[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Remélem Sanders nyer, ugyan öreg de talán hozna valami újat a világba. Viszont valószínű, hogy Hillary nyer, neki van minden ami kell ebben a munkában, vastagbőr, kapcsolatok, tapasztalat.
Csak Trump-ot ne, az az ember beteg.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Csak Trump-ot ne, az az ember beteg.
Miért? Hillary normálisnak tűnik? Én abban reménykedem, hogy ha ott lesz már értelmesebb dolgok kimondására kötelezik.
Mi lesz akkor a first lady dologgal? Bill bevállalja, vagy előszed egy nőnemű párt Hillary, mert biza Bill sem véletlenűl szorult mások szoptatására.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Nézd meg hogyan építi fel a beszédeit a Trump, milyen módszereket használ és rájössz hogy az ürgének fingja nincs a politikához, csak egy gazdag megalomán vénember aki bizonyítani akar magának. Jobb esetben, rosszabb esetben szociopata. Nincs konkrét elképzelése semmiről, teljesen opportunista, csak az erőből ért, nárcisztikus, nincs tekintettel más emberekre. Hogy ki lesz a first lady nem tudom, meg nyilván nem is számít semmit, de ez az ürge a világ leghatalmasabb posztján nagyon veszélyes volna a mai geopolitikai helyzetben.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Jelenleg én azt látom, hogy az esélyesek közül Hillary a legveszélyesebb. Ő magas lóról simán pökhendi stílusban fog ha arra utasítják a pénügyi - lobbysta csoportok, fog beszélni Kínával, és az Oroszokkal is. Annak meg nem biztos hogy jó vége lesz... Trump ezzel szemben magyaráz össze vissza minden hülyeséget, ez tény, de mondjuk sokkal békülékenyebb hangot üt meg kifelé. Bernie Sanders lenne gyanúsan a világnak a legjobb, de a pénzügyi köröknek meg a legrosszabb, ÍGY őt nyugodtan ki is lehet húzni már most, teljesen, az esélyesek közül..
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
omae ezek bábuk. Trump legalább "saját erejéből" milliárdos és nem politikai karrierista. A jelöltek közül ő az egyetlen aki saját zsebből ki tudja fizetni a kampányát így a legkisebb valószínűséggel valakinek a bábja, persze megvannak a támogatói neki is. A megalománia ebben a körben nem ritkaság, és Obama is olyan rezzenéstelen arccal hazudik folyamatosan, hogy vagy folyamatosan be van drogozva a beszédei alatt vagy nála is fennáll, hogy psichopata. De ezek nem szempontok, mivel nem ők irányítanak. Talán majd Trump, ha megválasztják.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Mitől lenne alkalmatlanabb, mint a többi? Van esze, felépített egy birodalmat piaci alapon. Ha Schwarzeneggerre rá lehetett bízni Kaliforniát (persze becsődölt az állam) akkor Trumpra is az egészet. És nem kell azt a luxust várni, hogy jó és rossz között lehessen dönteni, jelen esetben elég ha a két rossz közül a kisebbet kiserül megtalálni.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Trump nem épített fel semmilyen birodalmat, az apja tette. Ő beleszületett a jólétbe ahol olyanra hízhatott az egója amilyen mára lett.

https://www.youtube.com/watch?v=7goA_DnGIbU

Az egy dolog ha valaki kormányzó, mert semmilyen komolyabb belpolitikai vagy külpolitikai kérdésben nem kell döntenie.

Csak gondolj bele hogy ez az ember miképpen kezelné Magyarországot, ha valamit akarna velünk. Mi lenne ha nem jönne ki putyinnal vagy a kínai vezetéssel. Nincs semmilyen politikai tapasztalata, valóságshowkban játszotta a főnököt, most meg ezt teszi kampány céllal is. Szóval azt tisztán látom hogy miért alkalmatlanabb mint pl. Hillary aki külügyminiszter volt vagy Sanders aki szenátor, azt nem látom hogy mitől lenne alkalmasabb.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
Ez így ebben a formában nem teljesen igaz:

- kapott pénzt az apjától, abból ment előre, pár ingatlanpiaci meg gazdasági válságon már túl van
- nem megalománia, hanem brand. Volt Vegas-ban, láttam a Trump Tower-t és a környékét. Ez egy brand része
- saját pénzből nyomja a kampányt, vannak durva kijelentései, de ezt hallottam kint szinte majdnem minden embertől, amíg kint voltam
- obamacare-ellenes szinte mindenki
- mi van akkor, ha ez csak egy terv része. Jól megfingat mindenkit, majd nagy kegyesen a cél előtt elengedi majd mondjuk a klintonovát? A kampány alatt rengeteg kapcsolatot lehet kiépíteni, másrészt akkora reklámot kapsz.. "Tudod én vagyon az az ember, aki a világ legerőssebb országát hónapokon át megmozgattam, ismerek mindenkit, az elnök a zsebemben, na kistáska, velem szórakozol a biznyiszben!?" mondjuk ez egy érdekes kiindulási helyzet lehet bármilyen tárgyalásnál. Az a james bond-féle tudd, hogy értsd helyzet a'la blöff
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Ha hülye lenne akkor az apja birodalmát rég elverte volna, nem tudom mennyit örökölt, de most szép vagyona van, gondolom hozzatett apuci pénzéhez, hogy ezt elérje.

Elnökként sem kell semmilyen kérdésben döntened, van egy képviselőház meg egy szenátus amelyik szavaz a törvényekről. Dönteni meg az a párszáz ember meg cég meg csoport fog, amelyik a képviselőház meg a szenátus tagjait a kezükben tartják, és akik az elnökjelöltek kampányait is finanszírozták. Van aki döntsön, nem kell ehez elnök.
Most amúgy Magyarországot hogyan kezelik? Megmondják mi van és az lesz. Megy a KMZ a közel-keletre céltáblának, a volt nagykövet kormányellenes tűntetésre jár, a jelenlegi egyfolytában szidja a kormányt, a külkereskedelmet és kapcsolatokat parancsra el kellett cseszni az oroszokkal, a Déli Áramlatot megfúrták, Paks2-t próbálják. Most aztán kurvajól bánik az amerikai vezetés Magyarországgal.
Hillary egy bábu, de legalább hülye is, nem McCain / Palin / Psaki szinten hülye, de egy országot nem bíznék rá. Sandersről nem tudok semmit, de szenátroként sajnszosan ő is bábu.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Hát igazából kifogytam a késztetésből hogy érveljek, amúgy sincs ráhatásom, majd az idő megmondja.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
- mi van akkor, ha ez csak egy terv része. Jól megfingat mindenkit, majd nagy kegyesen a cél előtt elengedi majd mondjuk a klintonovát? A kampány alatt rengeteg kapcsolatot lehet kiépíteni, másrészt akkora reklámot kapsz..
Azt hiszem tökéletesen leírtad a forgatókönyvet. Valószínűleg szóról szóra ez fog történni.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Nem becsülném le Trumpot, nem hülye, sőt. Milliàrdokat keresni, ahhoz tehetség és tudàs kell, ami bennünk, normàlis kis emberekben nincs meg.
Aztàn: "A vàlasztàs előtt, az nem ugyanaz mint a vàlasztàs utàn". Minden politikus màskép viselkedik, màs szerepet jàtszik a vàlasztàsi kampànyban, mint azutàn, ha megnyerte a vàlasztàst. Mert valóban milló kényszer, korlàt stb. van, ami a kormànyzàsnak elég szűk hatàrokat szab.
Egy ember mint Trump, ki tudja vàlasztani a tanàcsadókat, akikre tàmaszkodhat. Mert igy lett milliàrdos is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 872
113
<i>"pl. Hillary aki külügyminiszter volt "</i>

Ez azért így egy erős kijelentés. Igazából ő egy púp volt az USA diplomáciájának a hátán, ahova ment ott mindenki alig várta, hogy végre megszabaduljon tőle. Az USA is azért küldte minden hová, hogy legyen bárhol csak otthon ne.
(Ebből fakad az szerintem, hogy rekord sokat utazott.)
Én figyeltem a beszédét és ez a nőszemély teljesen világtalan és sík hülye! De komolyan. Ráadásul az ilyen női politikusok minden negatív attitűdjével rendelkezik, arrogáns, hisztis és álomvilágban él. Mellesleg szélső liberális is.
Egy ilyen embert se Kínában se Oroszországban nem vesznek majd komolyan, a Közel-Keleten meg végkép nem.
És szerintem az USÁ-nak sem érdeke az, hogy az elnöküket a világon mindenhol bohócnak nézzék...

A Trump direkt mondja azt amit. Ők azt találták ki, hogy egy új Ronald Reagen-t adnak az USA-nak. Az USA-ban nosztalgia van Reagen iránt és Trump ezt használja ki nagyon okosan.

Bernie Sanders egy full normális fazonnak néz ki, szimpatikusak a megnyilvánulásai is. Ha én választanék őt választanám, de nem én választok :)

Érdemes amúgy megnézni a jelöltek támogatottságát is!

Bernie Sanders-t a fiatalok és az értelmiség támogatja.
(értelem szerűen ezen hasznos társadalmi rétegnek kicsi a létszáma)

Trump-ot a "tipikus" fehér keresztény amerikaiak, de lényegében minden társadalmi osztályban van valamilyen támogatottsága.

Clinton-nét viszont csak a "selejtek" támogatják, a nagytőke, a melegek, a gettó fekák meg a fél legális latin migránsok.
Nem egy épületes banda, de az ő szavazatuk is annyit ér, mint egy Senderst támogató fiatal egyetemistáé vagy orvosé. Ez a demokrácia...
 
  • Szomorú
Reactions: Mark1993

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
+1 Fip7, s pont azért, Hillary lesz az új elnök. A nagytőke akaratát, megszavazzák majd a gettó fekák+latinok. Ez a demokrácia ma.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Ettől függetlenül külügyminiszter volt és az egész életét a politikában töltötte. Nem azt mondom hogy ő az ideális, vagy hogy nekem szimpatikus. Igen nyilvánvaló hogy egy elég izolált életet élt, valószínűleg komoly befolyással vannak rá mások, nem lenne erős elnök. De akkor is érti jobban amit csinál, a rendszert amiben dolgoznia kell, mert ugye benne van már pár évtizede. Trump nincs, ő a saját pénzét gyarapította ahol csak tudta, meg az egóját polírozta.
Én továbbra is azt mondom hogy inkább egy olyan ember legyen az elnök mint Sanders, ha már ő nem akkor a Hillary (habár nekem is nagyon unszimpatikus ember) mint Trump. Nem értem miért lenne jó ha az az ember lenne az elnök. Mármint most komolyan ki szerint lehet független egy elnök? Ha szenátus nem ért egyet azzal amit csinál simán blokkolja a működését, vagy egyszerűen megbuktatja. Akkor meg mit számít hogy 25 milliót a saját pénzéből adott a kampányába (superpakk-ba tehát ha jól tudom valamennyit vissza igényelhet) meg kapott mellé 7 millió támogatást másoktól.
Meg tényleg csak engem zavar az hogy milyen pofátlan módon hazudik ez az ember? Még csak nincs is hivatalban de ilyen lekezelő pofátlan nyilatkozatok még nem hallottam embertől. Ennek az embernek nem fontos senki csak saját maga, ez azért elég veszélyes ebben a munkakörben.
Arról nem is beszélve hogy mindig ilyen volt, egy tapló gazdag egoista ember.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 355
113
Húz dö fák iz Börni Szendörsz I.
http://tutiblog.com/bernie_sanders_i/

Húz dö fák iz Börni Szendörsz II.
http://tutiblog.com/bernia_sanders_2/

A repik és Csipkerózsika: Trump versus Hillary a Szuper Kedd után
http://tutiblog.com/a-repik-es-csipkerozsika-trump-versus-hillary-a-szuper-kedd-utan/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nem pihenhetnek a szuperkedd után sem az amerikai elnökjelölt-aspiránsok. Az előválasztási folyamat kiemelten fontos napja Hillary Clinton és Donald Trump elsöprő sikerét hozta. A verseny azonban nem ért véget, így a kampány is tovább folytatódik.
https://www.youtube.com/watch?v=C-pV2G9WyjM
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
USA: Össztűz zúdult Trumpra a tévévitán
https://www.youtube.com/watch?v=KhfbKsdy218