[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 708
113
120 éve, hogy az usa erőszakkal annektálta a Hawai-szigeteket, erőszakkal megdöntve a Hawai-királyságot. Elzavartak és megöltek több oroszt is, ami miatt majdnem kitört az 1. amerikai-orosz háború.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az új tudományokhoz, egyebek mellett a számítógép-biztonsághoz, illetve a mesterséges értelem fejlesztéséhez értő szakemberek közül is keres magának új alkalmazottakat a CIA.
Kémeket, könyvelőket, nyelvtanárokat elemzőket és jogászokat keres az amerikai kémszervezet, a CIA, amely részben nyílt módszerekkel igyekszik feltölteni egyre növekvő állományát. „Szerencsénk van, sokan jelentkeznek hozzánk, de ez nem jelenti azt, hogy ne lenne mindig szükségünk új emberekre. Ha azt nézzük, milyen kihívások fenyegetik a nemzetbiztonságot, például a regionális bizonytalanság, vagy a kíbertámadások veszélye, akkor érthetővé válik, hogy nem könnyű megtalálni a megfelelő embereket” – idézte a CNBC Zachary Wyattot, aki korábban felderítőként, most pedig toborzóként dolgozik a CIA-nak.
Toboroz a CIA
 
T

Törölt tag 1526

Guest
120 éve, hogy az usa erőszakkal annektálta a Hawai-szigeteket, erőszakkal megdöntve a Hawai-királyságot. Elzavartak és megöltek több oroszt is, ami miatt majdnem kitört az 1. amerikai-orosz háború.
Erőszak éppenséggel nem volt, kikötött 1 hajó és partra szállt 162 tengerész, de nem volt egy puskalövés sem és nem halt meg senki.
https://en.wikipedia.org/wiki/Overthrow_of_the_Kingdom_of_Hawaii

Nem volt egy hawaii áldozat sem, nemhogy orosz. Oroszok már nem is voltak a szigeteken mert a hawaiiak már 80 évvel azelőtt elzavarták és kitiltották őket.
https://www.colonialvoyage.com/russian-presence-hawaii-russian-forts-settlements-hawaii/#

Amerikai-orosz háborúról meg végképp nem volt szó, nem sokkal azelőtt az amerikaiak húzták ki őket az államcsődből amibe az elvesztett krími háború taszította őket, azzal hogy megvették Alaszkát.

Már megint jössz a híreiddel a párhuzamos univerzumodból ahol minden másképp történt mint a valóságban :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 708
113
Gyorsan bedobtad a keresőbe a témát és csak a wikit meg ezeket találtad? Ez igen gyenge teljesítmény :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem tudom mennyire igaz vagy nem, amit Boki írt, de azért megkérdezném tőled Ulippo: volt nekik meghívólevelük Hawaiba, vagy csak partraszállási parancsuk volt?!!
Nem volt meghívójuk, nem is állítottam, hogy lett volna. Az annektálást se cáfoltam mert az megtörtént. Én csak a kamut cáfoltam, amit boki hadovált erőszakról meg megölt oroszokról.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 708
113
Te még csak rá se kerestél csak kitaláltál valami kamut és leírtad. Ez a gyenge teljesítmény ;)

Van más történelmi vetülete és megítélése nemcsak félnótás angol források. Mindennek két oldala van. Majd csak akkor hadonásszal, ha ismered a másik fél történetét,véleményét.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Van más történelmi vetülete és megítélése nemcsak félnótás angol források. Mindennek két oldala van. Majd csak akkor hadonásszal, ha ismered a másik fél történetét,véleményét.
Az igazságnak csak egy oldala van. Lehet van két egymásnak ellentmondó verzió, de ha egymásnak ellent mondanak akkor nem lehet mindkettő igaz.

Te azonban nem is mutattál semmilyen forrást, csak bemondtál valamit, de a te szavad túl sokszor bizonyult már itt megbízhatatlannak, hogy csak úgy bemondásra el lehessen hinni neked bármit. Pont azért kerestem rá, mert bűzlött attól hogy tipikus boki-kamu és kíváncsi lettem mi lehet az igazság.

A wikis verziót kétséget kizáró bizonyíték erősíti meg, a királynő saját kézzel írt levele amiben leírja az eseményeket. Az autentikus és hiteles forrás, de lássuk csak a te alternatív forrásaidat is ha be mered rakni.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 607
8 036
113
Az igazságnak csak egy oldala van. Lehet van két egymásnak ellentmondó verzió, de ha egymásnak ellent mondanak akkor nem lehet mindkettő igaz.

Te azonban nem is mutattál semmilyen forrást, csak bemondtál valamit, de a te szavad túl sokszor bizonyult már itt megbízhatatlannak, hogy csak úgy bemondásra el lehessen hinni neked bármit. Pont azért kerestem rá, mert bűzlött attól hogy tipikus boki-kamu és kíváncsi lettem mi lehet az igazság.

A wikis verziót kétséget kizáró bizonyíték erősíti meg, a királynő saját kézzel írt levele amiben leírja az eseményeket. Az autentikus és hiteles forrás, de lássuk csak a te alternatív forrásaidat is ha be mered rakni.

