[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Gratula, ezen jol derultem :D Meghogy Anglia, mint vilaghatalom... magahoz csatolja az USA-t... jajj. Jo az a szer, de ne irogass a hatasa alatt :D Anglia majd, esetleg, ha megengedik neki, hozzacsapodhat az USA-hoz, mint egy amolyan elso futtyszora ugro lakaj, szolga... Ez lesz Anglia, nem pedig vilaghatalom. Az USA pedig nem fog felbomlani, max ha jon a zombik hajnala...

City of London!
Ne légy ebben olyan biztos...
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 898
11 335
113
Nem jellemző?

Kelet Szlovákia 2004.
Ukrajna 2014 február
Dél-Olaszország 2020 március
Belgium 2018 március

Kelet Szlovakia 2004 - konkretan 2 db elelmiszer uzlet volt 2 nap alatt 2 kulonbozo varosban, abbol a masodiknal 2 rendor napkozben elzavarta a csocseleket, csak este mentek vissza, tulajdonkeppen betores volt, de meg a tett kozben elkapta es letartoztatta a csocseleket a rendorseg. Ezt ugye nagyon nem ugyanaz a kategoria.

Ukrajna ??? Europa???? Hat, foldrajzi ertelemben esetleg. LAtom, inkabb EU-t kellett volna irnom, mert lassan a torkoket is hozzatok majd mint europai allamot...

Del Olaszorszag, Belgium - ezt nem ismerem, nem tudok hozzaszolni, de valoszinusitem, amolyan francias importjoemberek csinaltak a balhet, de csak feltetelezem, nem akarodzik utanna keresnem.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and b4l4g3

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Látom fantáziából neked is jutott! :D
..
Én ugyan ezt soknak tartom, viszont van még egy szál, amit nem vittem végig.
A Dán Királyság szintén Oroszlán csak kicsi, amolyan Leo Minor (ugyanúgy uralkodó, hódító nép csak kicsiben), s tavaly nyár óta igencsak fő ám a fejük az Egyesült Államok miatt, amiért el akarja venni a gigantikus Grönlandot - ugye akkor csak Feröer maradna!
..
Na már most mi van akkor, ha elébe mennek a dolgoknak és bemenekülnek egy ilyen "Angolszász Királyságba", ergó Anglia és Kanada védené őket be azokban az évtizedekben, amíg az Egyesült Államok a "szétesését kell, hogy menedzselje". Grönlandot valószínűleg mindenképp bukják, de Kanadával és az Egyesült Királysággal kezdetben jobban partiban lennének. Aki időt nyer, életet nyer!

Így van. Pontosan. Ezt neveztem én anno Északi Szövetségnek. Anglia vezetésével Norvégia, Svédország, Finnország és Dánia + Grönland. Plusz az Brit Nemzetközösség révén Kanada, és... hát, ahogy mondtam, az USA északi tagállamai :)

Ennek az Északi Szövetségnek (Dániával és Grönlanddal együtt) pont az a jelentősége, amit már mondtam, hogy az Északi-sarkra tarthatnak igényt, és ehhez gyűjtenék egybe azon európai és észak-amerikai tagállamokat, amelyeknek érdekeltségeik vannak az Északi sarkvidéken.

