[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Amúgy ezek a véglények, mint az a fenti izé mit gondolnak?
Ha szétkúrják az országot nem lesz aki finanszírozza a hülyeségeiket.

Egy anarchiába sűllyedő Usa nagyon nem jót vetít előre.


h-terr-l-besz-lek.jpg
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Nem jogosít fel lopásra, persze. Csak ezek a tömegek nem maguktól lettek ilyenek, hanem azért, mert a kapitalista versenyben lecsúsztak. Embertelen maga a rendszer, amely ide juttatja az emberek tömegeit!
Csak persze ezt azok nehezen érthetik meg, akik még - még! - elég jól állnak a versenyben, ezért szeretnék, ha a verseny fennmaradna és mások is betartanák a verseny szabályait.
Na, akkor azt kérdezném, hogy, hogy van az, hogy ilyen erős lecsúszott réteg képződött, akiknek a csúnya kapitalizmus nem ad munkalehetőséget és perifériára csúsznak, közben meg nagy tömegekben jönnek olyan latínók, főleg a mexikóiak, akik meg a semmiből tudnak egy generáció alatt tisztes életet berendezni maguknak, és sok szakmában elismert munkát tesznek le az asztalra? Hogy van, hogy a nagyszámú ázsiai egy generáció alatt be tud illeszkeni, nem hőbörög, talál munkát? Hogy van az, hogy az európai bevándorlók találnak munkát? És nem országrészenként (földrajzilag) elkülöníthetően, mint mondjuk nálunk.

Én értem, hogy keresni kell az okokat, ezzel egyet értek; csak az okokban nem feltétlen értek Veled egyet. Illetve tele vagyok kérdésekkel. Persze, hogy csúnya gonosz kapitalizmus, amikkel nekem is vannak ilyen-olyan fenntartásaim, de megengedő vagyok afelé is, hogy nem biztos, hogy csak a rendszerben van a hiba ha ugyan azon versenyhelyzetben, hasonlóan (pl.: kisebbségi csoportot nézve) versenyhátrányból indulva (sőt, mondjuk egy sokadik generációs pl. néger beszél angolul, egy hispán, vagy ázsiai meg nembiztos) az egyiknek sikerül, a másiknak meg nem.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 659
55 329
113
"Azt elfelejted, hogy ez a rendszer tömegeknek biztositja a felemelkedést, akár meggazdagodàs lehetőségèt is. Szerény becslésem szerint többnek, mint amennyi a lecsúszott."

Ebben szerintem tévedsz.
Ebben szerintem igazam van. Kevés országban érdemes annyira gürcölni, mint ott. Európában szinte sehol.
Szerintem.
 

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
356
2 095
93
Tovább durvul a helyzet, tegnap este kb 11 órakor Las Vegasban a lázongók közül valaki hátulról fejbelőtt egy rendőrt, akit ez után kritikus állapotban vittek kórházba, a feltételezett elövetőt egy másik helyszinen lelőtte a rendőrség.
https://www.breitbart.com/politics/...hoots-police-officer-in-the-head-from-behind/

Szerintem helyes lépés volt Trump részéről, hogy terrorszervezetnek minősíti az antifa mozgalmat, a következő tennivaló sem késhet soká, az ilyen erőszakos, fosztogató, közveszélyes anarchistákkal úgy is kell bánni mint a terroristákkal.... az erőszak nyelvén, valószínűleg csak azt értik.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 880
91 440
113
Az a helyzet, hogy sok polgármester meg kormányzó azért nem akarja behívni a Nemzeti Gárdát a városaikba, mert ezek a tiltakozók, meg a söpredék a szavazótábora. Ezért szépen hagyják elvérezni a rendőrséget, akinek meg ott elpattan az agya, bíróság elé állítja, hisz ez a szavazói igénye.
Jó példa erre a new yorki polgármester. A rendőrszakszervezet twitter fiókját letiltatta, mert kiírták, hogy a lánya is a csőcselékkel rombolt. A rendőrök megüzenték neki, hogy takarodjon, de ne jöjjön a sajtó előtt sebesült rendőröket látogatni.
Én meg odaírtam volna, találkozunk a barikádon, de nem egy oldalon.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 880
91 440
113
Tovább durvul a helyzet, tegnap este kb 11 órakor Las Vegasban a lázongók közül valaki hátulról fejbelőtt egy rendőrt, akit ez után kritikus állapotban vittek kórházba, a feltételezett elövetőt egy másik helyszinen lelőtte a rendőrség.
https://www.breitbart.com/politics/...hoots-police-officer-in-the-head-from-behind/

Szerintem helyes lépés volt Trump részéről, hogy terrorszervezetnek minősíti az antifa mozgalmat, a következő tennivaló sem késhet soká, az ilyen erőszakos, fosztogató, közveszélyes anarchistákkal úgy is kell bánni mint a terroristákkal.... az erőszak nyelvén, valószínűleg csak azt értik.
Én a közösségi oldalakon már több megölt rendőrröl olvastam, 2 rendőrt talán Idahoban gázoltak halálra, a testvére twittelt egy üzenetet sírva. De mivel a mainstream médiában ezekkel a hirekkel nem talalkoztam, nem akartam posztolni, hátha fake news. Ezeket mégsem lehet pofájuk elhallgatni.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 376
113
Nem fogom lefordítani, de a két legtalálóbb részt beidéztem:

According to this official narrative, which has been relentlessly disseminated by the corporate media, the neoliberal intelligentsia, the culture industry, and countless hysterical, Trump-hating loonies, the Russians put Donald Trump in office with those DNC emails they never hacked and some division-sowing Facebook ads that supposedly hypnotized Black Americans into refusing to come out and vote for Clinton. Putin purportedly ordered this personally, as part of his plot to “destroy democracy.” The plan was always for President Hitler to embolden his white-supremacist followers into launching the “RaHoWa,” or the “Boogaloo,” after which Trump would declare martial law, dissolve the legislature, and pronounce himself Führer. Then they would start rounding up and murdering the Jews, and the Blacks, and Mexicans, and other minorities, according to this twisted liberal fantasy.

And now the propaganda is paying off. The protesting and rioting that typically follows the murder of an unarmed Black person by the cops has mushroomed into “an international uprising” cheered on by the corporate media, corporations, and the liberal establishment, who don’t normally tend to support such uprisings, but they’ve all had a sudden change of heart, or spiritual or political awakening, and are down for some serious property damage, and looting, and preventative self-defense, if that’s what it takes to bring about justice, and to restore America to the peaceful, prosperous, non-white-supremacist paradise it was until the Russians put Donald Trump in office.

The Minneapolis Putsch
 
S

Shektor11

Guest
Én nem gondolnám, hogy ez egy éhséglázadás lenne. Szerintem aki tisztességes, nem drogozik, nem csinál 10 gyereket 20 évesen, az ott is meg itt is eltud érni egy középosztálybeli színvonalat. Persze felelősségvállalás helyett könnyebb a gonosz fehéreket hibáztatni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Azt szeretném még megkérdezni, hogy akik a közlekedőedény topicban egy büntetőfékezésre linkelgetik és lájkolgatják a " Hátravinni tarkónlőni" képet, ami sokszor feltűnt, azok most is elsütnék ezt a "poént"?