[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Az is aranyos volt, ahogy valaki azt írta: és ezt azért lehet megtenni, mert Biden úgysem érti a különbséget :)

Egyébként ravaszul "billegtetjük". Áder János, a köztársasági elnök gratulált neki,
míg a miniszterelnök gratulált a kampányhoz, s egyúttal jó egészséget kívánt. :)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
W

Wilson

Guest
Nem láttam ezt a sajtótájékoztatót.
A beadott keresetet futottam csak át. Abból is csak az egyiket.

Én láttam:).Abban igazad van és én is így gondolom meg kell várni a hivatalos bejelentést az elnökválasztás eredményéről.De szerintem Binden lesz az Egyesült Államok elnöke az elkövetkező 4 évben.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Khm..
"2000-ben nem is rövid ideig az alábbi módon nézett ki az amerikai választás “végeredménye.
Trump és stábja nagyban tesz a hazug, ócska, baloldal által érinthetetlennek tartott status quókra, amik azért lettek axiómák, mert a baloldal kinevezte őket annak."
---
"De a választás tisztaságát bizonyítja az is, hogy a Demokraták nyertek!
Ebből is látszik, hogy a választás demokratikus volt. Republikánusok eleve nem győzhetnének egy demokratikus választáson, legfeljebb egy republikánus választáson. De azt meg nem tudjuk, hogy milyen.":p:eek:


124390620_1352270988443463_4512118936574210973_n.jpg
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Én azt mondom lefutott. Nem véletlen hogy Arizonában képtelenek befejezni a számolást.

Vagy pont tudják, hogy nem lefutott, de fontos a pillanat.
Valójában ismerni kellene a még kint levő településrészek választói összetételét.
..
Egyébként elképesztő, hogy több mint 1 hét alatt nem tudják megszámolni...
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Hmm lenne egy javaslatom..A biztpol topicban talán felfüggeszthetné a magtudat egymás aládicsérést,
"- Biden csalt!
- Jól mondod, mégjobban csalt, megírta az alufóliasisak.hu
- Mégjobban mondod, a vadbaltások, meg 11.1x 8 is megírta!
etc
unalmas.
más. A 444 színvonaláról elég, hogy naponta 100 százalék volt, hogy "most aztán biztosan Hillary fog nyerni, naponta megbukott ott Trump, etc Külön büszkeség lehetett számukra amikor de facto a frist ladyt hüjepicsázták le, rendszeresen a sajtószabadság nevében, ami Hillary és Obama felesége mellett finoman szólva otrombaság, jobb csehóban szájonv ernék őket, de ugy az internet so kmindent elbír,

Viszont most véres munkával, meg gondolom google fordítóval írtak valamit, az elnök ígéreteiről, )oké tudjuk, mnennyi valósult meg a MAGA-ból is,de olxyan szegény nem tud lenni az ember, hogy ígérni ne tudna.
- de két apróság: beígérte, hogy illiberális vezetők szopóágra kerülnek, szóval kicsi az eset hogy az amerikai nagykövet újra vidáman alsógatyában bulizzon a NER Force One fedélzetén.
- a 2százalékos GDP arányos védelmi költségvetés fakultatív, az amerikai védernyő attól függetlenül él,mert mindenkit szeretünk.
Na, most nem titok hogy Trump 2százalékos elvárása, és a beígért csapatkivonások, (védjétek meg magatokat ha élősködtök) volt az ami felpörgette Európa szerte a védelmi beszerzéseket. Innen megint lehet alibizni. Hogy ennek milyen hatása lesz Európaszerte, (ld még magyar hadiipar) arra lehet most fogadni...https://444.hu/2020/11/10/biden-sta...leplezik-majd-a-korrupt-illiberalis-vezetoket
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Én láttam:).Abban igazad van és én is így gondolom meg kell várni a hivatalos bejelentést az elnökválasztás eredményéről.De szerintem Binden lesz az Egyesült Államok elnöke az elkövetkező 4 évben.

Itt egy másik beadvány, ez Pennsylvania:
https://cdn.donaldjtrump.com/public-files/press_assets/2020-11-09-complaint-as-filed.pdf
..
"The Trump campaign has filed a lawsuit alleging the Pennsylvania election process violated the Constitution by creating different standards of verification and transparency for mail-in and in-person voters. In a statement on Nov. 9, the Trump campaign said that the “two-tiered” system violated the Equal Protection Clause and the Elections and Electors Clauses of the Constitution.
..

“Voters in Pennsylvania were held to different standards simply based on how they chose to cast their ballot, and we believe this two-tiered election system resulted in potentially fraudulent votes being counted without proper verification or oversight, as well as many voters being disenfranchised simply for casting their votes in-person,” said Matt Morgan, general counsel for the Trump campaign."

..
Emiatt lényeges:
"In total over 6.7 million votes have been counted in Pennsylvania, with over 2.6 million mail-in or absentee ballots. Of those 2.6 million, just over 1.7 million were for Democrat and 0.6 million for Republican."
https://www.theepochtimes.com/trump...-election-system-in-pennsylvania_3572886.html
 
W

Wilson

Guest
Itt egy másik beadvány, ez Pennsylvania:
https://cdn.donaldjtrump.com/public-files/press_assets/2020-11-09-complaint-as-filed.pdf
..
"The Trump campaign has filed a lawsuit alleging the Pennsylvania election process violated the Constitution by creating different standards of verification and transparency for mail-in and in-person voters. In a statement on Nov. 9, the Trump campaign said that the “two-tiered” system violated the Equal Protection Clause and the Elections and Electors Clauses of the Constitution.
..