A királynő még sohasem hazudott....mindig csak az igazat mondja...
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A királynő még sohasem hazudott....mindig csak az igazat mondja...
Miért hazudott volna? Őt mozdították el, neki aztán nem volt érdeke, hogy védje az amerikaiakat és hazudjon az érdekükben. Nem akarta, hogy bárki megsérüljön, ezért nem adta ki a parancsot az ellenállásra.

Ezt egy autentikus korabeli forrás támasztja alá. Az alternatív verzióra még mindig nincs semmi forrás sem, nemhogy bizonyíték.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 389
63 230
113
Az igazságnak csak egy oldala van. Lehet van két egymásnak ellentmondó verzió, de ha egymásnak ellent mondanak akkor nem lehet mindkettő igaz.

Te azonban nem is mutattál semmilyen forrást, csak bemondtál valamit, de a te szavad túl sokszor bizonyult már itt megbízhatatlannak, hogy csak úgy bemondásra el lehessen hinni neked bármit. Pont azért kerestem rá, mert bűzlött attól hogy tipikus boki-kamu és kíváncsi lettem mi lehet az igazság.

A wikis verziót kétséget kizáró bizonyíték erősíti meg, a királynő saját kézzel írt levele amiben leírja az eseményeket. Az autentikus és hiteles forrás, de lássuk csak a te alternatív forrásaidat is ha be mered rakni.

Szerintem a történelem pont az a hely, ahol annak a kijelentésnek, hogy "autentikus és hiteles forrás" van a legkevesebb jelentősége.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 1526

Guest
Szerintem a történelem pont az a hely, ahol annak a kijelentésnek, hogy "autentikus és hiteles forrás" van a legkevesebb jelentősége.
A történelemben az autentikus és hiteles forrásoknak van a legtöbb jelentősége. Ha az a történelmi kérdés, hogyan zajlott a Hawaii királynő megbuktatása, akkor a Hawaii királynő 1898-as leírása számít, nem pedig egy 2018-as boki komment.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A történelemben az autentikus és hiteles forrásoknak van a legtöbb jelentősége. Ha az a történelmi kérdés, hogyan zajlott a Hawaii királynő megbuktatása, akkor a Hawaii királynő 1898-as leírása számít, nem pedig egy 2018-as boki komment.
És ha az ukrán puccs valós története érdekel valakit, akkor ezek szerint Janukovics akkori elnök emlékiratait kell figyelembe venni, ugye jól mondom?!!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Az igazságnak csak egy oldala van. Lehet van két egymásnak ellentmondó verzió, de ha egymásnak ellent mondanak akkor nem lehet mindkettő igaz.

Te azonban nem is mutattál semmilyen forrást, csak bemondtál valamit, de a te szavad túl sokszor bizonyult már itt megbízhatatlannak, hogy csak úgy bemondásra el lehessen hinni neked bármit. Pont azért kerestem rá, mert bűzlött attól hogy tipikus boki-kamu és kíváncsi lettem mi lehet az igazság.

A wikis verziót kétséget kizáró bizonyíték erősíti meg, a királynő saját kézzel írt levele amiben leírja az eseményeket. Az autentikus és hiteles forrás, de lássuk csak a te alternatív forrásaidat is ha be mered rakni.
Már csak elvileg sincs igazad. Először is: nincs IGAZSÁG. Csak igazságok vannak. Itt van az é-ír, vagy a palesztín kérdés. Azért megoldhatatlanok, mert mindenkinek igaza van.
A Krím kérdésében viszont egyértelműen az oroszoknak van igaza.
 
  • Tetszik
Reactions: Sniper and fip7
T

Törölt tag 1526

Guest

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Donald Trump korábbi tanácsadója és több évtizedes barátja, Roger Stone azt mondta, lehetséges, hogy rá utal az a vádirat, amelyben Robert Mueller különleges ügyész 12 orosz hírszerző ellen emelt vádat a 2016-os amerikai elnökválasztásba történt orosz beavatkozás miatt – írja a Guardian.
A tizenkét oroszt azzal vádolják, hogy meghekkelték a Demokrata Párt szervezeteinek és Hillary Clinton kampánycsapatának számítógépeit, és kiszivárogtatták az ellopott információkat. Mind a tizenkét fő a GRU, azaz az orosz katonai hírszerzés tagja, és a vádak szerint hivatalos minőségben jártak el. Két csapatban dolgoztak: az egyik az információk ellopására volt ráállítva, a másik dolga pedig ezek elterjesztése volt az interneten. A megszerzett információkat a DCLeaks és Guccifer 2.0 álcája mögé bújva hozták nyilvánosságra.
A vádirat szerint a Guccifer 2.0 nevű hekker-álca mögül az oroszok levelezésben álltak a Trump-kampány egy meg nem nevezett tagjával. Stone viszont a Guardiannak azt mondta, lehet, hogy rá utal a szöveg:
https://index.hu/kulfold/2018/07/15...gy_ram_utalgat_az_orosz_kemek_elleni_vadirat/
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember