[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Nem értem. A tenoristák nem így szoktak eszközt csempészni. Lehet a gépet akarták megbontani? Vagy csak éberségi teszt?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem értem. A tenoristák nem így szoktak eszközt csempészni. Lehet a gépet akarták megbontani? Vagy csak éberségi teszt?

Én arra is gondoltam, hogy esetleg szándékos amerikai dezinformáció, bízva abban, hogy Kuba vagy a szerbek a "vizsgálat" alatt megmutatják orosz/kínai/stb. mérnököknek. A hamis fegyvert.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
<blockquote rel="tomcat1">Nem értem. A tenoristák nem így szoktak eszközt csempészni. Lehet a gépet akarták megbontani? Vagy csak éberségi teszt?

Én arra is gondoltam, hogy esetleg szándékos amerikai dezinformáció, bízva abban, hogy Kuba vagy a szerbek a "vizsgálat" alatt megmutatják orosz/kínai/stb. mérnököknek. A hamis fegyvert.</blockquote>
Mindenesetre polgári gépre ilyen felkerült libanonba. Oda se repülnék.
Lehet csak át akarta valaki adni a túloldalra, de nyomtak neki egy cancelt...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 859
113
<b>Választók vs. republikánus elit: Megállítják-e Donald Trumpot?</b>

Az idei amerikai választási kampány eddigi legizgalmasabb kérdése, meg tudja-e akadályozni a republikánus pártvezetés és holdudvara, hogy az előválasztásokon legjobban szereplő aspiráns legyen a hivatalos jelölt a novemberi elnökválasztáson. A tét nemcsak az, hogy sikerül-e megpuccsolni Donald Trumpot, hanem az is, lezárul-e az amerikai demokrácia egy szakasza 2016-ban.

http://www.atv.hu/kulfold/20160314-valasztok-vs-republikanus-elit-megallitjak-e-donald-trumpot


<i>"(...)Az anti-Trump tábornak így egyetlen esélye maradt az ingatlanmilliárdos megállítására:

az, ha meg tudják akadályozni, hogy a július 7-ei jelölölőgyűlésre összegyűjtse a delegátusok többségét. Ebben az esetben ugyanis a konvenció egyfajta pártkonklávévá alakul: az első szavazási körben ugyan mindenkit köt a szavazata, de ha nincs meg így a többség, akkor utána bárkire szabadon szavazhatnak.

Így Rubio, Kasich vagy akár egy ott bedobott új név is lehet a párt elnökjelöltje Trumppal szemben. Erre a stratégiára alapozva egy hét alatt 39 millió dollárt költöttek Donald Trump elleni hirdetésekre, és csatasorba álltak a republikánus párt korábbi jelöltjei is(...)"

"Ugyanakkor, ha Trumpot ilyen eszközökkel fosztják meg a jelöléstől, szinte biztos, hogy a milliárdos a választók támogatására hivatkozva független harmadik jelöltként indulna, ami gyakorlatilag a demokraták biztos győzelmét eredményezné. "</i>
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 181
15 859
113
http://index.hu/kulfold/usa/feher_haz/2016/03/14/igy_szerepelt_eddig_trump_es_clinton/?cp=1#comments
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 870
113
Egy kulonleges repulo csészealjat fotóztak le az usaban.
kiSx2a3j5Jo.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Egyre biztosabb Hillary Clinton és Donald Trump jelöltsége
https://www.youtube.com/watch?v=XeR4QHhWp_I
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Én 70 százalékban buztos vagyok abban hogy a vénasszony fog nyerni.

Ez kell! Egy második hoki Merkel a világnak!!!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Én 70 százalékban buztos vagyok abban hogy a vénasszony fog nyerni.

Ez kell! Egy második hoki Merkel a világnak!!!

Milyen "szép" jelenet lesz majd amikor a két vénasszony ÖTYE találkozót tart Berlinben vagy Washingtonban :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 854
57 855
113
Ha van esze a Trump-nak akkor megpénzeli a Senders-t, hogy függetlenként induljon el az elnökválasztáson.
Ezzel megosztaná a demokrata szavazatokat elég rendesen és akkor nem kellene ezt a szégyenletes némbert az elnöki székben látnunk.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 495
113
http://index.hu/kulfold/2016/03/18/14_amerikai_katona_bukott_le_droggal_egy_atomraketa-tamaszoponton/

- Te, ez a silótető elmozdult!
- Ugye milyen jó az anyag?

Amúgy elég gáz, bárhol is történjen a világon.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
https://wikileaks.org/clinton-emails/
"Hillary Clinton Email Archive

On March 16, 2016 WikiLeaks launched a searchable archive for 30,322 emails & email attachments sent to and from Hillary Clinton's private email server while she was Secretary of State.
..."
Az idozites csak a veletlen muve. :)
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
https://wikileaks.org/clinton-emails/
"Hillary Clinton Email Archive

On March 16, 2016 WikiLeaks launched a searchable archive for 30,322 emails & email attachments sent to and from Hillary Clinton's private email server while she was Secretary of State.
..."
Az idozites csak a veletlen muve. :)
Értem én, hogy szőke nő, meg "ámerikái"(mert az mind hülye az itt fórumozók nagytöbbsége szerint), de bárki elhiszi, hogy világmegváltó levelezését a saját,privát íméljei közé rejti??? Na hagyjuk már! :)
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="joker">Könnyen megtörténhet, hogy saját maga szervezi vagy valaki a stábjából reklám céllal az ilyeneket. Ha meg tényleg nem valakinek a kutyája. mint a többi, akkkor benne van a pakliban, hogy kilövik, de erre ők is gondoltak szerintem és megteszik a szükséges intézkedéseket.

Abban az országban ahol az emberek jó részének mániája a politikai korrektség és ahol az egyetemisták az úgynevezett "személyes tér" nevezte elmebajban szenvednek? Egyértelmű, hogy ez nem megrendezett. Túl sok odaát a vinnyogó fürdős K.....
</blockquote>

Mindig lehet megrendezett, jól jön az ilyen neki, mert többet szerepel miatta a médiában. A "személyes tér" "private space" név alatt fut? Most nem ugrik be, hogy mi az, pedig hallottam már róla. </blockquote>

Bocsánat, biztonságos tér a neve. Itt egy cikk róla:

http://444.hu/2015/11/12/az-amerikai-egyetemistakra-raomlik-a-politikailag-korrekt-alomvilag</blockquote>

Atyagatya, ez totális agybaj! És egyszer ezek a mimózák lesznek vezető beosztásokban a világ legerősebb katonai hatalmában. Sok jóval nem kecsegtet, de valahol Clintonné megnyivánulásaiban is valami hasonlüt érzékelek.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="joker">Könnyen megtörténhet, hogy saját maga szervezi vagy valaki a stábjából reklám céllal az ilyeneket. Ha meg tényleg nem valakinek a kutyája. mint a többi, akkkor benne van a pakliban, hogy kilövik, de erre ők is gondoltak szerintem és megteszik a szükséges intézkedéseket.

Abban az országban ahol az emberek jó részének mániája a politikai korrektség és ahol az egyetemisták az úgynevezett "személyes tér" nevezte elmebajban szenvednek? Egyértelmű, hogy ez nem megrendezett. Túl sok odaát a vinnyogó fürdős K.....
</blockquote>

Mindig lehet megrendezett, jól jön az ilyen neki, mert többet szerepel miatta a médiában. A "személyes tér" "private space" név alatt fut? Most nem ugrik be, hogy mi az, pedig hallottam már róla. </blockquote>

Bocsánat, biztonságos tér a neve. Itt egy cikk róla:

http://444.hu/2015/11/12/az-amerikai-egyetemistakra-raomlik-a-politikailag-korrekt-alomvilag</blockquote>

Atyagatya, ez totális agybaj! És egyszer ezek a mimózák lesznek vezető beosztásokban a világ legerősebb katonai hatalmában. Sok jóval nem kecsegtet, de valahol Clintonné megnyivánulásaiban is valami hasonlüt érzékelek.</blockquote>

Hát az... És "a nemzetközi helyzet egyre fokozódik..."
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Arizona: Anti-Trump Protesters Shut Down Road Near Phoenix Trump Rally

https://www.youtube.com/watch?v=bEEdbRUdJyc

http://mno.hu/kulfold/osszeverekedtek-trump-hivei-es-ellenzoi-arizonaban-1333802