[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
A muki nem szeretne megdögleni egy nuki háborúban. Érthető. Az elmúlt negyed században nem volt realitás atomfegyverek használata. Most viszont elgondolkodott, hogy mit tenne. Valószínűleg más parancsnokoknak is vannak ilyen gondolataik, legfeljebb csak nem mondják ki, vagy nem osztják meg a nyilvánossággal. Engem nem annyira az aggaszt, hogy nem hajtaná végre gondolkodás nélkül a parancsot. Sőt kifejezetten örülők neki, ha vannak olyanok, akik az elmebeteg döntéseknek ellenállnak. Inkább az aggaszt, hogy miért érezte szükségét ezt a nyilvánosság elé tárni és nem pedig kitérni a kérdés elől. Ugyanis lehet, hogy reális veszélyét látja egy ilyen eshetőségnek és inkább próbálja elejét venni a döntésnek a nyilatkozatával. Akár azt is kockáztatva, hogy ez a pozíciójába kerül.

,......

http://index.hu/tudomany/til/2017/0...ok_akart_reszegen_atomot_dobni_eszak-koreara/
......
Kissinger több forrás szerint is gyakran emlegette, hogy heti rendszerességgel akadályozza meg az atomháború kitörését az elnök nemzetbiztonsági tanácsadójaként. Az elnök pechére minden telefonbeszélgetését rögzíti a Fehér Ház rendszere, és az archívumok megőrizték azokat is, amiken piásan beszél a vezérkarral.


http://archive.boston.com/news/nati.../05/27/transcripts_show_out_of_control_nixon/
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Ha nem, akkor tényleg egy szűk tábornoki kar kezében van az USA, ami mondjuk szerintem kurva szarul hangzik... :(.

Pedig tobb elemzo igy gondolja. Keress ra a Slow military coup in the US mondatra.

Sot a sziriai es iraki harcokat iranyito CentCom tobb alkalommal bizonyitotta hogy tojik arra mit mond az elnok. Nemcsak a mostani az elodje is.

No comment.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Minden esetre ügyesen fogalmazott Hyten, mert azt mondta, hogy ha az elnök törvénytelenűl utasítja őket atomfegyver bevetésére akkor tagadják meg a parancsot. Így ha leváltják lehet majd mutogatni, hogy a törvényességet védő tiszteknél tisztogat Trump.
Szerintem ez csak mosakodas elore: telenyomjak azzal a vilag fejet, hogy az amcsik meg az elnoki parancsot is megtagadjak, ha az torvenytelen, tehat amikor tenyleg ledobjak az atomot, akkor az biztos, hogy torvenyes volt, tehat minden rendben.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Úgy tűnik, Trump bukott nemzetbiztonsági tanácsadója együtt fog működni a Trump-kampány és az oroszok közötti kapcsolatot vizsgáló bizottsággal. Michael Flynn, Donald Trump amerikai elnök első nemzetbiztonsági tanácsadója és jogászai megszakították a kapcsolatot Donald Trump és a Fehér Ház jogászaival - jelentette a The New York Times. A lap ezt úgy értelmezte, hogy Michael Flynn hajlandó együttműködni a Trump-kampánycsapat és Oroszország között a tavalyi elnökválasztáson történt esetleges összejátszást vizsgáló különleges bizottsággal és annak vezetőjével, Michael Mullerrel.
Fordulat jöhet az oroszok és Trump kapcsolatának vizsgálatában: átállt egy tanácsadó
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
No, lehet hogy bebuktatják Trumpot? Én ennek értelmét már nem igen látom, valós hatalma úgy sem igazán van mostanra, viszont abban nagyon jó, hogy hitelesen adja elő az őrült és kiszámíthatatlan elnököt, akitől tartani kell az USA ellenfeleinek, illetve szerintem kimondottan jól csinálja még a védelmi iparnak a megrendelés felhajtást. Amerre járkál a világban, mindenhol komoly üzleteket köt nagy mennyiségű amerikai fegyverek eladására. Kb. én már ennyit látok benne mostanra, semmi többet.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
No, lehet hogy bebuktatják Trumpot? Én ennek értelmét már nem igen látom, valós hatalma úgy sem igazán van mostanra, viszont abban nagyon jó, hogy hitelesen adja elő az őrült és kiszámíthatatlan elnököt, akitől tartani kell az USA ellenfeleinek, illetve szerintem kimondottan jól csinálja még a védelmi iparnak a megrendelés felhajtást. Amerre járkál a világban, mindenhol komoly üzleteket köt nagy mennyiségű amerikai fegyverek eladására. Kb. én már ennyit látok benne mostanra, semmi többet.
Nem is tudom, korabban nem gondoltam volna hogy bab, szerintem benne van a buliban es tudatos szerepet jatszik, de sajnos logikus amit irsz, lehet hogy bab. De ebben az esetben nem fogjak ugye lecserelni.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
No, lehet hogy bebuktatják Trumpot? Én ennek értelmét már nem igen látom, valós hatalma úgy sem igazán van mostanra, viszont abban nagyon jó, hogy hitelesen adja elő az őrült és kiszámíthatatlan elnököt, akitől tartani kell az USA ellenfeleinek, illetve szerintem kimondottan jól csinálja még a védelmi iparnak a megrendelés felhajtást. Amerre járkál a világban, mindenhol komoly üzleteket köt nagy mennyiségű amerikai fegyverek eladására. Kb. én már ennyit látok benne mostanra, semmi többet.

