amikor Trump akarja, de azt is hogy akkor is és arra is lőnek amikor Ő mondjuk nem tud róla, vagy nem szeretné.
Ez a borzasztó.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Tudod én meg attól félek inkább, hogy ha marad ezek után, az azt fogja jelenteni, hogy TELJESEN súlytalan lett a törvényesen megválasztott US President, és harcias ex tábornokok gyakorlatilag fegyver nélkül de sikerrel átvették a hatalmat az USA felett.

Hát ezt nagyjából már tényként lehet kezelni.

S akkor az jelentheti azt is hogy akkor nem lőnek feltétlenül amikor Trump akarja, de azt is hogy akkor is és arra is lőnek amikor Ő mondjuk nem tud róla, vagy nem szeretné.
Ez a borzasztó.

Egyetértek. Ez is elég gáz.
Meg persze a fordítottja is, amit én írtam.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Hát ezt nagyjából már tényként lehet kezelni.



Egyetértek. Ez is elég gáz.
Meg persze a fordítottja is, amit én írtam.
Na ezek után én nagyon kíváncsi vagyok, hogy le lesz e váltva az adott tábornok. Ha nem, akkor tényleg egy szűk tábornoki kar kezében van az USA, ami mondjuk szerintem kurva szarul hangzik... :(.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 852
113
Minden esetre ügyesen fogalmazott Hyten, mert azt mondta, hogy ha az elnök törvénytelenűl utasítja őket atomfegyver bevetésére akkor tagadják meg a parancsot. Így ha leváltják lehet majd mutogatni, hogy a törvényességet védő tiszteknél tisztogat Trump.