[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 2361

Guest
Ezek szimpla ANTIFA tüntetők csak a balhéért vannak ott . Lehet normálisan is tüntetni meg balhésan is ! Dzsordzsi bá már érzi a végét és tudja ha ő nem tudja összerakni a globális pénzügyi irányítást akkor a merülőforraló fiacskája még úgyse fogja tudni .

nem tudtam hogy amikor fel franciaorszag cirkuszolt nemregen azok mint antifak votak..

baszus ugylatszik tobb antifa van ezek szerint a vilagon mint egyszeru jozaneszu paraszt ember.

lassan mar a amcsi munkanelkuliben es a francia postasban is antifat lattok?

valami zavart erzek en itt...
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
legyel mar egyszer oszinte es nezzd meg a kreten twittjeit az utolso par evben.

tramp semmi mast sem csinal csak hergeli a szavazoit mindenki ellen aki nem gondol/beszel ugy mint o. az mi a faszom?

azon a twitteren amit annyira kopkodtok most, ha en irnak olyasmit mar reg kitoroltek volna mint a szart. de neki atnezik mert o az elnok.

az enyem lenne a twitter mar 2 eve kitoroltem volna total, ozt nyavalogjon amenyit akar.

amit csinal meg amit beszel, meg nagyon is jo hozza a cnn meg a tobbi szarkevero (mert minden media keveri ugy amilyen bealitotsagu a tulaja).


Ezt te látod rosszul amióta Faszbúkoztam mindig is a jobboldali politika volt a célkeresztben . Na a Twitter és az Instagram se kivétel 1000x több mindent engedhet meg magának egy bal/liberális hozzászóló mint egy jobb oldali . !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
nem tudtam hogy amikor fel franciaorszag cirkuszolt nemregen azok mint antifak votak..

baszus ugylatszik tobb antifa van ezek szerint a vilagon mint egyszeru jozaneszu paraszt ember.

lassan mar a amcsi munkanelkuliben es a francia postasban is antifat lattok?

valami zavart erzek en itt...


A balhésa gyújtogatós törős/zúzós tüntetők az antifa-k , a békésen sétálgatók azok normális emberek .
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ezt te látod rosszul amióta Faszbúkoztam mindig is a jobboldali politika volt a célkeresztben . Na a Twitter és az Instagram se kivétel 1000x több mindent engedhet meg magának egy bal/liberális hozzászóló mint egy jobb oldali . !

mindha trump twittjet olvasnam... de szorol szora...irta is valameik nap ugyan ezt... :D:D:D
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 136
12 065
113
Igen, ez is egy módja lehet az adósság eltüntetésének. Továbbá még lehet egy dolog a háttérben: az USA Alkotmánya tiltja, hogy az USA mint állam alárendeltje legyen egy Uniónak.

Mint például egy Észak-Amerikai Uniónak. Na de ha az USA megszűnik... akkor vajon meg lehet alapítani a helyén egy Észak-Amerikai Uniót, amely mondjuk Kanadát is tartalmazza?

a Matek és a számok azt mutatják csak ez az egy járható út van senki nem akar háborúzni velük csak nézik a kínszenvedésüket.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
:)
Én is ezen lamentáltam!
Adósság volt, nincs!
..

"Minden azon múlik, hogy elcsitulnak-e a mostani zavargások, vagy évekig tartó felfordulás és recesszió következik-e. Az utóbbi esetben könnyen meglehet az, hogy szükség lehet egy "Új Angolszász Birodalom" létrehívására, s ebbe ildomos lesz "kimenekíteni" a kimenekíthetőt, megóvandó minél nagyobb tortaszeletet a "délafrikaizálódástól"!
..
Tartsuk észben, hogy egy ilyen "Új Angolszász Birodalomhoz" az alapfeltételek megvannak, hiszen az Egyesült Királyság 2020. január 31-én elhagyta az EU-t, s ezzel egyszersmind a Londoni City is közelebb került Észak-Amerikához, illetve közös az uralkodó is, hiszen Kanada jelenleg is a 'Brit Korona' alá tartozik, s a Nemzetközösségi Királyságnak jelenleg is 16 tagállama van, cirka ~150 milliós lakossággal!
https://en.wikipedia.org/wiki/Commonwealth_realm
..
S nem csak Brexit volt idén januárban, hanem Megxit is, miután Harry sussexi herceg és felesége Rachel Meghan Markle, aki amerikai!, 2020. január 8-án látványosan (vagy látszólag?) szakítva a királyi házzal, Kanada földjére távozott, s ott várja mi lesz II. Erzsébet után!
https://en.wikipedia.org/wiki/Megxit
..
Az gondolom közismert, hogy a mindenkori brit uralkodó egyúttal számos szabadkőműves frakció feje is, így a háttérhatalmi bekötöttség adott!
..
Szóval összegezve a dolgokat, - mivel a háttérhatalmi elit már láthatóan így is törésen ment keresztül - szerintem az "angolszász maffia" nem fogja kihagyni a történelmi ziccert, hogy revansot vegyen 1776. július 4-én, és az utána következő amerikai függetlenségi háborúban való alulmaradáson. Ennek persze akkor van realitása, ha az Egyesült Államok képtelen lesz felülkerekedni a zavargásokon, munkanélküliségen, adósságon. (Mellesleg lehet olyan barbatrükk, hogy ha jogilag, formálisan megszűnne, és másként, más összetételben újjáalakulna, akkor az adósságot sem kellene visszafizetni.)"


Gyönyörű :) Pont ezzel magyaráztam kb. 5-6 évvel ezelőtt a Brexit jelentőségét (igen, ... akkor, amikor még nem is hívták Brexitnek ;) ).

És akkor most folytatom azzal, mit mondtam még akkoriban:
  • az újjáalakuló Anglia vezette hatalom magához (Kanadához) csatolja az USA északi államait, hogy megmentse az angol nyelvterületet a spanyolosodástól és a káosztól (nem mellékes az a körülmény sem, hogy az USA rakétasilói az északi tagállamokban vannak)
  • ezek után megindul a harc az Északi-sarkkért
  • Anglia Kanada révén kb. az Északi-sark 50%-ára tarthat igényt, hasonlóképpen Oroszországhoz, aki szintén
  • ezért
  • !
  • Anglia lepaktumozik Oroszországgal és felosztják egymás között 50%-50%-ban az Északi-sarkot, kizárva minden más országot, így elkerülhető kettejük köztük a háború (melyet egyikük sem akar, hiszen relatíve kevés a népességük a rivális hatalmakkal Kína, EU stb. szemben)
  • és hogy hogyan csatolja Kanadához Anglia az USA északi tagállamait?
  • a paktumozás után behívja az oroszokat Alaszkán keresztül az USA-kanadai határra...
  • közben Mexikó területi igénnyel lép fel délen
  • Kína Kalifornánál lép fel területi igénnyel...
  • New York és a keleti part pedig csatlakozik az Európai Unióhoz
  • ezzel az USA 4 részre lesz szétosztva
  • és mind a 4 részét más és más (nagy)hatalom (Anglia, Kína, Mexikó és az EU) tartja majd lefogva, elkerülendő, hogy ezen területek újra egyesülhessenek
  • elkerülve ezzel
  • hogy az USA világháborút robbanthasson ki, amelynek a levét az egész világ inná meg...
Röviden:

eddig úgy hitték, hogy az atomháború úgy kerülhető el, hogy ha a kétpólusú világ megszűnik, ezért megszüntették a Szovjetuniót. Ma már látják, hogy ez hiba volt, most megpróbálják a másik lehetőséget: megszüntetik az USA-t. (És újjáalakítják a Szovjetuniót. Meg az Angol Birodalmat is.)

Ld. még Igor Panarin térképe:
1920px-Panarin.svg.png
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 393
2 663
113
Hat... nem igazan jellemzo a fosztogatas Europara, persze a francia niggereket kiveve, de azok mar import termekek. Visszaterve amerikara. Elvesztette a munkajat a mob, ez most feljogositja, hogy agyonverje, megolje a bolttulajt is, felgyujtsa a boltot, mert O most elvesztette a munkajat? Szerencsere ez a mentalitas csak a "szabadság országa és a bátrak hona" -ra jellemzo.

Nem jellemző?

Kelet Szlovákia 2004.
Ukrajna 2014 február
Dél-Olaszország 2020 március
Belgium 2018 március

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_riots
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2361

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A jelek szerint Donald Trump végül a keménykedés mellett döntött az elmúlt napokban elfajult amerikai helyzet megoldásában, legalábbis erre utal, hogy a Washington Post értesülései szerint igazságügyminisztere, William Barr arra utasította a szövetségi büntetésvégrehajtást, hogy Miamiba és Washingtonba is küldjenek oszlatóbrigádokat. Vagyis szövetségi hatóságokat vetne be rendfenntartásra, ami, ha nem is példa nélküli, de rendkívül ritka alkalom - hirtelenjéből az jut eszembe, amikor Kennedy elnök 1963-ban a szövetségi parancsnoklás alá rendelte az alabamai nemzeti gárdát, hogy kierőszakolja az egyetemek deszegregálását előíró törvény betartását. Bar emellett a minisztériuma felügyelete alá tartozó FBI-t is arra utasította, hogy területi irodáik alakítsanak ki irányítási központokat a zavargások helyszínén, és vizsgálják ki, hogy az őrizetbe vettek nem sértettek-e szövetségi törvényeket. A Post szerint arra készülhetnek, hogy a más államból érkező tüntetők ellen szövetségi eljárást indítsanak.
Az amerikai igazságügyi miniszter szövetségi karhatalmat vetne be a tüntetők ellen

Donald Trump amerikai elnök hétfőn egy videós konferenciahíváson azt mondta az államok kormányzóinak, hogy az elmúlt napok erőszakos zavargásai azért harapózhattak el, mert gyengék, és egyúttal agresszívabb fellépésre buzdította őket – írja a CBS News a kiszivárgott felvételek alapján. Uralnotok kell a helyzetet, ha nem uraljátok, az időt vesztegetitek. Át fognak gázolni rajtatok. Úgy fogtok kinézni, mint egy rakás szerencsétlen. Uralnotok kell. [...] Ez [az erőszakos zavargások] számos alkalommal megtörtént már. És csak akkor sikeres, ha gyengék vagytok. És a legtöbben gyengék vagytok – mondta Trump a Fehér Ház szituációs szobájából indított hívás során.
Trump a kormányzóknak: Gyengék vagytok, így át fognak gázolni rajtatok
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3
T

Törölt tag 2361

Guest
Vazze pont 1 éve töröltem a profilomat a facről ! Olyanokért tiltottak , hogy az agyad eldobnád !

nekem soha semmi bajom nem volt.
egyszeruen nem politizalok ott. megnezzem az ismerosaimet es esetleg par humoros oldalt..

ha meg lattok valami hirdetest akar meik politikusrol egybol bejelentem a facenak csalas ugyeben :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ezt te látod rosszul amióta Faszbúkoztam mindig is a jobboldali politika volt a célkeresztben . Na a Twitter és az Instagram se kivétel 1000x több mindent engedhet meg magának egy bal/liberális hozzászóló mint egy jobb oldali . !
És ezt folyton letagadják. Kiragadnak pár hazug példát és azzal érvelnek ellene... Aljas dolog.
Jól olvasom, hogy zuckerberg 10 milliót ad a leégett épületek helyreállítására? Ja, nem. :rolleyes:
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ha elül a csatazaj én két lehetséges kimenetet látok
1. nyernek a demcsik és akkro egy kommunista diktatúra (nem ennek hívják majd, de alapjövedelem, cenzúra, megfigyelés, fegyverek bevonása....)
2. marad Trump és akkor kapitalista rendőrállam