Nixon II. ? Hmmmm?
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Hmm fura mi? Fura látni hogy egy demokráciában működik a fékek és ellensúlyok rendszere, ha kiderül a megválasztott vezető alkalmatlan.
Igen egzotikus dolog ez a magyar és orosz autokrata rezsimekből nézve.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Hmm fura mi? Fura látni hogy egy demokráciában működik a fékek és ellensúlyok rendszere, ha kiderül a megválasztott vezető alkalmatlan.
Igen egzotikus dolog ez a magyar és orosz autokrata rezsimekből nézve.
Ha az a demokrata "fékek és ellensúlyok rendszere" hogy a megválasztott elnök kezéből a kiöregedett háború párti héja ex tábornokok kezébe vándorolhat a hatalom, akiket a kutya nem választott meg, akkor sose éljek demokráciában!
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Ha az a demokrata "fékek és ellensúlyok rendszere" hogy a megválasztott elnök kezéből a kiöregedett háború párti héja ex tábornokok kezébe vándorolhat a hatalom, akiket a kutya nem választott meg, akkor sose éljek demokráciában!
be lehetne helyettesíteni:
-exkommunista bírók
-mindenlébenkanál liberálisok
-a klérus püspökei
-háttérhatalom letéteményesei
-kiöregedett háború párti ex tábornokok...
Szerintem amúgy Trump a legvénebb mind közül.
Neked csak az a vezető aki vitán felül áll a hatalomban, de ez messze van a demokrácia fogalmától. Sose akartál te demokráciában élni, mert alul akartál maradni mindig is.

Nézd meg Németországot úgy vezette el Merkel hogy a választási rendszer miatt sose volt többsége, mindig koalícióra kényszerült. Mégis ő ugráltat minket nem mi őt.
A hatalom nem jár kéz a kézben a tehetséggel. Mutatja Trump, Putyin vagy Orbán példája is. Míg Amerika megmenekül hogy az elnök felelősségre vonható addig a másik két rendszer a recesszióban fog végelgyengülni.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Hmm fura mi? Fura látni hogy egy demokráciában működik a fékek és ellensúlyok rendszere, ha kiderül a megválasztott vezető alkalmatlan.
Igen egzotikus dolog ez a magyar és orosz autokrata rezsimekből nézve.

Makarónit kifelejtetted. :)

lead_960.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Nézd meg Németországot úgy vezette el Merkel hogy a választási rendszer miatt sose volt többsége, mindig koalícióra kényszerült. Mégis ő ugráltat minket nem mi őt.
Murkul mindnent csinal csak nem Mo-t ugraltatja. Es Lengyelorszag is kezdi helyretenni No-t, itt mar eleg komolyan nyomatja a kormany, hogy fizessenek karteritest a 2.vh-ert. Es hat maguktol nem fognak... Mondjuk en ezzel nem biztos, hogy egyetertek, de akkor is egy jelzes, hogy kit es mennyire tud Murkul ugraltatni es meddig.