Ceasar mai amerikai nyelven demokrata volt. Olyan populista aki nem térdepelt a gettó előtt, hanem manipulálta azt. A Gracchus testvéreket leginkább Kennedy-hez és Johnson-hoz lehet hasonlítani és egy kicsit Obamához. Mariusnak és Sullának nincs megfelelője az amerikai politikában. Marius kissé hasonlít Trumphoz, de Trump nem mészárolja halomra a migránsokat, míg Sulla olyan republikánus lenne, aki élesen szembenáll a trumpi populizmussal és a nagytőke azon túlnőtt volt embere, aki minden demokráciához fűződő illúzióval leszámolt, felismerve, hogy a birodalom csak a köztársaság ellenében menthető meg. Ezt örökli tőle Caesar, de nyílt diktatúra és mészárlások helyett a manipulációt választja egy demokratikus kulisszák között működő autoritarizmus formájában (Caesar inkább orbáni figura).
A demokraták most nem léptek át semmit, a gettó elszabadult és ők jobban kétségbe vannak esve emiatt, mint gondolnád, mert nincs egyetlen karizmatikus vezérük sem, aki megfékezhetné! Fehér gerontokrácia.
Igazából simán megfékezhetné őket bármelyik nagyon okos megmondójuk, mert saját gondolatot a többségük nem tartalmaz, esetleg nyomokban. Simán a médián keresztül lehetne csillapítani a dolgot a megfelelő oldalakon, csatornákon, közegekben, de ez nem cél, mert ha cél lenne, akkor a gazdáik már csinálnák. De mivel bukóban vannak, addig akarják feszíteni most a húrt amíg el nem pattan és valahol sok mártírt csinálva lehet bármi adu a kezükben, amit felmutathatnak a saját pozícióik és mondanivalójuk megerősítésére. Ha most lekapcsolnák, akkor a ballib pusztítása, a fekete nacionalizmus, megalázás, jövőkép nélküliség maradna meg mindenkiben és ezzel a jelen gyenge pozíciók még tovább reccsennének. Inkább hagyják, hiszen a csőcseléktől bármikor elhatárolódhatnak, a médiának a kezükben levő jelentős része segít sokat felejteni és hirtelen új veszéllyel kitölteni az emlékek helyét. Csak nem mindegy nekik, hogy a puszta folyamban maradásért, vagy egy hullámot meglovagolva a realizálható hatalomért teszik.