És... nyilvánvalóan verseny van Anglia és az USA között az Északi-sarkkért. Az előny Angliánál van, ha megszerzi Kanadát. Mert akkor jogi igényt támaszthat, nem muszáj háborúznia. Az USA viszont hátrányban van... kivéve... ,ha megszerzi Kanadát. Nade! Kanada jobban fél a 10x akkora népességű USA-tól, mint Angliától, ezért minél inkább meg akarja szerezni az USA Kanadát, annál inkább Anglia karjaiba taszítja azt... (Ukrajna szindróma 2. :D)
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 975
113
Én nem nevetnék Haubagoi eszmefuttatásán. Első pillanatra én is mosolyogtam....de......
Valamit kell kezdeni a latino és a fekete népességgel. Túlszaporodásuk és a bevándorlás súlyosan terheli az egyébként sem túlfizetett szociális rendszert. Többségük képzetlen, csak segédmunkára alkalmas, tanulni nem tudnak/akarnak. Tehát hozzá tenni nem tudnak, elvenni viszont egyre inkább. A fehér szegényeknek és középosztálynak pedig kezd elege lenni ebből. Bármilyen liberális felfogású az amerikai átlagember, a választásokon érezhető ez a trend.
Mit lehet ezzel kezdeni.
Haubagoi megoldása nem agyszülemény. Ha a fehér népesség veszélyben érzi magát, belemegy egy polgárháborúba ismét, mely az addigi USA vége lesz. Nincs ebben semmi különös, a Római Birodalom is kettészakadt, ilyen a birodalmak végének kezdete... Kérdés, mi lehet a végkimenetel?
A déli államokat meghagyják a latino/fekete népességnek, de az életképtelen lenne, ezért Mexikó felé orientálódnak. Az északi államok pedig Kanadához csatlakoznak, a Királynő védelme alatt... (ha akkor még lesz királya Angliának). Ezzel egy erős, stabil amerikai államalakulat jön létre, mely lassan terjeszkedni kezd gazdaságilag az egykori Dél felé. Oroszország és Európa belenyugszik, hisz levegőhöz jutnak, Kína pedig nem lesz a Nyugati part ura....
SZERINTEM
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
A jelek szerint Donald Trump végül a keménykedés mellett döntött az elmúlt napokban elfajult amerikai helyzet megoldásában, legalábbis erre utal, hogy a Washington Post értesülései szerint igazságügyminisztere, William Barr arra utasította a szövetségi büntetésvégrehajtást, hogy Miamiba és Washingtonba is küldjenek oszlatóbrigádokat. Vagyis szövetségi hatóságokat vetne be rendfenntartásra, ami, ha nem is példa nélküli, de rendkívül ritka alkalom - hirtelenjéből az jut eszembe, amikor Kennedy elnök 1963-ban a szövetségi parancsnoklás alá rendelte az alabamai nemzeti gárdát, hogy kierőszakolja az egyetemek deszegregálását előíró törvény betartását. Bar emellett a minisztériuma felügyelete alá tartozó FBI-t is arra utasította, hogy területi irodáik alakítsanak ki irányítási központokat a zavargások helyszínén, és vizsgálják ki, hogy az őrizetbe vettek nem sértettek-e szövetségi törvényeket. A Post szerint arra készülhetnek, hogy a más államból érkező tüntetők ellen szövetségi eljárást indítsanak.
Az amerikai igazságügyi miniszter szövetségi karhatalmat vetne be a tüntetők ellen

Donald Trump amerikai elnök hétfőn egy videós konferenciahíváson azt mondta az államok kormányzóinak, hogy az elmúlt napok erőszakos zavargásai azért harapózhattak el, mert gyengék, és egyúttal agresszívabb fellépésre buzdította őket – írja a CBS News a kiszivárgott felvételek alapján. Uralnotok kell a helyzetet, ha nem uraljátok, az időt vesztegetitek. Át fognak gázolni rajtatok. Úgy fogtok kinézni, mint egy rakás szerencsétlen. Uralnotok kell. [...] Ez [az erőszakos zavargások] számos alkalommal megtörtént már. És csak akkor sikeres, ha gyengék vagytok. És a legtöbben gyengék vagytok – mondta Trump a Fehér Ház szituációs szobájából indított hívás során.
Trump a kormányzóknak: Gyengék vagytok, így át fognak gázolni rajtatok

Szerintem ügyes!
21-re lapot húz!
..
Ezzel azt üzeni, oké, ki akartok csinálni?
Akkor én meg beindulok mint buldózer és nem félek szétrúgni a házat!
Olyan felfordulást kaptok, hogy bedől a petrodollár, kötvények, azt a kedves 300 családunk szedheti a sátorfát,
lehet új gazdaállatot keresni!
..
Mondjuk veszélyes is, mert így lehet, hogy megöletik.
Rotschildék és társaik a bankot és a hálózatot nagyon nem szeretnék szerintem szétkúródva látni...
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 898
11 335
113
Így van. Pontosan. Ezt neveztem én anno Északi Szövetségnek. Anglia vezetésével Norvégia, Svédország, Finnország és Dánia + Grönland. Plusz az Brit Nemzetközösség révén Kanada, és... hát, ahogy mondtam, az USA északi tagállamai :)

Ennek az Északi Szövetségnek (Dániával és Grönlanddal együtt) pont az a jelentősége, amit már mondtam, hogy az Északi-sarkra tarthatnak igényt, és ehhez gyűjtenék egybe azon európai és észak-amerikai tagállamokat, amelyeknek érdekeltségeik vannak az Északi sarkvidéken.

És... nyilvánvalóan verseny van Anglia és az USA között az Északi-sarkkért. Az előny Angliánál van, ha megszerzi Kanadát. Mert akkor jogi igényt támaszthat, nem muszáj háborúznia. Az USA viszont hátrányban van... kivéve... ,ha megszerzi Kanadát. Nade! Kanada jobban fél a 10x akkora népességű USA-tól, mint Angliától, ezért minél inkább meg akarja szerezni az USA Kanadát, annál inkább Anglia karjaiba taszítja azt... (Ukrajna szindróma 2. :D)

En ebben azt nem ertem, hogy ha Kanadanak a sajat jogan jar az Eszaki-sark, akkor miert nem ervenyesiti azt sajat maga? Minek ehhez egyesulnie Angliaval? Mert akkor Harry herceg lehetne az Eszaki sark kiralya? Miert nem Franciaorszaggal egyesul? Nehogy felre ertsd, nem akarlak megserteni, de akar ez is beleferne a fantazmagoriaba...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
En ebben azt nem ertem, hogy ha Kanadanak a sajat jogan jar az Eszaki-sark, akkor miert nem ervenyesiti azt sajat maga? Minek ehhez egyesulnie Angliaval? Mert akkor Harry herceg lehetne az Eszaki sark kiralya? Miert nem Franciaorszaggal egyesul? Nehogy felre ertsd, nem akarlak megserteni, de akar ez is beleferne a fantazmagoriaba...

Hát mert mondjuk Kanada 35 milliós ország csak? Ha ezt egyedül megpróbálná, azonnal lenyomná őt a nála 10x népesebb USA.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro
T

Törölt tag 2577

Guest
Ez a hasrafekvés valami szokásuk?
Szél Beriniék is ezzel mutatványoskodtak...
https://eu.jsonline.com/story/commu...-waukesha-drawing-hundreds-people/5309680002/
..
8a601e9b-408a-445e-9434-5275d72c2ea3-protest_wcn.jpg
Fókaverseny. :D
 
  • Tetszik
Reactions: milagro
T

Törölt tag 2361

Guest
Szerintem ügyes!
21-re lapot húz!
..
Ezzel azt üzeni, oké, ki akartok csinálni?
Akkor én meg beindulok mint buldózer és nem félek szétrúgni a házat!
Olyan felfordulást kaptok, hogy bedől a petrodollár, kötvények, azt a kedves 300 családunk szedheti a sátorfát,
lehet új gazdaállatot keresni!
..
Mondjuk veszélyes is, mert így lehet, hogy megöletik.
Rotschildék és társaik a bankot és a hálózatot nagyon nem szeretnék szerintem szétkúródva látni...

ugy megvan hogy akkor a trampli es a haverjai millioi is fuste valnak?

nem fog o semmi olyat csinalni amibol megszivhasa a vagyonat
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Így van. Pontosan. Ezt neveztem én anno Északi Szövetségnek. Anglia vezetésével Norvégia, Svédország, Finnország és Dánia + Grönland. Plusz az Brit Nemzetközösség révén Kanada, és... hát, ahogy mondtam, az USA északi tagállamai :)

Ennek az Északi Szövetségnek (Dániával és Grönlanddal együtt) pont az a jelentősége, amit már mondtam, hogy az Északi-sarkra tarthatnak igényt, és ehhez gyűjtenék egybe azon európai és észak-amerikai tagállamokat, amelyeknek érdekeltségeik vannak az Északi sarkvidéken.

És... nyilvánvalóan verseny van Anglia és az USA között az Északi-sarkkért. Az előny Angliánál van, ha megszerzi Kanadát. Mert akkor jogi igényt támaszthat, nem muszáj háborúznia. Az USA viszont hátrányban van... kivéve... ,ha megszerzi Kanadát. Nade! Kanada jobban fél a 10x akkora népességű USA-tól, mint Angliától, ezért minél inkább meg akarja szerezni az USA Kanadát, annál inkább Anglia karjaiba taszítja azt... (Ukrajna szindróma 2. :D)

És Kanada államfője Londonban lakik most is, unokája meg, (egyik), 2020. január 8. óta az amerikai feleséggel Kanadában.
Szerintem Erzsébeték családi vállalkozása ügyesen keveri a lapokat. Látszik nem most kezdték. :)
..
+ David Icke szerint a drakonidák velük vannak! :D
(poén volt)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Én nem nevetnék Haubagoi eszmefuttatásán. Első pillanatra én is mosolyogtam....de......
Valamit kell kezdeni a latino és a fekete népességgel. Túlszaporodásuk és a bevándorlás súlyosan terheli az egyébként sem túlfizetett szociális rendszert. Többségük képzetlen, csak segédmunkára alkalmas, tanulni nem tudnak/akarnak. Tehát hozzá tenni nem tudnak, elvenni viszont egyre inkább. A fehér szegényeknek és középosztálynak pedig kezd elege lenni ebből. Bármilyen liberális felfogású az amerikai átlagember, a választásokon érezhető ez a trend.
Mit lehet ezzel kezdeni.
Haubagoi megoldása nem agyszülemény. Ha a fehér népesség veszélyben érzi magát, belemegy egy polgárháborúba ismét, mely az addigi USA vége lesz. Nincs ebben semmi különös, a Római Birodalom is kettészakadt, ilyen a birodalmak végének kezdete... Kérdés, mi lehet a végkimenetel?
A déli államokat meghagyják a latino/fekete népességnek, de az életképtelen lenne, ezért Mexikó felé orientálódnak. Az északi államok pedig Kanadához csatlakoznak, a Királynő védelme alatt... (ha akkor még lesz királya Angliának). Ezzel egy erős, stabil amerikai államalakulat jön létre, mely lassan terjeszkedni kezd gazdaságilag az egykori Dél felé. Oroszország és Európa belenyugszik, hisz levegőhöz jutnak, Kína pedig nem lesz a Nyugati part ura....
SZERINTEM

Amikor Kaliforniában jártam, azt láttam, hogy Kalifornia lakosságának kb. 40%-a ázsiai. Még ha nem is lesz a Nyugati part Kína része, de értelmezhető úgy is a térkép, hogy Kína befolyási övezetének lesz a része.
Ahogyan én látom, Kaliforniának már kezd elege lenni az USA világcsendőr szerepéből, és eszük ágában sincs Kínával világháborúzni, csak azért, mert Washington úgy gondolja.
Ha viszont Kalifornia úgy lép ki az USA-ból, hogy nem kér kínai védelmet maga fölé, akkor Mexikó benyeli.
Mivel ezt nem akarja, kér.
Így kerül a Nyugati part kínai kézre.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and milagro

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 898
11 335
113
Az északi államok pedig Kanadához csatlakoznak, a Királynő védelme alatt... (ha akkor még lesz királya Angliának). Ezzel egy erős, stabil amerikai államalakulat jön létre, mely lassan terjeszkedni kezd gazdaságilag az egykori Dél felé. Oroszország és Európa belenyugszik, hisz levegőhöz jutnak, Kína pedig nem lesz a Nyugati part ura....

OK, hogy egyesulnek Kanadaval, de minek nekik ehhez a minden leben kanal Anglia? Kicsi is, aranyahoz kepest szinten tele van bevandorlo nem feher emberekkel, akiktol elvileg az eszaki allamok nemekulni karnak. Nem ertem a logikajat a dolognak.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
En ebben azt nem ertem, hogy ha Kanadanak a sajat jogan jar az Eszaki-sark, akkor miert nem ervenyesiti azt sajat maga? Minek ehhez egyesulnie Angliaval? Mert akkor Harry herceg lehetne az Eszaki sark kiralya? Miert nem Franciaorszaggal egyesul? Nehogy felre ertsd, nem akarlak megserteni, de akar ez is beleferne a fantazmagoriaba...

Nincs nagy hadsereg és atomarzenál meg elég ember. 36 milliós ország csak!
(Meg belül van a Gall Kakas is, velük is közösködni kellene, azaz jó lenne oldani egyúttal a burbonliliomos Quebec súlyát is.)
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 975
113
OK, hogy egyesulnek Kanadaval, de minek nekik ehhez a minden leben kanal Anglia? Kicsi is, aranyahoz kepest szinten tele van bevandorlo nem feher emberekkel, akiktol elvileg az eszaki allamok nemekulni karnak. Nem ertem a logikajat a dolognak.

Anglia kicsi, igaz... de központja az egykori világbirodalomnak. Valamint az igazi elit otthona lehet. Ha úgy tetszik, akkor egy Camelot. Új Birodalom.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
OK, hogy egyesulnek Kanadaval, de minek nekik ehhez a minden leben kanal Anglia? Kicsi is, aranyahoz kepest szinten tele van bevandorlo nem feher emberekkel, akiktol elvileg az eszaki allamok nemekulni karnak. Nem ertem a logikajat a dolognak.

Hát London a központ. Központ nélkül nincs Birodalom. Kanada vezetné az USA északi tagállamait, Anglia nélkül? Ottawa??? :)

Mit gondolsz, miért Brexitelt ki Anglia mindenáron, vállalva a gazdasági visszaesést is emiatt? Meg azt is, hogy hangosan röhögött rajtuk emiatt mindenki? Vállalták volna ezt, úgy, hogy nincs tervük? Van. A királynőnek van terve.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro