[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 916
87 225
113
Nyihihi! :) A BLM üti ki az Uniót. :D
Egyébként, már a koronavírus is érdekes volt, de ami most zajlik világszerte (kivétel a Kínával és Oroszországgal jóban lévő államok, ill. ahol ballib kormány van, és szeretnék is ha maradna, így egy riot kiütné őket) mintha most már egy kicsit gyanús lenne, nem? :) Nálunk nincs ennyi hülye, max. újságírókkal az a kétezer aki ma kint volt, de még itthon nem tudták összefűzni a kettőt (kormány és rasszizmus), mert pont pár hete öltek meg két srácok egyesek, feketék meg nem nagyon vannak.
 
T

Törölt tag 008

Guest

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
A LEGO bejelentette, hogy azonnali hatállyal kivonja a piacról az összes rendőrfigurás játékkészletét. Nincs többé rendőrőrs, rendőrautó, bilincselős zsaru.Ezzel akarnak szolidaritást mutatni a George Floyd eset következtében kialakul szörnyü állapottal

Később cáfolták:
A LEGO közleményt adott ki, hogy hamis állítások terjednek a közösségi oldalakon.
Nem kivonták a forgalmazásból, hanem a helyzetre való tekintettel és az amerikai események miatt szüneteltetik a reklámkampányt és ezen termékek digitális hirdetéseit. Tehát nem reklámozzák a szetteket.

Liberális agyhalál
Ez inkább üzleti racionalitás. A kellemetlen áthallások miatt most nem időszerű rendőrös játékot hirdetni, nem is érdemes rá költeni. Ráadásul a témakapcsolt hirdetési mód miatt most olyan tartalmak mellett lenne LEGO -zsaru, amik mellé joggal nem akarnak odakerülni. A szakemberek vigyáznak a márkaértékre.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Választási év van. Szerintem is minden adott egy még nagyobb felfordulásra, plusz a koronavírus miatt döccent egy nagyot az Egyesült Államok gazdasága is.
Akár lesz idén elnökválasztás, akár csak jövőre, akár Trump nyer, akár valaki más, pont nem az a szitu van, hogy ez ne váltana ki még nagyobb egymásnak feszülő idulatokat. És elnézve a tömeges őrjőngést, mozgást, még a koronavírus is új erőre kaphat. Szerintem...

Ne tévesszen meg, hogy akár akik az utcára mentek, akár a "megmondó emberek", cégek, szervezetek még ha néha sokaknak is tűnnek, de igen kis szám akár az USA lakosságához, akár nagyobb városai lakosságához nézzük, vagy csak az USA-beli cégekhez viszonyítjuk. Tudod, a hangos kisebbség. Ezért is kell beletolni annyi energiát és főleg annyi pénzt.
Aztán megunják és hazamennek ... de legalábbis lesznek akik megunják, lesznek akiknek vissza kéne menni majd dolgozni és lesznek olyanok, akik elkezdenek számolni, hogy most, ebbe a buliba mennyit érdemes még beletolni (energia, pénz stb.), ami nem jelenti azt, hogy megváltoznának, hasonlattal szólva, ugyan úgy kimennek a lovira, csak másik lóra tesznek. Szerintem ezért is van a makaréna meg az ilyen hülyeségek, időt akarnak nyerni, aki időt nyer életet nyer.
Mi lesz ezután, marad egy kisebbség az utcán, meg maradnak a fosztogatók... ha van esze Trumpnak, akkor minél előbb lezavarja az elnökválasztást, még a demokraták nem tudnak valódi erős embert kiállítani és még élnek az emberekben a fosztogatás képei.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 395
33 566
113
Nem én mondom, a KGB. :D

2000? Fotók alapján 300-ra tippeltem + a fotósok.
Honnan volt 2000 hülye? Amúgy fotón láttam csomóan kb szégyelték meg bújkáltak a táblák/sapkák mögé. Olyan érzésem volt, mintha kötelező lett volna kimenniük.