ööö, akkor tulajdonképpen azt mondod, hogy az USA vagy kommunista vagy fasiszta diktatúrává alakul?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
"Minden azon múlik, hogy elcsitulnak-e a mostani zavargások, vagy évekig tartó felfordulás és recesszió következik-e. Az utóbbi esetben könnyen meglehet az, hogy szükség lehet egy "Új Angolszász Birodalom" létrehívására, s ebbe ildomos lesz "kimenekíteni" a kimenekíthetőt, megóvandó minél nagyobb tortaszeletet a "délafrikaizálódástól"!
..
Tartsuk észben, hogy egy ilyen "Új Angolszász Birodalomhoz" az alapfeltételek megvannak, hiszen az Egyesült Királyság 2020. január 31-én elhagyta az EU-t, s ezzel egyszersmind a Londoni City is közelebb került Észak-Amerikához, illetve közös az uralkodó is, hiszen Kanada jelenleg is a 'Brit Korona' alá tartozik, s a Nemzetközösségi Királyságnak jelenleg is 16 tagállama van, cirka ~150 milliós lakossággal!
https://en.wikipedia.org/wiki/Commonwealth_realm
..
S nem csak Brexit volt idén januárban, hanem Megxit is, miután Harry sussexi herceg és felesége Rachel Meghan Markle, aki amerikai!, 2020. január 8-án látványosan (vagy látszólag?) szakítva a királyi házzal, Kanada földjére távozott, s ott várja mi lesz II. Erzsébet után!
https://en.wikipedia.org/wiki/Megxit
..
Az gondolom közismert, hogy a mindenkori brit uralkodó egyúttal számos szabadkőműves frakció feje is, így a háttérhatalmi bekötöttség adott!
..
Szóval összegezve a dolgokat, - mivel a háttérhatalmi elit már láthatóan így is törésen ment keresztül - szerintem az "angolszász maffia" nem fogja kihagyni a történelmi ziccert, hogy revansot vegyen 1776. július 4-én, és az utána következő amerikai függetlenségi háborúban való alulmaradáson. Ennek persze akkor van realitása, ha az Egyesült Államok képtelen lesz felülkerekedni a zavargásokon, munkanélküliségen, adósságon. (Mellesleg lehet olyan barbatrükk, hogy ha jogilag, formálisan megszűnne, és másként, más összetételben újjáalakulna, akkor az adósságot sem kellene visszafizetni.)"


Gyönyörű :) Pont ezzel magyaráztam kb. 5-6 évvel ezelőtt a Brexit jelentőségét (igen, ... akkor, amikor még nem is hívták Brexitnek ;) ).

És akkor most folytatom azzal, mit mondtam még akkoriban:
  • az újjáalakuló Anglia vezette hatalom magához (Kanadához) csatolja az USA északi államait, hogy megmentse az angol nyelvterületet a spanyolosodástól és a káosztól (nem mellékes az a körülmény sem, hogy az USA rakétasilói az északi tagállamokban vannak)
  • ezek után megindul a harc az Északi-sarkkért
  • Anglia Kanada révén kb. az Északi-sark 50%-ára tarthat igényt, hasonlóképpen Oroszországhoz, aki szintén
  • ezért
  • !
  • Anglia lepaktumozik Oroszországgal és felosztják egymás között 50%-50%-ban az Északi-sarkot, kizárva minden más országot, így elkerülhető kettejük köztük a háború (melyet egyikük sem akar, hiszen relatíve kevés a népességük a rivális hatalmakkal Kína, EU stb. szemben)
  • és hogy hogyan csatolja Kanadához Anglia az USA északi tagállamait?
  • a paktumozás után behívja az oroszokat Alaszkán keresztül az USA-kanadai határra...
  • közben Mexikó területi igénnyel lép fel délen
  • Kína Kalifornánál lép fel területi igénnyel...
  • New York és a keleti part pedig csatlakozik az Európai Unióhoz
  • ezzel az USA 4 részre lesz szétosztva
  • és mind a 4 részét más és más (nagy)hatalom (Anglia, Kína, Mexikó és az EU) tartja majd lefogva, elkerülendő, hogy ezen területek újra egyesülhessenek
  • elkerülve ezzel
  • hogy az USA világháborút robbanthasson ki, amelynek a levét az egész világ inná meg...
Röviden:

eddig úgy hitték, hogy az atomháború úgy kerülhető el, hogy ha a kétpólusú világ megszűnik, ezért megszüntették a Szovjetuniót. Ma már látják, hogy ez hiba volt, most megpróbálják a másik lehetőséget: megszüntetik az USA-t. (És újjáalakítják a Szovjetuniót. Meg az Angol Birodalmat is.)

Ld. még Igor Panarin térképe:
1920px-Panarin.svg.png



ez-igen.jpg


Bagoi ez kemény volt !
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 898
11 332
113
És akkor most folytatom azzal, mit mondtam még akkoriban:
  • az újjáalakuló Anglia vezette hatalom magához (Kanadához) csatolja az USA északi államait, hogy megmentse az angol nyelvterületet a spanyolosodástól és a káosztól (nem mellékes az a körülmény sem, hogy az USA rakétasilói az északi tagállamokban vannak)
  • ezek után megindul a harc az Északi-sarkkért
  • Anglia Kanada révén kb. az Északi-sark 50%-ára tarthat igényt, hasonlóképpen Oroszországhoz, aki szintén
  • ezért
  • !
  • Anglia lepaktumozik Oroszországgal és felosztják egymás között 50%-50%-ban az Északi-sarkot, kizárva minden más országot, így elkerülhető kettejük köztük a háború (melyet egyikük sem akar, hiszen relatíve kevés a népességük a rivális hatalmakkal Kína, EU stb. szemben)
  • és hogy hogyan csatolja Kanadához Anglia az USA északi tagállamait?

Gratula, ezen jol derultem :D Meghogy Anglia, mint vilaghatalom... magahoz csatolja az USA-t... jajj. Jo az a szer, de ne irogass a hatasa alatt :D Anglia majd, esetleg, ha megengedik neki, hozzacsapodhat az USA-hoz, mint egy amolyan elso futtyszora ugro lakaj, szolga... Ez lesz Anglia, nem pedig vilaghatalom. Az USA pedig nem fog felbomlani, max ha jon a zombik hajnala...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Gratula, ezen jol derultem :D Meghogy Anglia, mint vilaghatalom... magahoz csatolja az USA-t... jajj. Jo az a szer, de ne irogass a hatasa alatt :D Anglia majd, esetleg, ha megengedik neki, hozzacsapodhat az USA-hoz, mint egy amolyan elso futtyszora ugro lakaj, szolga... Ez lesz Anglia, nem pedig vilaghatalom. Az USA pedig nem fog felbomlani, max ha jon a zombik hajnala...

Meglátjuk. Mindenesetre most közelebb vagyunk hozzá, mint 5-6 éve. Azóta volt Brexit, és most van ez. Alakul a dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 653
14 635
113
Ha elül a csatazaj én két lehetséges kimenetet látok
1. nyernek a demcsik és akkro egy kommunista diktatúra (nem ennek hívják majd, de alapjövedelem, cenzúra, megfigyelés, fegyverek bevonása....)
2. marad Trump és akkor kapitalista rendőrállam

Ebben lehet valami.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
"Minden azon múlik, hogy elcsitulnak-e a mostani zavargások, vagy évekig tartó felfordulás és recesszió következik-e. Az utóbbi esetben könnyen meglehet az, hogy szükség lehet egy "Új Angolszász Birodalom" létrehívására, s ebbe ildomos lesz "kimenekíteni" a kimenekíthetőt, megóvandó minél nagyobb tortaszeletet a "délafrikaizálódástól"!
..
Tartsuk észben, hogy egy ilyen "Új Angolszász Birodalomhoz" az alapfeltételek megvannak, hiszen az Egyesült Királyság 2020. január 31-én elhagyta az EU-t, s ezzel egyszersmind a Londoni City is közelebb került Észak-Amerikához, illetve közös az uralkodó is, hiszen Kanada jelenleg is a 'Brit Korona' alá tartozik, s a Nemzetközösségi Királyságnak jelenleg is 16 tagállama van, cirka ~150 milliós lakossággal!
https://en.wikipedia.org/wiki/Commonwealth_realm
..
S nem csak Brexit volt idén januárban, hanem Megxit is, miután Harry sussexi herceg és felesége Rachel Meghan Markle, aki amerikai!, 2020. január 8-án látványosan (vagy látszólag?) szakítva a királyi házzal, Kanada földjére távozott, s ott várja mi lesz II. Erzsébet után!
https://en.wikipedia.org/wiki/Megxit
..
Az gondolom közismert, hogy a mindenkori brit uralkodó egyúttal számos szabadkőműves frakció feje is, így a háttérhatalmi bekötöttség adott!
..
Szóval összegezve a dolgokat, - mivel a háttérhatalmi elit már láthatóan így is törésen ment keresztül - szerintem az "angolszász maffia" nem fogja kihagyni a történelmi ziccert, hogy revansot vegyen 1776. július 4-én, és az utána következő amerikai függetlenségi háborúban való alulmaradáson. Ennek persze akkor van realitása, ha az Egyesült Államok képtelen lesz felülkerekedni a zavargásokon, munkanélküliségen, adósságon. (Mellesleg lehet olyan barbatrükk, hogy ha jogilag, formálisan megszűnne, és másként, más összetételben újjáalakulna, akkor az adósságot sem kellene visszafizetni.)"


Gyönyörű :) Pont ezzel magyaráztam kb. 5-6 évvel ezelőtt a Brexit jelentőségét (igen, ... akkor, amikor még nem is hívták Brexitnek ;) ).

És akkor most folytatom azzal, mit mondtam még akkoriban:
  • az újjáalakuló Anglia vezette hatalom magához (Kanadához) csatolja az USA északi államait, hogy megmentse az angol nyelvterületet a spanyolosodástól és a káosztól (nem mellékes az a körülmény sem, hogy az USA rakétasilói az északi tagállamokban vannak)
  • ezek után megindul a harc az Északi-sarkkért
  • Anglia Kanada révén kb. az Északi-sark 50%-ára tarthat igényt, hasonlóképpen Oroszországhoz, aki szintén
  • ezért
  • !
  • Anglia lepaktumozik Oroszországgal és felosztják egymás között 50%-50%-ban az Északi-sarkot, kizárva minden más országot, így elkerülhető kettejük köztük a háború (melyet egyikük sem akar, hiszen relatíve kevés a népességük a rivális hatalmakkal Kína, EU stb. szemben)
  • és hogy hogyan csatolja Kanadához Anglia az USA északi tagállamait?
  • a paktumozás után behívja az oroszokat Alaszkán keresztül az USA-kanadai határra...
  • közben Mexikó területi igénnyel lép fel délen
  • Kína Kalifornánál lép fel területi igénnyel...
  • New York és a keleti part pedig csatlakozik az Európai Unióhoz
  • ezzel az USA 4 részre lesz szétosztva
  • és mind a 4 részét más és más (nagy)hatalom (Anglia, Kína, Mexikó és az EU) tartja majd lefogva, elkerülendő, hogy ezen területek újra egyesülhessenek
  • elkerülve ezzel
  • hogy az USA világháborút robbanthasson ki, amelynek a levét az egész világ inná meg...
Röviden:

eddig úgy hitték, hogy az atomháború úgy kerülhető el, hogy ha a kétpólusú világ megszűnik, ezért megszüntették a Szovjetuniót. Ma már látják, hogy ez hiba volt, most megpróbálják a másik lehetőséget: megszüntetik az USA-t. (És újjáalakítják a Szovjetuniót. Meg az Angol Birodalmat is.)

Ld. még Igor Panarin térképe:
1920px-Panarin.svg.png

Látom fantáziából neked is jutott! :D
..
Én ugyan ezt soknak tartom, viszont van még egy szál, amit nem vittem végig.
A Dán Királyság szintén Oroszlán csak kicsi, amolyan Leo Minor (ugyanúgy uralkodó, hódító nép csak kicsiben), s tavaly nyár óta igencsak fő ám a fejük az Egyesült Államok miatt, amiért el akarja venni a gigantikus Grönlandot - ugye akkor csak Feröer maradna!
..
Na már most mi van akkor, ha elébe mennek a dolgoknak és bemenekülnek egy ilyen "Angolszász Királyságba", ergó Anglia és Kanada védené őket be azokban az évtizedekben, amíg az Egyesült Államok a "szétesését kell, hogy menedzselje". Grönlandot valószínűleg mindenképp bukják, de Kanadával és az Egyesült Királysággal kezdetben jobban partiban lennének. Aki időt nyer, életet nyer!
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi