http://www.origo.hu/nagyvilag/20180620-az-usa-kilep-az-ensz-emberi-jogi-tanacsabol.html
"Az Egyesült Államok kilép az ENSZ Emberi Jogi Tanácsából - jelentette be kedden Washingtonban Nikki Haley amerikai ENSZ-nagykövet, aki szerint a tanács nem méltó a nevére.
Hozzátette: Washington azért lép ki, mert „egyetlen országnak sem volt bátorsága", hogy csatlakozzék a szervezet megreformálását célzó amerikai törekvésekhez, és még az Egyesült Államokkal azonos véleményen lévő országok sem kívánták nyíltan bírálni a 47 tagú tanács munkáját."
Tehát a nem ment át a saját elképzelésük a reformokról és akkor duzzogó óvodásként inkább kilépnek. Magukra haragítják a világot és csodálkoznak, hogy visszanyal a fagyi?
Vagy sokkal inkább ez csak a fedősztori ahhoz, hogy utána senki se szólhasson bele mikor az illegális mexikói bevándorlókat elkezdik majd haza deportálni hazájukba.
http://mandiner.hu/cikk/20180620_kilep_az_egyesult_allamok_az_ensz_emberi_jogi_tanacsabol
"Washington egy nappal azután jelentette be kilépését a testületből, hogy Zeid Raad al-Husszein az Emberi Jogi Tanács 38. ülésszakának megnyitóján elítélte a Trump-kormánynak azt a szerinte
„lelkiismeretlen” gyakorlatát, amely szerint az illegális bevándorlóktól a mexikói határon erővel elválasztják gyermekeiket."
"Az ENSZ Emberi Jogi Tanácsát 2006-ban hívták életre, amikor megszüntették a világszervezet Emberi Jogi Bizottságát, mert kudarcot vallott az emberi jogok védelmét szolgáló küldetése megvalósításában, ráadásul olyan országoknak is lehetővé tette a tagságot, amelyekben pedig köztudomásúan súlyos az emberi jogok helyzete. 2009-ben az akkori amerikai elnök, George W. Bush három éven keresztül elutasította, hogy az Egyesült Államok csatlakozzék az Emberi Jogi Tanácshoz, arra hivatkozva, hogy az új szervezet nem bizonyította, hogy jobb lenne elődjénél.
Az Egyesült Államok 2009-ben, Barack Obama elnöksége idején csatlakozott a Tanácshoz."
Nekem egyébként az jön át, hogy Trump tudatosan fel akar számolni mindent amit Obama és Clinton elért az elnöksége idején. Hogy ez most a megszokott demokrata-republikánus szembenállás miatt történik vagy a saját személyes meggyőződése következtében az szinte mindegy is. Lásd Obama Care, Iráni Atomalku, most pedig ez...
Persze az is fontos különbség, hogy míg Obama és Clinton alapvetőjében a világbirodalmi Amerika kiszolgálója volt, Trump inkább a nemzetállami Amerika fenegyereke.
Ebből adódhat aztán, hogy minden olyan korábbi döntés, egyezmény aláírás amit a világbirodalmi Amerika tett, akár káros és ellentétes is lehet a nemzetállami Amerika rendbetételével kapcsolatban. Ezeket az gátló tényezőket pedig akkor le kell bontani.
Ezek után Trump döntéseit érdemes ezen a szemüvegen keresztül is vizsgálni. Lásd NAFTA felülvizsgálata, védővámok bejelentése, NATO megregulázása, illegális bevándorlás kezelése...
Ha viszont ilyen drasztikusan akarja átalakítani az országát akkor kevés őszinte barátja marad a világban. Valamit, valamiért...