Biztos féltek a diktatúra miatt (Zsohár panaszkodott valamit, hogy "mandineresek" fenyegetik a szervezőket), egyébként meg simán lehet, hogy ajánlott fakultatív program volt egy-két cégnél, ahogy pár éve az #IStandWithCEU is. Volt olyan cég, amelyik alakzatban pózolós képet rakott ki magáról a face-re akkor, hogy ők a CEU mellett állnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 011
113
Majd jöhetnek később a rögtönítélő bíróságok is. Egyszer valakinél elszakadt a gépszíj és csúnyába fordul az ügy... Olyan afrikai vagy vörös diktátoros leszámolásba. Érdekes hogy elvileg az USA volt a fő komcsi ellenes erő a világon, mégis olyan vörös forradalom szaga van a dolognak, csak az osztályharcot behelyettesítik a rasszizmussal.
Amúgy igaz hogy gyengébb kivitelben, de az előző választások előtt is voltak hasonló megmozdulások. Valaki nagyon keveri ott a szart, de nemcsak ott mert az egész világon terjed ez a betegség. Erre lenne jó rálatni hogy ki áll ez mögött, mert hogy egyszerre több országban történik nem gyenge szervezettségre utal.
NGO-k nem ezért vannak?
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 928
7 772
113
Nem én mondom, a KGB. :D

2000? Fotók alapján 300-ra tippeltem + a fotósok.
Honnan volt 2000 hülye? Amúgy fotón láttam csomóan kb szégyelték meg bújkáltak a táblák/sapkák mögé. Olyan érzésem volt, mintha kötelező lett volna kimenniük.

Kénytelenek voltak, a CEU tandíjkedvezményt (pénzt) ad, ha antifasiszta szervezet tagja vagy és kimész tüntikézni.
https://pestisracok.hu/momentum-aktivista-a-ceu-n-osztondijat-kap-aki-antifasiszta-szervezet-tagja/
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 689
113
Brusszelt tolem nyugodtan lebonthatjak. Mondjuk ott nem tudom mi ellen hoborognek, nincs eleg demokracia vagy olik a negereket az Eu fovarosaban?
Hivatalosan szolidaritás volt az afro-amerikaiakkal, meg a belga rendőri rasszizmus miatti tiltakozás. IIyenis van ám! :)

Egyébként itt is voltak négerek a rohamrendőrök között.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 011
113
Azért az antifának meg a sok kis hülye bebolondított fehér libának meg kellene ezt néznie:

Ők lesznek az elsők akiket az új bolsevik hatalom kivégez, miután elvégezték a piszkos melót.
Nem kell ezen meglepődni a forradalmak felfalják szülötteiket, danton is megmondta robespierrnek, hogy nemsokára ő is követni fogja és láss csodát 3 vagy 4 hónappal később követte is....
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 480
10 772
113
NGO-k nem ezért vannak?
Az eredeti szerepük szerint nem. Láttam néhány szervezetüket Afrikában, (az igaziakat amik nem csak migráncsfuvarozásra lettek létrehozva) , hát le a kalappal azelőtt amit ott csinálnak. Tényleg önzetlenül segítenek. Másrészt amit a migrikkel meg mindenféle emberi jogokkal művelnek az undorító. Szerintem meg lettek fertőzve azok is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 176
113
Ez inkább üzleti racionalitás. A kellemetlen áthallások miatt most nem időszerű rendőrös játékot hirdetni, nem is érdemes rá költeni. Ráadásul a témakapcsolt hirdetési mód miatt most olyan tartalmak mellett lenne LEGO -zsaru, amik mellé joggal nem akarnak odakerülni. A szakemberek vigyáznak a márkaértékre.
Mosdatsz! Ne rendőrt ne gyártson a lego, hanem fekete rendőrgyilkos looter négert, ha már példát akar mutatni! Ja hogy nem minden néger ilyen? Hát rendőrből sem mind öl drogos négert... Jobb lett volna ha simán a lego kimarad ebből...