“Voters in Pennsylvania were held to different standards simply based on how they chose to cast their ballot, and we believe this two-tiered election system resulted in potentially fraudulent votes being counted without proper verification or oversight, as well as many voters being disenfranchised simply for casting their votes in-person,” said Matt Morgan, general counsel for the Trump campaign."

..
Emiatt lényeges:
"In total over 6.7 million votes have been counted in Pennsylvania, with over 2.6 million mail-in or absentee ballots. Of those 2.6 million, just over 1.7 million were for Democrat and 0.6 million for Republican."
https://www.theepochtimes.com/trump...-election-system-in-pennsylvania_3572886.html

Szerintem ezt a beadványt kapásból visszafogják dobni.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Asszem a republikánus párt szeretne kiugrani végre abból, amit a Tea Party mozgalom szabadított rájuk.


"....
Egyre hevesebb a szakítás Donald Trump kormánya és a Fox News hírügyelete között: hétfőn a csatorna megszakította a Fehér Ház sajtószóvivőjének, Kayleigh McEnanynak a tájékoztatóját, mivel McEnany éppen Trump megalapozatlannak tűnő állítását ismételte meg a választási csalásokról.


A Guardian beszámolója szerint McEnany épp a republikánusok központjában volt, de csak saját véleményét tolmácsolta a csatornának. Elismételte a Trump és csapata által a napokban rengeteget idézett állítást, hogy a pártjuk csak azt szeretné, hogy minden jogszerűen leadott szavazatot megszámoljanak, és hogy egyetlen jogszerűtlenül leadott szavazatot se számítsanak bele a választási eredményekbe. Ezen a ponton azonban a sokáig Trump hű szövetségesének számító Fox News megszakította a kapcsolást, és a stúdióban ülő Neil Cavuto elmondta:

„vaó, vaó, vaó, azt hiszem, nagyon világosnak kell lennünk: épp most vádolta meg a másik oldalt csalással és jogsértő szavazatokkal. Ha csak nincs több információja, amivel alá tudja ezt támasztani, nem tudom jó képet vágva hagyni, hogy ezt önök tovább nézzék”.
 
  • Tetszik
Reactions: Avtomat
T

Törölt tag 4082

Guest
Asszem a republikánus párt szeretne kiugrani végre abból, amit a Tea Party mozgalom szabadított rájuk.


"....
Egyre hevesebb a szakítás Donald Trump kormánya és a Fox News hírügyelete között: hétfőn a csatorna megszakította a Fehér Ház sajtószóvivőjének, Kayleigh McEnanynak a tájékoztatóját, mivel McEnany éppen Trump megalapozatlannak tűnő állítását ismételte meg a választási csalásokról.


A Guardian beszámolója szerint McEnany épp a republikánusok központjában volt, de csak saját véleményét tolmácsolta a csatornának. Elismételte a Trump és csapata által a napokban rengeteget idézett állítást, hogy a pártjuk csak azt szeretné, hogy minden jogszerűen leadott szavazatot megszámoljanak, és hogy egyetlen jogszerűtlenül leadott szavazatot se számítsanak bele a választási eredményekbe. Ezen a ponton azonban a sokáig Trump hű szövetségesének számító Fox News megszakította a kapcsolást, és a stúdióban ülő Neil Cavuto elmondta:

„vaó, vaó, vaó, azt hiszem, nagyon világosnak kell lennünk: épp most vádolta meg a másik oldalt csalással és jogsértő szavazatokkal. Ha csak nincs több információja, amivel alá tudja ezt támasztani, nem tudom jó képet vágva hagyni, hogy ezt önök tovább nézzék”.
Éljen a sqjtó szabadsága!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Asszem a republikánus párt szeretne kiugrani végre abból, amit a Tea Party mozgalom szabadított rájuk.


"....
Egyre hevesebb a szakítás Donald Trump kormánya és a Fox News hírügyelete között: hétfőn a csatorna megszakította a Fehér Ház sajtószóvivőjének, Kayleigh McEnanynak a tájékoztatóját, mivel McEnany éppen Trump megalapozatlannak tűnő állítását ismételte meg a választási csalásokról.


A Guardian beszámolója szerint McEnany épp a republikánusok központjában volt, de csak saját véleményét tolmácsolta a csatornának. Elismételte a Trump és csapata által a napokban rengeteget idézett állítást, hogy a pártjuk csak azt szeretné, hogy minden jogszerűen leadott szavazatot megszámoljanak, és hogy egyetlen jogszerűtlenül leadott szavazatot se számítsanak bele a választási eredményekbe. Ezen a ponton azonban a sokáig Trump hű szövetségesének számító Fox News megszakította a kapcsolást, és a stúdióban ülő Neil Cavuto elmondta:

„vaó, vaó, vaó, azt hiszem, nagyon világosnak kell lennünk: épp most vádolta meg a másik oldalt csalással és jogsértő szavazatokkal. Ha csak nincs több információja, amivel alá tudja ezt támasztani, nem tudom jó képet vágva hagyni, hogy ezt önök tovább nézzék”.

Ha a bíróság Donald Trumpnak ad igazat, a Fox lehúzhatja..., és a redneckek is elfordulnak tőle.